Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

kkahha z imbirem tez sprobuje,kiedys kolezanka mi mowila ze dodaje go do herbaty. Mam 3dni na wykurowanie się,mam nadzieje ze tym razem Kubus nie zarazi sie ode mnie MH1 U nas Kuba kiedys przesypial cale noce,niestety teraz sie budzi 2razy to zawsze, a nieraz z 5-6razy. Jak był malutki to zawsze ten sam rytual mial-o 18kapiel potem mleko i spal do4-5. Ja juz sama nie wiem od czego to zalezy.Kuba ma skorygowane prawie 9 m-cy, wiec nie jest na samym mleku. Na kolacje daje mu kaszke, na to mleko. W nocy idzie w ruch herbatka najpierw potem mleko. Mi lekarz powiedzial ze dziecko ma prawo budzic sie w nocy na jedzenie do 4m-ca. Teraz mowi zeby nie bawic sie w nocy z nim i go nie rozbudzac palac swiatlo, a najlepiej go oszukiwac woda,bo powiedzial ze maly juz sie przyzwyczail ze w nocy czeka go cos dobrego i jak ma 2 pobudki to przewaznie w tych samych godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylkaa no właśnie zapomniałam o imbirze, tez dodaje do herbaty 2,3 plasterki bo teraz niestety bez miodu i malin. Ale Ty rob takie herbatki bombowe ze wszystkim i poleżeć by sie przydało w łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja niestety na lezenie w lozku nie moge sobie pozwolic...Chciałam troche wiecej niz zwykle posprzatac,poprac,aby po transferze sie nie przemeczac,dzieckiem tez trzeba sie zajac, a maz niestety rano pojechal na szkolenie wieczorem wroci ijutro to samo. Na szczescie moi rodzice mieszkaja niedaleko nas i na czas sprzatanie podrzucam do nich malca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMii, to startujesz ;) cieszę sie, ze masz zielone światło :) nieustannie kibicuje, wiesz?;) Alexvan, Kiniia, niech już Wasze @ przychodzą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znów jakaś k***a wyrzuciła swoje dziecko na śmietnik!! Oby się wykrwawiła na śmierć bo takie osoby nie są potrzebne na świecie. A wystarczyło zostawić dziecko w jakimś miejscu gdzie ktoś je od razu znajdzie, płakać się chcę nad losem tych biednych dzieci które umierają w tak okrutny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
Czesc dziewczynki, nie odzywam sie bo nic sie nie dzieje. Czekam do 7 grudnia na bete. Czas sie ciaaaaagnie. Myśli rożne przychodzą. Samopoczucie fizyczne normalnie, bez zmian bez objawów. Psychika rożnie, ale ogólnie dołowato. Przepraszam, ze nie odniosę sie do postów, ale nie mam głowy dziś do tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~~Biedrona1979 Ja jestem bardzo zadowolona z Medicoveru szczególnie odkąd mi w pracy poszerzyli pakiet na specjalistyczny. Ale nie wiem jak to wygląda w przypadku pakietów komercyjnych. Dla mnie najważniejsze jest to, że nie muszę długo czekać na wizytę - bardzo często udaje mi się zarejestrować tego samego dnia na wizytę, no i mogę to zrobić przez internet. no i mam też szeroki pakiet badań bezpłatnych, prawie wszystkie badania potrzebne do kwalifikacji do IVF właśnie tam robiłam. Poza tym fajnie jest też to, że można sobie poczatować z lekarzem czy położoną, mogą też przez czat wystawić skierowanie na niektóre badania. No i jeszcze wizyty domowe, ale do internisty i tak chodzę na NFZ, do naszej zaprzyjaźnionej rodzinnej lekarki. A dlaczego według Ciebie są beznadziejni? ~~ julia83 - ja mieszkam we Wrocławiu :) ~~Merenka Doskonale Cię rozumiem :) ja też bym bardzo chciała rodzić naturalnie, okulista po zabiegu laseroterapii powiedział mi, że już po tygodniu nawet będzie bezpiecznie rodzić naturalnie, więc pozostaje tylko kwestia czy dziecię się obróci czy nie. Co do wagi dziecka, to też się trochę boję, bo co wizytę moja lekarka przewiduje inną wagę, z tym że ja do drobnych raczej nie należę ;) Zobaczymy co w poniedziałek powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~~darkness77 faktycznie z tymi badaniami polecieli w kulki :[ Nie dziwię się że się wściekłaś. Ale teraz już o tym nie myśl - przed Tobą transfer i najważniejsze, że się odbędzie :) A półmaraton w kwietniu to świetny pomysł :) ale myślę, że to raczej nie będzie w przyszłym roku ;) ~~Anansowa, małamii89, MiśkaD, alexvandekol, elfica30, Kiniia ściaskam Was dziewczyny :* ~~kkahha witaj w gronie tych "bardziej słodkich" ;) Twój wynik po dwóch godzinach był bardzo wysoki :( A jak Ci wychodzą pomiary po posiłkach? Kiedy masz następną kontrolę? ~~KKolaa Witaj :) Twoje obawy są jak najbardziej normalne :) każda z nas się z nimi borykała. Daj znać jak po dzisiejszej punkcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~~Nadzieja78 No najwyraźniej nie masz szczęścia do jedzenia w tej ciąży - jak nie wymioty i nudności to dieta :( Niestety tak jak piszesz, różnie osoby reagują jeśli chodzi o poziom cukru po danym produkcie. A Ty w końcu byłaś u diabetologa czy tylko u rodzinnego? Bo chyba nie doczytałam. Jak będziesz u diabetologa to poproś żeby Ci dali tabelę indeksów glikemicznych - to bardzo pomaga, a jak patrzyłam w necie to niestety co strona to jakieś rozbieżności są. Taka tabela może być bardzo pomocna. Produkty o wysokim indeksie są szybko trawione i powodują większy wzrost stężenia glukozy we krwi i te należy wykluczyć zupełnie. Te produkty o niskim indeksie są bezpieczne, a z tymi, które mają średni indeks to trzeba uważać i sprawdzać jak się na nie reaguje :) I na niektóre warzywa też trzeba uważać - surowe są jak najbardziej ok, ale juz gotowane mogą podnosić cukier- np. marchewka gotowana :) I tak jak Julka pisze, spróbuj posiłków bez węglowodanów - większe porcje mięsa czy ryby i warzywa. A co do nienajadania się - spróbuj oszukać głowę i posiłki nakładaj na mniejsze talerze ;) wbrew pozorom to działa :) Szczególnie rano lepiej odpuścić sobie węglowodany na pierwsze dwa posiłki, czyli np. jajecznica (bez chleba niestety :) ) albo omlet z warzywami albo naleśniki. Węglowodany lepiej jeść na noc - obniżają poziom kortyzolu i lepiej się wtedy śpi i regeneruje :) Ja jak jeszcze przed ciążą byłam na diecie to u mnie się to rewelacyjnie sprawdzało. Jak wyeliminowałam węglowodany z rana to lepiej się czułam, mniej śpiąca z rana i miałam więcej energii. A spacery z pieskiem po posiłkach jak najbardziej wskazane :) ~~morela15 Kolejny chłopiec do drużyny - gratulacje! :) ~~Zocha82 O której masz jutro punkcję? Daj znać po jaki dalszy plan działania. Trzymaj się dzielnie :* ~~DoReMiDo Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea byłam u diabetologa. I powiem Wam ze kapusta kiszona po obiedzie lub w trakcie robi u mnie furorę;-) można pozwolić sobie na słodki po obiadowy grzeszek, potem spacer z psem 15 minut i wynik 90 :-) rewelacja. A jak mierzysz ? Od skończonego posiłku godzinę? Czy od pierwszego kęsa. PS.z indeksami już się zapoznałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kapusta rządzi :-D ja sobie często serwuję do obiadu w postaci surówki z jabłkiem, marchewką i porem :-) a mierzę godzinę od skończenia posiłku i przez ten czas piję tylko wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak mierzę, a pytam bo spotkałam sie z opiniami żeby mierzyć od pierwszego kęsa..ale to nie logiczne bo ja długo jem np.obiad :-) muszę sprawdzić czy ogórek kiszony tez na takie super działanie;-) dobrze wiedzieć przy okazji czegoś cięższego;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny. Przeniesli mnie na normalny oddzial ginekologiczny. Jestem z 1 dziewczyna. Mamy łazienke i tv za free, wiec co oddzial to inaczej. Dziś o 12 odlaczyli mi kroplowke i niestety po obiedzie skurcze byly. ...nie jakies kolosalne ale dostalam relanium i wieczorem ktg lepsze ale tez male napiecia. Dzis zaczynamy 33 tydzien. Czekam na grudzien....i Nowy rok! Kahha a ty jeszcze w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczynki :) Ostatnio trochę zabiegana jestem i ciężko było nadrobić zaległości ;) x Małamii - jak tylko wystartujesz zobaczysz jak wszystko szybko minie.. Masz czas przynajmniej pozytywnie się nastroić do kolejnego podejścia.. Strasznie mocno trzymam kciuki :* x Zocha - wiesz dobrze, że warto poczekać aż organizm będzie dobrze przygotowany na przyjęcie Kropeczki.. Wierzę, że tym razem się uda i proszę być tylko i wyłącznie dobrej myśli.. Strasznie mocno trzymam kciuki.. Będzie dobrze :* x Kkoala - mam nadzieję, że zbiory okazały się owocne, a komórki silne z których będą silne zarodeczki.. Odezwij się jak poszło.. Trzymam kciuki! x Morela - wow!!! No proszę, a tak nie chcieliście znać płci ;) a znacie ją szybciej niż my ;) Ja też czuję intuicyjnie, że to będzie chłopak ;) Pamiętam jak w liceum na geografii nauczyciel nam mówił, że na 100 mężczyzn przypadają 104 kobiety, stwierdziłyśmy z koleżankami wtedy, że będzie trudno o męża ;) a teraz proszę chłopaki będą mieli trudności w znalezieniu żony ;) x Nadzieja - no fakt, nie oszczędza Cię ta ciąża :) Najpierw mega mdłości, teraz ten cukier.. Ale już niedługo sobie odbijesz ;) x Julia - dalej biorę progesteron. Odstawiam w tym tyg. luteinę podjęzykową, została tylko luteina 3x1, ale oczywiście nierefundowana 200, bo niby lepiej się wchłania.. No fakt to jest akurat prawda, ale różnica w cenie też jest prawdą ;) I tu można byłoby pisać eseje na temat klinik i ich praktyk w różnych formach naciągania nas... Chociaż ja po dostaniu się do programu nie odczułam ze strony kliniki żadnego naciągania, wszystko miałam w ramach programu i wizyty, i badania, to już w ciąży miesiąc w miesiąc po 1600 zł (za wizyty i leki).. I nie wiem czy to było naciąganie na te częste wizyty, czy nie.. Mam mieszane uczucia i na pewno się już tego nie dowiem, ale czasem mam wrażenie, że żerują na tym, że zrobimy wszystko dla upragnionego szczęścia.. x Eversea - ja też mam pakiet full service w Medicover z pracy.. Bo komercyjnie samemu to się raczej marnie opłaca coś takiego mieć. I mi akurat nie chodzi o taki aspekt, o którym Ty piszesz, bo to oczywiste, że można dostać się do specjalisty z dnia na dzień i wszystkie badania za darmo.. Ja nie mam dobrego zdania o specjalistach tam pracujących... Swego czasu miałam problemy zdrowotne i miałam często do czynienia z kardiologiem i laryngologiem i to jakaś porażka.. Wolałam poczekać na wizytę na NFZ czasem niż iść tam do specjalisty. Nie wspominam już o ginekologu.. Dlatego w Medicoverze swojej ciąży prowadzić nie chcę i wykupiłam sobie dodatkowo w pracy pakiet ginekologiczny w PZU.. Mam wizyty w szpitalu prywatnym pod nosem u dobrego lekarza. A najbardziej kusi 25% zniżki na poród ;) Z Medicoveru i tak nie zrezygnuję bo nic nie płacę za niego, więc mi to obojętne.. x Ananasowa, Lucy, Elfica, Alexvandekol, Darknes, Zocha, Małamii i cała reszta dziewczynek, których nie wymieniłam nieustannie Wam Kochane kibicuję i mocno trzymam kciuki!!! x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się z czymś takim nie spotkałam, żeby mierzyć od pierwszego kęsu, dziwne to trochę dla mnie i trochę nielogiczne. A co do kiszonych ogórków to myślę że będą tak samo działać jak kapusta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~~Syllka Jak się czujesz? Przeziębienie opuściło po domowych metodach? :-) ~~MH1 Rozmawiałeś z Mężem? Próbuje chociaż trochę Cię odciążyć, żebyś mogła odpocząć czasem? Trzymaj się Kochana :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ech.. tyle się napisałam i albo post mi wcięło, albo znowu się przycina ;) x Macie może jakąś ulubioną miejscówkę gdzie można pojechać zimą na dłuższy weekend.. I nie chodzi mi o narty ;) Nie mam pojęcia gdzie tu pojechać po Sylwestrze, a chcemy trochę odpocząć.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darkness - życzę Ci duuużo spokoju Kochana.. x Doremido - mimo lepszych warunków na oddziale, życzę Ci aby skurcze minęły i żebyś szybko wróciła do domku :) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eversea
~~Biedronka A widzisz, ja miałam chyba to szczęście, że jeszcze nie trafiłam na jakiegoś kiepskiego lekarza. :-) ~~DoReMiDo To warunki nie takie złe, chociaż wiadomo że w domku byłoby dużo lepiej. Dobrze, że jesteś pod opieką cały czas. Będzie dobrze, grudzień już tuż tuż a i Nowy Rok przyjdzie szybko :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea mąż troche pomaga, ale tylko trochę... Julia s co to znaczy ze nie wybudzali dziecka? Ja jak mała się przebudzi to lecę robic mleko, przebieram i w półmroku daje butlę. Koniec i najczęściej od 50 min do 3 h zanim zaśnie spowrotem. Sylka ja staram sie jak najmniej w nicy bodźców małej dawać. A co do rytuałów to nie wiem jak je wpr w życie skoro nie wybudzam małej na jedzenie. Raz sie obudzi o 18 raz o 19 a za trzecim razem o 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversa - jeszcze nie badań poziomu cukru po posiłkach , bo jestem w szpitalu i nie mam glukomrtru. Zacznę od wtorku dopiero. Co do wyniku to mam pewne wątpliwości czy na 100% jest prawidłowy , bo byłam przeziębiona , a wyczytałam , ze to moze dać niewiarygodny wynik. Zatem bede stosować dietę i unikać słodkości. Tabele z niskim IG juz mam , kilka przepisów na dobre jedzonko. Dobrze, ze kapustę kiszona i ogórki można jeść , bo uwielbiam. Nawet nie wiem czy na kontrole bede tu przyjeżdzać czy poszukać diabetyka u siebie, bo mi nikt jeszcze nic nie powiedział. X Doremido - dzis dopiero wychodzę. U mnie tez jest łazienka i tv za free. Tu to jest standard. Leży tu dziewczyna od 5 tygodni , która ma złe przepływy. W 29tc wyszły jej źle i od tego czasu leży. X Jakie macie glukometry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mh jeśli nie budzisz dziecka a ono ci się budzi o 19,to jakim cudem ma ci w nocy spać? Z choinki spadłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkahha glukometr Contour plus -Słodkie mamy. Robią Tobie jeszcze jakieś badania w tym szpitalu ? Poproszę o przepisy na to jedzonko :-) Ja tez jestem przeziębiona i to nieźle p.diabetolog mówiła ze wyniki mogą być lekko wyższe ale bez przesady. Zobaczysz jak u Ciebie. X Doremido to dobrze ze sie uspokoiło trochę:-) warunki super to i Ty będziesz spokojniejsza . Wytrwasz ! X Eversa Twoja odp.mnie uspokoiła bo myślałam ze mi juz na mozg sie rzuciło;-) X Biedronka ja tez czuje od początku ze u Ciebie będzie chłopiec:-) X Sylkaa jaj zdrowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieją av u mnie co czujesz chłopiec czy dziewczynka ją jutro mam połówkowe i chyba już nie bede marudzic jak się boje i jutro mam się dowiedzieć jaką płeć bo doktorek nie chce nam powiedzieć jak nie jest pewien na 100% my cały czas mówimy nasz niunioo ale będzie draka jak niunioo okaże się niunią ale jest to jak pewnie dla wszystkich bez znaczenia .Pozdrawia wszystkich i jak zwykłe za nas wszystkie kciuki zaciśnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Julia bardzo lubię twój kalendarza ciążowy który priwadzisz codziennie sobie wstaje i patrze kto dziś co i lubię jak się miesiące zmieniają już teraz będzie zapisywany grudzień styczeń. Dzięki bardzo za to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewap :) dziękuję:) MH1 oni mniej więcej już wiedzieli że np okolo 2 będzie płakać jeść i ustawiali sobie budzik na 1.30, przygotowali mleczko. Butlę wpychali przez sen - podobno nie trzeba wtedy czekać na odbicie bo dziecko przez sen nie połyka tlenu. Po zjedzeniu butli do łóżeczka i dziecko dalej spało. Oby u Was też to zadziałało. Biedronka Warszawa zimą! Mogłabym Ci jeszcze zaproponować okolice Ojcowa, Ogrodzienca, zamek w Ogrodziencu. Tam jest taki fajny hotel Poziom 511 ale my byliśmy tam latem, chyba fajniej. Zocha daj znać po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia dopytaj o to przewijanie. A z karmieniem spróbuje dzisiaj. Chociaz moja Maludę czasem ciężko przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja - :) to Ci wróżka ;) aż jestem ciekawa czy się sprawdzi :D x Julia - dzięki za podpowiedź :D Wszystkie zamki, zameczki, pałacyki na Dolnym Śląsku mam zjeżdżone, więc chcieliśmy odmiany i faktycznie te okolice Ojcowa i Ogrodzieńca mogą być ciekawe :) A jak nie to zostanie wizyta nad morzem ;) x Kkahha - a Ty dalej w szpitalu??? Byłam jakoś pewna, że jesteś już w domu.. Musiało mi to jakoś umknąć. A co oni tam Ci robią jeszcze? Życzę szybciutkiego powrotu do domku.. x Miłej niedzieli dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×