Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Golf gratulacje :) Ananasowa jak die trzymasz? Lilianka ja tez mam canpola laktator i zapłaciłam 250 zl bo nie szukalam gdzie taniej tylko żeby bylo na juz. Mąż kupił w smyku jak juz ręczny mnie wykańczał. Nie spodziewałam sie ze tyle zapłaci ale doszłam do wniosku ze skoro chce karmić to nie ma innego wyjścia. Griszanka odciągam tak jak pisalas 7-5-3 i niestety nadal 20-30 ml na dzien ściągam :/ nie wróżę sobie przyszlosci w karmieniu ale próbuje. Jeszcze się nie poddałam. Iza82 jak rodzisz Sn masz możliwość skorzystania z wanny i wtedy gąbka sie przydaje do polewania ciała. Co do szumisiow to ja mojej Kruszynce puszczam na noc szumy morza, odgłosy deszczu, muzykę klasyczna itp. Daje rade. Mnie tez to uspokaja i wręcz usypia. W dzień weselsze nuty. 24h ma włączone dźwięki w pokoju tylko ze po cichutku. Lilianka ja tez mam ten termometr. Polecam. My mierzymy tez temp podawanego pokarmu. Jesli chodzi o suchosc śluzówki to ja zawsze miałam problem bo mam alergie ale jakos sobie radziłam. Natomiast w ciąży tak to sie nasiliło ze musialam kupic nawilżacz powietrza. Mam z firmy eldom. Jest cichy i ma duży zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy córci w ciąży miałam idealne paznokcie, cerę i włosy. Teraz zaczyna się wszystko pogarszać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia,ja rodzilam w maju tego roku.ciążę prowadził mi dr Mikulski prywatnie.usg normalnie robił mi na wizycie.jednak na prenatalne(13,20,30tc)kierował do jednego z dwóch lekarzy(kolegów ze szpitala)ja chodziłam do dr Makowskiego(polecam)a w szpitalu czekając na swoją kolej na cc,lezalam na sali z dziewczyną,która ciążę prowadziła u dr Makowskiego.ja byłam bardzo zadowolona zarówno z dr Kukulskiego,jak i Makowskiego. Pierwsza wizyta u dr Kukulskiego 230zl,kolejne 180zl. Za usg w 13tc,polowkowe i to 3trym u dr Makowskiego placilam 200zl. Jak wspomniałam,rodzilam w maju 2015. Zaglądam czasami na Wasz temat.sama zaszlam w ciążę bez problemów,ale przyjaciółka miała problemy i szukając informacji,trafiłam do Was. P.s dr Mikulski przyjmował w poniedziałki i czawartki,a Makowski chyba w środę i na pewno w piątek. 28 albo 29.10 rok temu byłam na pierwszym badaniu prenatalnym u dr Makowskiego(12+6 tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia,słownik zmienił mi nazwisko lekarza.Piotr Kukulski ,a nie Mikulski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia,jak masz jakieś pytania,to pisz.będę zaglądałam tutaj w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość (dziś 9.16) - dodam jeszcze, że mogą mieć rację z tym że szkoda czasu na IUI.. Nie piszesz nic o wynikach nasienia, ale dla porównania Ci napiszę że my mieliśmy 5 IUI przy nasieniu 16 mln i 2% prawidłowych. Przy jednej z IUI doszło do zapłodnienia i mikroporonienia. Ze mną też wszystko ok, a mimo złej stymulacji pierwsza procedura się nie udała.. W Invikcie dowiedzieliśmy się, że przy takiej morfologii bez sensu robić IUI, ale spróbowałam i tak nie żałuję bo decyzja o IVF była bardziej świadoma.. U nich udała się pierwsza procedura i pierwszy transfer.. Polecam dr Jakubowa. Bardzo dokładny. Jedyny minus to taki, ze przez tę dokładność są spore opóznienia.. x Zuzka - cieszę się, że u Was wszystko dobrze :) x Ananasowa - Kochana mam nadzieje, że będzie dobrze i ten gorszy scenariusz nie ujrzy światła dziennego.. Trzymam mocno kciuki.. x Ania1602 - super że dr ma plan.. To, że wykona go inny lekarz to nie ma powodów do obaw :) Może okaże się, że nowy lekarz będzie miał szczęśliwą rękę i za to mocno trzymam kciuki.. x Darkness, Miska, Zocha - cały czas trzymam kciuki mocno zaciśnięte :) x Lucy, Kkinia, Małamii - wierzę, że już niebawem będziecie na ostatniej prostej.. Strasznie mocno trzymam kciuki.. x Mh1 - Małgosia chyba grzeczna bo często nas odwiedzasz.. Oby jak najczęściej :) x ZosiaD - zależy w jakim celu kupujemy szumisia.. Jak do takich celów jak Mh1 to ok, ale ostatnio byliśmy u znajomych.. Ich malutki byl baaardzo niespokojny i zaczyna mieć kolki.. Szumis nic a nic nie pomaga, tylko suszarka.. Już jedną spalili ;) Poza tym zakładamy, że nasze dzieci będą aniołami, będą tylko jadly i spały ;) x Kiciolka - ??? x Golf - wcześnie się dowiedziałas.. Podobnie jak ZosiaD i Nadzieja... Może jest szansa, że za tydzień będę już coś wiwidziała ;) Swoją drogą podziwiam kobiety, które decydują się, że płeć poznają dopiero przy porodzie... x A ja po wizycie.. Kruszyna ma prawie 5 cm.. Widać już było buzkę i dr puścił na parę sekund serduszko.. Oczywiscie zalałam się łzami.. x Miłego weekendu dziewczynki. Przede wszystkim uważajcie na drogach.. Ja już się boję podróży i tych wariatów na A4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość wyżej to ja... Biedrona1979 x Dodam jeszcze w kwestii przedłużenia programu in vitro.. Strasznie mnie to ucieszyło, ze MZ przedłużyło program i życzę wszystkim parom żeby im się udało osiągnąć ten wymarzony cel.. Nie chcę Was oczywiście straszyć, ale to że dziś minister podpisał przedłużenie programu i że budżet jest zatwierdzony..to niestety w ciągu roku budżetowego ulega on rozmaitym zmianom. Nie można jedynie zwiększać czy zmniejszać dochodów i wydatków, ale przeniesienia środków z jednego celu na inny jest jak najbardziej możliwe przed jego rozpoczęciem czyli przed 1 lipca 2016.. Mam jednak ogromną nadzieję, że tak się nie stanie.. A wiem niestety lub stety o czym piszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość morela15
Biedrona - my z mężem nie chcemy znać płci aż do porodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela to musisz przed każdym usg przypominać o tym lek.żeby Was sam nie uświadomił:-) tak jak nas p.dr na prenatalnym. Nawet nie przyszłoby mi do głowy pytać na tak wczesnym etapie. Widzę że i Ciebie bezsenność ciążowa dopadła. A ja słyszę co chwilę skrobanie szyb w autach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam,że się nie odzywałam ale problemy z internetem. Pęcherzyk był widoczny i na tym etapie wszystko dobrze,tylko martwi mnie od wczoraj ból brzucha jak na @ właściwie jakby macica,wiem że tylko marudze,ale tak się boje. Któraś z Was też miała albo ma takie bóle? Pozdrawiam napisze coś więcej jak z tym netem się da coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Kociołka ją jestem w 18 tygodniu AS le dziewczyny pamiętają moja historię od początku do teraz mam takie bóle teraz już może trochę mniejszej ale początek był straszny w nocy mnie budził okropny ból no spa w moi m przypadku nie pomagała lekarz zmienił mi na buscopan i też nie było lepiej i taką byłam już zmęczona tymi bólami że normalnie były dni że plakalam także co ma być to będzie i nie każdy ból oznacza coś złego teraz jak mnie niue boli to się boje że teraz jest coś nie tak bo mnie nie boli alke okaże się w poniedziałek bo mam wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciolka Tak sie cieszę, że wszystko dobrze, już zaczęłam się martwić. :-* A te bóle to raczej normalne, macica się rozciąga dla nowego lokatora :-) jeśli nie jest to ostry, nagły ból i nie ma krwawienia czy plamienia to weź no-spę i dużo odpoczywaj. Ja w 6 tc byłam z takimi bólami na IP i tak mi powiedział lekarz. I żeby nie panikować bo stres zwiększa ból, taki mądry był a przecież dla nas każdy taki objaw jest niepokojący, więc doskonale Cię rozumiem :-/ Polecam też brać magnez np. Magne B6 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena5
Kiciolka, ja też miałam na początku potworne bóle jak @ i brałam nospę. Z czasem to zelżało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Kiciolka bardzo sie ciesze, ze wszystko ok!! :) Bol brzucha to pewnie tak jak dziewczyny pisza :) badz dobrej mysli! Ja wiem, ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Ania1602- trzymam mocno kciuki! Mozesz napisac jak wyglada u Ciebie cykl przygotowawczy i ten wlasciwy przy iui? X Ananasowa :* X Nadzieja :):) kiedy Ty chcesz sie wyspac? :P Spij poki mozesz :) ;) X Zocha82- hmm 6mm to faktycznie sporo jak na jeden dzien, ale moze to bylo wynikiem zastrzyku? I taki duzy, bo juz zaczynal pekac? Co dr mowil? Endo piekne!! Jak infekcja? Mam nadzieje, zs juz duzo lepiej! Dostalas duphaston? Na ktora idziesz w poniedzialek? Trzymam kciuki i caly czas o Tobie mysle!! :) Co do bolu owulacyjnego to ja nie jestem w stanie okreslic kiedy byl- mnie po prostu bardzo czesto kluja mocno jajniki. Owulacja z prawego a boli najczesciej lewy :P Mam nadzieje, ze pekl nam w odpowiednim momencie :) X Biedrona :):):) X Golf- gratuluje coreczki! Moje marzenie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane :) Kolejny raz dziękuję wszystkim za dobre słowa:) Jestem pozytywnie nastawiona i wierzę, że będzie dobrze. o Dziś kończę 38 lat ... w domu sprzątanie, gotowanie, pieczenie ... jeszcze zakupy drobne, "odpękać" imprezę i ... luz o Na RTG kręgosłupa pani dr zobaczyła jakieś zmiany zwyrodnieniowe ... ale o urazowych nic nie napisała. A z przeziębieniem też lepiej ... kaszel jeszcze trochę, ale ogólnie mój organizm dał sobie rewelacyjnie radę. Miłego dnia :) Pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
PikiDiksi, Iza82- :*:* X Co do "gadzetow" dla maluszkow to my od jakiegos czasu wszystkim malym dzieciom kupujemy takiego slonika fisher pricea. Swieci sie i ma rozne dzwieki- m.in. szum morza. Wszystkim dzieciom bardzo sie podoba, kupilismy juz 5 z czego czworka maluszkow nie zasnie bez slonika :) Mamusie wlaczaja i dzieci juz wiedza, ze to pora snu :) jak sa wieksze to same juz sobie wlaczaja. Generalnie wg opinii Rodzicow tych maluchow to byl to najlepszy prezent zarowno dla dzieci jak i dla nich ;) Slonik pomocny w uspokajaniu i zasypianiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Darkness- wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!! Pomysl, ze to ostatnie takie spokojne urodziny na najblizsze kilka lat :) Za rok bedziesz organizowac impreze miedzy karmieniem i zmiana pampersa ;) Spelnienia wszystkich marzen!! Ciesze sie, ze nie masz zadnego urazu kregoslupa i ze zdrowiem juz lepiej :) Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli mogę coś doradzić przy suchym powietrzu w domach. My mamy nawilżacz powietrza chyba za ok50-60zł taką żabę kupioną na allegro fajnie wyglada w dziecięcym pokoju i daje sobie rade z nawilżaniem powietrza. Ja zawsze mialam zapchany nos w nocy w sezonie grzewczym a teraz jest okey. Małemu do oczyszczania nosa stosuję sól fizjologiczną i aspirator do nosa Frida czy jakiś inny. Inhalator to tez super sprawa nasz pediatra na samym poczatku kazał się w niego zaopatrzyć i jest bardzo przydatny-wlewamy w niego sól fizjologiczną, a jak Kuba miał zapalenie oskrzeli to dostał jakieś lekarstwo do inhalacji i obyło się bez antybiotyku. Balsam dla synka używam Oilatum i jest naprawdę wydajny, do kąpieli to już używam różnym kosmetyków, teraz zaopatrze się w Babycap z Rossmanna na próbę. A do tyłka-kiedyś linomag masc w tubce chyba z zielonym napisem a teraz makę ziemniaczaną i jest najlepsza. Oczywiście jak jestesmy poza domem to zasypka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciolka- to dobrze że jest pęcherzyk i jest wszystko dobrze. Darkness- wszystkiego naj, życzę Ci żebyś nosiła największy prezent pod sercem przez kolejne 9msc. Miska D- nie biorę dupka, dr odradził przy takim endo. Może tym razem sie spotkamy, O której będziesz w gabinecie? Ja czekam na sygnał od dr w ndz. Ja wyraźnie czułam ból owulacyjny dokładnie dobę po zabiegu, chociaż dobre to że wiem że pękł ale chyba za późno?. Infekcja jeszcze jest ale łagodnieje. Biedronka- :* Miłej słonecznej soboty Dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zocha- super, ze pecherzyk pekl!! Nie wydaje mi sie, zeby bylo za pozno. Nasienie przezyje okolo 72h jak sie nie myle, wiec powinno byc ok! :) Co do duphastonu to mi dr tez nie chcial przepisac. Moze wlasnie z uwagi na endo (11,4mm podobno mialo). Podobno, bo ja nie pamietam i M. tak mowi ;) Dr zwatpil w slusznosc swojej decyzji dopiero po tym jak powiedzialam mu, ze zawsze dosaje miesiaczke 8-10dni po stwierdzonej owulacji. Wtedy przyznal racje, ze w tym przypadku powinnam brac, ale dopiero po stwierdzeniu cialka zoltego, dlatego dodatkowa wizyta w poniedzialek. Godz tez jeszcze nie znam, daj znac jak sie dowiesz to moze tym razem sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness Tylko nie szalej za bardzo z tym sprzątaniem, gotowaniem i pieczeniem :-) a z okazji urodzin najlepszości samych i spełnienia marzeń :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mh1 dzięki za wyjaśnienie o co chodzi z gąbką :) <> Dzięki Nadzieja. Skoro dr zalecił odstawić, to chyba wie co robi. <> Biedrona to super, że maleństwo rośnie i że mogłaś pooglądać tak dokładnie. Ja już odliczam dni i godziny do wizyty 4.11 i liczę, że będzie widać już dokładniej mojego okruszka. <> Kiciolka powiedziałaś dr o tym? Ja do tej pory mam takie bóle jak na @ A na początku bolało mnie dużo bardziej niż jak normalnie przy @. Mogę powiedzieć, że po ścianach chodziłam (a raczej nie mogłam się z bólu ruszyć), pot mi wychodził na całe ciało. Ale nospa pomagała i mogłam potem siedzieć już bez bólu (tylko nie leżeć a zawsze to była noc). Dr mówił, że się macica naciąga i wszystko tam po stymulacji i punkcji się obudziło i kazał się nie martwić, więc starałam się tego nie robić. Po niecałych dwóch tygodniach to minęło i zostały tylko pobolewania jak na @, prawie codziennie. O wszystkim co Cię niepokoi od razu mów lekarzowi, na pewno coś zaradzi i wyjaśni co to. <> Darkness 100% lat, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń, szczególnie tego największego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness kochana dużo szczęścia i zdrówka, a także dzidziusia w przyszłym roku. Mam nadzieję, że kacyk nie męczy za bardzo! Alexvandekol Ja we wtorek mam wizytę. Owu przypada mi znowu na sobotę, więc pewnie wtedy IUI. Zawsze trochę na wariackich papierach, bo w poniedziałek znowu wyjeżdżam na tydzień z pracy... Młode mamusie tak fajnie się Was czyta... Kiciolka kochana słuchaj dziewczyn, że to rozciąga się macica, odpoczywaj, a jak za bardzo się stresujesz to konsultuj się z lekarzem. Ja jak dziewczyny myslę, że tam będą bliźniaki. Ale będziesz miała fajnie! xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość morela15
Darkness sto lat!!! Szczęścia, zdrowia i czegokolwiek sobie wymarzysz(a wiadomo czego najbardziej pragniesz) buziaki!;*** # kiciolka tak jak dziewczyny piszą, takie bóle są normalne póki nie stają się bardzo silne. Ja nadal miewam takie bóle jak na @ i wtedy wiem, że mój maluch buduje swoje królestwo ;) # Nadziejka oczywiście powiedzieliśmy naszemu lekarzowi ze nie będzie chcieli znać płci, a on powiedział ze nigdy sam nie informuje gdy zauważy, że zawsze się pyta wiec o to się nie boję;) ale ktoś tu przed chwila pisał, że jak beta była niska to z reguły jest chłopak;p wiec może;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfica30
Darcness żyj nam 100 lat albo i 200 !!! :-* Ja jestem po wizycie - 3 rosną ładnie, jeden się trochę ociąga. Następna wizyta wtorek i będzie decyzja czy IUI w środę czy w czwartek. Ściskam Was mocno wszystkie i każdą z osobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiśkaD, Zocha82, Eversea, Iza82, Gość Morela15, Elfica30 - dziękuję za życzenia :D o Lucy1980 - dzięki również :) ... ale jaki kacyk??? Kochana, toż ja w ciąży jestem :) -transfer w środę miałam .... zero picia ... :P o Dziewczyny pytanie mam głównie do ciężarnych, bo one pewnie już wszystko w necie wyczytały .... Kochane, że sera pleśniowego i koziego w ciąży się nie je, to wiem. A co z Fetą??? I jeszcze jedno ... dlaczego odradzają jedzenie wędzonych ryb??? Kurcze przygotowałam moją ulubioną roladę szpinakowo - łososiową, ale ponoć wędzonych ryb należy unikać. Będę wdzięczna za odpowiedzi :) A co do szykowania ... 2 sałatki skroiłam i na tym koniec ... zaś co do ciepłego dania, to totalnie poszłam na łatwiznę :P kupiłam paszteciki i barszczyk czerwony zaraz zrobię ... owszem na moim rosołku, ale już z koncentratem krakusa :P Tort zamówiłam, upiekłam tylko sztandarowe ciasto: krakersy + masło + mleko skondensowane :) od mamy dostałam nieco jabłecznika z kokosem, więc chyba wystarczy. Nie przemęczam się za bardzo, ale jak długo stoję to lekko kręci mi się w głowie (tak mi się robi od czasu do czasu) ... o Miłej soboty :D u mnie pięknie, ciepło, pogodnie i kolorowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness sto lat kochana!!!!:) też słyszałam o zakazie na wędzone ryby ale ja sobie czasami pozwalam na łososia. To chyba chodzi o szkodliwe związki używane do wędzenia. Ale to pewnie nie tylko ryb dotyczy. Ostatnio była nawet jakaś afera o naszych polskich, wędzonych kiełbaskach:) niestety różne świństwa są wokół nas, czasami nawet nie jesteśmy ich świadomi. Co do fety to myślę, że nie ma przeciwwskazań;) Xxxxx Lucy1980 - a Ty nadal u naszego doktorka D? Ja na Twoim miejscu przy większej ilości pęcherzyków niż jeden nalegałabym na zastrzyk. Pogadaj z nim o tym wcześniej. Jeżeli się nie zgodzi to ja bym uciekała od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×