Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

* darkness77 wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń i 100 lat :) * Miśka D w cyklu przygotowawczym oprócz stałych suplementów biorę DHEA przez cały cykl, od połowy cyklu Oesclim i Ovitrelle. Natomiast cykl z IUI DHEA do IUI i stymulacja, to podstawa, ponadto Estrofem mite (jeśli dr zleci) i Medargin po zakończeniu @. Przez cały czas biorę zalecone przez dr: Jodit, Inozytol, Wit D3, od 2 miesięcy Glucophage i kwas foliowy 5mg, od siebie Lino complex. To chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy1980 to bardzo się cieszę, że będziemy razem w parze :-) a Ty kiedy masz teraz wizytę? Gdzie będziesz robić IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness też miałam punkcję i transfer w okolicy urodzin, więc to pewnie taki prezent od życia jak i dla mnie tak i dla Ciebie będzie :) Mi dr powiedziała, że nic surowego (mięso, ryby i jajka), nic z pleśnią i wiadomo alkohol. Wszystko z umiarem jest dozwolone. Z tym łososiem to nie byłabym pewna, czy nie jest zbyt surowy po wędzeniu. O serach kozich nic mi nie wiadomo. A wędzenie ogólnie jest niezdrowe i rakotwórcze, może dlatego ale nie wiem. Z tym że łososia masz z pewnością wędzonego na zimno czyli zdrowiej. Elfica, Lucy trzymam kciuki za przyrost pęcherzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elfica, Lucy - trzymam kciuki za Wasze IUI :) x Darkness - Kochana życzę Ci zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń tych wielgachnych i tych malusich... Jak to jest, to jest wszystko w życiu :) A na marginesie ryby wędzone zawierają nitrozoaminy.. Nie można też surowych owoców morza.. Ale i też niektórych ryb jak okoń, szczupak, węgorz czy miętus bo zawierają sporo metali, które człowiek przetrawi, a płód może uszkodzić.. Sery pleśniowe są z mleka niepasteryzowanego dlatego nie pozwalają w ciąży a o fecie nie piszą nic więc myślę że można jeść.. Ja jem :) x Kiciolka - wszystko jest dobrze i jak być powinno.. Z czasem te bóle ustają :) a czasem pozostają.. Nie dokładaj sobie dodatkowo stresu... Tylko wręcz odwrotnie spróbuj się wyciszyć.. x Zocha82 - nic nie jest za późno :) Trzymam nieustannie kciuki za Ciebie i Miske.. x Morela - no to Was podziwiam, że nie chcecie poznać płci przed porodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś ostatnio zapominam się podpisać na końcu wywodu.. Gość wyżej to Biedrona1979..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciolka popieram słowa Ewyp bóle brzucha nie zawsze stanowią o najgorszym, ja kończę 20tc a one mi wciąż towarzyszą, nie tak intensywne jak na początku ale są codziennie. X Darkness sto lat i udanej imprezy :-) co dobrego przygotowałaś? ;-) odkąd przeszły mi mdłości to mój ulubiony temat :-P od początku przytyłam 3kg póki co. xx Nie jemy ryb wędzonych na zimno absolutnie i serów nie pasteryzowanych. Wędzone na zimno wyglądają jak surowe np.właśnie łosoś.chodzi o choroby typu toxoplazmoza i listerioza. Makrela jest wędzona na ciepło i ja ja jem bo uwielbiam np.pastę z makreli mmmm :-) X MiskaD ja niewiem kiedy się wyśpię;-) może dopiero w trumnie ..wiem kiepski żart ha ha. Od 5 do 7 pobudka a później jeszcze drzemka do 9. Daj link do słonika X Dziewczęta wszystkie Was pozdrawiam i trzymam kciuki za stymulację:-) X PS.Ania1602 czy dr.tym razem zaleci Acard i Clexne ??? Mam nadzieje ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Darkness już doczytalam menu :-) Muszę zrobić to Twoje ciasto szybkie z krakersami bo dawno nie robiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darkness - zaintrygowalas mnie tą fetą i doczytalam, że niektóre odmiany są z mleka niepasteryzowanego.. Dlatego czytamy etykiety ;) x Nadziejka - a ja czytałam w paru artykułach, że nie ma znaczenia czy wedzona na ciepło czy na zimno, bo chodzi o niebezpieczne związki przy wędzeniu.. A tokso i listeria to w mięsie surowym... x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeria może być w : -mleko niepasteryzowane ◦surowe i gotowane mięso ◦fermentowane surowe kiełbasy ◦surowe i wędzone ryby ◦sery (żółte tarte oraz brie, camembert czy sery pleśniowe) ◦pasztety z mięsa, jarzyn lub ryb ◦gotowe sałatki ◦lody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska D- też miałaś ładne endo! To faktycznie chyba powinnaś brać dupka, żeby ta druga faza cyklu trwała 14dni, u mnie ta nigdy nie była krótsza to może dlatego nie widzi potrzeby dawania dodatkowego progesteronu. Lucy- w sobotę będzie Twój wielki dzień. Fajnie masz z tą Florencją;) Elfica- No to ładnie, idziesz w parze z Lucy. Nadzieja- to wszystko co wypisałaś nie można jeść ? To sporo tego akurat sery i ryby lubię, a mówią że gotowane mięso jest zdrowsze od smażonego a w ciąży szkodzi. Biedronka- :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam tylko w czym może być listeria.. Trzeba dbać o Higienę jedzenia po prostu i nie jeść nic z mleka nie pasteryzowanego, wędzonych ryb (wg mnie tych na zimno) surowego nie dogotowanego lub nie domytego mięsa i jajek. Ogólnie zwrócić większą uwagę na etykiety i wszystkie zakupy umyć dwa razy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
darknes spelnienia marzen:)tego jednego, najwazniejszego serduszka pod twoim sercem:* Sylka jak robisz z ta sola fizjologoczna nalewasz do nawilzacza i nawilzasz codziennie wieczorem?ile minut i jak rozcieńczasz? justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness- życzę Ci samych radości i nudy przez następne dziewięć miesięcy, a potem tej małej, brykającej iskiuerki :-) Baw się dzisiaj dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja Akard już sobie sama zaleciłam od wczoraj, natomiast nie wiem jak będzie z Clexane, bo dr nie będzie przy IUI... Chyba, że wypisze mi wcześniej receptę, zapytam we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna może źle napisałam- sola fizjologiczna codziennie zakrapiam nosek synkowi,chyba ze coś mi jest podejrzany to wtedy inhalacje z soli. A do nawilżacza powietrza wlewam wode destylowaną i praiw cala noc jest wlaczony na minimum, w srodku nocy go nie raz wylaczam bo mi zimno od tej mgiełki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1602 to dobrze juz możesz łykać acard :-) porozmawiaj z lekarzem o clexanie (ewentualnie fraxiparinie jest 30 zl tańsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```dziewczyny czy to normalne że zatrzymuje mi sie połóg? czasem 30-40 h nic nie leci. ```Biedrona1979 jak Małgosia długo nie może zasnąć a ja padam na pyszczek to żeby nie zasnąć zaglądam do Was. nie mam siły ani czytać ani pisać ale muszę coś robić żeby nie paść. moja córcia nie należy do najgrzeczniejszych ale nie jest też diabełkiem. po prostu jeszcze nie wyszłam z trybu zombie. po prawie każdym karmienu Małgosia robi sobie ok godziny z rodzicami. ```morela15 ale numer! nie chcecie znać płci az do rozwiązania!? podziwiam. jesteście niesamowici! wytrwałości w postanowieniu! ```kiciolka :) ```Darkness sto lat! ryby wędzone na ciepło można jeść. edonych na zimo nie. ```Nie wiem czy już pisałam o moim podziwie dla samotnych matek, kobiet których mężowie mają wszystko w d..e, mam bliźniaków z pierwszej ciąży i wszytkich matek. Jeśli nie pisałam to chcę teraz o tym napisać - podziwiam Was, jesteście niesamowite, wspaniałe i cudowne. Ja nie jestem sama, mój mąż pomaga mi ile może, a jestem zmęczona jak nie wiem co i gdybym została sama pewnie bym wpadła w depresję. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doremido
Darkness 100 lat i wiesz czego! Julka m9ja beta byla wysoka w 10 dpt blastki byla ponad 500 i chlop:) Nadzieja tak styczen.....obym dotrwala Kiciolka super ze jest pecherzyk. Bole czesto sa trzeba je kontrolowac częściej.. Dziewczyny trzymam kciuki za IUI! Przepraszam ze malo pisze.... Ale cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem od 10 rano w szpitalu. Mialam w nocy coraz częstsze skorcze Braxtona do 5-6/h nad ranem i przyjechalam na IP. Szyjka ok 3,5 cm, dziecko i lozysko tez, ale na KTG skorcze reguralne i przyjeli mnie na 2 dni na obserwacje. Daja mi jakies leki. Ten wlew na 48 h co miala Zosia D na feno....czy cos. Jest lepiej....chyba...Dam znac. Ktg z wieczora brak skurczy. Jutro badania czy nic sie nie dzieje, oby nie. Trzymajcie kciuki! Zaczelsm 29 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremido- trzymaj sie dzielnie Kochana, mam nadzieje ze z dzidzią wszystko ok i wytrzyma jeszcze troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoReMiDo trzymam kciuki z całej siły i myślę, że będzie ok. Dobrze, że jesteś pod opieką lekarską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mh1 nie powinien sie poloh zatrzymywac. Nam mowila polozna ze jak dluzej niz 12 h nic nie wyleci to mozna przez 6 tyg od orodu jechac do szpitala w ktorym sie rodzilo i maja obowiązek ci pomóc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia fajnie że udało Ci się z histeroskopia na NFZ! Dzięki za kontakt, ale ja uparlam się na ten szpital św. Zofii. Z tego co wiem najlepszy w Warszawie i blisko mnie. Jak się ma lekarza stamtąd to łatwiej się dostać. Póki co umowilam się na konsultacje. Zobaczymy jak się z nim dogadam. Xoxo Biedronka jak chodzisz na basen to używasz tych tamponow specjalnych? Jakoś bym się bała infekcji i zastanawiam się jak ciężarne chodzą na basen. Xoxo Darkness spełnienia największego marzenia Ci życzę :* Xoxo Ananasowa ja w invikcie nie mogłam się skontaktować nawet z recepcją tylko infolinia i to w Gdańsku:/ Gameta to dla mnie duży przeskok ze Pani z recepcji może na bieżąco o coś zapytac dr i do mnie oddzwonic. W Gamecie nie robią krio na naturalnym cyklu? Xoxo Miska Twoje przeboje przed IUI czytałam jakby to był jakiś serial:) Ty to jesteś agenciara:) Xoxo Darkness jak gardelko? Lepiej już? Widać więcej radości w Twoich wpisach odkąd masz Kruszynke przy sobie. Tak trzymaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia nie slyszalam o crio na naturalnym w Gamecie..... Ja czekam na obchod. Spalam moze z 1 h. Masakra. Telepie mna po tej kroplowce....Zosia D jakie ty mialas wrażenia? Mam miec niby 48 h ale nie wiem czy po odstawieniu nie bedzie powtorki..... Dzieki dziewczyny za slowa otuchy. Golf gratulacje córeczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka1212, Ania1602, Biedrona1979, Nadzieja78, Justyna, Malena5, Mh1, DoReMiDo, Julia83 - dziękuję dziewczyny za życzenia :) o Julia83 - z gardłem nieźle, zobaczymy co dalej ... mam nadzieję, że ta infekcja faktycznie zadziała na korzyść :) o DoReMiDo - Kochana życzę, aby wszystko szczęśliwie się zakończyło i Maleństwo poczekało jeszcze przynajmniej 7 tygodni. Wiem, że ciężko, jednak staraj się myśleć pozytywnie. Jesteś pod opieką i robią wszystko aby Ci pomóc... o Wczoraj dostałam kilka trafionych i jeden od czapy prezent :P Od rodziców kasa, od syna puzlle (lubię) od M - nic (... standard ... nigdy na ten właściwy dzień nie ma dla mnie prezentu), od bratowej i brata - statyw do aparatu (hura!!!), od siostry M moje ulubione wino (ale nie piłam :P ) a od od teściów komplet pościeli (i to mnie nie u cieszyło - takiego rodzaju prezentów nie lubię) ... ale co tam ... nie dałam poznać po sobie, że coś nie "pasi" ... przecież to niegrzecznie. Będę miała dla kogoś na prezent :P ... o ja niegrzeczna :P o Pozdrawiam Kobietki i życzę wszystkim zadumy w dniu dzisiejszym. My wybieramy się do kilku miejscowości na cmentarze. M. in. pojedziemy na grób kolegi, który zmarł w tym roku po kilkumiesięcznej walce z chorobą ... miał 29 lat i w planach ślub :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Doremido, trzymajcie się tam! Mam nadzieję, że to fałszywy alarm, poobserwuja Was i wypuszcza do domu. Gdzie jesteś w szpitalu? *Darkness, wszystkiego dobrego! Niech Ci się spełni to najważniejsze marzenie :) *Kiciolka, dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Kiciolka, dobrze, że jesteś! Mam nadzieje, że lekarska trochę Cię uspokoił. Plemienia minęły? Kiedy teraz wizyta? Ściskam Cię!! *Julka, crio robią tylko na cyklu wspomagany. Dobrze, że jest kontakt przez recepcję, ale wiem też, że w złożonych sprawach lekarze oddzwaniaja. Ja miałam sporo pytań i niestety nie na wszystkie dostałam odpowiedź. Zadzwonię raz jeszcze. Jak Ty się czujesz? Znalazłaś jakiegoś lekarza w Wawie? *ją jutro wracam do pracy. Samopoczucie nijakie. Raz dobrze, raz źle. Ale ciężko. Wiem... potrzeba czasu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diremido pewnie ze wytrwasz ! Jesteś czujna i dzięki temu na czas pod fachową opieką. Trzymamy kciuki za Ciebie i Maleństwo. Był juz obchód? A swoją drogą jak odczuwałaś te skurcze? Azzurro opisywała jakby kłucie, a ja z pierwszej takowych nie pamiętam. To znaczy jakies zapisywały się na ktg ale ja ich nie czułam dopiero później juz te konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×