Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Ewelka póki co lez. Beta nie jest zła. Ja miałam 12dpt 3 dniowego wartość 92. Zwiększ może trochę progesteron. Jakaś luteina pod język. Mam nadzieję że to krwawienie z krwiaczka. Pęcherzyka się nie zobaczy. Dopiero od bety 1000-1200 można coś zobaczyć. To samo chciałam napisać do Ani. Ania nie rozumiem po co lekarz czegos szuka w macicy jak nic i tak nie zobaczy. W Gamecie od razu mi to powiedzieli i kazali czekać z wizyta pecherzykowa. Przyrost masz książkowy, a nawet lepiej. Niska wartość bety o niczym nie świadczy. Głowa do góry. Teraz już mozesz sprawdzić czy jest pecherzunio :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Powiem wam dziewczyny ze teraz już chce żeby NIUNIA była że mną i już mysle że jak mnie już zostawili to nie będą mnie trzymać do 40tygodnia dziś pierwszy dzień 38 no zobaczmy jaką decyzja w poniedziałek .już miałam 3 ktg od godziny 17 i już jestem spokojna wszystko ok w zapisie a w domu jadłam czekoladę skakałam a NIUNIA gdzxies to miała .Śmiać mi się chce że cała ciążę na no spa i skurcze bóle brzuch a teraz nic zero boli zero skurczy .Teraz ją odliczam godziny do spotkania z moja Niunią.!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1313 - dziewczynki dobrze piszą... Mi zupełnie wypadło z głowy, że pęcherzyk dopiero widoczny przy becie ok 1000.. Lekarz niepotrzebnie Cię wystraszył.. A przyrost dobry! Kciuków nie puszczam :) x Ewelka - moim zdaniem jest ok.. Julia miała zbliżoną wartość bety do Twojej.. Ja w 9 dpt blastki betę miałam coś kolo 180.. Podobnie wychodzi, a to nie o wysokość przecież chodzi, tylko o przyrost.. Będzie dobrze!!! Kciuki dalej zaciśnięte... Lez jak najwięcej.. x Alexvandekol - super wieści.. Oby tak dalej :) x Ania1602 - no i jak tam sprawy się mają? Drgnęło? x Nadzieja - super :D Cieszę się Waszym szczęściem :) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness w drugiej ciazy podobno inaczej się czuje ruchy. Na początku takie właśnie rozpychanie a nie kopniaczki - moja bratowa tak miała w drugiej. Też dokucza mi ból kręgosłupa po przy staniu głównie. Fitness troche pomaga. Wcześniej też stawalam w kolejki, ale teraz z mocno widoczna piłka wszędzie przepraszam i idę bez kolejki. Dzisiaj w zarze godzina 13 myślę nie będzie ludzi to wskocze po fajne wdzianko które sobie upatrzylam. Kolejka 10 osób więc podchodzę od drugiej strony i mówię przepraszam mogę bez kolejki, pani że tak :) No to kładę ciuch na ladzie, a ta z tyłu nagle : Ale ja myślałam że pani chce tylko cenę sprawdzić!!! Odwaracam się do niej całą okazaloscia brzucha i nawet nie zdążyłam wydusic słowa a ona zaczęła mnie przepraszać, że nie widziała itp. Ogólnie cały czas spotykam się z ludźmi którzy mnie przepuszczaja, ekspedientki same proszą jak widzą. Nie wiem jak to robią ze wypatrza mnie na końcu, ale chyba jakoś świecę tym brzuchem :) Na poczcie już 2 razy bez kolejki, na badanie glukozy bez kolejki itp. Szczerze to zanim nie byłam w ciąży to nie wiedziałam o ile ciężej się stoi. Myślałam że jest to kwestia tylko ciężaru brzucha, ale to niestety tak jak piszessz Darkness zmienia się położenie naszego kręgosłupa - jest bardziej wygięty, dodatkowo bóle w pachwinach i ciągnący brzuch jak się nachodze. Teraz przepuszcze wszędzie każda ciężarna, jak już sama nie będę :D Xoxo Biedronka tydzień temu na usg lekarz też mi powiedział że mały już główka w dół ułożony więc ewidentnie pcha się na świat naturalnie. Nie będę z nim polemizować :) Fajnie że puścili Wam taki film. Xoxo Alexvan beta pięknie rośnie!!!! To się dzieje naprawdę!! Xoxo Ewap no to nieźle! Zapewne w ciągu kilku dni poznasz swoją córeczkę. Trzymaj się! Xoxo Nadzieja emocje niesamowite. Cudowny ten czas tuż przed... Ta cisza między Wami. Och chciałabym tak to przeżyć z moim M. Buziaki dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEliza
Do dziewczyn ktore leczą się w Novum? Czy w Novum mają swoje labolatorium czy mają podp. umowę z innym lab. i tam odsyłają badania?... Ile kosztuje AMH w Novum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko, ale wzruszający opis! x Ewap, to już tuż tuż! Kciuki zaciśnięte, żeby wszystko było ok, malutka donoszona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka1983
Dziewczyny dziękuję za słowa pocieszenia i kciuki. Przyrostu niestety sprawdzić nie mogę, w NL jest zupełnie inna opieka zdrowotna, lekarz decyduje o wszystkim, u mnie w klinice się tego nie praktykuje i nic nie poradzę:( Progesteronu już też nie biorę, kazały od wczoraj odstawić, tutaj każdą ciążę po in vitro traktuje się tak samo jak naturalną, czyli bez hormonów, podtrzymania itp. Podobnie z grypą i innymi dolegliwościami, antybiotyków na oczy od 10 lat nie widziałam, przy grypie tylko paracetamol, w zasadzie wg nich paracetamol jest cudowny na wszystko. Mam jeszcze 4 opakowania utrogestanu, coś jak luteina, myślicie, że powinnam na własną rękę wziąć? Dziewczyny mam nospę 40 mg. Mogę wziąć 2 tabletki 3 razy dziennie czy jedną 3 razy dziennie? Jak pozwalali wam lekarze? Mi tylko powiedziano, że mogę paracetamol ale on na skurcze kompletnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie ma takiego słowa jak "labolatorium". Jest laboratorium ! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia wywołałaś mnie! Nadzieja gratuluje! Alex viesze sie razem z Tobą, Ewap trzymam kciuki! Nie wymienie wszystkich bo przeczytałam tylko kilka ostatnich postów ale wszystkim Wam kibicuję i razem z Wami czekam na wasze szczęścia! Spieszę donieść że mamy za sobą pierwszy antybiotyk. Niestety córci sie tak rozchorowała że nie dało rady bez. Mimo wszystko najgorszy u takiego maluszka jest katar! Nie daje spać. Tak sie moje biedactwo męczyło ze płakałam razem z nią. A ja czekam na rezonans. Nie wiem czy Wam pisałam że spadlam ze schodów jakies 2 miesiące temu? Dwa stopnie. Spadlam na kolana. Nic sie nie stało. Tak mi sie wydawało. Troche sie przestraszyłam i tyle. Otóż nie do konca. Zaczęło bolc, zwlekałam z pójściem do lekarza bo myslalam ze przejdzie. Potem zastrzyki troche spokoju, aż w końcu zaczelo boleć codziennie i poszłam na rtg i okazało się ze mam przemieszczenie kręgów i złamanie. No i teraz czekam co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko cudownie się ciebie czyta, zdrówka wam życzę Alexvandekol przyrost prawidłowy teraz musi by dobrze Ania1313 ja wierzę że wszystko jest ok lekarz tylko niepotrzebnie cie wystarczył Ewelka trzymaj się kochana Ewa156 kciuki trzymam teraz za was, będzie dobrze Lucy wyrazy współczucia co za podły zbieg okoliczności Eliza w novum mają chyba swoje laboratorium ale najlepiej do nich zadzwoń i dowiesz się ile kosztuje to badanie, w invicta plamilam 146 jak dobrze pamiętam więc w novum pewnie podobnie Czy wy też macie takie wodniste uplawy jak rano wstaje z łóżka to czuję jak mi wyciekala taka biała wodnista wydzielina. Chyba że to luteina która aplikuje na noc, hmm... Pozdrawiam Was z prawie zapadnietego już łóżka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest mi ciężko ale próbuję zebrać siły i dalej walczyć. Nie mogę się jednak pogodzić z tym dlaczego los tak nas doświadcza... Łzy same lecą, wczoraj w ogóle miałam okropny dzień nic tylko płacz... Mam pytanie do dziewczyn, które też niestety straciły Dzieciątko... Czy trzeba odczekać jakiś czas czy można od razu działać? Ja już nie mam mrozaczków więc od nowa stymulacja. Wizytę mam dopiero 4.04 a chciałam dowiedzieć się wcześniej. We wtorek odstawiłam wszystkie leki czy to możliwe abym od razu dostała@? Nie jest ona taka jak zwykle no ale jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja durna stoję w kolejkach i nie zdarzyło mi się do tej pory żeby ktoś mnie gdziekolwiek przepuścił i sama też o to nie proszę.. Głupio mi jakoś, a brzuch widać na odległość.. a ludzie.. Może pozostawie bez konentarza moją sytuację w labo.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza82
Julia pytałam dziś dr i powiedziała, że tak już może być, bo ma ciaśniej w brzuchu. Już od tygodnia prawie wyłącznie się rozpycha. Także już jestem spokojna :) Ciekawe jakie duże będą nasze maleństwa :) Julia polecam szkołę rodzenia. Mi dodała odwagi, że wiem już jak i dam radę z mężem zająć naszą córeczką. <> ananasowa jak miałaś crio, to wylicz termin miesiączki od daty transferu - 14 dni - wiek zarodków. Termin "poczęcia" powinien być 15 dnia cyklu (wtedy liczy się cykl 28 dniowy). Ale na pewno dr wyliczy to dokładniej :) <> Nadzieja, ano masz rację z tym wirusem ech. Na pewno masz ciężko bez męża :( Super, że już wychodzicie. Co do mleczka to na początku leci niewiele wody (siara) i to bardzo wartościowy pokarm, który ponoć powinien wystarczyć maluszkowi. Pewnie lada moment pokarmu zrobi się duuuuuuuuuużo :) Powodzenia z karmieniem. Boziu, biedna jesteś z tą opuchlizną :( Wiadomo co to i dlaczego? Położne nie wezmą Kruszynki na czas kąpieli? :( Ucałuj swoją maluśką ssaczkę od cioci Izy :) No i się popłakałam czytając Twój opis porodu. Dostajesz jakieś leki przeciwbólowe? <> Biedronka uff noo ja ją czuję teraz o wiele częściej ale mniej intensywnie. Także już się uspokajam :) A kiedy Twój maluszek szaleje? Moja najbardziej pod wieczór ale jak się kładę spać to jest aniołkiem i też śpi po 2 minutkach. <> penelopka super, że wyszłaś. Nie ma to jak w domu. Przytyłaś do 50 kg hihi fajnie to brzmi :) Ja już do 70 po mału dobijam... NIGDY TYLE NIE WAŻYŁAM! Penelopka a co to za nerwica, w związku z czym? Brud nie zając, nie ucieknie - olej go :) Mąż na szmacie niech jeździ. <> zuzka te słyszałam o tym preparacie na laktację, mam zapisaną nazwę w razie konieczności :) Jak Ci się po tym rozkręciła? <> alexvandekol i już się szykuj na ten najsuperniejszy w świecie prezent urodzinowy! :) Beta super. <> ewap dacie radę na pewno! Będzie ok, teraz jesteście pod najlepszą opieką. Kiedy masz termin porodu? <> Ania ojej :( trzymam kciuki, żeby jednak pojawił się pęcherzyk!! Jak dr mówi, żeby się nie załamywać to pewnie ma podstawy ku temu. Musi być dobrze. Przytulam Cię. <> Darkness na początku ruchy dzidziusia są takie jakby jakiś motylek albo pszczółka trzepotała skrzydełkami. Podobne też jakby coś musowało w brzuchu. No a potem jakby ruchy jelit ale takie baardzo bardzo. <> Ewelka moim zdaniem jeszcze nie wszystko stracone. Krwawienia zdarzają się często na początku ciąży. Mnie na początku bardzo mocno bolał brzuch jak, na okres ale dużo bardziej. Nie byłam w stanie się ruszyć, zawołać męża tylko trzymałam się ściany i zalewałam się potem. A jednak moja kruszynka ma się bardzo dobrze. Dużo odpoczywaj i staraj się nie stresować. <> lucy bardzo mi przykro z powodu jednej jak i drugiej babci :( <> Chciałam się pochwalić, że dziś pan przepuścił w kolejce a wczoraj pan o dwóch kulach chciał przepuścić ale się nie zgodziłam. Ogólnie póki co nie ma takiej potrzeby bo plecy mnie bolą bardziej, jak siedzę niż jak stoję. Ćwiczenia mi bardzo pomagają. No ale to ogólnie bardzo miłe, że ktoś czuje taką potrzebę, żeby mnie przepuścić :) Na badaniach w lab jest kartka, że kobiety w ciąży wchodzą bez kolejki to wchodzę. Moja Niunia ma 1400 g i mogłam pooglądać jej buźkę, chociaż jak zwykle skierowana głową w dół ale dała się pooglądać. Oby się dała podpatrzeć 24.03 bo idziemy na ostatnie prenatalne. Ostatnio nie było za wiele widać, bo przytulona była buzią do łożyska i widzieliśmy bardziej profil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik, mi dr RB kazala odczekac dwa pełne cykle,nawet przy trzecim miała wątpliwości i się zgodziła, bym na własną odpowiedzialność zaczęła brać leki przed crio. U Ciebie bedzie stymulacja, wiec nie wiem, jak ona do tego podejdzie. Nie dostaniesz @ jesli beta nie spadnie do 0, ja mialam jakby okres ale beta była dodatnia i to.organizm się oczyszczal. Najlepiej sprawdź betę. Lekarz (na miejscu, bo do Rzgowa nie pojechalam, a RB się zgodziła, by mnie tu zbadali) przy becie 0 zrobił mi usg i powiedział, ze okres może.prYjsc w ciągu 4-6 tygodni. Ja dostałam normalnie. Bardzo Ci współczuję. Nie wiem, dlaczego los nas tak doświadcza. Nie znam odpowiedzi. Z czasem będzie lżej, ale zawsze o Aniolku będziesz pamiętać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa To trochę się podłamałam. Jesteśmy w programie ministerialnym więc jeśli miałabym tyle czekać to mogę nie zdążyć do jego końca... Ach nie chce mi się już o tym myśleć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik, tak to u mnie wyglądało, nie chcialam Cię podlamać. zobaczysz, co Ci powie na wizycie. Ale na pewno zrób bete, by było czarno na białym. Trzymam kciuki, by wszystko poszło tak, byście zdążyli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia to na pewno luteina :) <> Basik niestety chyba będziesz musiała mieć 3 miesięczną przerwę :( Czasem po 2 lekarze się zgadzają na kolejną stymulację ale to pewnie zależy od kliniki i lekarza. Trzymam kciuki, żeby Twój się zgodził jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik, Ewelka bardzo Wam wspołczuję. Wiem jaki to ból:( My do crio po biochemicznej podeszliśmy po 3 mcach, a po skrobance lekarz mówił o dalszych staraniach po 6 mcach. Xxxxx Iza82 - ten Femaltiker jest super, herbatki do d**y. Mój Wojtunio przez 2tyg był na butli, bo był na intensywnej terapii ale mleko miał moje, bo ściągałam na laktatorze. To jest trochę inaczej niż jak pociągnie dziecko, bo to najlepszy laktator;) U mnie na początku było tylko na dnie butelki i stopniowo po kilku dniach dobiłam do 80ml z jednej piersi co 3godz. A jak Mały pociągnął to po kilku minutach 120ml ściągałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia Ja też tak mam po luteinie... Już się przyzwyczaiłam, na początku myślałam, że to okres i biegałam jak opętana do łazienki.... Dzięki wszystkim dziewczynkom :) MH1 Mam nadzieję, że wszystko jakoś szybko się zagoi. Uważaj na siebie i lecz to koniecznie, bo kolanka są raczej ważne :) Ananasku Ty nasz :) Pięknie piszesz Basik Przytulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka :) jeszcze nie wiem. Od wczoraj nie biorę leków i chyba już @ się rozkręca. Myślę, że jutro 1 dc, jeśli tak będzie to w poniedziałek badanie FSH i we wtorek wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka na pewno bym nie odstawiła progesteronu do następnej bety. Krwawienie o niczym nie świadczy. Kurde trochę tego nie rozumiem że tak tam podchodzą. To w Polsce służba zdrowia kuleje, a jak się okazuje więcej można. Nie ma tam czegoś takiego jak laboratorium żeby pójść i zapłacić za badanie krwi? Z ich podejściem to wiele z naszego nawet forum już by była przekreslona a dziewczyny ciesza się ciąża i co niektóre już dzieciaczkami. Biedronka ja jestem bardzo asertywna w tym temacie, bo jakbym postala w takiej jednej kolejce, to po wizycie w jednym sklepie musiałabym wracać do domu. Niestety mój kręgosłup naprawdę mnie nie rozpieszcza. Chcąc załatwić kilka miejsc w ciągu dnia po prostu muszę się wciskać. Już się wyrobiłam, kwestia kilku pierwszych razy :) Na początku też mi było głupio i stałam, ale wtedy jeszcze mogłam stać :) Xoxo Basik między punkcjami musi być 3 m-ce odstepu, a z tego co pamiętam Ty już miałaś jakiś czas temu. Jeśli sama się szybko oczyscisz to zaraz będziesz mogła zacząć nową stymulacje - warunek min. 3 m-ce od ostatniej punkcji. Xoxo MH1 oj to nieciekawie z tym upadkiem... Daj znać co wyszło na rezonansie. Jak Małgosia? Śpi już w nocy? Karmisz czy mm? Xoxo Iza to już duża Twoja królewna! Ja niestety przytylam już 11kg, ale jak to wszyscy mówią nie widać :) z 64 na 75. Więc 80 mi na pewno stuknie. Dziwnie tak bo nigdy nawet 7 z przodu nie widziałam na wadze, a tu zaraz będzie 8 :) ale co tam :) spadnie jak wrócę na treningi. Xoxo Ania1602 no to daj znać jak tam we wtorek na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia 11 kg to bardzo dużo zważywszy na to ze do końca ciąży zostało bardzo dużo czasu. Uważaj na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Hej dziewczyny już tak mało zostalo ale fajnie to nie jest w szpitalu najgorsze jest zero odwiedziny nigdzie na żadnym oddziale i to jest bardzo przykre i bardzo czas się dluzy cesarkę mam zaplanowano od razu po świętach a termin porodu mam na 6 kwiecień .w poniedziałek będzie decyzją co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewap Kochana, a nie masz jakichś książek, czasopism? Wyobrażam sobie, że nie jest różowo. Nikt Ci nie może podrzucić nawet laptopa z filmami czy coś? Biedaku, pocieszaj się, że już niedługo będziesz miała swojego Skarbka w ramionach. U nas wszystko bez zmian. Zero objawów. Tylko mi zimno wyskoczyło pod nosem. Byłam chora, kurowałam się syropem z cebuli i imbirem, ale jak widać, gdzieś musiało wywalić.Czy moge to smarować kremem na opryszczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka1983
Kkniniaa dzięki:) Iza82 twoja historia trochę mnie uspokoiła, na szczęście nie zawsze źle się tak to kończy:) Julia, znalazłam prywatne labo, które robi różne badania krwi (na które często nasi lekarze nie chcą wyrazić zgody, ponieważ nie są konieczne), niestety bety nie robią. Na początku byłam przerażona systemem zdrowotnym w tym kraju, teraz po latach po prostu się przyzwyczaiłam, jednak czasem płakać się chce z bezradności. Cały weekend leże, tylko tyle mogę zrobić, wczoraj krwawienie było o wiele większe. Przygotowana jestem na najgorsze, chociaż mam jeszcze malutką nadzieję, że w czwartek beta będzie jednak ok. Jeśli nie to został nam 1 mrozaczek (reszta nie dotrwała do mrożenia jednak) i jeszcze 1 całe podejście. Dziewczyny, które poroniły we wczesnym stadium, jeśli dla którejś nie jest to zbyt ciężkie, mogłybyście napisać czy miałyście skrzepy? Skąd wiedziałyście, że to akurat jest poronienie? Przepraszam za takie pytanie, zwłaszcza dziewczyny w ciąży, że muszą czytać takie rzeczy, ale nie mam się gdzie spytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz napisałam do D. Kazał stosowac kit pszczeli, ewentualnie kremy, typu Z itd. Dzielę się gdyby Wam sie przytrafiło. Jejku, jakie to wszystko jest wyolbrzymione, co nie? Dziewczyny, nie wiedziałam, że tak to będzie, jakakolwiek normalnie głupota, urasta do problemu... Na rzaie to są, dziękować, małe rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia dziękuję za informację. Jeśli faktycznie mają być 3 miesiące odstępu między punkcjami to powinnam ruszyć od razu bo poprzednią miałam w listopadzie. Boże oby tak było, będę błagać dr aby się zgodziła. Ewelka U mnie najpierw pojawiła się krew, takie mocniejsze plamienie. Jak dr założyła wziernik to wyleciało dość dużo zakrzepniętej krwi. Później 2,5 godziny jechałam do domu i już prawie pod poczułam że krwawię mocno. Jak dobiegłam do wc to czułam jak ze mnie wszystko wylatuje. Na drugi dzień miałam umówione bo się bałam więc leki jeszcze brałam. Jak okazało się że jednak straciłam Dzieciątko to odstawiłam leki i też zaczęły pokazywać się skrzepy ale dużo mniej. W momencie poronienia było tego dużo. Przepraszam za dosłowność nie chciałam tym nikogo urazić. U mnie tak to przebiegło mam nadzieję że u Ciebie wszystko ułoży się pomyślnie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×