Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego kiedys ludzie wstydzili sie konkubinatu

Polecane posty

Gość meko mleko
gość dziś Ty to jesteś dopiero durna z tymi wywodami. Na czym polega zatem ten "pewien rodzaj stabilizacji"? Ględzicie ciągle o tej stabilizacji, deklaracji i wyższym etapie związku ale żadna nie umie tego konkretnie opisać. Puste slogany. Ślub to dziś tylko symbol bez którego także można żyć i tak samo się kochać. Myślisz, że po 4, 5, 10 latach konkubinatu ludzie nie wyciągają na światło dzienne swoich cech? Myślisz, że drżą w obawie o utratę partnera? Sama powiedziałaś, że jak się kochają to mają udane związki ze ślubem lub bez więc zdecyduj się, bo się plączesz w tej paplaninie. Dlaczego konkubenci mieliby ukrywać jakieś tam swoje grzeszki i skryte cechy charakteru? gadasz głupoty aż przykro słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:12 wiesz...wspolczuje Ci. Naprawde.ja zaczynajac zwiazek zakladam ze wszystko bedzie sie piac ku lepszemu... slub to jden z etapow tego zwiazku. Gdybym miala myslec "eeeee mie wychodze za maz bo rozwody drogie, bo trudniej odejsc" to po kiego mialabym w ogole zaczynac cokolwiek? Idac tym tropemi Twoim tokiem po co w ogole zwiazek zaczynac? Marmowanie mlodosci. A jak nie wyjdzie? Ciezze sie ze jestes postepowa miastowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 00.28 i co powiesz na to, że jestem 19 lat w szczęsliwym konkubinacie, gdzie multum koleżanek się rozwiodło, a niektóre pod dwa razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważasz, że ślub był powodem rozwodu??? a to że go nie wzięłaś gwarantuje że facet nie odejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nawet dwa śluby były powodem rozwodów, a my bez papierka trwamy nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meko mleko POCZYTAJ ale naprawde WCZYTAJ SIE w to co napisalam jesli to dla Ciebie nie za trudne. Po przysiedze czuje sie ten rodzaj stabilizacji ze jest ten zwiazek zarejestrowany, ze nie mozna odejsc z dnia na dzien.Natomiast w konkubinacie? Partner moze zniknac z dnia na dzien zostawiajac karteczke odchodze. I wcale nie musi tlumaczyc dlaczego- w malzenstwie przy rozwodzie owszem musi wytlumaczyc powod rozwodu. Juz rozumiesz o jaki rodzaj stabilizacji mi chodzi? Natomiast TAK JAK PARA JEST SWIETNIE dopasowana to ani im konkubinat nie pomoze ani papierek nie zaszkodzi. Sa ze soba i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 19 lat i jesteś w konkubinacie? Hmm, ja w Twoim wieku mówiłam, że mam chłopaka... To mi dopiero trąca patologią:/ Koleżanki, Twoje rówieśniczki są po rozwodach? No nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co Wy się tak bronicie przed tym ślubem dziewczyny. Faceci za Wami biegają z pierścionkami i kwiatami, a Wy ich odprawiacie z kwitkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli się jest przekonanym to i można za mąz wyjśc, a jesli nie, to sie trzeba przekonac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 19 lat i jesteś w konkubinacie? Hmm, ja w Twoim wieku mówiłam, że mam chłopaka... To mi dopiero trąca patologią:/ Koleżanki, Twoje rówieśniczki są po rozwodach? No nieźle.. xx No to teraz przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz, może dwa, a może i trzy, bo tępa i głupia do reszty, a swoimi wpisami tylko się przygłupie kompromitujesz. Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to nie wypowiadaj się ciemna maso, a teraz won przygłupie do meża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panie żyjące bez ślubu. Cudownie, że nie musicie zależeć od faceta, fantastycznie, że żyjecie w cudownych związkach, ale życie rożnie się plecie - czasem szwankuje zdrowie, czasem sytuacje losowe pozbawiają nas sprawności, siły, możliwości pracy. Nie życzę nikomu nic złego. Chcę wierzyć, że każdy z partnerów stanąłby na wysokości zadania. Jednak w takich losowych sytuacjach małżeństwo chroni prawnie stronę poszkodowaną przez los. Nakłada pewne obowiązki. Nie można sobie z dnia na dzień uciec od odpowiedzialności za tę drugą osobę. Ponadto małżonek ma wgląd w dokumentację medyczną, dostęp do wiedzy o stanie zdrowia itd. Konkubinat to nie taki miód malina. Gdyby tak było, to geje i lesbijki nie zabiegaliby tak mocno o uregulowanie związków partnerskich. Pomyślcie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponadto małżonek ma wgląd w dokumentację medyczną, dostęp do wiedzy o stanie zdrowia itd. Konkubinat to nie taki miód malina. /// po co pleciesz bzdury? w każdej przychodni/szpitalu podajesz nazwisko osoby, którą upoważniasz do wglądu do karty zdrowia. Pleciesz bzdety by pleść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00.46 - ale rynsztok popłynął. Ale jesteś szczęśliwym człowiekiem, rzeczywiście, żeby się tak zagotować po wpisie jakiejś obcej osoby. Faktycznie, zupełnie jakbyś miała z 19 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz oczywiście racje - aspekt prawny to jedyne co przemawia do mnie za małżeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konkubiny, ale skoro ci wasi konkubencitak was kochają i o was walczą to czemu nie chcecie przyjąć tego pierścionka i obrączki od osoby, z którą macie dzieci i która tak rzekomo kochacie? ?? Normalnie śmiech na sali:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00.51 łyso ci, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Na twoim miejscu też bym się wstydziła ograniczona babo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00.51 - mówię o sytuacji, kiedy partner jest nieprzytomny. Nie obrażaj mnie, wiem co to strach o bliską osobę i niemoc dostania najmniejszej informacji. Jestem w takim związku partnerskim z kobietą. Co to w ogóle A poziom dyskusji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty 19-stka - chyba masz PMS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 00.46 co z tego że nie rozumie słowa pisanego, jej mąz jest niewybredny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdej przychodni/szpitalu podaje się nazwisko osoby która ma wzglad do karty, może to być nawet sąsiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Konkubiny, ale skoro ci wasi konkubencitak was kochają i o was walczą to czemu nie chcecie przyjąć tego pierścionka i obrączki od osoby, z którą macie dzieci i która tak rzekomo kochacie? ?? Normalnie śmiech na saliusmiech.gif xxxxxx dlatego, że sam ślub, wesele byce w centum uwagi nas przerasta? np? dlatego, że nie odczuwamy takiej potrzeby? datego, że nigdy nie marzyłysmy o białej sukni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty 19-stka - chyba masz PMS..- umiesz się przyznać do błędu, czy będziesz wymyslać bzdury by ukryć swoją głupotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jest głupia, ale męża ma, a wy, nie dość że głupie, wulgarne, to jeszcze nikt was nie chciał. Z niektórymi kobietami mężczyźni tylko się zabawiają, z innymi się żenią. Taka prawa od wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak umiem się przyznać do błędu, ale poziom tej kobiety jest żenujący. Co za odrażający styl wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
się pocieszaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha dobrze że ta co nie umie czytać ma papierek, to mężowi trudniej będzie zamienić ją na logicznie myślącą, o ile ma takie priorytety bo może sam jest prosty jak budowa cepa, ale papier jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kajaj się, przecież to żądne krwi frutratki, które wyleją jad na każdego, kto się z nimi nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trolololololo. Może już czas spać? Przytulcie się do waszych misiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak się zastanawiam dlaczego to te mężatki mają ból zada o konkubiny? Boją się o to, że ich mężowie po cichu do nich zajrzą? Zawsze to te niby pewne zamęzne toczą pianę i nad wyraz interesują się niezamężnymi, czyżby widziały w nich konkurencje? A może boją się, że dziś można żyć w separacji kochając się z inną kobietą, czy rozwieść w 5 minut i zostawić rozwódkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×