Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość sepik
Mnie też czasami pobolewa kregoslup, ale ja odkąd pamiętam długie stanie w jednej pozycji, czy dłuższe spanie zawsze wywołały krótki ból pleców. Co do golenia, to ja lubię sobie nalac wody do wanny i na siedzaco gole sobie lapki:) a do miejsc intymnych zawsze zatrudnialam mojego męża:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A myslalam ze tylko mnie golenia nie idzie, jutro juz bede miec 24tc. Szczerze to sobie troche nie wybrazam tego golenia z lusterkiem. Lekarz kazal ograniczyc golenie wiec nie robie tego w dzien wizyty tylko dwa dni przed:) nogi musialam co dwa dni golic a w tej ciazy to raz w tyg i wlasciwie nie ma co. Latem zawsze byl wosk albo depilator a teraz w ciazy zakumplowalam sie z maszynką. W sukienkach to i obcy brzuch zobaczy ale w spodniach i blusce nie ale kurtka mnie zdradza, bo jak znajomych spotykami tam ble ble co slychac mowie ze ciaza a slysze, tak myslalam tylko nie widzialam czy to brzuch czy kurtka taka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A jak z pasami w aucie. Kiedys gdy nie bylam zainteresowana tym tematem gdzies tam slyszalam, ze w ciazy nie trzeba zapinac pasów. Uwazam ze prawidlowo zapiete jednak są bezpieczniejsze niz nie zapiete. Jako pasarzer to mi wygodnie ale za kierownicą nie bardzo. Gdzies mnie gniecie ten pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Podobno w zaawansowanej ciąży gdy faktycznie pasy nas uciskaja nie trzeba zapinac. Ale ja bym się źle czula. Bylismy z mezem na takiej konferencji- szkoleniu dla przyszłych rodziców i tam prezentowali takie jakby przedłużenie pasow specjalne dla kobiet w ciąży. Jest zarówno bezpieczne dla kobiety bo jak wiadomo w pasach jeździć trzeba a zarazem nie uciska brzucha i przy ewntualnym wypadku nie zgnieciemy dzidziusia. Można na allegro kupić. Wiem ze można też wypozyczac. Z tego co pamiętam to 10zl na miesiąc. A więc całe nic przy założeniu, że i tak jest on potrzebny może przez 4 miesiące, bo przeciez na początku ciazy brzuszek jest niewidoczny i nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ktoras z dziewczyn pisala, że jej Dzidzius ma już 25 cm. Który to już tydzień? Bo maluch już wielki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Hela Ela Ty pisałaś że maluch ma 25 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) oj dziewczyny, zobaczycie, jak nam szybko zleca tygodnie..niedlugo bedzie lato... :P a w pazdzierniku dzidziusie beda z nami :) hela..w ktorym ty tygodniu jestes? a tak w ogole..to u mnie za bardzo ciazy jeszcze nie widac.. :P razczej tylko brzuch u gorymi wyskakuje...jak sie najem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Jak czutqm tudzien po tygodnou to 25cm to dzidzius ma kolo 25tc. Ale pewnie kazda strona podaje inaczej a co wizyta wam lekarz mierzy dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i mój lekarz na każdej wizycie mierzy dziecko. Teraz maly ma 14-15 cm. Waży ponad 200g. Tak więc Hela Ela Twój dzidzius już całkiem spory wiec się zastanawialam, który to już tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mi mowi zawsze o wadze. Miary chyba nawet na polowkowym nie bylo bo ponoc miara to jest kosc udowa pomnozona przez 7bo tak dokladnie sie nie da zmierzyc ponoc. I na kazdej wizycie wam powieksza dziecko do pomiarow jak na prenatalnym i polowkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takaladnatakamala
Hej! już odstawiłam spasmoline! z czego bardzo się ciesze a przytyłam aż 70 dkg! (od początku ciąży) :) dzidzie już od jakiegoś czasu czułam jak puka, pływa, łaskocze ale dziś się przypatrzyłam i brzuszek się rusza! jest fantastycznie! trochę lewy bok i udo boli ale tak sobie myślę, ze to pewnie przez obcasy chociaż i tak staram się jak najmniej w nich chodzić (niestety taka praca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Doczytalam 385g i 24c w 22tc miala mała. Dopytam na najblizszej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Hej Dziewczyny widzę że nie tylko ja narzekam na ból kręgosłupa:/ ja byłam dzisiaj na połówkowym będzie Emil na 100% ♡ u nas zaczął się 20 tydzień i maly ma 320 g. I oczywiście nadal czekam na ruchy! Tak Wam zazdroszczę tego ale u mnie też już bliżej niż dalej :) dobrej nocki;) śpijcie spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik a Ty w którym jesteś tygodniu? Bo mój właśnie mierzy 14-15 cm a na wizycie byłam w sobotę był to 15t i 6 dni. Ciekawa jestem. Gratulacje odstawienia i nie przytycia,ja jak ty przytyłam 60dkg nie mogłam uwierzyć bo u mnie niby ze1 kg a u doktorki ze tyle wiec trzymam się wagi doktorki. Musze znaleźć kartę z poprzedniej ciąży i sobie porównać. Gość gratulacje Emila ;-) dużo chłopców u nas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Hej dziewczyny ja jestem 19tc i malenstwo ma 25 cm od głowy do stóp. W Polsce podają od głowy do pupy a tutaj do stóp. Pytałam jakie długie jest dziecko i facet powiedział 10 cali czyli 25.4 cm , tez sprawdziłam teraz i na baby online piszą ze Od 5. do 20. tygodnia ciąży wielkość płodu mierzona jest od czubka głowy do pośladków. Od 21. tygodnia ciąży wielkość płodu mierzona jest od czubka głowy do palców stóp. Wiec ja najwidoczniej miałam teraz mierzone tym drugim sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Hela Ela ja słyszałam tak że do 20 tygodnia dzieciątko mierzone jest od głowy do pupy a po 20 tyg. Lekarz mierzy kość udową i te cm liczy się ×7. Ja wczoraj miałam 3,15 ×7. Mi termin przesunął się z 5.10 na 29.09... ale i tak was nie opuszcze:P ZOSTAJE TUTAJ :) Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja mam wg @ na 30.09:) ale wg usg tak 2 dni wcześniej mi niestety nie powiedział wagi na ostatnim usg bo powiedział, ze o tym czasie dzieci ważą podobnie i nijak się to ma później do wagi urodzeniowej:( wymiaru tez mi nie powiedział - tylko, że wielkość zgodna z tygodniami ciąży. Pewnie dopiero 30 maja będzie więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Kurcze dziewczyny w których wy już jesteście tygodniach? Aż dziw że wszystkie mamy na październik a każda już w innym stanie. Zazdroszczę wam, że wiecie jaka płeć i że wszystko dobrze. Może i mnie się uda na tym połówkowym czegoś więcej dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Czyli tak jak moj lekarz 7x kosc udowa a juz myslalam ze wam podaja wymiary a mnie nie. A tu okazalo sie ze u nas w inny sposob mirza czyli wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ty nka ja jestem na wrzesien tylko na wrzesniowej nikt nic nie pisal to przyszlam tu ja mam termin na 04.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Czyli wszystko ok bo juz się zaczęłam martwić ze albo zle zmierzyli albo urodze metrowe dziecko Hehe Dzisiaj kompletnie nic mi się nie chce a mam całą górę prasowania :-S Miłego dnia Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja mam dziś równo 20+0 i coś mnie dziś w bokach pobolewa trochę jak na okres też macie czasem takie bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Day and night ja jestem w 18+4 tygodniu. W takim razie mój Dzidzius mierzony jest od głowy do pupy. A już się martwilam, że za mały jest. Chociaż lekarz mówił, że rozwija się ksiazkowo. Zresztą jak Rozmawiałam z koleżankami to twierdzą że i tak przy porodzie ta waga itd ma się nijak do tego co nam mówią. Znajomej lekarz mówił że bardzo małe dziecko, może 2kg a urodziła się mała ponad 3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie boli po bokach od niedzieli, dzis mialam wizyte a w pn ide do szpitala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
K25i a czemu do szpitala? Co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Niewydolnosc szyjki macicy. Zalozą szew albo krazek bo sie skrocila i mowi ze swierza sprawa na dniach mi sie to stalo bo tak to by sie juz rozwierala. Ale sie boje:( mowil zebyn sie nie stresowala i nie straszyla rodziny bo bardzo wczesnie zauwazyl i wszystko jest do zrobienia. A ja mowie ale kto mi to bedzie robil ze die boje itd a on mowi ze jak przyjde juz do szpitala to zeby dzwonic do niego i ze on mi zrobi zabieg. A potem juz trzeba lezec i nie dzwigac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
O kurde K25i nie martw się , faktycznie dobrze ze wcześnie to wyłapali. Odpoczywaj i zobaczysz że wszystko będzie dobrze, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25 dużo zdrowka w takim razie i odpoczynku! Wszystko będzie dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
k25i nie denerwuj sie na pewno wszystko będzie dobrze lekarz szybko zauważył wiec nie ma opcji żeby bylo cos nie tak. A powiedz miałaś dzis ustalona wizytę czy dodatkowo sie umówiłaś bo cos Cie niepokoilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
K25 trzymaj się tam! Musi być wszystko dobrze. Odezwij się jak już będziesz po!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×