Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

sepik, ja nie uzywalam w ogole. Ale slyszalam, ze lepszy jest elektryczny..przy manualnym podobno trzeba sie namachac...jak to w praktyce jest- nie mam pojecia.( no ale wada jest ze jest drozszy) Moze i tym razem obedzie sie bez laktatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny jak to jest z tym krwawieniem po porodzie? Ile ono trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Tynka ja jestem ze śląska ;) Hehe ślub na szczęście już miałam w tamtym roku także to za mną ale z mieszkaniem dużo załatwiania. No to powiem wam coś nie tak skoro miała skierowanie z nfz widzialam je osobiście i miała zdjęcie 4d to ja już nie wiem. Tez bym chciała aby jedno. Wózek się przyda to fakt. Tynka ja się martwię bo jeszcze ruchów nie czuje a tak bym chciała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
I can ja chyba jak wszyscy patrze na ceny i jeśli tylko mam mozliwosc skorzystania z niektórych uzywanych rzeczy to jestem za. Laktator był uzywany raz czy dwa razy. Chociaz powiedziałam sobie, że fure ( wózek) mój Dzidzius będzie mial nowke ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny w którym tygodniu poczułyście ruchy dziecka w pierwszej ciąży bo podobno czuje się później... ja mam początek 21 tygodnia i nic :( czekam czekam i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Gosc Aneczka a w którym tygodniu jestes, bo piszesz ze ruchów jeszcze nie czujesz? Nie martw się, skoro lekarz mówi, że jest ok to tak jest:) zresztą napewno widziałaś na usg że się rusza :) ja też bardzo czekalam na ruchy. To było takie śmieszne uczucie za pierwszym razem. Zobaczysz jak będziesz się cieszyć tymi pierwszymi ******** takie wyczekane ;) mój Dzidzius tak się dzisiaj wiercil, że po raz pierwszy widziałam jak mi się brzuch podnosi w miejscach gdzie kopal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sepik, ja moge ci powiedziec- u mnie taki wiekszy potop trwal pare dni- tzn, trzeba podpaske naprawde bylo wymieniac co 2-3 godziny..i to te gruuubsze... :O Ale jakos po 4-5 dniach przeszlam na normalne podpaski always te cienkie...ale wiadomo to indywidualna sprawa, kazda z nas przechodzi ciaze i polog inaczej :) Krwawienie moze trwac do 6 tygodni (na te ostatnie tygodnie wystarczy cienka wkladka). gosc, ja w pierwszej poczulam pozno- wlasnie ok 21 tygodnia..i byly naprawde slabe.. przez cala ciaze dziecko bardzo delikatnie czulam..nigdy mnie corcia porzadnie nie kopnela. jakiej jestes budowy ciala? bo to tez ma znaczenie, czy poczujesz wczesniej czy pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Gosc ja poczułam w 18 tygodniu ( pierwsza ciaza). Nie wiem, co może mieć na to wplyw. A waga mamy ? Ja teraz ważę Jakies 51-52 kg. Ale nie wiem tak tylko sobie przypuszczam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
I can mam nadzieje ze do przeżycia będą te krwawienia :) w sumie zawsze miałam dość obfite krwawienia wiec jak będzie gorzej to tez człowiek wytrzyma:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie co przejmowac na zapas, w ogole te pierwsze tygodnie z malenstwem mijaja tak bardzo szybko, ze zanim sie obejrzymy beda juz swieta bozego narodzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
No 19 tydzień. Właśnie ze juz od 6 tyg nie miałam usg tylko takim czymś lekarz sprawdzał serduszko . Przykłada do brzucha i włączal głos serduszka. Juz taka steskniona jestem za widokiem usg.. ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Gosc Aneczka z tego co dziewczyny pisza to i w 21 czy 22 tygodniu nawet można dopiero poczuć ruchy:) Doczekasz się i Ty :) wiec spokojnie. Ja mam usg na każdej wizycie , a więc co 3 tygodnie. Za każdym razem mam badanie szyjki i usg. Raz nawet poszlam pomiedzy tymi 3 tygodniami jeszcze raz, bo juz zwolnienie chciałam i byłam pewna że mój ginekolog nie bedzie mnie badal, bo dopiero co bylam u niego. A on standardowo wszystkie czynnosci, usg, szyja itd. Ale każdy lekarz ma jakiś swój system i Twoj napewno też wie co robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Gość Aneczka od razu wyczuwam ze pokrewne dusza:) ja też że śląska ale na stałe mieszkam już we Wrocławiu, a tak to okolice Rybnika a ty? Tez nie czuje ruchów jeszcze no może raz mi się zdążyło ale jakoś mnie to nie martwi nie wiem dlaczego... zapytam jutro lekarkę jak to z tymi ******* jest. Tymczasem idę spać bo dzisiaj poklóciłam się ze swoim starym ... w dodatku ta moja teściowa ... eeeh!!! Ale dobra nie przypominam sobie lepiej już. Dam znać co tam jutro wyszło na tych badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Ja Piekary Śląskie. ;) także nie daleko. A to z chłopakiem na stałe wyjechałas do Wrocławia? Jak Ci tam się żyje? Wiem wiem musze być cierpliwa ... na ruchy, w końcu się doczekam. A tak w ogóle to ile po zaaplikowaniu luteiny mogę iść sisiu? W ogóle mam kaszel.. i nie wiem czy iść do lekarza czy brać tylko stodal tak jak przy wcześniejszym przeziębieniu w ciąży. Idę jeść kanapki bo obudzilam się strasznie glodna - jak zawsze ! I zjem jeszcze arbuza mmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Hej dziewczyny :) ja mam 152 cm także jestem niska ... mam nadzieję że czeka mnie to magiczne uczucie. Życzę Wam spokojnego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
jestem ostatnio taka zmeczona, ze nic mi sie nie chce. jutro mam wizyte, moze uda mi sie dowiedziec kogo sie spodziewam. Mam wielki brzuch ktory na oko jest oceniany na 7 miesiac. Jest mi juz ciezko i czlapie powoli. Mam nadzieje ze jeszcze sily wroca, bo 5 i 6 miesiac to najlepsze sa na cieszenie sie wszytskim :). Wozek musi byc, mi przyslali poprzednio jak corka miala miesiac i bylam uwieziona w domu. A pogoda idealna na spacery (tez pazdziernik). Musze wybrac nowy i sliczny, juz mam kilka typow. teraz stawiam na skrecane kola i dobrze skaldany :D. ide spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny.U mnie dzis slonko...ale dosc chlodno,Pogoda mnie w maju nie rozpieszcza...mam nadzieje, ze chociaz u was cieplej. Ola- ja tez ostatnio, przede wszystkim rankiem, czuje sie zmeczona i nie mam na nic sily. Dlatego staram sie wychodzic z rana, zeby zlapac chociaz troche swiezego powietrza, najgorzej dla mnie siedziec w domu- wtedy to juz na nic nie mam ochoty :P Jak tak popatrzylam na zdjecia..to mojego brzucha jeszcze nie widac. (chyba mi jednak wyskoczy tak jak w pierwszej ciazy, dopiero ok 6 miesiaca :P) Za to pieknie mi sie powieksza tylek i biodra :O wygladam jakbym przytyla z 6 kg i to tylko w tych miejscach :P Ide zaraz zrobic zakupy, moze zrobie jakis maly spacer. poki nie pada, trzeba to wykorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Ja tez mam lenia .... tera mam jeden pokój i ciężko ruszyć się z łóżka bo telewizor tez w tym pokoju. A teraz będziemy mieli sypialnie bez telewizora no i salon myślę że szybciej ruszy mnie to z łóżka. W ogóle chciałabym by ten remont juz się skończył. .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Ja tez mam lenia .... tera mam jeden pokój i ciężko ruszyć się z łóżka bo telewizor tez w tym pokoju. A teraz będziemy mieli sypialnie bez telewizora no i salon myślę że szybciej ruszy mnie to z łóżka. W ogóle chciałabym by ten remont juz się skończył. .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziewczyny, które juz dobrze czujecie ruchy macie tak, ze jednego dnia dziecko bardzo się rusza aż widać gołym okiem a innego bardzo mało? ja mam dziś taki dzień, że czuję niewiele ruchów mimo zjedzenia czegoś słodkiego, można oszaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Hej kochane , widzę że raczej wszystkie czujemy się równie zmęczone , ja dzisiaj myślałam że nie dojdę do domu po tym jak doprowadziła core d szkoły. Ostatnie parę dni bardzo mi się kręci w głowie i czuje jak bym miała zemdlec. Byłam wczoraj u lekarza ale podobno to jest zupełnie normalne i mam się nie stresować i nie przemęczac, choć ciężko bo jak widzę ze mam więcej energii to staram się ogarnąć jak najwięcej , zrobić pranie , posprzątać , wyjść na jakieś zakupy itp a później leżę plackiem jak zdechlak i nie mam siły się wczolgac do łóżka. "Przyjemności"ciążowych mam całą gamę Hehe jak np jakąś infekcje grzybiczą, początki hemoroidów i zapalenia pęcherza wiec przyniosła wczoraj całą torbę leków i dzisiaj zaczynam wszystkie kuracje maściami, czopkami i antybiotykami... plus m jakieś saszetki do wody które ponoć mają mnie trochę "rozmiekczyc" żebym nie była taka zatwardziala hehe Tez zaczęłam juz troskę gromadzić rzeczy dla maluszka ale przyznam że jeśli chodzi o wózek to nie mam pojęcia jaki wybrać ? Może po komuni młodej wybiorę się do sklepu trochę popróbować różne modele bo narazie to nie mam do tego głowy. Mam nadzieje ze wszystkie mamy które są w szpitalu się szybko lepiej poczują i wrócą do domu . Dziewczyny które czekają na to żeby poczuć ruchy maluszków napewno wkrótce je poczują , miłego dnia Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Aniala ja tak mam czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
I can , ja mam podobną ilość kg na plusie ale brzuch to mam już konkretny , nie wspomnę o biuście który wygląda na wielki , szczególnie wieczorami wygląda jak bym była w końcówce ciazy ! Wczoraj miałam sen ze miałam tyle pokarmu ze tryskal na parę metrów jak z fontanny. Ciekawe czy naprawdę będzie tak kolorowo po porodzie bo po 1 ciąży wcale tak super nie było a mała nie chciała się zaczepic i musiałam odciągnąć mleko i podawać z butelki :-S mam nadzieje ze będzie lepiej tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Witajcie ;-) U nad słonko 15 stopni. Zrobimy obiadek i na spacer. Ja jak pisałam mieszkamy a raczej wynajmujemy w Krakowie a zameldowani jesteśmy na Śląsku :-P Także jest nas trzy ;-) Aneczka ja w pierwszej ciąży poczułam około w 18-19 tc,teraz poczułam ok 17 tc. Nie jestem aż taką szczupła bo pisałam Wam że teraz startuje z 70 kg. Choć po mnie nie widać wszystko w szerokie biodra się rozlazi. Myślę że masz czas do około 22 tc. A może maluszek juz puka a tego nie zarejestrowalas? Tak jak ja czasami też nie czułam ale skóra mi się unosila. Spokojnie można iść siku po aplikacji luteiny,ja jak aplikowalalm jakikolwiek czapek to tez wylatywalo sporo białego. Ja siebie przeklinam ze nie kupiłam wózka i fotelika bo teraz oddałam to wszystko gdyż siostra męża ma małego brzdaca i bd korzystać wiec musze kupić głęboki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
u nas jak będzie chłopczyk to ubranek za wiele nie będzie moze parę małych tych uniwersalnych chciałabym juz coś kupować ale jeszcze się boję, wózek mam ale dosyc zniszczony, mąż nie chce się zgodzić na nowy ;) do kupienia w zasadzie wszystko, jeszcze foteliki samochodowe mam:) dzidziuś ważył w 20+5 380 gram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aniala ja też tak mam, że nieraz tych ruchow jest więcej innym razem mniej. Mysle, że nie ma się czym martwić :) Day and night faktycznie masz kolorowo, ale widze, że spokojnie do tego podchodzisz:) to dobrze :) Ja dzisiaj byłam w laboratorium uporac się z ta glukoza. Myślalam, że tego płynu jest mniej. A tu taki kubek plastikowy jak na piwo :) przyznam się, że 2 lyczki na końcu już sobie odpuscilam... Od zawsze tak miałam ze jak coś jem to wiecznie musze kes albo łyk czegoś zostawic. Jakas taka głupia blokada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny te które miały dzisiaj połówkowe o ile dobrze pamiętam dajcie znać jak po wizycie:) czy wszystko dobrze i czy znacie płeć. I czy macie jakieś spostrzezenia co do tego o co warto zapytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik moja koleżanka zawsze zostawia a to skurki z pizzy,a to jedna część bułki np. Z hamburgera :-P nie jesteś jedyna :-P Ja za to wczoraj zrobiłam ciasto czekoladowe,bułki z nadzieniem,no masakra a dziś chętnie bym polezala,no cóż nie da się. Mąż wczoraj późno wrócił bo o 11,taka praca w wojsku nie zaplanujesz nic bo zawsze coś wyjdzie. Myślę co kupić chrzesnicy na dzień dziecka? Macie pomysły co kupujecie jeśli macie komu? Aaa i pytanie bolą Was dziąsła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Day and night mnie nie bola dziasla, przynajmniej narazie :) tez mam chrzesnice, ma już 9 lat a wraz z wiekiem wydaje mi się, że coraz trudniej jest cos kupić. .. tym bardziej Kiedy takie dzieciaki mają wszystko, od telefonow, tabletow po laptopy itd. Moja ma już nawet rower i to kypiony na jesień. Nie mowie, ze bym jej rower chciała kupić na dzien dziecka, ale za rok ma komunie. I co takiemu dziecku kupić. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Hej dziewczyny :) byłam dzisiaj na tym badaniu i zła jestem bo po pierwsze mimo, że to była wizyta dodatkową i w sumie wcale tak długo nie czekałam to nie miałam wcale tego badania połówkowego :/ pani doktor powiedziała ze w 10 min nie zdążymy a tylko tyle może mi poświęcić na wizycie dodatkowej. Zbadała mnie dzisiaj, zrobiła usg przez brzuch posłuchała serduszka i tyle. Dowiedziałam się że mam długa szyjkę i ze jest zamknięta i ze wszystko ok. No ale nie do końca... za 2 tyg będę wiedzieć więcej bo będę umówiona już na to połówkowe. Ale jestem zadowolona bo wydawała mi się ta pani doktor bardzo konkretna i miła i była delikatna. Co do płci ... :( dalej nie chce się dzidziuś pokazać. No trudno może jak pójdziemy prywatnie to na tym 4d będzie coś widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×