Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
malutka_8686

Inseminacja 2016

Polecane posty

Gość nelunia
Ja właśnie w styczniu muszę odpuścić bo może mi wypaść też w weekend. A nie wiem jeszcze czy w lutym nie będzie to samo. Masakra jakaś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMi84
Witam! jestem tu nowa ale przeczytałam cały wątek :) jestem po 3 nieudanych IUI na cyku naturalnym. moja lekarz powiedziała, że nie ma powodu żeby mnie stymulować, bo jak będzie więcej niż 2 pęcherzyki to i tak nie zrobi mi IUI, a ostatnio w naturalnym miałam 2 (22 i 17mm) ale nasienie męża lipne :( pozbierałam się po sylwestrowym testowaniu i podjęliśmy decyzję, że w styczniu ostatni raz spróbujemy ale okazało się że moja lekarz wyjeżdża na szkolenie na 3 dni (właśnie w czasie mojej owulki) a też raz już miałam robioną IUI przez przypadkową lekarz w klinice i więcej nie chcę więc siłą rzeczy musieliśmy w tym miesiącu zrezygnować. także w lutym ostatni raz będziemy próbować. Ostatnia nadzieja... za wszystkie starające się mocno trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2208
Ja od jutro po jednej tabletce dziennie w szostym dniu podgladamy na usg. U mmie w sobote tez jest opcja na zabieg wiec tragedi nie ma ale obawiam sie ze w niedziele lekarz bedzie niedostepny. Ja iui robie prywatnie w gabinecie takze zaawsze robi mi zabieg moj lekarz. Cale szczescie:) jakos dziwnie jestem nastawiona ze tym razem sie uda i nie dopuszczam innej mysli.. obawiam sie ze znow sie rozczaruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi003
Hej dziewczyny pisałam na innym forum ale tam ciągle się coś zacina :-( dziś zrobiłam sobie zastrzyk w sobotę rano mam IUI chce mi zrobić na 3 pecherzykach czy to nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi003
No moze faktycznie tago jednego nie bierze pod uwage :-) bo z jednej strony 20 mm a z drugiej 16,5 i 18,5 powiedzial ze jeszcze troche dojrzeja zanim pekna ale moze tego 16,5 zlekcewarzyl :-) jutro rano mam IUI mega sie stresuje.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi003
Tak pierwsza :-) jeden pecherzyk zanikl Wiec zostaly tylko 2 :-) jestem po IUI i chyba czyje ze pekly pecherzyki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2337
Cześć dziewczyny...veronikaaa, ja też pod koniec stycznia podchodzę do 2-iej IUI. Teraz czekam na @, czuję tępy bol w jajnikach. My w grudniu też odpuścilismy IUI, bo wypadło w święta. Ja obczytuje się teraz o IVF w Czechach. W Polsce płaci się tyle samo, a Kaczyński już za mnie zdecydował ile zarodków można podać.... Wstydzę się żyć w takim ograniczonym kraju...dla mnie powinno się edukować a nie nakazywac. P.s. Dziewczyny, w Czechach same decydujecie czy chcecie IUI przy 3ech pecherzykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi003
Nie rozumiem to sa jakies limity teraz w polsce co do zarodkow? I ilosc***echerzykow? Moj dr nic mi nie mowil... mam jeszcze pytanko czy po IUI tez brzuch was bolał bo mnie bardziej niż przy okresie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nic nie czulam przy pierwszej natomiast przy drugiej na drugi dzień źle sie czułam , nie miałam apetytu i było mi nie dobrze nie wiem czy iui miała na to wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o iui nie ma przepisów ograniczających ilość pęcherzyków do wykonania zabiegu. To lekarze decydują, wiadomo że im więcej pęcholi tym większe szanse ciąży bliźniaczej, która jest ciaza większego ryzyka. Jeśli chodźi o ivf. To maksymalnie można zapłodnic 6 komórek jajowych. Dziewczynki trzymam kciuki za wasze iui, ja przygotowuje się do criotransferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2337
Kkiniaa84 ma rację o liczbie pobieranych komórek-6, ale podać można tylko 1 zarodek. W Czechach to ty wybierasz, czy decydujesz się na 1 czy 2-3 zarodki. Oczywiście stąd się biorą statystyki powodzenia IVF. W Czechach znacznie wyższe... Mam nadzieję, że moje IUI się powiodą i nie będę musiała z mężem decydować się na zaplodnienie pozaustrojowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kos87
Witam :-) tydzień temu (30.12) byłam u lekarza i pęcherzyki pekły i od tamtej pory biorę Duphaston. Jutro powinna pojawić się @ ale raczej sama nie przyjdzie... Zaczekam jeszcze tydzień i zrobię test. Dziś rano jedynie mnie piersi bolały ale to chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma ograniczenia w pobieraniu komórek jajowych. Ograniczenie jest z zapłodnieniem komórek jajowych max 6. Czyli jeśli masz 15 komórek zapladniaja 6 a o pozostałych 9 ty decydujesz co z nimi robisz, mrozisz, niszczysz lub oddajesz do adopcji. Jeśli chodzi o podanie zarodków też możesz mieć podane dwa, nie ma przepisu ograniczającego że można podać max 1 zarodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2337
Niestety też przepis o 1 zarodku został wprowadzony 1 listopada 2016 przez jaśnie nam panujących wraz z medialną burzą o aborcji... Dlatego nikt o tym nie mówił, aboecja była bardziej "czarno-biała".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne. Moja dr w ubiegłym tygodniu pytała mnie czy nie chce mieć podanych dwóch zarodków tylko ze ja upieram się przy 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylweek
Dopisuję się na listę styczniowych inseminacji. Czekam jeszcze chwile na okres i zaczynam stymulację. Byłam u innego lekarza i zwrócono nam uwagę na wynik testu HBA u męża. Jest to wiązanie plemników z hialuronianem (zawartym w osłonce mojej komórki jajowej) Nasz wynik to 39% a norma od 80%. Czy wasi Panowie robili takie badania ? Czy macie jakieś doświadczenia? Aktualnie podchodzimy do inseminacji i czeka nas wizyta u androloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Dziewczyny ja też będę podchodzić do kolejnej iui. (3). Albo w lutym albo w marcu,wszystko zależy od wizyt w klinice. Mam nadzieję , że teraz pójdzie szybciej bo już baaaaardzo dużo rzeczy teraz wiem. A czy któraś z Was może leczy się we Wrocławiu dziewczynki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronikaaa
Hejo ja Novum Warszawa :) Sylwek piewsze słysze o takim badaniu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Novum Warszawa :) Sylwek pierwsze słysze o takim badaniu :/ Ja tez czekam na okres i bd robic od nowa sterte badan a potem iui (3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2208
Ja poznan. Wczoraj bylam na wizycie ale jak na 6 dzien z clo pecherzyki malutkie takze kolejna wizyta za tydzien. Ponoc weszly nowwe przepisy i iui nie mozna juz wykonywac w gabinecie tylko w warunkach klinicznych:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Szkoda,że nie ma żadnej dziewczyny z Wrocławia :(. Wiecie jak mi się nie chce znowu tej wędrówki zaczynać po lekarzach,badania itd. Jak sobie pomyśle o tym wszystkim to normalnie mi się odechciewa,ale cóż...... Jak się chce dzidziusia to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2237
Hej dziewczyny, szperałam na stronie Ministerswa Zdrowia w poszukiwaniu ostatnich uchał o in vitro. I okazuje się, że została uchylona. Wiec moja informacja o nakazie podania tylko 1 zarodka podczas IVF jest błedna. Ufff.....Kiniaa84- masz rację. Dopytam jeszcze mojego gina na kolejnej wizycie. Nelunia- ja też jestem z Wrocławia....Świat jest mały i pełen rozcarowań, ale może to forum pomoże nam znieść spokojniej ten czas oczekiwania. Ja czekam na @ i odliczam dni do 2-iej IUI. Pozdrawiam, P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociux
Hej :) Ja będę podchodzić do inseminacji prawdopodobnie w tym miesiącu, biorę clo na pęcherzyki, we wtorek mam monitoring. To będzie moja pierwsza inseminacja. Trzymam kciuki za was wszystkie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi003
Kociux Ja jestem 4 dni po mojej pierwszej inseminacji więc wiem jak się czujesz :-) pełna nadziei :-) ponoć po pierwszej nieudanej się trochę trzezwieje :-) hehe i już tak nie nastawia że napewno się uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Gość2237- a gdzie się leczysz we Wrocławiu? Tak jak piszesz,świat jest mały :). Dziewczyny po iui , trzymam kciuki za Was. Dla pocieszenia dodam, że czasem udaje się za pierwszym razem:),,czytałam na innych forach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2337
Nelunia, ja leczę się w prywatnym gabinecie, gdzie IUI też jest wykonywane. Ale chętnie zapytam Ciebie o doświadczenia z Klinikami leczenia niepłodności. Mój lekarz przekonuje mnie do IVF, więc zastanawiam się nam wyborem jednej z nich. Mam tylko szczątkową diagnostykę, więc pełen monitoring cyklu jeszcze przede mną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AskaXI2016
Czesc dziewczyny, jestem w ciazy, bylam 9.11 u lekarza, beta 120, progesteton 43, to jeszcze wczesnie ale lekarz mowil, ze wszystko dobrze wyglada, kolejne usg mam 18.01.:) nie chce sie jeszcze cieszyc bo boje sie porażki i chyba jeszcze nie dowierzam :) myslalam, ze jak już zajde to bede skakac z radości a ja sie boj***ardziej niz przed iui :)))) powiem wam, ze wiem dlaczego 1 iui sie nie udala. moj lek nie uznaje za duzej prolaktyny po obciazeniIu, nie dal mi lekow na jej zbicie, a przy 2 iui bralam bez jego wiedzy 1 tabl bromergonu dziennie i okazalo sie ze pecherzyki byly dojrzale juz 10 dnia cyklu! Rosly jak na drozdzach, a w 1 iui byl jeden dominujacy i przestal rosnac kiedy mial 17 mm w 13 dc. Oba Iui mialam w klinice nieplodnosci a bromka polecila mi moja gin, taka od zwyczajnych spraw :) nie namawiam absolutnie do brania lekow na wlasna reke ale czesc lekarzy uwaza ze za wysoka prl po obciazeniu moze zaburzac owulacje, a czesc nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×