Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolina1908

Ślub 2017

Polecane posty

Gość karola1208
Witam! Długo mnie nie było, ale już jestem :) My planujemy ślub na 16, ale do księdza wybierzemy się dopiero pod koniec roku. Dziewczyny byłyście już na przymiarce jakiś sukni? Nie wiem kiedy się wybrać, pod koniec roku wystarczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
Według mnie wystarczy jak pójdziesz koło listopada - grudnia będzie ok. Dziewczyny a planujecie długie welony czy krótkie??? Moja kuzynka na której ślubie byłam w kwietniu miała dwa - długi do kościoła a krótki na salę. Co myślicie o takiej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola1208 ja planuję rundkę po salonach koło sierpnia, września:) nic jeszcze nie przymierzałam. karolina1908 moja przyjaciółka też miała dwa welony - właściwie 2 w 1- długi w kościele, krótki na weselu - jedna, dłuższa część była odpinana mniej więcej w okolicy łopatek, może parę centymetrów za. Dla mnie długi welon byłby udręką z następujących powodów: 1. Jestem niewysoka, skróciłby mnie, 2. nie chcę tego ciągnąć za sobą, ani też dręczyć świadkowej lub maluchów by za mną niosły ten welon 3. Znając siebie pewnie bym go zahaczyła butem, zerwała, ewentualnie zaplątała się w niego. Zdecydowanie wybiorę krótki, najprostszy z możliwych, ewentualnie wykończony skromniutką koronką. Podsumowując,wszystko zależy od tego jak się widzisz całościowo -suknia, buty, fryzura, bukiecik i "organizacyjnie" - czyli czy dotrzesz w nim do ołtarza i spod ołtarza bez szwanku:) Dziewczyny, pochwalę się, że dziś załatwiłam kosmetyczkę nie tylko dla siebie, ale też dla Mamy i Świadkowej:) goszczę u niej w salonie od lat, więc krzywdy mi nie zrobi:) pytanko: propozycje na podziękowanie dla rodziców ? myślałam o nakręceniu filmiku, bo to dosyć popularne, ale może tradycyjne podziękowanie tj. kosz kwiatów, słodyczy? a jak Wy to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola1208 podobnie jak Ty jestem perfekcjonistką i muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. To ciężka dla otoczenia cecha charakteru, hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
Filmik jako podziękowanie też może być fajną pamiątką dla rodziców. My zdecydujemy się na tradycyjne pamiątkowe "księgi" bo zawsze mi się to podobało i coś dodamy do tego :) Decydujecie się na plener w ten sam dzień, czy może później czy całkowicie rezygnujecie z kamerzysty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey. planuje wesele na 2017 rok, na 90 osob. Mieszkam za granica I niestety nie orientuje sie w cenach:/ mozecie mi napisac jaki jest mniej wiecej calkowity koszt takiego wesela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc Koszt wesela - wszystko zależy od budżetu i potrzeb Państwa Młodych, w mojej ocenie bardzo indywidualna sprawa. Byłam na weselach skromnych i "normalnych" - bez udziwnień, bez przepychu i Państwo Młodzi spokojnie mieścili się w 20-25, czasem 30 tysiącach. Byłam też na takich, gdzie nie było nic specjalnego, żadnych atrakcji, biednie na stole, nie było do czego tańczyć - a Państwo Młodzi wydali na całą imprezę 60 tys. Byłam też na weselu, gdzie wszystko dosłownie ociekało złotem, najadłam się, napiłam, wytańczyłam za wszystkie czasy - koszt 60 tys. - nawet i 20-30 tys. Najpierw przemyśl z narzeczonym, czego chcecie, co Wam się podoba, z czego możecie zrezygnować, a na czym nie oszczędzać. Dopiero potem rozglądaj się za konkretami. Przepraszam Cię, że piszę Ci tak ogólnikowo, ale uwierz mi ślub i wesele to nie jest coś co możesz sobie obliczyć idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina1908 U mnie plener w inny dzień niż ślub. Dodatkowo podczas pleneru będzie kamerzysta i zrobi nam taki fajny teledysk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela2601
To i ja dołączę jeśli można :) 20. 05. 2017 Sala, fotograf, dj załatwione. Data i godzina w kościele zaklepane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
Witamy serdecznie i zapraszam do nas :) my chcielibyśmy się zmieścić w kwocie maksymalnie do 30 tysięcy za jednodniowe wesele. My też planujemy plener w inny dzień, na spokojnie :) Dziewczyny myślałyście już na ile u was będzie potwierdzenie przybycia dla gości? Ja myślałam tak o miesiącu czasu, góra trzech tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy ustalona datę na 22.07.2017r ,na ok 160 os sala zarezerwowana i fotograf ,całą resztę z czasem będziemy rezerwować Kolor przewodni to pastelowy róż,szarości serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
Dziewczyny co tu tak cicho? :) jak tam idą przygotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cicho, bo każda coś przygotowuje, hihi :) U mnie na razie stanęły w miejscu, nastał błogi spokój, jeszcze duuuużo czasu, tak od czasu do czasu sobie gadam z narzeczonym o pomysłach. Wyznajemy zasadę, że na spokojnie załatwimy najlepiej:)Co nagle to po diable :) Natomiast ostatnio rozmawiałam z kilkoma znajomymi i usłyszałam takie oto pytania: - po co się pobieracie/po co wam ślub? - nie za mało się znacie? -a my/siostra/kuzynka/przyjaciółka/krewni i znajomi/wstaw odpowiednio/ to byśmy zrobili tak i tak, zróbcie tak samo, bo inaczej to to co chcieliście nie wyjdzie - a czemu nie ma w miesiącu r? - a ile to/tamto? oooo jak drogo! stać was? nie umiecie się targować?! - o i moje ulubione: nie nadajesz się na panią młodą, jesteś taka malutka i chudziutka jak gimnazjalistka, takie dziecko (prawda mam bardzo dziewczęcą urodę, jestem niewysoka, wyglądam bardzo młodo, jak na 26 lat - dają mi góra 18- 20 -hahha cyrograf się podpisało :)), jak Ty sobie dasz radę z tą suknią, welonem, jedzeniem tortu (?!), na Ciebie sukni nie będzie, niczego.- uśmiałam się jak norka :):) Na żadne z powyższych pytań nie odpowiedziałam, zmieniałam temat. Ludzie bywają irytujący. A może ja się czepiam? W każdym razie, czy Was też spotykają różne "kwiatki"? Jak sobie przypomnę więcej hitów to Wam opiszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
U mnie jak narazie też wszystko staneło w miejscu. Może po za jednym że na weekendzie 20 - 22. 05 jedziemy zrobić nauki. Trochę się boje jak to wypadnie bo człowiek się naczytał :) ale z drugiej strony znajomi którzy byli mówią że wcale nie jest tak żle. U mnie z kolei jest w drugą stronę z racji tego że w przyszłym roku stuknie nam 30 ( jesteśmy z tego samego rocznika) słyszę pytania a czemu dopiero tak późno i że ja już dawno powinnam mieć przynajmniej dwójkę dzieci przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metbud konstrukcje stalowe
Propozycja idealna na piękny ślub w plenerze! Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. MET-BUD Konstrukcje Stalowe jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą z siedzibą w Siedlcach. Dysponujemy własną halą produkcyjną wyposażoną w najwyższej klasy maszyny i sprzęt do obróbki metali. Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy elastycznie podchodzą do każdego Klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdym wymaganiom w zakresie wykonania hal namiotowych, konstrukcji stalowych i magazynów. Stale wprowadzamy nowe technologie i nowinki rynkowe, co przekłada się na wysoką jakość naszych produktów i usług. Zakres naszej działalności obejmuje: konstrukcje halowe, sprzedaż hal namiotowych, wynajem hal namiotowych, wynajem podnośników koszowych. Obsługujemy Klientów z całej Polski oraz Unii Europejskiej. Idealne do wynajęcia na piękny ślub w plenerze! Metbud Konstrukcje Stalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1208
Witam po przerwie dziewczyny! :) U mnie jak na razie też spokój. No oprócz ciągłego wtrącania teściowej... Małamimoza widzę, że nie jestem sama. U mnie też się pojawiają podobne pytania, tylko ze strony teściowej. Np. Nie za dużo gości zapraszacie skąd pieniądze weźmiecie? A czy jeden garnitur nie wystarczy na 2 dni? Dlaczego nie chcesz całkiem prostej sukienki na ślub tylko księżniczkę? Czemu na drugi dzień także długa? Jejku a ja mam jedno ważne pytanie w głowie- Co ją to interesuje? To przecież moja sprawa i narzeczonego! (Eh wiecie mam strasznie zacofaną tą teściową) Za miesiąc planujemy się udać na nauki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
Ja karola idę na weekendzie 20 - 22 maja i trochę się boję ale zajomi mówili że było ok. Ile będziecie płacić ? Na szczęście moja teściowa narazie nic się nie wtrąca bo mieszka 80 km dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mój ślub już się zbliża wielkimi krokami :-). Z jednej strony radość a z drugiej strony stres jak to wszystko wypadnie. Jestem bardzo zadowolona z miejsca jakie wybraliśmy na wesele pałacyku Soplicowo (Łódź). Piękne i zabytkowe a do tego właściciel od samego początku tak potrafi zarazić pozytywną energią w sensie że nie ma opcji żeby coś się nie udało ;-). W sumie wszystko mamy dopięte na ostatni guzik jedyny co nam pozostaje to wybranie miejsca na podróż poślubną ;-). Mi od zawsze najbardziej marzył się Paryż (tak wiem może trochę oklepane) no ale teraz po tych wszystkich zamachach to wiadomo …:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi u mnie o nauki - mamy problem organizacyjny, narzeczony pracuje na zmiany, często są to dziwne pory dnia np. 13-22, a ja znowu od 9 do 15 plus praca w domu, choć nie codziennie:) ciężko jest się dograć, chyba najlepszy byłby kurs weekendowy i raczej za takim się rozglądamy. Niby jest na to dużo czasu, ale jakoś wolałabym mieć to z głowy. Cenowo nie jestem zorientowana, zapłacę każdą kwotę za spokój naszych dusz:) karola1208 karolina1908 moja teściowa....się mnie boi:) nie wiem czemu, mam takie wrażenie, jest taka troszeczkę...onieśmielona?:) Narzeczony ciągle mówi jak to mama jest zachwycona jak się ładnie ubieram, zawsze do okazji, że mam gust, zawsze zorganizowana, dużo włożyłam w swoje wykształcenie, pracę, że jestem zaradna, że troszkę zmieniłam go na lepsze :) miło to słyszeć:) ale jak się spotykamy, to czuję taki dystansik z jej strony...mimo, że ja się staram zagadywać, czasem coś doradzić, bo wychodzę z założenia, że niedługo będę mieć drugą mamę i trzeba się z nią zaprzyjaźnić... Z kolei mój narzeczony...boi się mojej mamy- bo ona jest bardzo otwarta, śmiała, dużo i głośno mówi, ma swoje zdanie, jest troszkę nadopiekuńcza, troszkę apodyktyczna - ale to bardzo dobra kobieta:) i też się do niej czai, tak się skrada...chciałabym, żeby dla niego moja mama też była taką drugą mamą, bo moja mama strasznie lubi mojego narzeczonego i w ogień by za nim skoczyła:) Mam nadzieję, że z czasem się wszyscy "dotrzemy":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - kiedy masz swój wielki dzień? :) Paryż nie jest oklepany - kieruj się swoimi upodobaniami, jeśli czujesz, że to jest miejsce na podróż, na wspólny odpoczynek, to nie wahaj się! My o podróży poślubnej nie myślimy wcale. I chyba jej nie będzie w ogóle, ale będzie dużo, dużo później, ewentualnie zorganizujemy sobie weekend tylko we dwoje, na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak by ktoś szukał ładnych butów do ślubu i takich po których nogi nam nie odpadną to polecam firmę gamis. http://gamis.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, poniżej kilka propozycji, gdzie szukać pomysłów na ślub i wesele - co jakiś czas sobie dawkuję:) 1. "I nie opuszczę Cię aż do ślubu" - program na TVN Style - według mnie przygotowanie ślubu i wesela w 48h jest nierealne, a wręcz odzwierciedla stosunek pary młodej do całej imprezy (ale pewnie jest za tym ukryta jakaś nagroda pieniężna), ale lubię ten program oglądać, ponieważ podglądam sobie a to wystroje kościoła, a to kwiaty, a to co na głowę - po prostu wyłapuję, co jest modne, co mi się podoba, co nie, często oglądam z mamą i tatą i dyskutujemy; 2. "Salon sukien ślubnych" - program na TLC, polecam i wersję polską i amerykańską - można podpatrzeć sobie modele sukien - a w polskiej wersji nawet i mniej więcej ceny - są podawane na dole ekranu, gdy panna młoda już wybrała dany model; 3. www.twojasuknia.pl - bez komentarza, same wiecie, co tam można odkryć:); 4. i uwaga...."Taniec z gwiazdami" :) - stare odcinki, nie te nowe edycje - pomocne w szukaniu piosenek na płytę i na pierwszy taniec, ewentualnie kroki, choreografię - jeżeli ktoś chce wziąć parę lekcji tańca u szkole tańca, to można sobie coś tam podpatrzeć:) 5. kanał na yotube - DanceBookPL - choreografie do różnych piosenek, pojedyncze kroki, figury, obroty, piruety, itp, - dobre dla tych, co sami pracują nad pierwszym tańcem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
Co do Salonu sukien ślubnych to ja akurat wolę wersję amerykańską jest bardziej taka na luzie niż nasza. A co do I nie opuszczę Cię aż do ślubu mam takie zdanie jak ty też uważam że w 48 godz tyle nie da się zrobić ale zawsze można coś podpatrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uwielbiam oglądać salon sukien ślubnych, chyba jeszcze żadnego odcinka nie ominęłam a jak jedną upatrzyłam to potem idealnie taką chciałam znaleźć, ostatecznie w jennifer-vaiano wyczaiłam niemal identyczną i byłam zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znów ucichło :) Coś załatwiłyście dziewczyny w ostatnim czasie? U mnie wstępnie zaklepany fryzjer - dla Mamy, Świadkowej i dla mnie. Końcem października muszę się przypomnieć, fryzjerka znajoma, kilka razy mnie czesała na wesele, nie zrobi krzywdy moim dziewczynom, ani mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
Ja na początku czerwca planuje "zaklepać" sobie godzinę w salonie fryzjerskim. Sąsiadka i kuzynka tam się czesały więc ja też skorzystam z ich usług ponieważ wyglądały rewelacyjnie w dniu swojego ślubu. Dziewczyny kiedy planujecie zamawiać i i na ile czasu dajecie gościom na potwierdzenie przybycia? Miesiąc czy dwa tygodnie przed weselem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z naszej umowy z domem weselnym wynika, że na 2 tygodnie przed weselem przyjeżdżamy, ustalamy menu i ostateczną listę gości. Myślę, że plus minus w tych granicach czasowych będzie termin na potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
A kiedy planujecie zacząć rozdawać zaproszenia? Ja myślałam źeby w styczniu je zamówić a nosić od połowy czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola1908 - myślę podobnie jak Ty - maksymalnie do marca zamówić zaproszenia, a jeśli chodzi o ich rozwożenie, decyzję pozostawiam lubemu - coś tam przebąkiwał, że po Wielkanocy, na weekendzie majowym ruszymy z zaproszeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×