Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutasek85

Katowice Gyncentrum... komu pomogli cd.

Polecane posty

Gość gość
Gdybyscie wiedzialy ze ktos chce odsprzedac lutinus-chetnie odkupie... kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warszawianki kochane to nie jest tak, ze ja wiem które badania, procedury są refundowane - odpisali mi z MZ ( czekałam 5 dni ) , ze po zakwalifikiwaniu pary do programu wszystkue badania, procedury, które lekarz uzna za konieczne, nie mogą być wykonane odplatne, a w naszym przypadku jak do tej pory lekarz uznał hormony, dodatkowe badania nasienia ( za te 2 badania zapłaciłam 250 zl zamiast 500) i scraching . A ty Dorciak nie robilas w koncu tych badań? JOAFER chodzę do Dworniaka, ale Dyrektorem kliniki jest Pani - nazwiska nie pamiętam - była naprawdę miła, Ale słabo mi się robi jak narzekala na pacjentów z rzadowki, ze ma mnóstwo takich pism do MZ od innych pacjentów, ze MZ udziela innych odpowiedzi pacjentom, a innych klinice, ze scraching też nie jest refundowany , ale poniewaz duzo pacjentek się o to burzy, to ostatecznie nie będą za to kasowali i ze ona i lekarze są już tym zmęczeni i ze może dobrze, ze się program rządowy kończy - co za bzdury, zarabiają na nas miliony - ale oczywiscie przytakiwalam , bo jak pisałam nie chcę się teraz z nimi kłócić, a i tak miło z jej strony ze poprosiła nas osobiście na spotkanie i anulowala opłaty. A na dzisiejszej wizycie lekarz pamiętał, ze to my jesteśmy ta upierdliwa parą i o dziwo wizyta trwala 40 min - w szoku bylam , ze tak wszystko z nami omówił :) Ale oczywiście zaznaczył, ze we wt będzie tylko krótkie podgladanko he he, Dorciak ważne pytanie - jaką masz dawkę Puregonu? Ja mam 225 a zastrzyk ma 600 , więc musiałam dawki mieszać z różnych ampulek i zauważyłam , ze mimo iż zgodnie z moimi obliczeniami filoka powinna się skończyć to w każdej zostaje ok 50 -75 , miałaś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak Ci się udało zapłacić za te dwa badania 250 zamiast 500. Oni tak biadolą, a kupę kasy mają za nas. Wymyśla se badania i trzeba zrobić. A powiedz mi, pytałaś się go może o klej albo intralipid? Jak tak, to co powiedział? Ja mam dawkę 200 i faktycznie zostaje trochę Dorciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil_sb, ponawiam jeszcze raz pytanie o intralipid. Wiesz może, czy można zrobić wlew dzień po transferze? Dorciak1805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak z innej beczki. Tak z ciekawości naspisalam w Google oddam dziecko wiecie ile kobiet chce oddać swoje dzieci to jakaś Masakra jakie życie jest niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tu marzymy o dziecku a one tak porostu je oddają Masakra jakaś :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć ponownie. Dzięki dziewczyny - sama nie wierzyłam, że aż tyle komórek dotrwa do blastocysty - szaleństwo :) Zwłaszcza, że przy ostatniej stymulacji wszystkie komórki przestały się rozwijać już w drugiej dobie i nie miałam nic :( MaBo - z hiperką to zależy - Dr Cz. kiedyś mi powiedziała, że warto wykonać transfer pomimo małej hiperki - Dr M. jest bardziej ostrożny niemniej mówimy tu o naszym zdrowiu... Ja miałam hiperstymulację przy pierwszej próbie - i to wyglądało tak - miałam 16 komórek, 11 dojrzałych - na drugi dzień po punkcji od rana czułam się bardzo słaba - tak słaba, że nie potrafiłam dojść do toalety. Nic mnie nie bolało - zupełnie, brzuch płaski, tak samo przez całą stymulację. W pewnym momencie poczułam, że ciężej mi się oddycha - taki ucisk pod piersiami - i koniecznie musiałam się położyć - a że byłam na środku pokoju więc zupełnie wtedy dla mnie logiczne było położenie się na panelach i już nie umiałam wstać. Skontaktowałam się z lekarzem i na usg wyszła woda w jajnikach - poleżałam w szpitalu w Kato i transfer został odwołany. Powiem Ci też, że ciężko to przechodziłam - parę razy straciłam przytomność przy próbie chodzenia i ogólnie długo dochodziłam do siebie. Tym razem przy stymulacji nie mogłam ani oddać moczu ani dwójeczki :) Bardzo spuchłam, brzuch jak balon, ogromne bóle głowy a hiperki nie było. Przy "dwójce", moja droga koleżanko, to cały blok mnie słyszał, tak wyłam z bólu :( Głowa zatem do góry - może w ogóle nie będzie hiperki - pij 2 litry wody dziennie, jedz dużo białka (mleko, serki białe - ja piłam suplement białkowy dla kulturystów) i na pewno się uda :)))) Anies - przy krio bierzesz estrofem - to on sprawi, że endo urośnie :) Można brać wiesiołka, jeść migdały, orzechy i dużo ryb. Spokojnej nocy. AHA MałaMi - welcome back :) Cieszę się, że jesteś :) Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak obniżenie ceny za badania ona nam sama zaproponowala - ja bardziej słuchałam co ona ma do powiedzenia, bo w sumie to ona nas poprosiła , wiem że Dworniak nie jest za intralipidem i klejem , wiec jesli lekatz nie uznaje tego za konieczne, to możesz skorzystać tylko prywatnie, a jemu nie można zarzucić, ze nie zrobił nic żeby ułatwić zagniezdzenie, bo przecież zlecił scraching - ja nic innego nie będę brała, 3 procedurę zacznę z czystą kartą, bo i tak to kwestia cudu dla mnie czy się uda, JOAFER ja miałam tylko scraching - histero ze scrachingiem miała Catrina , Dorciak to dobrze zrozumiałam że nie robilas tych badań? Bardzo smutna mi sie wydajesz i nie wiem jak Cię wesprzeć i pocieszyć :( Uwierz w to że się uda , JOAFER no widzisz jakie to życie niesprawiedliwe :( ech szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak kochana musi nam się udać .ja też się Dołuje bo to ostatnia szansa ale widzę że Warszawa inne leki dają więc wierzę w to mocno że się uda .zobacz caratnie się udało nam też. Zobaczysz musimy w to wierzyć nic innego nam nie pozostało. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anies nie mam pojęcia jak to ma być, dr M powiedział tylko ze endo musi odpowiednio rosnąć, nie wiem co się dzieje jak jest cykl bezowulacyjny. Dorciak niby podają intralipid po transferze ale ja chyba wolałabym przyjąć przed…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak mnie zastanawia czyw tej Warszawie to podwojnie nie licza za procedury. Np za klej-raz placicie prywatnie a drugi raz podaja ze wykorzystali klej i rozliczaja sie z NFZ. Bo z tego co piszecie to oni korzystaja z nieswiadomosci ludzi i z nich kase sciagaja. A kto bystrzejszy i powie ze sie mu to nalezy to go uciszaja rabat3m albo zwrotem kosztow. Niech oni tak nie biadola ze rzadowka jest beee bo jakby nie ona to by kliniki takich obrotow nie mialy. Bo ile ludzi by bylo stac na ivf. Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.. jestem tutaj nowa.. czytam Was jakiś czas ale nie zdążyłam jeszcze wszystkiego przejrzeć. Leczę się w klinice Gyncentrum od grudnia. W listopadzie trafiłam do szpitala na Medyków w celu zrobienia diagnostyki. Leżałam tam kilka dni, robili mi różne badania między innymi immunologiczne. Po wyjściu ze szpitala otrzymałam diagnozę - Wczesne wygaśnięcie funkcji jajników (Amh 0,01) - SZOK mam 28 lat dopiero ;/ No ale cóź trzeba z tym żyć. Oprócz tego choruję na Hashimoto od wielu wielu lat...kiedy miałam 18 lat podali mi jod radioaktywny i tarczyca się wyciszyła. Na razie mam PONOĆ z nią spokój... Kiedy w grudniu trafiłam do dr Piekarz otrzymałam informację, tylko komórka dawczyni. Długo myślałam i biłam się sama ze sobą co zrobić jednak z moim M zdecydowaliśmy się na dawstwo. Wyhodowały się z 6 aż 4 blastki które zamroziliśmy po 2 w 5 dobie. BARDZO się ucieszyliśmy że tyle się udało. Teraz jestem na etapie przygotowań, endometrium 9 mm.. biorę estrofem, encorton i lutinus... a w poniedziałek o 22 czeka mnie pierwszy zastrzyk Fragmin. Oprócz tego vit D i kwas foliowy i magnez na zapas :P... we wtorek mam transfer i zdecydowaliśmy się z mężem na dodatkowe wsparcie przez Embrioglue. Wiele mam obaw jak to wszystko wygląda. Czy trzeba coś ze sobą zabrać do kliniki w dniu transferu? jak wygląda transfer ? jak długo trwa? jakie jest samopoczucie po tej kroplówce :) wiele pytań nasuwa mi się... z chęcią dowiem się jak to u Was było... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia co do transferu breac nic nie musisz tam mają jednorazowe pizamy. Sam transfer trwa krótko jakieś 15 min potem z pół godziny leżeć.musisz tylko jak już będziesz na sali w takim okienku przedstawic się panu embriologowi. Ja po kroplówkę czułam się dobrze. Także to wszystko co pamietam. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania. Ja mialam kropowke w gabinecie w srodku zaraz naprzeciwko recepcji. tez widzialam dziewczyne w tym miejscu o ktorym mowisz ale to nie bylam ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joafer NIE Dziękuję... :P choć w zabobony nie wierzę lepiej żeby nie zapeszać :) :) Dziewczyny powiedzcie jak oceniacie ogólnie tą klinikę.. ja np z pani Piekarz jestem bardzo zadowolona.... jedyne co mnie jak na razie tam u nich denerwuje to niepunktualność... zawsze muszę czekać około godziny dodatkowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myślałam Agula ze to Ty bylas;)...powiedz mi bo tu kupowałam w czechach ten utrogestan czy on jest dopochwowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak macie watpliwości czy pobierają kasę z NFZ i od Was to zarejestrujcie sie na EWUŚ :) tam wszystko jest napisane. Chyba nawet leki jakie były refundowane na receptę, dawno tam nie zaglądałam i już nie pamietam. W każdym razie dowiedziałam sie, ze mój dentysta kasuje mnie prywatnie za znieczulenie, a z NFZ tez mu wypłacili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak klasy blast sa od 5AA do 1CC sil jesli chodzi o leki to potem nfz ciebie bedzie scigal o zwrot roznicy kosztow z tego co wiem... mała mi witaj ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wszystkim próbują kasę trzepać... :/ :( Dziewczyny a ten intralipid miałyście podawany? w jakiej on jest postaci? i kiedy się go przyjmuje? przed czy po transferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wszystkim próbują kasę trzepać.. a my nieświadomi za to wszystko płacimy... :( ehh Dziewczyny czy któraś miała podawany intralipid?? kiedy się go podaje przed czy po transferze? w jakiej postaci on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny proszę napiszcie mi jaki ten utrogestan macie ...bo patrzę na necie ze jest doustny i dopochwowy..jaki jest w Czechac? Bo dr Cz napisała tylko utrogestan 5opakowan..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allessa dziękuję za podpowiedź powiem Ci ze jakoś się już nie nastawiam na to ze będzie transfer a może miło się zaskocze.Wodę pije nabiału tez staram się jeść wiec zobaczymy co będzie dalej.Trzymam za Ciebie kciuki kochana. Ania Agula jak się czujecie? Aniu chyba jak lutinus ten utrogestan trzeba wygooglowac pozdrawiam was MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allessa dziękuję za podpowiedź powiem Ci ze jakoś się już nie nastawiam na to ze będzie transfer a może miło się zaskocze.Wodę pije nabiału tez staram się jeść wiec zobaczymy co będzie dalej.Trzymam za Ciebie kciuki kochana. Ania Agula jak się czujecie? Aniu chyba jak lutinus ten utrogestan trzeba wygooglowac pozdrawiam was MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ta str znów się zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o intralipid to zalezy od kliniki. W gyn podaje sie przed transferem rzadziej po. Nie ma to wiekszego znaczenia kiedy. Natomiast jesli juz ma dzialac to powinien byc podany z tydzien przed transferem w okolicach transferu i po transferze. Jest to zwykla kroplowka mieszanki oleju sojowego i wody... jedni twoerdza ze moze obnizyc ewentualne komorki natural killers ktore ogolnie dobrze jest miec wyzsze bo chronia np przed rakiem ale moga zaburzac zagniezdzenie zarodka. Inni lekarze twierdza ze to placebo, na dodatek takie podawanie takiej ilosci tluszczu do zyl sprzyja miazdzycy, zatorowosci itd. Wiec jak zawsze- 50/50- sama musisz zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, powiedzcie czy to normalne, dzisiaj mam 5 dzien od odstawienia ovulastanu i nadal nie ma @. Zaczynam sie stresować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia nie masz sie czym martwić ja @ dostalam jakoś tydz.po ovulastanie..jak chcesz aby @ szybko przyszedł to zawsze się spuźnia ;/ ale nie masz czym się martwić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×