Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość gość
A propo szczepien. Na jakie szczepionki szczepilyscie swoje latorośle? Dodatkowe pneumokoki i rotawirusy rowniez podawalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Położyłam juz małego spac, mam chwile dla siebie, na jakaś książkę. Za to w nocy będę musiała szybciej do niego wstac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia jak ta flegma wygląda? Bo juz wczesniej byl temat o tej flegmie i nie wiem o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje cieplejsze mleko. Moja spi juz od 16! Z przerwa na przebranie i mleko o 19! Dzis w ogóle sporo spu. Ja jem chipsy i zaraz się piwa napije. M szuka jakiegoś filmu ale nie wiem czy caly obejrzę jak mnie juz spanie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia ja daje cieple mleko czasem wydaje mi się ze za cieple. Mój tez juz śpi. Ja szykuje sie myc i tez idę spac bo w tv nic nie ma. Obawiam sie tylko ze jak pójdę tak wcześnie spać to po karmieniu kolo 5-6 juz mi się spać nie będzie chciało. Mój maly dzis popołudniu spokojny byl. Nawet mogłabym caly dzień nazwać spokojnym. Moze to mleko pepti tak na niego działa . Choc jeszcze mieszam z hippem. Misia takie długie spanie w ciagu dnia pozazdrościć. Choc balabym sie ze nie uśnie na dlugo w nocy. Ja szczepilam na wszystko. Nie ważyłam sie juz kilka dni. Mam nadzieję ze waga leci w dół. Jakies plany na jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Flegma jest przezroczysta albo lekko zabarwiona mlekiem, taka bardzo gęsta ślina RZAowa lekarz przez ta wysypkę małego kazał Ci sie na pepti przerzucić? Jeżeli jest uczulony to moze go faktycznie po tamtym mleku bolało i był niespokojny. Kiedy zaczęłaś podawać pepti? Najbliższe dni pokażą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy podawalyscie albo podajecie swoim maluchom witamine K? Bo czytalam ze moze powodiwac kolke i bole brzucha.I tak sie zastanawiam czy te problemy zbrzuszkiem u mojej malej to moze przez ta witamine ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
przy karmieniu mm nie podaje się witaminy K przy kp chyba do 3 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia mój czasem jak go biorę do odbicia to czasem uleje mu sie takie gęste mleko. Czasem to się zastanawiałam skąd takie właśnie gęste. Moze to ta flegma z mlekiem. Lekarz przepisał malemu pepti bo ma szorstką skore na policzkach. A jak się posmaruje ja czymś tlustym to od razu pojawiają sie czerwone plamy. Do tego skore na klatce piersiowej tez mial taka szorstka w dotyku. Jakby mial gęsią skórkę. Policzki w 7tygodniu tez się zaczynały zmieniac właśnie od takiej gęsiej skorki. No i zaczął ulewac. I na podstawie tych trzech rzeczy lekarz dal receptę na pepti. Dziewczyny mój dziś wstal o 7.15 przespal calą noc (od 21.30) bez mleka i bez zmiany pieluchy. Rano dalam mu zamiast 150to 180mleka w nagrodę:) zreszta za dwa dni konczy 3mce a po calej nocy to mu sie należało. Półtorej godziny lezal grzecznie w kołysce i teraz usnął sam. Moze to pepti tak działa ze mam tez jest spokojniejszy. Moze mu wczesniej brzuszek dolegał. Mam nadzieje ze nocki tak zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ja karmie piersia i ta witamine podaje sie do ukonczenia 3 miesiaca.Tylko zastanawiam sie czy moze rzeczywiscie powodowac te bole brzucha??? Anka87 Pisze jako gosc bo nie moge sie zalogowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia pepti podaje od czwartku stopniowo mieszając z hippem. Teraz je podaje z jedna łyżeczka hippa bo jeszcze po prostu go mam a szkoda wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyczyną problemów brzuszkowych nie jest wit K,mogą je powodować substancje pomocnicze czyli olej.Większość produktów zawiera olej MCT olej kokosowy lub palmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
wooow! brawo dla Tymka! jak ja bym chciala sie doczekac takiej chwili :) moj po zmianie mleka tez zaczal sie inaczej zachowywac, przestal tak plakac i zrobil sie spokojniejszy - wiec moze u Ciebie tez. Efekty pojawily sie dosc szybko dziewczyny w jaki sposob Wasze dzieci zasypiaja w dzien? i gdzie spia? bujacie, nosicie czy poprostu same usypiaja? w lozeczku czy nie? pytam bo u nas z tym spaniem w dzien to nie za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaje codziennie wit K i D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika mój syn w dzień nie śpi wcale... rzadko mu się zdarzy drzemka godzinna najczęściej po karmieniu jak zaśnie przy piersi. A tak to jest aktywny cały dzień i nie wiem co zrobić żeby to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ojej wspolczuje, moj przez pierwsze poltora miesiaca(czyli teoretycznie wtedy kiedy powienien spac najwiecj) nie spal w dzien prawie w ogole wiec wiem jakie to męczące niestety nie znam sposobu, moj poprostu plakal, cos go bolalo, moze to juz byly kolki?moze uczulenie na mleko krowie…sama nie wiem ale jak przeszlo to zaczal sypiac. oczywiscie dalej nie jest typem spiocha, spi malo i krotko ale zawsze to lepiej niz jakby nie spal w ogole zglaszalas to pediatrze?moze on cos poradzi w jakim wieku masz dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 tygodni. Pediatra i położna stwierdziły że to po prostu takie dziecko. Taki typ żywy. A ty jak swojego usypiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Mi wszyscy tez tak mówili a ja słuchać tego nie mogłam, przeciez dziecko potrzebuje snu. Strasznie nie lubię tego argumentu ze to takie dziecko. Mojemu ewidentne coś było. A Twój maluch jest spokojny czy nie? Bo jak tyle nie śpi to pewnie jest zmęczony Wieczorem całe szczęście zasypia sam w łóżeczku ale w dzien muszę go bujać w wózku. Przebudza sie co chwile i wtedy ja go kołysze to jeszcze troszkę pospi Próbowałam go w dzien nauczyć zasypiać samemu w łóżeczku ale nie wychodzi nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
chyba bede musiala pomyslec o ochraniaczach na szczebelki bo polozylam dzisiaj malego tak jak zawsze a on odpychajac sie nozkami tak sie przesunal, ze uderzyl sie w gore lozeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa to czasami roczne dziecko nie spi tak pięknie jak twoj:) Moja tradycyjnie pobudka w środku nocy o 2:30 i tradycyjnie kupa:P Na szczęście dzis o 5 sie nie obudził a o 6:30 i nie chciała za bardzo jeść. Zjadła moze 80 i tez kupa byla Potem dalam jej o 10 to tez wszystkiego nie zjadła. Usnela o 11 bo nic prawie od rana nie spala i akurat potrzebowala przytulenia by usnac. Tak to przeważnie usypia leżąc . Jakies bujanie by usnela to rzadko. Nie usypiam jej tez jakos "na sile" zeby spala zawsze o jednej porze bo jak będzie zmęczona to sama usnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ja tez nie usypiam o stałych godzinach ale moj niestety sam nie zaśnie tylko jak juz jest zmęczony to marudzi a potem płacze. I to jest dla mnie sygnał zeby mu pomoc usnąć. Dzis w dzien spał prawie dwie godziny ale musiałam cały czas krążyć koło wózka i co jakiś czas bujać bo sie budzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Bylam dzis w przychodni po receptę na mleko i chciałam zapytać położna o karmienie w ciagu dnia po takiej pełnej nocy . Ale ona zasugerowala ze powinnam dawać mleko w nocy. Ale wtracila sie inna pielegniarka i powiedziała ze w taki sposób jej koleżanka doprowadzila do nadwagi swoje dziecko. Wiec położna sie wycofala z tego co powiedziała i dodała by karmienie bylo co trzy godziny w ciagu dnia i dawać tyle mleka ile potrzebuje!? Ale moim zdaniem to co trzy godz to ze często. Dzis dostanie co 4 i 4,5 godziny ale wyjdą 4posilki śniadanie obiad podwieczorek i kolacja:) Powiem wam ze nie poznaje mojego dziecka. Jest dzis bardzo spokojny. Rano o czym wam pisałam usnął sam w kołysce. Spal caly czas kolo 11 pieluchę mial zmieniona i dalej spal. O 12tej dalam mu mleko przes sen i sie obudził. Polezal troche na macie i myślałam ze kupę zrobi bo mocno stekal ale nic. Jak mu sie juz znudzila ta mata to przelozylam do lezaka i przed chwila sam usnął. Dwie godzinki nie spal. Ale tez nie płakał. Mam nadzieje ze nic złego sie z nim nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa moze on faktycznie ma alergie i go bolało a teraz odetchnął. Ja bym nie budziła w nocy, bez przesady, dziecka nie zagłodziła, a w ciągu dnia musi mieć jakieś przerwy zeby zdążył trawić, ja bym sie tych 4 godzin trzymała, na pewno nie cześciej. A mały jakby był głodny to na pewno dałby znać. Poza tym ładnie przybiera na wadze. RZSowa nie martw sie tylko ciesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Mojemu sie popołudniu marudzenie włączyło i nic go nie zadawała. Stęka cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×