Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Ale nr, ja też mam wizytę z USG i prenatalne na 31.10! I to w urodziny mojej starszej córki :) Z zapachami mam to samo :( Wszystko mi się kojarzy z mdłościami :/ U mnie były już dwa dni po tydzień temu i teraz ciągle męka. A są takie szczęściary co nic im nie dolega :) Mi chyba nie ucina postów.. muszę sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja już mam dużo mniejsze,najgorszy był chyba 9 tyd. Teraz leci 13 i też są mdłości ale nieporównywalnie mniejsze. Oby u was też ustąpiły :) Witam nowy brzuszek na forum :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. My w piątek mieliśmy usg prenatalne polowkowe czy jak zwał t11 d3 dzidzia duża - z usg nawet tydzień starsza ☺ 53 mm wszystko jest na swoim miejscu. Nosek jest przeziernosc karkówka w normach. Fasolka wesoło bryka jak szalona. Co do płci to lekarka dawała 60-70% wiec nie chciałam wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Hej. My w piątek mieliśmy usg prenatalne polowkowe czy jak zwał t11 d3 dzidzia duża - z usg nawet tydzień starsza ☺ 53 mm wszystko jest na swoim miejscu. Nosek jest przeziernosc karkówka w normach. Fasolka wesoło bryka jak szalona. Co do płci to lekarka dawała 60-70% wiec nie chciałam wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Mdłości juz mniejsze ale nadal się pojawiają wiec trwam. W poniedziałek kolejne usg - tak się złożyło - w instytucie ultrasonografi. I tam zrobią nam bardzo dokładne pomiary mierzenie kośc***iszczelowyvh o takie rzeczy. Chodziliśmy tam z blixnietami i zapisslismy się i tym razem a ze trzeba się zapisywać bardzo fo przodu to terminy prawie się nasxly. ☺ Truskawka gratuluję - u mnie też dwoje juz w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
haha Kama ale się złożyło. A więc czekamy na 31.10 :) Ja nieśmiało marzę o drugiej dziewczynce:) A wy? Jakieś ciche życzenia? Czy wasi bliscy już wiedzą o ciąży? Bo moja mama już wie, a teściom nadal nie powiedzieliśmy, tak jakoś się złożyło, że nie było okazji. Wiemy że będą mega szczęśliwi i tym bardziej czekamy na odpowiednią chwilę haha. Poza tym nikt nic nie wie. To moja piąta ciąża, pierwszą i ostatnią ( w styczniu) straciłam więc tym bardziej jesteśmy ostrożni. Czekamy min. do tego "bezpiecznego" dwunastego tygodnia. MamaAl to będziemy miały w domu wesoło z trójką :D My z mężem marzyliśmy o trójeczce, ale przyznam, że jeszcze nawet teraz ogarnia mnie strach, jak ja to wszystko ogarnę :) Ale teraz to już musztarda po obiedzie hahaha. W jakim wieku masz dzieci? Ja mam córkę 4,5l. i synka 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Truskawka U mnie w domu mam chłopca i dziewczynkę z kwietnia wiec jak wszystko będzie ok i fasolka przyjdzie na świat początkiem maja to będą już 4-latkami. ☺ W sumie jeszcze nie myślę cxy ogarnę ale bliźnięta ogarnelam to może i tu się uda bez strat. Mój mąż jest od samego początku bardzo zaangażowany w nasze dzieci wiec pomoc w nim mam ogromną od samego początku oprócz kp robi wszystko to vo ja i do tego zawodowo pracuje wiec czasem to podziwiam go masakrycznie jak on daje z tym radę. ☺ Ja o ciąży większości powiedziałam w piątek po badaniu. Od rodziców i rodzeństwa mieszkam daleko wiec telefonicznie. Moja bratowa ma mniej więcej ten sam termin. Chcieliśmy mieć 3-4 dzieci ale już wiem że to nasza ostatnia ciąża i bardzo chce by wszystko było dobrze. Ja pochodzę z dużej rodzimy mój mąż z skrajnie małej i on zdecydowanie woli moja wersję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
czesc dziewczyny! witam truskawkowa i gratuluje :) ja mam dopiero usg prenatalne w srode wieczorem i licze dni!!! tez chcialabym wiedziec plec dziecka. moje male zyczenie to chlopiec ale nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia. to bedzie moj pierwszy dzidzius i jestem strasznie podekscytowana tym nowym rozdzialem w zyciu :) niema chyba nic piekniekszego dla kobiety niz upragnione macierzynstwo :) jak wam niedziela mija? Kama masz juz swojego meszczyzne w domu? my dzisiaj w domku, rozmowntowalismy silownie mojego i robimy pokoj goscinny dla przyjezdnych z Polski, glownie moich rodzicow bo niedlugo nas odwiedza. jak u was z organizacja w domu? domyslam sie ze te z was ktore juz sa mamusiami macie cos zachowanego, ale w moim przypadku to bedzie szalenstwo jesli chodzi o zakupy wozka, lozeczka itd... bede potrzebowala waszej pomocy napewno :) milego niedzielnego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
Ja mam praktycznie wszystko w domu dla dzidziusia, ale powiem wam szczerze, że juz nie mogę się doczekać momentu kiedy będę znała płeć, wtedy na pewno znowu zaszaleję z zakupami. Nie ma nic fajniejszego niż kupowanie tych wszystkich malucich rzeczy, nawet zakup takich prozaicznych rzeczy jak przewijak, czy smoczek cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
Albo urządzanie kącika dla maleństwa...Pamiętam że w pierwszej ciąży w 5 miesiącu miałam już praktycznie wszystko dla córeczki haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja nawet nie wiem co bymchciala, moja poprzednia ciąża to była dziewczynka, więc gdzieś przez to wolałabym chłopca chociaż całe życie marzyłam o dziewczynce. Co będzie to będzie. Zazdroszczę wam tego optymizmu i też bym chciała się tak cieszyć ale nie umiem :/ U mnie jeszcze nikt nie wie. Tylko kilka osób z pracy bo szykuje się do zwolnienia. Nie wiem kiedy powiem rodzicom i teścia, ale nie szybciej niż za kilka tyg. Co do zakupów to ja mam kilka rzeczy które kupiłam dla córki jak byłam w 4 mc ,a teraz leżą schowane głęboko żeby nie rozdrapywac ran. Tym razem nie będę kupować tak szybko. Pewnie ok 30-32 tyg się na coś zdecyduje chociaż serce się wyrywa już teraz do tych małych ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kolejny dzień pół na pół. Najpierw czułam się w miarę a potem całe popołudnie mdłości. Tak panicara, tata doleciał bez problemu :) W nagrodę moja córka przeszła na poziom 4 w pływaniu więc jest dumnym dziadkiem! Podziwiam waszą dyskrecję, u mnie to większość wie hehe :D Tzn cała rodzina i kilka osób z pracy. U mnie ciężko było kryć ze względu na mdłości :/ Dziś byłam w toys r us, przechodziłam tylko :) ... kiedyś podobał mi się tam wózek ale już go nie było. Generalnie wszystkie płynnie i lekko jeżdżą, więc to zależy chyba od potrzeb. 4 i 2 latka... jejku jakie to słodziaki muszą być! Ja tak chciałam mieć dwójkę w nie dużej różnicy wieku, ale się nie udało. Chociaż kto wie... może będą siły na 3... tylko te mdłości!!!! A potem kręgosłup itd. Heh Cześć rzeczy mam na strychu, ale na razie nic nie kupuje. Muszę sobie spokojnie poplanować i zobaczyć co mam. Miłej nocki mamusie x x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Kama ale namieszalam haha:) teraz sie zorientowalam ze to twoj tata przylecial, z wczeaniejwzych wpisow Rozumialam ze tatus (ojcies twojego dzidziusia) w polsce byl i wraca do was haha. teraz juz wszystko jasne. ja juz sie nie moge doczekac jak moi rodzixe przyleca za niecaly miesiac, bedzie duzo emocji bo poznaja ziecia haha ja jak zwykle bede za tlumacza robic ale super bedzie miec rodzinke przy sobie. ja_815 strasznie mi przykro... musialam ominac twoja strate w watku i z tego co zrozumialam to nie bylo to we wczesnej ciazy ;(( :( :(:(bedzie napewno dobrze tym razem, rozumiem ze chcesz poczekac z wiesciami. ja nie wytrzymalam i rodzice moi wiedzieli w dniu kiedy test zrobilam, potem zaufane kolezanki, po 7-8 tyg rodzina mojego faceta i teraz juz wszyscy wiedza. nie potrafilabym ukryc radosci dlugo. ja bede czekac do ostatniego trymestru z zakupami chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Kama Te dokładne pomiary to kosztują u tego pana 250 zł. Jest to dobra cena z tego co ludzie piszą to takie badania potrafią kosztować i 400 zł ale to pewnie ze względu na ilość pacjentów i brak konkurencji. To usg trwa ok godziny i potem jest jeszcze dokładne omówienie zalecenia jak trzeba to pokirowanie na dalsze badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Ja z zakupami się wstrzymać ile da. Wózek musze kupić - poprzedni bliźniaczy trzeba sprzedać - niestety ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Ja z zakupami się wstrzymać ile da. Wózek musze kupić - poprzedni bliźniaczy trzeba sprzedać - niestety ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z zakupami się wstrzymać ile da. Wózek musze kupić - poprzedni bliźniaczy trzeba sprzedać - niestety ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Coś mi telefon szwankuje i nie chce zapisać tego co pisze wiec o dalszych zakupach kolejnym razem. . ☺ ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Truskawkowa ;) Strasznie szybko nasz wątek sie rozciąga i nie nadążam wchodzić ;) Ja mam córeczkę lat 3 i chłopca ale przysposobionego lat 11 . Wiec tez jakby nasze 3 dziecko ;) Ja jeszcze dla dziecka nic nie mam , oprócz zabawek po moje córce ;) Ale juz przeglądam sobie allegro by chociaż oczy nacieszyć i juz sobie zaplanować. W Czwartek prenatalne i tez bym wstępnie chciała juz wiedzieć -marze o synku <3 Chciałabym przygotować sam pokój chociaż, czy tapetę wybrac czy kolor ścian a tak to trzeba czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
aga ja mal wlasnie to samo, chcialabym zaczac przegladac katalogi pokoikow z meblami, tapeta itd, ale wole wlasnie poczekac az bede znala plec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
Ja_815 bardzo mi przykro z powodu twojej straty. Ja straciłam 1-szą ciążę w 11 tyg. i bardzo ciężko to przeszłam. Może to głupio zabrzmi, ale dopiero kolejna ciąża i urodzenie córeczki pozwoliło mi choć trochę zapomnieć o tej traumie.Nie wyobrażam sobie nawet co czują osoby trącące dziecko w tak późnej ciąży, albo przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
Ja_815 Widać że jesteś osobą odważną, nie dajesz się przeciwnością losu i wytrwale dążysz do realizacji marzenia o dzieciątku i wierzę , że tym razem wszystko będzie dobrze!!! Kochana, przepraszam, że tak wypytuję, jeśli nie chcesz to po prostu nie odpowiadaj, ale czy wiadomo co było przyczyną tego późnego poronienia, by w przyszłości można się przed tym ustrzec.. Ja dziewczyny z kolei podziwiam wasz spokój i opanowanie bo ja to najchętjniej już bym wszystko kupowała ;) Oczywiście też mam obawy czy tym razem wszystko będzie dobrze, ale staram się nie dopuszczać do siebie czarnych scenariuszy... Widzę, że jest tu nawet kilka podwójnych już mamuś, super, będzie w przyszłości wsparcie jakby co :D Choć z drugiej strony może to i my będziemy miały łatwiej z trójką, niż te które urodzą dzieciątko po raz pierwszy.. W końcu to my będziemy takimi mądrymi, doświadczonymi, rozeznanymi we wszystkich rodzajach kupek i bączków matronami /żarcik :P) / Nienawidzę tej kafeterii, za każdym razem mi ucina post jak piszę z komórki :/ Albo po prostu za dużo się produkuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
Jak macie fajnego ginekologa to porozmawiajcie z nim o tych badaniach prenatalnych. Ja tak z ciekawości ( ponieważ nie jestem już nazbyt młodą niewiastą ;)) spytałam jakie są wskazania do bezpłatnych badań prenatalnych, a że wiekowo jeszcze się na takowe darmowe nie załapałam, babeczka tak sama od siebie stwierdziła, że wypisze mi skierowanie, więc ja na to jak na lato hehe. Kazała nie patrzeć na to co nakreśliła na nim, że wpisała "brachtykardia płodu", po to, aby była podkładka na skierowanie. Nie wiem czy to takie zupełnie legalne z jej strony, ale skoro sama tak zrobiła :D Tak więc to badanie będę miała zrobione bezpłatnie. W poprzednich ciążach koszt jednego to jakieś 300 zł. z płytką, więc zawsze jakaś oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
w polsce trzeba miec jakis powod do prenatalnych? w hiszpani jest wszystko za free. badanie PAPPA robi sie kazdej ciezarnej. ja prywatnie mam jeszcze jakies inne chyba wliczone. a te najdokladniejsE ktore daja ci 100% info na temat zdrowia dziecka kosztuja jakies 700€.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panicara-nie ma badan ktore gwarantuja w 100%zdrowie dziecka.Moga wykluczyc pewne wady np.genetyczne ale jest jeszcze cala masa wad rozwojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Straciłam córeczkę w 20 tyg, nagle odeszły mi wody. Trzeba było wywoływać poród bo było ogromne ryzyko infekcji wewnątrz magicznej. Wyniki morfologia i crp, co raz gorsze. Przyczyną jest hipotetyczna i określoną jako infekcja która doprowadziła do pęknięcia błon plodowych. Po pologu znaleźli w wykazie paxiorkowca i bakterie ecoli. Przyjęto to za przyczynę ale niektórzy lekarze twierdzą że wyłaź był zrobiony zbyt późno by uznać to za pewnik. Prawda jest taka że błony płodów mogą pęknąć, notuje się takie przypadki i jest to po prostu pech. Nie była to też moje pierwsza ciąża, pierwsza straciłam w 10 tyg, od 6 tyg zarodek się nie rozwijał. Bardzo długo nosiłam żałobę po córce i do dziś nie mogę się z tym pogodzić wiem jednak że pragnienie dziecka jest silniejsze od wszystkich lęków. Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooollll
Przykro mi ja815 będzie tym razem dobrze, musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooollll
Grrr ucina :\ my długo się staraliśmy, z pierwszą ciążą też - mam pcoie,a syn ma 5 lat więc różnica spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×