Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bruno Shatyn

Kaczka na taczkę.. archiwum 35

Polecane posty

Gość Myrevin
E85 to mieszanka.. {Podczas realizacji programu ceny paliw systematycznie rosły (w ostatnim czasie niestety lawinowo) natomiast koszty produkcji etanolu malały. Na początku XXI wieku ceny te w Brazylii się zrównały a obecnie etanol jest dużo tańszy od tradycyjnego paliwa. ,iii W Brazylii na każdej stacji dostępne są trzy rodzaje paliw: czysty etanol, mieszanka benzyny z 25% domieszką etanolu, która jest mniej więcej dwukrotnie droższa od czystego etanolu oraz czysta benzyna służąca jedynie do napędu importowanych samochodów droższa od etanolu mniej więcej trzykrotnie. iii Większość produkowanych i sprzedawanych w Brazylii samochodów ma silniki i aparaturę paliwową przystosowaną do mieszanki etanolu z benzyną. Samochody najnowszej generacji - dzięki elektronicznym układom sterującym - stają się tzw. Flex Fuel Vehicle (FFV) mogą spalać mieszanki etanolu i benzyny praktycznie w dowolnych proporcjach i stężeniach. iii Korzyści z etanolu jako paliwa samochodowego są ogromne nie tylko dla gospodarki brazylijskiej i kierowców ale także dla środowiska naturalnego. Energia uzyskiwana z trzciny cukrowej jest energią odnawialną (tzw. zielona energia) - przy spalaniu etanolu emisja dwutlenku węgla jest znacznie mniejsza niż przy spalaniu tradycyjnych paliw a przy uprawie trzciny cukrowej, dzięki fotosyntezie, dwutlenek węgla pobierany jest dodatkowo z atmosfery.} Artykułu o przeróbce silnika benzynowego na spirytusowy nadal nie mogę znaleźć. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- To haniebne i zawstydzające, że pokazuje się film czysto propagandowy - mówi reżyser filmowy i teatralny Przemysław Wojcieszek o tym, że na Festiwalu Filmowym w Gdyni w ramach pokazów specjalnych zobaczymy "Smoleńsk" w reż. Antoniego Krauzego. x "Smoleńsk" w reż. Antoniego Krauzego (m.in. "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł") doczekał się ostatecznej wersji, dopuszczonej do ogólnopolskiej dystrybucji kinowej. Premierę filmu, wyprodukowanego przez Macieja Pawlickiego i jego firmę Picaresque, dystrybuowanego przez Kino Świat, zaplanowano na 9 września. x W tym tygodniu organizatorzy Festiwalu Filmowego w Gdyni poinformowali, że obraz zostanie zaprezentowany poza konkursem (producent nie zgłosił go do walki o Złote Lwy) w ramach pokazów specjalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej Duda pozostaje liderem rankingu zaufania do osób publicznych. Z opracowanego przez IBRiS sondażu dla Onetu wynika, że obecna głowa państwa cieszy się zaufaniem na poziomie 41,9 proc. To jednak wynik niższy względem poprzedniego sondażu. - Należy założyć, że ostatnie wystąpienia publiczne prezydenta, w tym krytykowane przemówienie na gdańskim pogrzebie żołnierzy wyklętych mocno wsparły tę zmianę - uważa Marcin Duma, prezes IBRiS. Na drugim miejscu rankingu uplasował się Lech Wałęsa, któremu ufa 38,4 proc. osób. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Beata Szydło - premier Polski ufa 37,9 proc. Polaków. x Na czwartym miejscu sondażu znalazł się Paweł Kukiz, któremu ufa 37,2 proc. osób. Tuż za nim znalazł się minister sprawiedliwości, który cieszy się zaufaniem na poziomie 36,4 proc. Zbigniew Ziobro względem poprzedniego sondażu zanotował duży zaufania, który wyniósł ponad osiem punktów procentowych. x Liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 31,8 proc. Polaków. Na kolejnym miejscu znalazł się Ryszard Petru z wynikiem 30,9 proc. Na ósmym miejscu uplasował się Władysław Kosiniak-Kamysz (24,5 proc.). x Na kolejnych miejscach znaleźli się: Grzegorz Schetyna (24,1 proc.), Antoni Macierewicz (22,6 proc.), Mateusz Morawiecki (21,7 proc.), Jarosław Gowin (21,4 proc.), Adrian Zandberg (14,5 proc.), Włodzimierz Czarzasty (13,2 proc.) oraz Mateusz Kijowski (9,8 proc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fragment wywiadu z Antonim M....:D x We wrześniu podkomisja smoleńska ma przedstawić nowe dowody w sprawie katastrofy. Czego możemy się spodziewać? x - Dzisiaj wybór nie dotyczy tego, czy to polscy piloci zawinili przy katastrofie smoleńskiej lub czy był to zamach, lecz tego, czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu. Bo to, że działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i całą delegacją na pokładzie, nie pozostawia żadnych wątpliwości. To jest już oczywiste. x To wciąż tylko hipotezy, a twardych dowodów brak. x - Nie, to, co mówię, to nie są hipotezy. A dowody nie dzielą się na twarde i miękkie, tylko na prawdziwe i fałszywe. My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać. x Skąd pochodzą? x - Do czasu ujawnienia dowodów, co nastąpi zapewne w przyszłym miesiącu, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz Błaszczak nagrodził część funkcjonariuszy zabezpieczających ŚDM i szczyt NATO. W wystąpieniu nie zapomniał o zasługach PiS-u w budowaniu bezpiecznego państwa. - Państwo polskie przestało być państwem teoretycznym - podkreślił. x x Jak mogła była przestac skoro nigdy nie była? To jakieś nowe rojenia Płaszczaka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak przecież nie puści filmu "Smoleńsk"przed premierą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- W centrum życia rodziny powinien być czas poświęcony Bogu, dzieciom, w domu, na spacerze. Co się z tym wiąże? Wiąże się z tym święcenie dnia świętego, niedzieli. Dzień powinien rozpoczynać się - tak jak to dawnej bywało - od "Kiedy ranne wstają zorze" i kończyć się pieśnią "Wszystkie nasze dzienne sprawy". Tydzień rozpoczyna niedziela i niedziela kończy. (...) Jest to dzień, który do Pana należy, a tymczasem przyzwyczailiśmy się w katolickim kraju, że niedziela jest dniem kupczenia - mówił abp Leszek Sławoj Głódź. x x No cóż. Sporym kupczeniem jest zbieranie na tace w kościołach co niedzielę. Ale o tym pan biskup Flaszka "se" zapomniał"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie Morawieckiemu najlepiej wychodzą zapowiedzi i obietnice. Zapowiadał, że prowadzona przez niego polityka gospodarcza doprowadzi do przyspieszenia wzrostu, co wyrwie Polskę z "pułapki średniego rozwoju". Ale w pierwszym półroczu 2016 r. tempo wzrostu gospodarki wyraźnie spadło i wiele wskazuje na to, że podobna sytuacja utrzyma się do końca roku. Morawiecki obiecywał ofensywę inwestycyjną i wyliczał, z jakich źródeł gospodarka sfinansuje bilionowe inwestycje, a tymczasem inwestycje zamierają. Obiecywał, że zmniejszy zależność polskiej gospodarki od zagranicznego kapitału, bo zagraniczne korporacje wyprowadzają z Polski "horrendalne sumy, które są rentą neokolonialną", a teraz namawia te korporacje, by usadowiły się w Polsce. x Na obietnice Morawieckiego dał się nabrać Jarosław Kaczyński, który traktuje go jak wyrocznię w sprawach gospodarki, ale wątpię, by piękne słowa wicepremiera przekonały nieczułych londyńskich bankierów. x Całość: http://tnij.org/a14vnrc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś No tak przecież nie puści filmu "Smoleńsk"przed premierą x x Puści. Bedzie więcej czasu do nabijania się z tego "dzieła"...:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rząd wreszcie zamyka nierentowne kopalnie x Dzięki zamykaniu kolejnych kopalń węgla z rynku zniknie w sumie jakieś 15 proc. krajowego wydobycia czyli ok. 10 mln ton węgla. Czy to wystarczy aby uratować resztę? x x O ile dobrze pamiętam to rząd złej PO miał je zamykać a rzad dobrego pisu miał utrzymac ich istnienie. Czyżby znowu kłamała pani niestety premier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obserwowanie procesu postępującej w zastraszającym tempie degradacji umysłu chwilowo jeszcze ministra Macierewicza, może i jest fascynujące, ale na dłuższą metę jest jednak męczące. Nie ma przeto żadnych nowych nagrań, są jedynie insynuacje lęgnące się na potęgę w chorej głowie. Natomiast to, co naprawdę fascynuje i zastanawia, to jak to się dzieje, że rojenia owego wariata, z taką łatwością opanowały umysły całkiem zdrowych i wydawałoby się racjonalnie myślących czasem ludzi. Jeśli ktoś to mi wytłumaczy, będę mu dozgonnie wdzięczny x Całość: http://tnij.org/ybhv7m4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś, kto choć trochę wierzy, odrobinę zaledwie, może krzyczeć po eucharystii: "śmierć wrogom ojczyzny"? Powiedzieć o takiej postawie: pogaństwo byłoby obrażaniem pogan – pisze ks. Andrzej Luter, publicysta Laboratorium WIĘZI. x O tym, co widziałem na ekranie telewizyjnym, nie da się pisać bez emocji i wściekłości. To wszystko działo się przecież przed, w trakcie i bezpośrednio po mszy świętej w gdańskiej Bazylice Mariackiej! x Scena symboliczna. Lech Wałęsa wychodzi z kościoła, przechodzi kilkadziesiąt metrów, zbliża się do młodych narodowców. ONR w akcji. Plują na niego współcześni "patrioci", trzymający w rękach sztandary swojej organizacji, i wrzeszczą: "Bolek!", "Judasz!", "Hańba konfidentom!", "Śmierć wrogom ojczyzny!". Widać szyderczy uśmiech na twarzy młodej, fanatycznej dziewczyny. Brak mi słów, a może raczej nie chcę pisać tych słów, które cisną się na usta. Oto symbol polskiej niepodległości staje się ofiarą ludzkiego łajdactwa i ludzkiej podłości. Tak, tak, bo Lech jest tym symbolem, znanym na całym świecie. I niech sobie polscy lustratorzy i antykomuniści pięć po dwunastej mówią, co chcą, i tak go nie wygumkują z historii. Nie uda im się, niedoczekanie. x Całość: http://tnij.org/ywes8jg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
Scena symboliczna. Lech Wałęsa wychodzi z kościoła, przechodzi kilkadziesiąt metrów, zbliża się do młodych narodowców. ONR w akcji. Plują na niego współcześni "patrioci", trzymający w rękach sztandary swojej organizacji, i wrzeszczą: "Bolek!", "Judasz!", "Hańba konfidentom!", "Śmierć wrogom ojczyzny!". Widać szyderczy uśmiech na twarzy młodej, fanatycznej dziewczyny. Brak mi słów, a może raczej nie chcę pisać tych słów, które cisną się na usta. Oto symbol polskiej niepodległości staje się ofiarą ludzkiego łajdactwa i ludzkiej podłości. Bolek jest symbolem polskiej zdrady i bardzo dobrze że jest opluwany , ponieważ na to zasługuje z prostej racji - talejba nieprzyznała się do agenturalności i kolaboracji z żydokomuną ...ta lejba obaliła legalny rzad Polski ,który zamierzał zrobić z komuchami to co zrobili Niemcy i Czesi , czyli osunać to żydowskie tałatajstwo od wszelkiej władzy na min.10lat (Czesi ) . ...ten gość nie odpokutował za swoje winy , które rzutowały negatywnie na losy tysięcy Polaków , ani nie przyznał się do nich ...tak że taki lewacki ksieżyna spod znaku GW może sobie wypowiadać swoje zażalenia odnośnie właściwego potraktowania tej kanalli ludzkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„lewacki księżyna” wiesz kretynie co to oksymoron ? :-P Ksiądz nie może być lewakiem a dlaczego ? No chyba to dość oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Bruno Shatyn dziś A ja znalazłem. Co prawda sprzed paru lat ale są. I szczerze mówiąc nie wierzę w efekty bo bazują na dość prostych przeróbkach, które wg mnie "załatwią" silnik po paru latach.} <<>> Jak pisałem... nie jestem specjalistą.. czytałem różne opinie. Chodzi o spalanie w cylindrze silnika samochodu. Co tam może załatwić silnik w krótkim czasie? Siła wybuchu? Temperatura spalania? Nie chcę się spierać nie mając po ręką linku z obiektywnymi wyliczeniami. Instalacja jak tam czytamy, za 999 zł, być może nie gwarantuje bezproblemowego użytkowania. Widać jedno, MOŻNA. Reszta to podejście i badania naukowców by nie "załatwiało" to silnika. Temperaturę spalania czy siłę wybuchu w cylindrze dziś reguluje się bez problemu, ale jak pisałem bez rządowych "błogosławieństw" nikt poważny się za to nie weźmie bo będzie to niszowy biznes i być może ryzykowny dla silnika. No a finansowo zyskali w Polsce niemal wszyscy, poza rzecz jasna, tymi podmiotami co dziś żyją z ropy, ale z kolei dysponując przecież potężnym kapitałem szybko mogli by wejść w obrót nowymi paliwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{Brak mi słów, a może raczej nie chcę pisać tych słów, które cisną się na usta. Oto symbol polskiej niepodległości staje się ofiarą ludzkiego łajdactwa i ludzkiej podłości. } <<>> Bo ten symbol poza tym że jest symbolem jest łajdakiem i podłym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ksiądz może mieć różne poglądy , o czym świadczy paru jewroksieży piszących na łamach Głosu Cadyka ...zakłamany ćwoku bez matury :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczęta, a co sądzicie o wydarzeniach e Harlow? Ichniejszy ONR wydaje się działać całkiem prężnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadny ONR tylko anielska wieśniacka przejarana hołota , która nie potrafi pracować , widzi zagrożenie w dużo lepszych i sprawniejszych Polakach , a nie w leniwych opasłych muslimach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
obstawiam 5:1 że ten mosiek głosował na swoich 'nowoczesnych' mośków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_iftar_ dziś Shatyn Ty głosowałeś na Nowoczesna??? x x Głosowałem. Zawsze lepiej niż na pisiorów i pana niestety prezydenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczba mieszkańców Polski sukcesywnie spada. Z najnowszych wyliczeń GUS wynika, że w pierwszym półroczu ubyło 15 tys. osób. Oznacza to, że 2016 jest piątym rokiem z kolei, w którym populacja naszego kraju się kurczy. Czy program Rodzina 500+ - jak twierdzi rząd - jest w stanie odwrócić tę tendencję? x Ekonomiści nie mają wątpliwości: Polskę czeka kryzys, o jakim nam się nie śniło. Za brak przemyślanej polityki demograficznej słono zapłacimy my, nasze dzieci i wnuki. Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w pierwszym półroczu mieszkało w Polsce 38,422 mln osób. Pół roku wcześniej było nas 38,437 mln. x Główną przyczyną kurczenia się polskiego społeczeństwa jest ujemny przyrost naturalny. Choć minione półrocze było wyraźnie lepsze niż poprzednie (narodzeń było o 10 tys. więcej, a zgonów o 4 tys. mniej) przyrost naturalny i tak wyniósł minus 9 tys. osób. x Rafalska zaczyna mieć wątpliwości x Jeszcze w maju minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przekonywała, że 500+ przełoży się na wzrost wskaźnika dzietności i nawet przedstawiła konkretne prognozy. - Przewidujemy, że ustawa wiązać się będzie ze wzrostem liczby urodzeń o 278 tys. w ciągu 10 lat. Ma również przynieść wzrost wskaźnika dzietności. Planujemy, że w perspektywie 10-letniej ten wskaźnik wzrośnie z obecnego poziomu 1,29 do 1,6 - powiedziała Rafalska podczas jednego z posiedzeń Rady Ministrów. x Teraz już takiej pewności nie ma. - Jeśli wykażemy trochę więcej cierpliwości, okaże się, jaki jest jego wpływ na dzietność - powiedziała pod koniec sierpnia. - Ale na pewno nie przyjmujemy postawy bezkrytycznej. To jest szeroki, duży program i sprawdzamy go w życiu i w praktyce - zapewniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emerytury i renty zostaną drastycznie obniżone lub podatki dla wszystkich zostaną podwyższone. Dla Polski nie ma innej alternatywy, jeżeli wiek emerytalny ma zostać obniżony, zgodnie z wyborczymi obietnicami. x Polska ma do wyboru drastyczne obniżenie rent i emerytur lub podwyższenie podatków x Podobny scenariusz mają już za sobą kraj***ałtyckie. Z powodu deficytu budżetowego i długu publicznego wybrały drastyczne obniżenie rent i emerytur. W Polsce bardzo wysoki dług publiczny, określany jako dług ukryty, dotyczy ZUS. x - Prawie cały deficyt budżetowy dotyczy w Polsce świadczeń społecznych - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. x To jest także problem Europy Zachodniej. Nowy raport na ten temat dotyczy Niemiec. x - Z tego raportu wynika, że Niemcy będą musieli pracować do 69. roku życia, zanim przejdą na emeryturę - mówi dr P.Kwiecień. x Polska znajduje się przed bardzo trudnym wyborem związanym z obietnicami z kampanii prezydenckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_iftar_ dziś PAD czytał Kafkę. I inne książki tez x x I jak widać nic mu to nie dało. Czyli zmarnował czas bo mógł w tym czasie pozamiatać tu i ówdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa nie w czytaniu a w zrozumieniu tego co się czyta. U PAD z tym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewuchy nie oszukujcie się. Ten zespół jest bardzo słaby na boisku choć teoretycznie silny na papierze oceniając poszczególnych piłkarzy na podstawie ich gry w klubach. Wszystkie mecze na Euro mogły zakończyć się zupełnie inaczej i wcale nie dużo brakowało, abyśmy zajęli ostatnie miesce w grupie. Było w tym wszystkim dużo szczęścia i oczywiście również emocji. Potęgą nie jesteśmy i długo nie będziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba podwyższać wiek emerytalny bo ludzie Żyją coraz dłużej i coraz dłużej pobierają świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_iftar_ dziś Czyli zmarnował czas bo mógł w tym czasie pozamiatać tu i ówdzie. x sam zamiataj. Dlaczego usilnie starasz sie go obrazic??? x x x Bo łamie Konstytucję RP i łamiąc ja sam siebie obraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_iftar_ dziś Zamiast tu przychodzić i pogadać i miło spędzić czas to się Shatyn skupiasz jedynie na złośliwościach, zajadłościach i jakiś takich szczeniackich wojenkach. Pokaż Shatyn że osiągnąłeś w życiu więcej niz Prezydent Duda i wtedy się zastanów czy masz prawo wysyłać go do sprzątania. x x Co osiągnałem więcej? Nigdy w życiu nie złamałem Konstytucji RP i dlatego mam prawo wysylac go do sprzatania bo tam jego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×