Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość sepik
Moj maly spi tylko na plecach. Chyba, ze na mnie usnie to trzymam go na sobie i wtedy spi na brzuszku. Gość nie wiem czy to niebezpieczne, ale ja bym się troszke stresowala. Chyba, ze mała sama się przekreca i kontroluje żeby się nie przydusic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to że jak położę ja na boku to śmiało po 15 minut max pół godziny na brzuszku przesypia całe noce. Główkę przekręca sama z boku na bok. Na plecach jej nie kładę bo lubi jej się ulac więc totalnie boję się że się zachlysnie(bo już tak miała raz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
nie bylo mnie dawno, dwojka dzieci + chory maz to pelne rece roboty. ale weszlam poczytac co u was bo synek 10 tg jest strasznie marudny i nie wiadomo co chce, niby jesc ale zaraz sie wyrywa spi po 20 min . i widze ze wszytskie macie to samo. troche mi ulzylo, wiec dzis postaram sie bez dodatkowej butelki przetrwac. pozatym ma tylko kupke raz na tydzien, jest kp + 90 ml wieczorem butelki. ale zadnych problemow z brzuszkiem nie zauwazylam. pozatym pytanie, juz macie okres, bo mnie tak dziwnie zaczyna brzuch pobolewac, czyzby to zaraz przyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja nie mam okresu. Raz plamilam kilka dni. Gin mi mowil ze miga sie zdazyc jak to nazwal podplamiania i ze dawniej to lekarze leczyli a kiedy przyjdzie okres to nie ma reguly. Ja karmie tylko piersia. Moja spi na brzuchu w dzien ja jestem na wpol lezaco a ona wtedy na moim brzuchu swoim brzuszkiem. Jak sie boisz ze sie zachlysnie to kup jej poduszke klin. W nocy moja spi na plecach. Tez sie balam i kladlam na boku ale dla bioderek rozwijacych sie jest zle na boku. No moja w dzien niechcetna do snu a nica 8h. I rady oczywiscie ze za duzo zeby budzic. Napiszcie cos na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
k25i a na wadze przybiera prawidłowo? Jeśli tak to absolutnie nie ma potrzeby. Ja już miałam pierwszy okres ale myślę ze to tabletki spowodowały. Bo ledwo skończyłam plamić po połogu dostałam znowu plamienia tylko mocniejszego któe przeszło w okres. Zachwycona to nie byłam bo z córką miałam 7 mcy spokój. Mój czasami śpi na brzuchu ale w dzień jakoś na noc bałabym się go położyć chociaż glówkę przekręca na boki swobodnie. Chyba w tym 10-11 tyg jest skok rozwojowy i dlatego takie maruderki te dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ja tez jeszcze nie miałam okresu. Mój mały jak spi w lozeczku to tez na poduszce klin. W wozku można regulować pod glowka wysokośc wiec tez spi wyżej. Chociaż zauwazylam, ze w nocy synek zdecydowanie je mniej i nie zdarza mu sie ulac. A w dzień czasami, ale duuuzo rzadziej niz na początku i widze ze dobrze radzi sobie wtedy z tym zeby sie nie zachlysnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i mojemu zdarza się spać w nocy 5, 6 godzin. Raz tylko chyba 7 przespal. Nigdy go nie wybudzam. Nawet jeśli cos kweka, ale nie obudzi się do konca a ja go wezmę na karmienie to często pociumka tylko trochę, chyba bardziej żeby się napić a nie najesc. Widze, ze w dzień nadrabia. Ostatnio to ciagle chce jeść. Skonczymy karmic, wydaje mi się, ze to było przed chwilka a tu juz glodny... ma 2,5 miesiąca i powinien chyba zacząć jesc rzadziej a więcej. A on lubi sobie częściej a mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Sepik mój też czasami domaga się co godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Karola moze nasze maluszki maja male zoladeczki :D i tak na raty pija. Zastanawiam sie czy jak w końcu przyjdzie pora na dosypywanie kaszki czy kleiku do mleka to maly bedzie bardziej najedzony i przez to bedzie spal dluzej. Takie ciagle mam nadzieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nawet na klinie zdarza się że się ulewa mimo tego że ma zagęszczany pokarm ;-( jedynie na brzuchu prześlij kilka godzin bo jak bym miała co pół godziny ja usypiac to jak zombie bym była. Z jedzeniem nie ma kłopotu ani z przybieraNiem na wadze. W tym 10 tygodniu tylko trochę wydziwia i częściej ale mniej je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Sepik ja córce nie dawałam kaszki ani kleiku w butli. Robiłam na gęsto łyżeczką. I wcale sie nie spieszyłam z rozszerzaniem diety, teraz też nie zamierzam. Ja w ogóle rzadko podaje mleko z butli. Jak muszę wyjść na dłużej niż 2 godz to staram się odciągnąć i coś zostawić, ale dziś mi się nie udało i tragedii nie było. Tylko później właśnie jadł co troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Karola a dlaczego nie będziesz sie spieszyc z rozszerzaniem diety? Sa jakieś plusy tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Przede wszystkim lepiej dla brzuszka i jelit jak zacznie się rozszerzanie po 6 mcu a nie po 4. i w 6 mcu jest większe prawdopodobieństwo że dziecko już siedzi i jest przez to bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia dużo zadowolenia z naszych maluszków! Niech nam rosną zdrowo a my spelniajmy się w roli najlepszych mam na świecie! :* zas Sylwestra, może nie szampanskiego dla każdej :D, ale takiego, którego zapamietamy na zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik Tobie również Wszystkiego dobrego niech maluch zdrowo rośnie czego i Wam dziewczyny życzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
hej dziewczyny. Jak tam Wam minęły święta? Maluszki dały radę? U nas było ok. mały jest taki grzeczny że tylko go zacałować. Jedyne co to nie lubi być sam. Wtedy się buntuje. A jak tylko może być i obserwować co się dzieje dookoła to jest przeszczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
U nas w święta były chrzciny Troszke się stresowalam czy nie będzie ryku w kościele Mały tylko i wyłącznie na piersi ale sciagnelam w razie w pokarm do butelki ale mne zaskoczyło dziecko pozytywnie bo przespał prawie całą mszę i cała imprezke po ;) U nas wszystko z maluchem super Rośnie jak na drożdżach Tylko z kupka dalej problemy Już się uregulowalo i robił ładnie codziennie a teraz znów przerwa prawie tydzień i chyba czopek musi pójść w ruch .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
My chrzcilismy Malego na świętach. Martwilam sie czy nie będzie placzu w kosciele, ale pieknie przespal cala msze, ktora byla dosc dluga jak to na swietach. Kilka razy otworzyl oczka, rozejrzal sie i dalej sobie spal :) na imprezie po tez bylo ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wasilka
Witajcie dziewczyny. Też jestem październikową mamą i borykam się z podobnymi problemami jak wy. Chciałabym Was spytać o kwestie karmienia piersią, ponieważ od jakiegoś czasu mam z tym problem. Otóż moja córcia zaczęła strasznie się wiercić przy karmieniu. Woła o pierś, a potem po kilku łykach wypuszcza z buzi, znów szuka i tak w kółko. Najpierw myślałam, że to problem z plaśniawkami, bo miała biały nalot na języczku, ale jest już po leczeniu nystatyną, pleśniawki już nie ma (3 dni), a ona nadal szaleje przy karmieniu. Miałyście może taki problem? Co to może być? Dodam, że je ok co 2, 3 godziny w ciągu dnia po ok 10 min max (czy to nie za krótko?), a w nocy zaczęła przesypiać jedno karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wasilka
Kurczę, nie widzę umieszczanych postów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Wasilka a może to skok? Albo mleko wypływa za szybko bądź za wolno z piersi? Musisz szukać przyczyny albo spróbuj zasięgnąć porady doradcy laktacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Dziewczyny szczepilyscie już na pneumokoki ? Przed nami pierwsza dawka Orientowalyscie się jak to jest z tym nowym rozporAszeniem że od 2017 bezpłatne i obowiązkowe Nie ma szans żeby się na to załapać z dzieckiem urodzonym w 2016 ? To jest tylko na dzieci z 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Październikowe mamy macie już okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćr1
Ja dostałam 2.5 miesiąca po porodzie Dziwne bo karmie tylko piersią To myślałam że dłużej będzie spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ja nie szczepilam jeszcze na pneumokoki. Maz chce szczepic. Ja sama juz nie wiem... darmowe szczepienie jest tylko dla dzieci ur w 2017. Ja urodzilam 3 miesiace temu i jeszcze nie ma okresu. Karmie piersia, z butelki również. Wszystko od organizmu zalezy. To ze karmimy wyłącznie piersią nie "chroni" nas przed pojawieniem sie miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Ja mialam juz 2 miesiaczke ale myślę że i mnie tabletki to spowodowaly. Po pierwszym porodzie mialam 8 miesiecy spokoju. Michalek nie będzie szczepiony na pneumokoki. Chyba ze w drugim polroczu. Pierwsze jest wystarczająco intensywne moim zdaniem. A tak w ogóle to wszystkiego dobrego w nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Chyba nam forum umiera :( Dziewczyny, co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia zaraziła się ode mnie katarem ;-( tak uważałam... teraz odciagamy i jedyne co możemy to smarować maści majerankowa no i podawać pić ;( mam nadzieję że szybko minie bo masakra z jedzeniem i wgl... a jak wasze maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
U nas wszyscy są chorzy najpierw mąż później ja Wiki teraz chora i babcie coś bierze. Kacpra jeszcze nic nie chycilo o dziwo niech tak będzie jak najdłużej. Ja nie szczepie na żadne dodatkowe szczepionki. Mój mały ma Wysypke na policzkach która jest i znika. Mam nadzieje ze z niej wyrośnie. Okres dostałam w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Gosc mozesz jeszcze sol fizjologiczna wkraplac do nosa i wiadomo klasc jak najwięcej na brzuch. Sepik Ty masz chłopca tak? Jak go ubralas na chrzest do kosciola? My będziemy chrzcic 29 i właśnie ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×