Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość karola8912
Dziewczyny a jak Wasza waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Tak mam synka. Kupilam mu szare spodnie w reserved, granatowy sweterek na guziczki i biale body z nadrukowana szara muszka w groszki i guziczkami. Na to bialy misiowy kombinezonik i biala czapeczka. Nie zakladalam mu pod spodnie nic. I tak byl zgrzany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Karola ja przytylam 15 kg w ciazy. W dniu porodu mialam 63 kg na wadze. Ze szpitala wyszlam po dwoch dobach i wazylam już 8/9 kg mniej. Po okolo 1,5 miesiaca nic juz mi nie zostało. Waze tyle co przed ciaza. Niestety nawet niecale 50 kg. Myslalam, ze cos mi zostanie. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Aha bo ja nie chce kombinezonu. Nie podoba mi sie ale moj będzie ubrany podobnie tylko będzie mial kurtke i buciki :-) mi tak lecialo po corce. Teraz mam jeszcze 4 kg albo 5 bo tak sie waha ta waga jak spadnie troszkę to zaraz wraca. Zaczynam się tym martwic ze nie moge zrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
hej dziewczyny. Ja jestem z mamusiow listopadowych, ale czasem Was poczytuje bo mamy dzieci w podobnym wieku...:) I mam pytanie do OLA684??? dzis przeczytlam ze karmisz piersia a na noc 90 ml mleczka. Powiedz mi od dawna tak robisz? Bo tez mi to chodzi po glowie. Chcialabym zeby Mala chociaz ten pierwszy sen miala mocniejszy. Tak 4-5 godz, a nie poltorej gora dwie... Napisz jak to u Ciebie wyglada? Bede bardzo wdzieczna. Napisz jakie mleko dajesz i jaka masz butelke bo to tez wazne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Kochamblekit pozwolę sie wypowiedziec. Ja juz coraz mniej karmie piersią. Z wielu przyczyn. Z tego co zauważyłam to karmienia czy to piersia czy z butelki wygladaja podobnie jeśli chodzi o dlugosc i jakosc snu małego. Tez zaczelam od podania butelki przed snem z nadzieja, ze moze sen bedzie głębszy lub będzie jeszcze dluzszy (ta pierwsza drzemke ma okolo 5-6 godzin, wiec nie jest źle, ale zawsze chce sie wiecej). I stwierdzam czy to piersia czy nakarmiony mm nie ma różnicy, przynajmniej w przypadku mojego synka. Jesli w nocy podam mm okolo godziny 3-4 to spi również tyle co po przystawieniu do piersi. Oczywiście nie zawsze napewno tak jest!:) moze akurat w Twoim przypadku poprawi sie, bo 1,5 godzinki snu w nocy musi byc strasznie meczace. My wyprobowalismy butelke lovi antykolkowa. Od razu zaakceptowal. Smoczek rowniez lovi prawie od początku, wiec moze dlatego później nie bylo większego problemu z butelka. A co do mleka modyfikowanego to jednym slowem masakra.... nadal szukamy odpowiedniego. ... z naszych doświadczeń Nan powodowal, ze kupy nie bylo nawet 5 dni, humana do buzi nie chciał wziąć, bebilon - brzydkie kupy, bebiko - placz, bol brzuszka i ulewanie. Wczoraj podalam mu hipp bio combiotic i chyyyyba jest lepiej. Pije ze smakiem, kupka byla, chociaz jeszcze nie taka jak powinna, ale dajemy sobie czas. Wiem, ze czesta zmiana mleka to nic dobrego, ale u nas musialo to tak wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
sepik dzieki za odpowiedz. Ja z kolei z mioch obserwacji zauwazylam ze dzieci karmione mm szybciej sobie radza z nockami. Moze jeszcze nie teraz, bo nasze Maluchy sa jeszcze male, ale ok 4-5 mies. Ja starsza corke kp do 7 mies i w nocy jadla rowno co 2 godz. Po przejsciu na mm szybko zaczela malec ilosc nocnych karmien. Tak ze w 10 mies bylo jedno a od 12 mies wcale. Ogolnie jestem zwolennikiem kp, ale jedno karmienie mm uwazam, ze nie zaszkodzi:) ale narazie i tak sie wstrzymam, bo Mala ma kolke, wiec dopiero jak sie skonczy to sprobuje, zeby nie bylo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Kochamblekit dokładnie tak jak piszesz, być moze starsze dzieci spia dłużej po mm. Jedno jest pewne, czy starsze czy młodsze, to najważniejsze jest i tak JAKIE dziecko. Jedno zareaguje tak a drugie inaczej. Moze u Ciebie poprawiłaby się troszkę sytuacja, ale faktycznie jeśli dzudzius ma kolki to chyba lepiej zaczekać żeby mleko nie spotegowalo ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
U nas maly teraz ma 3 miesiace ( skończone wczoraj) i Zazwyczaj jest jedno karmienie w nocy. Dzis np. dopiero okolo 4.00 nad ranem. Później maly obudzil się 7.30 a o 9.00 znów poszedl spac. I jak ktoś mnie pyta o której moje dzecko się obudzilo, to nie wiem co powiedzieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu ola684 doKochamBlekit tak do 3 miesiaca dawalam na noc 90 ml mm i maly spal kilka godzin i moglam odpoczac. teraz daje juz tylko mm i raz piers, bo juz mleko zniknelo. to przejscie bylo najgorsze, maly nie spal i cos bylo nie tak. ale teraz juz jest ok. zadowolony szczesliwy, tylko sie smieje cale dnie. ale kp bylo super w porownaniu do tego bawienia sie z butelkami i kupka co chwila (na kp raz w tygodniu byla). no coz trzeba sie przyzwyczaic do tego co jest. ale jak masz wystrczajaco mleka to trzymaj sie kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Ola, ale uwazasz ze przez to jedno karmienie zanikl Ci pokarm? Ja chce tylko raz na noc ok 22 dac mm a tak to normallnie karmic piersia. Bo wlasnie mleczka mam duzo. Napisz jeszcze jakie mleczko dajesz. Tak czy siak sa kolki to narazie sie wstrzymam. A od 2 nocy przesypia mi po karmieniu 4-5 godz, to jakby tak jej zostalo to nie bede kombinowac z mm. Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu ola684 ja mialam malo mleka i mm pomagalo mi troche zyskac na czasie zeby sie nazbieralo. w 10-11 tygodniu byl skok rozwojowy i tego juz moj organizm ni przetrzymal i mleka nie starczylo, a maly plakal 3 dni, dawalam troche mm. ale juz tylko jedna piers dawala rade a druga wogole. wiec przeszlam na mm.i maly jeszcze raz diennie dostawal piers a wczoraj to juz nawet nie chcial. ale cudnie sie przytula wiec nadal tylko mnie kocha. i wlasnie na mnie zasnal.:) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny a Wasze maluchy maja plytki sen? Moj synek spi po 6-7 godzin, ale czesto cos go wybudza, albo sam sie zaczyna krecic i wiercic. Wtedy trzeba troszkę pokolysac w lozeczku i zazwyczaj spi dalej. Nie wiem czy to dlatego, że jest glodny, bo te 6-7 godzin to za dlugo? W dzień je co 2,5-3 godziny. W nocy ta przerwa jest jednak dluzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
A mamy które karmią mm, czy i kiedy planuja dodawac do mleczka jakas kaszke? Kompletnie się nie znam na tym... chodzi mi o te pol lyzeczki, o ktorej czesto gdzieś słyszę (kaszki, kleiku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i co u Ciebie? Z tego co pamiętam to juz pewnie 4 miesiące ma. Ciekawa jestem jak się rozwija i co mnie czeka za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
W sensie, ze mala ma 4 miesiące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Sepik teraz jest jeden schemat żywienia dla dzieci kp i mm. Ja dalej uważam ze nie ma sie co spieszyć z rozszerzaniem diety a to ze sa sloiczki po 4 mc juz nie oznacza ze jest to dobre. Zastanówcie sie tylko tak na logikę. Dziecko mecza kolki dopiero co się skonczyly lub jeszcze nie a tu już nowe jedzenie na które tez moze zareagowac bolem brzucha biegunka lub zatwardzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Karola no wlasnie ostatnio widzialam sloiczki po 4 miesiącu i tak się zdziwilam ze to juz. .. nie wiem ile mój maly by zjadl z tego sloiczka...chyba pol lyzeczki :D nie chce sipieszyc ze wprowadzaniem nowych rzeczy bo nasz maluszek ewidentnie ma delikatny brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Mamy, Czy wasze maluchy trzymają juz główkę samodzielnie i czy podciagane za raczki unosza glowke do gory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno podciągac maluszka do siedzenia! Usiądzie kiedy samo będzie na to gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzilo mi o podciaganie do siedzenia gosciu. Tylko o podciaganie za raczki czy odrywa glowke od podloza tak jak to robi pediatra badajac dziecko. Niestety moj synek nie unosi glowki i dostaliśmy skierowanie do neurologa chociaz jak to sama pani doktor stwierdziła ma jeszcze czas na takie podnoszenia zwlaszcza,ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie. Za to na brzuszku radzi sobie bardzo dobrze i jakby mogl zadarlby główkę do nieba tak wysoko ją unosi.Jestem tylko ciekawa czy Wasze dzieciaczki juz praktykują takie akrobacje. PoZdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Sepik to nie spiesz sie. Nie ma po co. Przygotuj się tylko na komentarze typu Jak to samo mleko? Juz dawno powinien jesc zupe. Taaa i może jeszcze zagryzac cukierkiem. Gosc moj ładnie trzyma głowę na brzuszku jak go poloze. A jak położy na plasko to zalezy raz podniesie a raz zaczyna się zloscic i pcha rece do buzi i nie ma szans zeby podniósł. Trzymany na prosto ładnie trzyma a przy takim delikatnym podciąganiu trochę mu zostaje z tylu ale od podłoża odrywa. Pamiętajcie ze kazde dziecko rozwija się indywidualnie i jeszcze ważna sprawa to ze jak się urodzilo np 3 tyg przed terminem to ma jeszcze te 3 tyg zapasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Karola ja juz slysze komentarze, ze może jabluszko bym mu dala a najlepiej to rosol! A maly skończył 05.01 trzy miesiące dopiero. .. to znow słyszę, ze może chociaż troszkę kaszki jakiejś do mleka... glupieje od tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ja tez uwazam, ze nie trzeba zbytnio porownywac do innych dzieci, ale niestety sama to robie i przez to tylko stresuje się, bo koleżanki dziecko robi to a moje jeszcze nie... :/nasz maly trzyma nawet fajnie glowke, ale nie tak idealnie, zachwieje mu się czasem a jak tylko poczuje, ze dotknal stopami podloza to chce podskakiwac i probuje sie odbic np od moich kolan.... to napewno stanowczo za wczesnie, ale jak mam mu to wytłumaczyć. ..jedyne co to mogę się starac zeby stopkami nie dotykal niczego. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pozycji leżącej to raczej normalne że próbuje się odpychac nóżkami;-) i tak raczej sam sobie krzywdy nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Sepik a moze nie zanikl my po prostu ten odruch jeszcze ze jak dotknie stopami podloza to maszerije. Tak jabłuszko jak najpierw zaczyna się od warzyw. Mam nadzieję że teraz jak wszyscy dziadkowie ciocie i wujkowie widza ze corka zdrowa i akurat (nie gruba ale tez nie chuda) to omuna mnie zlote rady i cudowna krytyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Gosc jak trzymam malego pionowo to próbuje tez podskakiwac. Karola maly właśnie podnosi raz jedna stope raz druga jakby chciał isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Jejku ja to o rozszerzaniu diety nawet nie myślę. Mały jutro kończy 3 miesiące a ja mam plan do 6 miesiąca karmić tylko kp. Chyba że coś wcześniej zaniknie szybciej pokarm to wtedy pomyślę o jakiejś marcheweczce czy ziemniaczku żeby zaczynać bo też myślę zaczynać od warzywek a nie owoców :) Powiedzcie dziewczyny kiedy decydowalysvie się na dokarmianie mm . Tzn nie kiedy w czasie a z jakiego powodu. Jak to po dziecku poznalysvie ? Ja na razie tylko kp ale czasem myślę że małemu mało jest mojego mleczka chociaż ładnie przybiera bo jutro 3 mxe a waży 7 kg :) a urodzony 3.7kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja ola684 - hasla zapomnialam a nie mam czasu poszukac :D moj krzyczal przy piersi, szczegolnie wieczorem, a piersi byly juz bardzo miekkie czyli mleka malo, to dawalam mm. w 3 miesiace mial 6 kg i 60 cm :D lekarz powiedzial ze jest super i leci srodkiem stawki z takimi wymiarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używa może któraś z was takich śpiworków do łóżeczka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×