Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ja wam powiem dlaczego nie wierzycie w Boga.

Polecane posty

Gość gość
pod warunkiem, że wierzy sie w boga, a nie w księdza który uczy nienawiści do tych, którzy mysla inaczej. zawsze ludzie mordowali sie w imię boga a winę za to ponoszą kapłani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mówimy o chrześcijaństwie a nie o islamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przecież na stosach palili kobiety niby chrześcijanie, księża, więc wyluzuj z tym islamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to historia Kościoła, której ja nie chcę pamiętać. Oni za to już odpowiedzieli. Uważam, że to byli ludzie również niewierzący, urzędami i pieniędzmi powiązani z Kościołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:06 zło trzeba nazwać po imieniu. Tak sobie mówcie, że piękna lala jest piękna i niech będzie wyniosła i niech pogardza innymi, obgaduje, poniża... I potem dziwisz się, że ktoś pisze, że toczą ją robaki... Ciało po śmierci gnije, czemu więc taki akcent na ciało? czemu taka nie rozumie, że w pewnym wieku stanie się przysłowiową raszplą. I sprawa życia w grzechu, tacy ludzie czynią świństwa i to nie jedne...są więc świniami. Syn marnotrawny też jadł jedzenie dla świń. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwierz, że nie każdy kto nie wierzy w Boga jest zepsuty i grzeszący. Kto wierzy w siebie, w swoją najdoskonalszą wersję siebie może być szlachetnym, dobrym człowiekiem. Wszak jesteśmy na wzór Boga z wolną wolą. Myślę, że taka postawa nie zostanie wtrącona do ,,piekieł". Wszystko polega na tym by żyć w harmonii ze światem, ludźmi, fauną i florą. -to pisał "gość" nie chodzący do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:49 bzdury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:49 taka osoba łamie I i najważniejsze przykazanie Boże "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Ktoś, kto odrzuca Boga i sam siebie robi bogiem, pójdzie do nieba? skoro tego uczysz innych ludzi - człowieku, nie chcę mieć z tobą nic wspólnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:47 Nie chodzi o samą treść tylko o sposób przekazu. Zauważ że nikt nie lubi jak ktoś rozkazującym tonem mówi mu jak ma żyć, strasząc potępieniem. Fakt potrzeby odejścia od materializmu i powierzchowności można podać w zupełnie inny sposób a zamiast o Bogu karzącym warto powiedzieć o Bogu kochającym i czekającym. O to chodziło w tamtej wypowiedzi. Dlaczego ludzie uważający się za prawdziwych, nieskalanych katolików tak często jednak są próżni i zadufani w sobie, nie widząc w drugim bracie bliźniego a jedynie grzesznika? Czy to nie hipokryzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele osób wierzy w boga tylko dla tego,że ciężko udowodnić nieistnienie czegoś.Najlepszy jest tekst:Zbawieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli.Nie rozumiem czemu miałbym wierzyć w coś czego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ nikt nie robi z siebie Boga! Człowiek po prostu stara się być dobry w każdym aspekcie. Przecież szanowanie siebie, swojego zdrowia i innych jest zaletą. To jakaś patologia by krytykować dobre postępowanie:D Ludzie opamiętajcie się bo nadgorliwość w interpretacji może zgubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:56 kolejne bzdury! a dlaczego ty mnie osądzasz, moje pobudki? tyle, że ja się różnię tym od ciebie, że mam cię gdzieś! Po śmierci jest tylko Sprawiedliwość Boża i jest ona wielka! Jak się taka nie boi niczego, to niech przynajmniej pomyśli o wieczności, która i tak ją czeka. Każdego z nas Bóg wezwie, ale nikt nie wie i zawsze być przygotowanym na godzinę śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wierz sobie w co chcesz, nawet i w boga jak czujesz sie od tego mniej samotna tylko nie narzucaj tego innym i nie obrazaj tych ktorzy wierza w cos innego 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wierzą w coś innego...dobre...to uwierz w kościół latajacej kluski. ha,ha, ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyznawcy makaronów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mądry temat. Zgadzam się z tym w pełni. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:00 Moje wypowiedzi są tylko z 14:06 i 14:56. Po Twoim stylu wypowiedzi śmiem wątpić że jesteś katolikiem. Brak Ci zrozumienia, pokory i empatii, straszysz Bogiem zamiast mówić o Miłosierdziu. Skoro mówisz o sądzie to nie zapomnij "..a bliźniego swego jak siebie samego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
latajacy potwor spaghetti jest tak samo prawodpodobny jak twoj bog :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:59 dobra w każdym aspekcie..hmm nie wierzę, przykro mi, kłamiesz po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:05 a ty jesteś kim? zakłamanym katolikiem! kolaborantem, bezmózgowcem, któremu obojętne, czy kogoś biją, czy nim poniewierają czy nie, nie chcesz myśleć o wieczności, bo masz coś za kołnierzem i teraz na mnie jedziesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do kitu z takimi katolikami jak !5:09 :D Bez obrazy innych, po co Ty chodzisz do tego kościoła skoro nic Ci to nie daje bo nienawidzisz innych nawet ich nie znając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:09 Nie warto się wypowiadać, kogoś poważnie poniosło albo to zwykły trolling, katolik na wzór Chrystusa nie wyzywałby innych histerycznie i nigdy nie przyjąłby tak niskolotnej argumentacji bez próby zrozumienia perspektywy innych i wyjaśnienia swego stanowiska w mądry i jednocześnie przyjazny sposób. Szkoda tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie! zgadzam się z 15:16 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto powiedział, że cię nie nawiedzę, to raczej ty mnie nienawidzisz a ja się próbowałam się bronić. To bardzo ciekawe, wszyscy katolicy tacy "wojowniczy" ciekawe dlaczego? na wasze ujadające psie głosy, trzeba by zażywać leki uspokajacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:16 no, niestety bije od ciebie taki fałsz, że nawet trudno mi znaleźć na niego argumenty...sam siebie osądź, a ze mnie zejdź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewierze w Boga. Skoro jest taki super extra to jak może pozwalać żeby matka zabiła swoje dziecko, żeby 1,5 miesięcznym dzieckiem waliła o ścianę. Jak może siedzieć tam na górze, patrzeć i pozwalać na to. Na cierpienie dzieci i ogólnie na to co się na tym świecie dzieje. I nie piszcie mi o wolnej woli, bo te dzieci same sobie takiego losu z własnej wolnej woli nie wybrały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ateiści by chcieli, żeby katolicy odnosili do nich ze zrozumieniem. Tymczasem my chrześcijanie czytamy Biblię i z niej wiemy, jak bardzo mamy uznać władzę i panowanie Boga tu na ziemi i po śmierci. Ktoś w niego wierzy ale przypisuje sobie czyny dobra. Tymczasem kto jest autorem dobra? Ktoś, w kogo oni nie wierzą i sobie przypisują wszystko. Kradną Bogu Jego własnośc. Mam dość tego zakłamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zło jest na świecie dlatego, że ludzie odrzucili Boga i Jego Prawo. Autorem zła jest szatan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:29 brawo! dobrze sprany mózg:D chyba zapomniałaś jednak zażyć leku:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15;27Nie wierzysz w boga i co moze jeszcze za te zle rzeczy na swiecie, g***ty morderstwa obwinisz boga, ze to wszystko przez niego, dzieja sie te zle rzeczy na swiecie.To powiedz mi ,po co bóg dal czlowiekowi wolna wole i rozum co, a wolnej woli nikt niemoze odebrac czlowiekowi, zeby mogl czlowiek odroznic dobro od zla ale ludzie ida na latwizne i latwiej im dostrzec zlo niz dobro i takim tokiem myslenia swiat trac****ekne wartosci.Zeby byc dobrym czlowiekiem trzeba zyc wedlug 10 przykazan bozych ,od czego mamy przykazanie nie zabijaj co.Ludzie zrobili sobie wlasne przykazania, bo tak im wygodniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×