Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Dziewczyny, ile czasowo wasze dzieci jedzą z piersi? W sensie z 1 piersi, przystawiacie potem do drugiej? Oskar je MAX 15 min z jednej, czesto 10, w miedzyczasie go musze budzic bo zasypia, z drugiej z 5 min zazwyczaj. Nie wiem czy to ok, przybiera na wadze dobrze ale mam watpliwosci - to mleko I i II fazy itp... Je co 2,5-3h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Maadiik, gratulacje, co za porod masakryczny. Super, ze wszystko dobrze sie skonczylo. Smolka w brzuchu to juz grozi zakazeniem, dobrze ze cc zrobili na czas. Co to za igly z kregoslupa? Ja mam pytanie do mam po cc- zdarza sie, ze dretwieje mi dlon gdy leze, do tego czesto robi mi sie zimno, w nocy spie w grubym szlafroku przykryta koldra. Ostatnio popoludniu musialam pod koc sie polozyc, bo bylo mi slabo i zimno, a stopy mialam wrazenie ze sa z lodu, taki chlod od nich bil. Po cc mialam za niska hemoglobine 10, przy normie 11,5-15,5. Ale to normalne, bo jednak traci sie troche krwi po operacji. Moja mama mowi, ze to normalne po porodzie, bo hormony wracaja do normy, ale ja nie przypominam sobie, zebym po pierwszej cc tak miala. W szpitalu bardzo spuchly mi nogi i stopy, do ladu doszlam z nimi w domu, gdy spalam z nogami podniesionymi opartymi o duza poduche, to niby krazenie gorsze bylo. Dzis zalatwilismy menu na komunie. Wyjdzie 130 zl za osobe. Maz poploch, bo maly przyspal i chcial pic tuz przed wyjsciem. Juz nie chcial isc. Ja tam nie mam problemu, butla w torebke i na miejscu bym mu dala. Mam dwa rozne rodzaje butelek, z pierwszej zrezygnowalam, bo maly sie krztusil i kupilam inne. Dzis mu dalam z tej pierwszej i wypil mleko w 15 minut i cala porcje 120ml,tymczasem z tamtych meczyl po 40 minut i 90 w porywach do 110 ml. Teraz sie martwie, se za malo wypijal z tamtych. Jak szybko maluchy na mm wypijaja porcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od razu na wstępie zaznaczę że moja wypowiedź nie jest uszczypliwa. Na prawdę się zastanawiam jakby się te wasze porody skończyły 20 lat temu gdzie cesarki były zadkoscia. Co to się teraz dzieje ze kobiety nie sa w stanie rodzic naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze mama last minute nie urodziła. Nie odzywa się od kilku dni,była w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera94
Maadiik - gratulacje ! :) Druga ciaza - mam podobnie z tym zimnem, osłabieniem i dretwieniem tylko u mnie dochodzą mdłości i ból macicy i kręgosłupa w krzyzach i to jest zakażenie macicy także pilnuj bo mi też powoli się wszystko pojawiało i już 7 dzień się męczę i antybiotyki biorę :/ No także oprócz moich boli to malutki też się trochę przez to męczy bo dostał biegunki od moich antybiotyków na dodatek tak lapczywie je że bardzo często ulewa a wręcz już dwa razy zwymiotowal. Odbijam go po każdym jedzeniu nawet w trakcie ale nie za dużo to daje. Kupiłam mu herbatkę z kopru i będę dawać może zlagodzi mu ten brzuszek. Teściowa każe dawać glukoze bo twierdzi że przy biegunce to pomoże żeby się nie odwodnil i takie tam. Słyszaliście o czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Maadiik super ze masz za sobą wszystko gratuluję synka :-) U nas wszystko w porządku koleżanka była u mnie i już mi pokazała jak czyścić pepuszek po 6 lat wiele człowiek zapomina Synek grzeczny je i śpi i wali w pampersy a baki to puszcza jak stary chłop :-p Jaki balsam kupić? Oliwke bambino kupiłam ale zmienię na balsam jak lepszy Dzięki temu że mamy Maluszka w domu corka polubila lalki kapie w wannie przebiera karmi miły widok nigdy się tak nie bawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Gość masz rację że cc to teraz norma a w naszym przypadku przewaga ale bez tego większość z nas nie miała by dzieci, czasy się zmieniają kobiety już nie są z żelaza jak kiedyś jedne są stworzone do sn a inne bez cc nie dają rady, musimy się z tym pogodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
No u mnie za waska miednica. Moze tez zdarzyc sie brak postepu porodu a dziecku tetno spada i co wtedy? Kiedys pewnie jak dziecko umarlo przy porodzie to umarlo, ludzie mieli wiecej dzieci, nie bylo to naglasniane a ciaza byla tylko ciaza. Moja mama wspominala, ze nie bylo badan,ktg, usg, do konca nie bylo wiadomo nic, co tego wlasnie zabobony i doswiadczenia kobiet z rodziny. Moj tata urodzil sie w domu, moja mama na dyzuze nocnym pogotowia. Moj***abcie co rusz rodzily. Jedna 3 dzieci grubo po 30, druga 7 dzieci co dwa lata. Swiat poszedl do przodu, dobrze, ze jest opieka w ciazy i mozliwosc cc, bo przypuszczam, se wiele maluszkow z porodow sn na sile nie mialoby szans przezyc. Wiec wybacz gosciu, ale Twoje rozmyslania sa smieszne. Moze przestan prac w pralce, bo kiedys ich nie bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Druga ciaza 32 Ja tak miałam w nocy. Szłam spać to było mi zimno. Budziłam się na karmienie to znowu cała mokra, spocona. Co do anemi to ja miałam 8,9 i na wypisie jeszcze mniej. Po swietach musze badanie krwi zrobic zeby sprawdzic czy keki dzialaja. Co do puchniecia nog to tez duzo kobiet tak ma, samo mija. Ja to jedynie z dolegliwosci to czuje czsami szycie od srodka, jak dotykam brzuch od pępka w dòł to boli troche. Ostatnio ubralam getry z dosc obciskajaca guma, ppdciagnelam je wysoko. Po kilku godzinach poza domem w tych getrach caly dzien brzuch mnie bolal. Do tego przy sciaganiu szwòw zrobil mi sie strup na szwie. Polozna nie mogla zdjac szwow i musiala poskubac mi ten strup. Wyszlam z dziurą po strupie. W tym miejscu mam taką jakby niegojącą się rane w białym kolorze. Psikam octaniseptem i prawie zeszlo. Wera94 Poczyraj cos o herbarce z kopru bo nie pamietam co, ale teraz juz jej nie zalecaja bo koper cos ma szkodliwego dla dziecka. Moze predzej rumianek? Glukoze to dawano za czasow naszej matki. Nie podawaj tego! Ogolnie przu karmieniu piersia nie dopaja sie. GoscAnia27lat Ja kupilam balsam z rossmana baby dream. Nigdy go nie uzywalam, ale jest ok. Małemu nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elek28
Hej dziewczyny rodzinka jiz jest aż miło i ciepłej na sercu:) co do cc i SN,,, kiedyś nie było tyle cesarek ale było więcej używania kleszczy i wypychania dzieci z brzucha na siłę, gorzej pozszywane kobiety.wiecej kalekich dzieci. Słyszałam jak jakaś starsza osoba kiedyś mówiła że kalek było kiedyś mniej, bo była selekcja naturalna, jak dziecko było słabe to umierali przy porodzie lub wkrótce po nim.Medycyna poszła do przodu i zamiast krzywdzic matkę i dziecko lepiej zrobić cc, tak mi się wydaje. Tego nie widać i nie ma na to statystyk bo kiedyś nie zapisywalo się jak kobieta urodziła, itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Tak gościu siostra mojej mamy jest rodzona "siłami natury" 50 lat temu i do dziś ma zmieniane pieluchy i jest kaleka. a nie mówiąc już ile kobiet umieralo przy porodzie... ja walczyłam do końca przy 10 cm rozwarcia wszystko było w wymiotach. Więc tym tokiem myślenia lepiej urodzić roślinke , ale naturalnie tak ? Poza tym mnie już się nawet nie pytali tylko wiezli na operacyjną bo zbyt kontaktowa podobno nie byłam . Okej. A tak apropo igły w kregoslupie to ze znieczulenia takie coś ala wenflon. Ale nie do końca bo to było wbite w krzyżu na karku i gdzieś między lopatkami. Ogóle czuję się ok tylko mnie strasznie ciągnie w szwach jak chodzę , czasem mam problem ze wstaniem ale odczekam moment i jest okej. Mleko dalej nie zbiera się , daje mu pierś po czym i tak Daje butelkę , ale próbujemy nie poddajemy się . Mam tylko problemy z gazami strasznie mi się w brzuchu zbierają i boli brzuch . Sąsiadka gotuje mi zupy i kompoty mam nadzieję że będzie lepiej . :) mały jest cudowny , no i nie wiem czy można nazwać to plusem ale dzięki cesarce tata jest profesjonalistą w każdej dziedzinie bo na początku musiał robić wszystko dosłownie ... Ale to lepiej nie boi się łapać malucha tak jak się bal na początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mi w aptece powiedzieli, ze z herbatka z kopru trzeba uwazac, bo moze przeczyszczac w nadmiarze. Moj maly jej nie chcd, corce kiedys tez kupilam i nie chciala. Wiec sama ja pilam i na mnie dzialala lepiej niz tabletki przeczyszczajace. Co do glukozy, to rowniez w aptece mowili, ze jest lepsza niz cukier. Niby teraz sa zalecenia, by nie dopajac dzieci do pol roku. Ja bylam skrajnym wczesniakiem,urodzilam sie dwa i pol mies za szybko, wazylam980g, mialam 36 cm. Lezalam w inkubatorze, moj stan byl ciezki, mialam krew przetaczana.A tolerowalam mleko od krowy tylko, potem zageszczane budyniem, smak cukru na smoczku tez poznalam i zyje. I zawsze bylam bardzo chuda, nawet teraz po ciazach nadwagi nie mam. I oprocz retinopatii wszystko ze mna ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Przeczytałam cala.strone i co moge powiedziec. To co mowi mamaporazczwarty na piersi sie nic nie podaje.niz.mleka matki. Przy mm tez sie.nie powinno do 6mca choc częściej sie slyszy o dopajaniu woda bo kupki lepsze brak zaparc. Herbatki jesli juz to nie koper, bo ma jakis zwiazek rakotworczy, rumianek ok ale.tez za wczesnie moze po 3mcu. Ta woda z glukoza to tez mega przezytek. Nie potrzebniee to.Naprawdę.dziewczyny maluchy sie jeszcze opija i ojedza wszystkiego.. drugaciaza moj dziadek mawia ze przed wojna to i piasek byl lepszy. Takze nir mozemy porównywać tamtego mleka od krowy,.tamtego srodowiska, braku skazenia, miesa bez.antybiotykow itp Gość cc daje mozliwosc rodzenia.zdrowych dzieci. Byłam przeciwna, mialam porod wywolywany 2'doby i co? I gdy uslyszalam ze dziecko szło twarza, miało duze ciemie i szelki z pepowiny to podziekowalam za.to.cc,.bo zdrowie.Najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
druga ciaza-jestem mama skrajnego wczesniaka z 25tyg.690g.ma 2lata.rozwija sie wspaniale.pokonal mnooostwo problemow zdrowotnych.czy mozesz mi napisac czy czulas jakues pietno wczesniactwa,jakues problemy z nauka itp.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Aaa dziewczyny czy ktoras z.Was boryka sie po porodzie z bólem zębów? Mnie tak bola trzonowce na.dole.ze gryzc nie moge i to jest taki ogolny bol a.zeby mam.zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka89
Tez tak mam, od czasu do czasu mam wrażenie ze boli mnie ząb, wlasnie któryś trzonowy. Ale nie bardzo mocno. Ktoś karmi piersią? Ile wam to czasowo zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Gosc, ja tylko bylam mniejsza od rowiesnikow, w wieku 4 l mialam rozwoj kosntny 2latka. Poza wzrokiem problemami ze wszystko ok. Zadnych problemow w szkole. Ale na to nie ma reguly, chyba mialam szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabinka89- u nas różnie z tym karmieniem. Zazwyczaj je ładnie 10-15minut z jednej piersi, w ciągu dnia i w nocy. Wieczorami wymyśla i wisi na obu. Przystawiam go po kilka razy do tej samej piersi, bo przysypia i niedojada. W międzyczasie się krztusi. Jak wypije z jednej to chce jeszcze i taki sam cyrk odbywa sie przy drugiej. Także czasami długo schodzi karmienie i dokarmianie po tym karmieniu :-D No i nie wytrzymuje za długo. 1,5-2 h w dzień i 2-3 h w nocy. Te jego wieczorne łakomstwo trochę mnie martwi. Nie wiem co on taki, czy to po prostu potrzeba bycia blisko, a że przy okazji mleko leci to pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Moj w poprzedniej nocy spal 9 godzin. Rano wypil 130, po godzinie jeszcze 60 i spal dalej, dzieki butelce z innym przeplywem wypija cale porcje, w koncu nie trwa to 40 minut. Dzis w nocy spal 7 godzin, wypil porcje, po 2 godzinach chcial wiecej i zwrocil niestrawionego troche i to, co wypil. Po kolejnych niecalych dwoch wypil znowu i spi. Taki zachlannik mi sie trafil. Roznie sie budzi i wtedy za szybko pije, gdy jest dluga przerwa. Moja mama wspominala brata mojego, ze fontanny szly czasem a za chwile domagal sie mleka i pil dalej. Jak ja zwrocilam, to spalam ze zmeczenia. Wasze maluchy tez tak charcza i stekaja ? Moj to masakra, wieczorem sluchambi pilnuje, spac przez to nie moge. Nos ma czysty, pod nogami lozeczka mam podlozone ksiazki, by glowka byla wyzej, staram sie jak najwiecej wietrzyc. To jest niewyksztalcona krtan, niby normalne, ale te dzwieki mnie o wyzsze cisnienie doprawiaja. Gosc-widzisz, szczescie i silny maluch, strasznie malenki byl, to cud, ze wszystko w porzadku. Ja ponoc tez mialam wielka chec przezycia, w inkubatorze spedzilam 2,5 miesiaca. Naprawde potem wszyscy lekarze sie dziwi, ze tak dobrze sie rozwijam, gadalam po roczku, chodzilam w wkeku 14m, okres dostalam szybko w wieku 11 lat. Ze wzrostem dobilam do 158, wiec nienajgorzej a bylam zawsze malenka, wygladalam na dwa lata mlodsza. A w szpitalu po urodzeniu ochrzcili mnje, bo mysleli, ze nie przezyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Gosc makak, ciaza ma wplyw na zeby, mnie nie bola, ale czuje ze tym razem sie posypia, najmlodsza nie jestem juz, musze umowic sie na kontrole. Wiem, ze kiedys bylo lepsze jedzenie, powietrze i wszystko, jednak nie ma co popadac w paranoje. Teraz nagle wszystko, co dawalo sie niemowletom kiedys jest bee. Kazdy ma inna opinie, grunt to zachowac zdrowy rozsadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Druga ciaza32- chyba.nasi.synowie sa bardzo podobni moj tez tak dziwnie je raz.duzo i przerwa 5h a raz mniej i co 2 godziny. Tak samo charczy i chrumka! Dzis mu o 4 psikalam woda morska do noska i odciagalam a ogólnie za.duzo nie.wyszło. poza tym dzis nocy podczas snu strasznie gegal, gadal po swojemu, mruczal- tak sobie pomyślałam moze odreagowywal wizyte u tesciow, nowe otoczenie, podroz autem, spacer z.nimi. Z tymi zębami jest masakra nie.gryze lewa strona...z.cyckami jeszcze walcze dzis masowalam je pod prysznicem bow prawym mi sie zrobil mega guzek, a lekarkaa mowila ze mam tylko odciagac jak sie twarde zrobia całe, a.ze sie nie.robia to nie odciągam i moze stad ten guzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Aa z.innej beczki 28.05 mamy.1sza rocznice slubu i chcemy jechac z małym do ciechocinka mamy niedaleko.czy ktos sie orientuje czy mozemy isc z nim do tezni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
U mnie z karmieniem bardzo roznie. Czasem co 1,5godz czasem co godzine. Zadko kiedy 2 godziny wytrzyma w ciagu dnia. Mala pije ok 15 min ale czesto przysypia I musze zachwile dokarmic z tej samej badz z drugiej piersi. Najgorzej jest wieczorami Bo potrafi po 3 godziny przy piersiach siedziec I jesc Na zmiane a ciagle glodna. Zastanawiam sie dlaczego. Nie wiem czy mam za malo pokarmu wieczorem. Czasem juz nie wiem co robic, Bo jest pozno, ja padam ze zmeczenia I chcialabym zaznac a mala caly czas na cycach siedzi. Przedwczoraj niewytrzymalam I dokarmilam mm I zasnela.chcialabym ja tylko piersia karmic ale jak tak dalej pojdzie to nie wiem czy nie Bede ja raz dziennie wieczorami musiala dokarmiac mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drugaciaza-dziekuje za odpowiedz.moj syn tez byl ochrzczony w szpitalu,spedzi tam 80dni.rozwija sie super,wazy prawie 12kg,mowi troche,chodzi bez pieluchy-ma 2lata. w tej chwili traktujemy go jak zdrowe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Ale miałam dziś rano laktacyjny dramat . Obudziłam się i myślałam że mi piersi ekspoduja mąż musiał pokarm odciagac bo nic nie działało jakby się no nie wiem zakorkowaly . Ból okropny ale już sytuacja opanowana . Strasznie mnie szwy ciągną jak chce chodzić no i problem z toaletą . Kompot pije cały czas ale nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Gosc, nie ma za co. Grunt, to by monitorowac dziecko, w tych czasach pewnie jest pod stala kontrola roznych specjalistow. Mnie mama wozila do szpitala dzieciecego do 4 r.z. mialam miec podawany hormon wzrostu w wieku 4 lat, ale po badaniach stwierdzili, ze nie trzeba. Pamietam szpital, fajnie bylo. Sala wielka lozko obok lozka. Nie bylo tak jak teraz rodzicow na codzien. Na pocz bylam w lozeczku dla niemowlat, bylam zla, bo nie chcialam jak dzidzia. A jak zwolnilo sie normalne lizko na tej duzej sali, to pierwszej nocy spadlam z niego, do tej pory mam pionowa blizne muedzy oczami. Jesli mozna wiedziec, dlaczego wczesniej urodzilas? Moja mama twierdzi, ze przez duzy stres, bo mieszkali wtedy w domu mojego taty razem z jego 2 bracmi, jakies scysje powazne byly. No i dostala krwotoku w pociagu, gdy jechala do pracy. Mowila, ze dobrze, ze nie trafila do naszego szpitala, bo w naszym to by nie ratowali ciazy z 24 tyg, trafila do innego i wzieli ja na podtrzymanie, przez miesiac wody sie saczyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drugaciaza-nie wiadomo dlaczego nagle pekl pecherz,nagla cesarka bo sn mialby mniejsze szanse przezycia.teraz juz praktycznie wypusali nas z wszystkuch poradni bo maly idzie jak burza:-) pozdrawuam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Gosc, to swietnie, oby tak dalej, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdaw35- nasze maluchy mają podobnie z tym jedzeniam. Pisałam wyżej o tym jak mój sie zachowuje. Też myślałam o dokarmianiu wieczorami. Ale jak raz tak zrobilam to spał 5h! A ja juz po ok.3h musiałam wstać i ściągać pokarm i to było dla mnie bardziej męczące. No i nie chce zaburzac produkcji mleka, więc wieczory są dla młodego. Wczoraj np. ładnie jadł bez wymyślania i nie wisiał na cycu tylo co zwykle. Licze na to,że te wieczorne maratony miną i uzbrajam się w cierpliwość. Nasz malutki też charczy. Najbardziej m panikuje, że coś mu jest. A pediatra mowila, że to normalne i jeszcze troche może się utrzymywać. Nosek czyszcze mu 2-3 razy na dobę. Jesli trzeba to i w nocy, bo ani biedny spać nie może ani jeść . Wychodzi mało jak odsysam, ale to przez to, że malo wilgotne powietrze i takie suche w nosku się zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elek28
Hej dziewczyny u nas kryzys. Koniec piersi, przeszłam na mm od wczoraj. Powód? Ja mam takie bóle że poród to pestka. Łapie mnie dziwny ból w klatce piersiowej jakby ktoś kamień mi włożył do środka i nagle dostaje skurczu nie umiem oddychać, wymioty, omdlenie i ten potworny ucisk na płuca przeponie serce... Poprostu ogromny ból. Nie wiem co to, moja mama sugeruje kolke watrobowa moja siostra mówi że neuralgia miedzyzebrowa? Nie wiem co to ale przeważnie dzieje się tak przy wieczornym karmieniu, dzwoniłam do położnych twierdzą że to nie brzmi jak coś powiązane z porodem i mam iść do lekarza, mało małego nie upuscilam jak dostałam atak. Zaczęło się tydzień po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×