Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość druga ciaza32
Gosc makak-Ja uwazam, ze nic na sile, takze nie zadreczaj sie. Aniu, teraz sobie przypomnialam, jak bylam na patologii przed porodem i wyszlam na korytarz gadac przez tel, to byla tam babka z noworodkiem, do ktorej przyszedl maz z dwojka dzieci, ktore mialy maseczki na buziach, bo w trakcie choroby i nikt im uwagi nie zwrocil. Moj maly smoczka nie chce, pluje nim. Teraz czekam az sie obudzi na karmienie, bo w koncu przestal wiac wsretny zimny wiatr i chcialabym jeszcze dzis wyjsc. Bylam kupic stanik, bo te ciazowe zwichrowane juz a w moje sprzed ciazy nie wcisne piersi, do tego jedna mam widocznie wieksza niz druga. Przed ciaza mialam 65H, w ciazy 75I, teraz wzielam 70H. Moj brzuch, no coz widze juz masakre i szczesliwa nie jestem, oj skora zostanie. Nie moge jeansow sprzed ciazy dopiac, wszedzie pasuja, tylko nie w brzuchu. W sobote zamierzamy isc ustalac menu komunijne. Wymyslilam, ze kupie te sukienke, co mi wpadla w oko, jesli oczywiscie jeszcze jest w sklepie i dam do krawcowej, by mi przerobila, aby biust wcisnac. Maadiik, powodzenia, oby juz niedlugo. Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elek, dokladnie. Cieszmy sie, ze dzieci zdrowe. Moja kumpela ma niepelnosprawnego syna, jest jej ciezko, bo maly ma 4 lata, pampersy, noszenie, bo nie chodzi, cierpliwosc, bo jest na poziomie 11m dziecka, do tego doszla mu cukrzyca teraz, wiec przeliczanie, insulina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
To o chorym dziecku pisalam ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
No coz trudno. Tak jak mówicie najwazniejsze zeby nasze dzieci byly zdrowe. Tylko jak teraz mam bezbolesnie zrezygnować z kp? W.nocy nie odciagalam rano obudzilam sie prawie z.kamieniami zamiast piersi, uzylam laktatora, ale nie wiem jak dlugo odciagac ile razy dziennie i czy coś wziac zeby nie.produkowac pokarmu..ktos wie? Druga ciaza32 bierz co Ci sie podoba i jak masz dobra krawcowa to przerob. Moja siostra taki sam ma problem szczupła w.talii duza w biuscie i nic na.nia nie pasuje. Mi zostalo ze 2-3kg dodatkowych kg po ciąży. Brzuszek nad blizna taka oponka ale liczę ze sie wciągnie, po wizycie kontrolnej u gina zapytam czy juz można ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odciagaj mleko do poczucia ulgi, do tego momentu az piersi beda miekkie i ani kropli wiecej. Za kilka dni Ci zacznie zanikac mleko. Nie doprowadz do tego aby byly wlasnie takie kamienie ale tez nie oprozniaj ich calych, bo to bedzie sygnal dla nich - dla mozgu, zeby produkowac mleka wiecej. Powodzenia, starałas sie, ale nic na sile, wazne, ze dziecko i Ty jestescie zdrowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Okazjonalnie zaglądałam na wasz wątek i nie raz zabieralam głos. Powiedzcie mi proszę ile jesteście po porodzie i ile kg wam zostało? U mnie nie najlepiej zostało mi jeszcze 9kg na plusie. Jestem 3 tyg po porodzie i karmię wyłącznie piersią. Spadło tylko to co w chwili porodu a dalej nic nawet grama. Jak to jest u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz tez uzywac laktatora - ja stawalam nad zlewem i naciskalam na piers jedna a pozniej druga i do poczucia ulgi naciskalam kilka razy, powtarzaj to kilka razy dziennie, ale to bardzo wazne, zebys nie odciagala za duzo, bo bo wtedy zwiekszysz produkcje a nie zmniejszysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja przy ostatniej corce nie moglam jej karmic przez tydzien ze wzgledu na silne leki. Postanowilam, ze po takim czasie odstawie ja bo juz miala 16m. Odciagalam recznie troszeczke pokarmu. Przykladalam lòd do obu piersi i tak przez 3 dni. Byly twarde i bolące, ale po tych trzech dniach z dnia na dzien zrobily sie miekkie i zmalaly baaardzo. Od tej pory bylo juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Sciagalam przez tydzien mleko dla malego. A potem mleka bylo coraz mniej i laktator nie dawal rady, wiec wlasnie, jak radzi gosc wyzej, sciagalam recznie do poczucia ulgi, szybko mi zaniklo calkiem, ponoc dobra tez jest szalwia na zatrzymanie laktacji. Gosc, ja mam 5 na plusie, chcialabym do wagi dla mnie idealnej zgubic 7. Przyznam sie jednak, ze ja staram sie jadac normalnie i w miare sie wysypiac. Do tego tydzien bylam chora a kolejny bylo paskudnie, takze szybkie zakupy na osiedlu i do chaty. W dodatku ciagnie mnie od srodka rana jesli juz latam gdzies caly dzien. Mimo to wage mam w normie, nie jestem chuda a normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
A 2 maja maly skonczy dwa miesiace. Schudne, to schudne, nie to nie. Dzis mam wizyte u gina. To moze skocze po ta sukienke, jeszxze raz przymierze i ocenie. Po drodze wejde do krawcowej obadac, czy w ogole da sie cos zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Essence13
Ja w sobote bedzie 4 tyg po porodzie i zostalo mi 6 kg.... schudlam 14 kg. Ale te 6 kg jakos bardzo mi nie przeszkadza... więc jak skonczy sie polog to wracam do cwiczen i napewno jeszcze cos spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od pytania i wagę. Mnie sama waga jako tako też nie przeszkadza. W zasadzie to bardziej kształt a właściwie to jego brak. Nogi i ręce ciut większe ale z kształtem buzia już też ok a od szyi do tyłka to jedna nalana bryła. Nie wiadomo gdzie się kończą cycki a gdzie brzuch zaczyna. I nie chodzi tu o zwisy z tym akurat źle nie jest. Co myślicie kiedy mogę liczyć na jakąś poprawę? Ma ktoś podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Goscmakak u mnie jest tak samo mały z cycka nie może chwycić walka krzyki płacz nerwy odciagam mu i podaje ile jest do tego mm bo tym co ja mam to mu za mało ale po odciaganiu strasznie mnie bolą sutki są we krwi poranione no masakra chce go karmić ale tak się nie da nawet chyba odciągnąć porządnie nie potrafię bo mam wrażenie że piersi cały czas pełne już wolę to mm niż takie katorgi przechodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Nie było mnie trochę we wtorek wróciliśmy do domu potrzebowalam czasu na ogarnięcie domu i dziś już jest wszystko w normie Właśnie oprócz karmienia nie wiem ile mleka jest w jednej piersi nie wiem jak długo odciagac nie wiem jak spróbować zrezygnować z kp (żeby zanikl pokarm) bolą mnie piersi wrażenie jakby były pełne ale odciagam laktatorem czy palcami to nawet nic nie raz nie leci. Czy wystarczy pić tylko szalwie?? Dopiero 5 dni ma synek ale ja nie wiem czy takie karmienie i meczenie ma jakiś sens Powiedzcie mi dziewczyny ile razy dziennie odciagac i ile ma być tego pokarmu??? To jeszcze będę próbować A teraz kilka słów o synku Je z apetytem, sika jak szalony nawet po plecy potrafi się osikac przebieram go po sto razy dziennie, śpi w swoim łóżeczku nie płacze smoczka mu daje ale bardzo rzadko. Jeszcze mam problem bo nie wiem jak powinna wyglądać kupka? Może głupie pytanie ale po prostu nie wiem czy jest ok. Corka nie jest zazdrosna bardzo mi pomaga trzymała brata na raczkach czasem nawet zapomina że on jest :-) Artur jest już zameldowany a i tesciowa już stwierdziła że już jej się imię podoba a tyle krzyku było. Byli dziadki u nas zaraz we wtorek a w środę została z małym bo byłam w ZUS z macierzyńskim już załatwione. Ale się rozpisalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Jeśli chodzi o wagę to nie wiem czy schudłam bo nie mam w domu wagi jeszcze nie sprawdzałam czy wejdę w dżinsy boję się ubralam kurtkę i niestety nie mogę się zapiac ani w cyckach ani w brzuchu :-( ale mąż mówi że i tak mnie kocha ale ja nawet tak dla siebie chciałabym schudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie mam to samo co Ania. W jeansy wchodzę po mimo tych + 7kg ale jakieś 10cm brakuje żeby się zapiac. Z kurtka to samo. Ania próbowałeś nakładek na sutki do karmienia i nacieranie Wit e na zmianę z bepantenem? Mnie bardzo pomogło na początku. Na zatrzymanie laktacji jest też jakiś zastrzyk ale to musisz o szczegóły lekarza albo położna pytać bo szczegulow nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Gość - mam silikonowe kapturki nie wiem czy mamy to samo na myśli dziś znowu sutki krwiste odciagalam pokarm a teraz bolą masakra niczym nie smaruje muszę kupić coś bo łzy lecą jak ściągam, czekam na położna może mi coś doradzi Długo się zastanawiałam jakich używać pampersow i po zaledwie 5 dniach stwierdzam że z lidla, kupiłam paczkę Pampers i malutka paczkę toujour z lidla i stwierdzam że lidlowe duuzo lepsze dostałam dziś raczej synek dwie paczki rozmiaru 3 są od 4 do 8 kg ale troszkę chyba za duże są dość wysoko ponad pępek to może za wysoko najpierw te Pampers zuzyje bo mam ich dużo Kiedy iść na pierwszy spacer? Wiadomo że nie za długo ja bym tylko w wózku na tarasie postawiła tylko nie wiem kiedy już można i na jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łamagi a nie matki-dziecka po paru dniach nie potrafia wykarmic.....straszna filozofia.Sieroctwa zyciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GoscAnia27lat Mi położna mòwiła żeby wychodzić od razu. Mozesz przejsc sie z pòł godzinki chociaz bo teraz nie za ciekawa pogoda. Opisz jak wygląda kupka twojego synka moze bedzie łatwiej☺☺ Co do wagi to mi zostalo 10kg. Po trzeciej ciazy wazylam o 10 kg mniej niz przed ciaza bez zadnego odchudzania. Moze tym razem tez tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Mi zostalo 2-3kg na plusie. Marzę zeby pobiegać nawet po to aby wyladowac emocje Ania- pij szalwie 3x2sasz na pol szklanki i do tego miete miedzy czasie. Odciagaj pokarm do uczucia ulgi i zobacz parę dni powinno pomoc. Jak nie to dogina i bromergon ja tak robię i czekam na efekty Pamietaj nic na siłę jak dałaś butle i smoka to juz chyba koniec kp ale najważniejsze zebys ty i dziecko byli szczęśliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
A ze stresu schudlam przez 2 tyg 14 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elek28
Oho, widać że jakiś gość lamaga się wypowiedział, może jak taka mądra to by coś poradziła a nie loic młode kobiety. Ja w 5 dobie też miałam kamienie a mleka nic Noe leciało dlatego dawali w szpitalu mm. Mi sutki zaleczyly się moim mlekiem i jiz od 7 dnia nie było bólu, a mleczko leciało... Zalalam łóżko. Potem z dnia na dzień lepiej, mały się nauczył łapać sutka prawidłowo laktacji się unormowala i jest ok ma już 3 tyg :) przy nawał z jednej piersi odciagalam 80 ml teraz jest 40-50 zależy. W nocy po 5 godzinach snu jedna pierś mu wystarcza, jak się budzi co 2,5 to dwie mu daje. Znalazłam przyczynę niepokoju i prezenia przy karmieniu. Otóż je tak lapczywoe że polyka za dużo powietrza przy okazji, I ma wzdęcia. Słychać jak mu gra w jelitach i żołądku. Bo zasypia po karmieniu ale co parę sek się prezy wygina i znać zasypiaa i znów to samo i tak przez ok godzinę aż mu się tam ułoży wszysrko. Daje mu smoczka i kołysanka na zmiane z partnerem, nie jest lekko zmęczenie maci w głowie człowiek chce zrezygnować ale walczę dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mam pieluchy Dada, ale jak maly zrobi kupe, to czasem na plecach ma. Do tego spal mi od 21 do 3 i mial wszystko mokre. Czytalam, ze dobre sa pieluchy z lidla i z rossmanna. Dada mamy dwojki, ale juz chyba male sie robia. Artur strasznie ruchliwy, problem z zakladaniem pieluchy jest. Najchetniej to lezalby goly i to w kapieli. Ledwo nadazam z praniem, bo maly tez ulewa. Glupia, zamiast podklady wlozyc pod przescieradlo, bede musiala materac wymienic. Teraz nie spi maly od tej 3, macha nogami i raczkami jak szalony. Poczekam i dam mu mleko, bo jak nie spi, to glodnieje szybciej. Dalej nie ogarniam tego karmienia mm na zadanie, bo moj zachlannik jak nie spi, to by tylko pil i ulewal. Wczoraj tak mialam od 16 do 21. I tak nie daje mu czesciej niz co 1,5-2 godziny, bo to jednak mm. Maz ma nadgodziny, bo dwoch kolegow mialo wypadek w pracy, zal mi go, bo wykonczony. Mojej wypatrzonej sukienki juz nie ma. A nic innego mi sie nie podoba. Ja juz po wizycie u gina, wszystko ok, mowila ze niedlugo okres dostane. Byla w szoku z powodu wymiarow mojego dziecka przy porodzie. Ide robic mleko, moze mi maly zasnie, to sie poloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Elek28 Mojego malucha bolał brzuch chyba z przejedzenia bo w tych dniach mało spał i częściej jadł. Tylko mòj je spokojnie. Jak ssa dłużej to mu nie raz troszke z buźki pocieknie, a tak to nie ulewa. U nas tylko dwa dni były takie gorsze akurat jak mąż wyjechał i byłam sama z dziećmi. Ja karmie z jednej piersi na jedno karmienie i zawsze cos jeszcze zostaje. Jak mały jeszcze się upomina o cycusia to dostawiam do tej samej piersi. Co do sikania to mòj synek zrobił fajną niespodzianke tatusiowi. W śmingus dyngus osikał go po raz pierwszy, a to ja go przebierałam mąż siedział obok☺ Pampersy używam z pampersa i dady. Ile juz przytyły wasze dzieciaczki? Ja ważyłam małego jak miał 3 tygodnie i 3dni i ważył niecałe 4200g, a urodził się 3250g i do tego jeszcze miał spory spadek wagi w szpitalu bo mi nie chciał jesc przez pierwsze dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Jeszcze co do czestotliwości karmienia to ja nawet na zegarek nie patrze. Mały je i zasypia, niewiele ma czuwania. Jak wstaje to wtedy go karmie, mysle ze nie jest to czesciej niz te 2 godziny na pewno. Karmie na żądanie. Co do ociagania ilości mleka to z piersi dziecko zawsze wyssie więcej niż da sie odciagnac. Nawet nie mam pojecia ile synek zjada, ale jest dobrze zasypia spokojnie i ładnie przybiera na wadze, wiec jest ok. Już mu się fajnie buźka zaokrągliła☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
To ladnie przybral Ci na piersi. Mm niby tuczace a moj z wagi 3760 w szpitalu dobil do 5100 pod koniec 7 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mój malutki to w szpitalu bardzo dużo spadł na wadze przez to że nie mógł ciągnąć jak dali mi mm to przez noc 40 dag wróciło ale już widzę że się ładnie buźka poprawiła i już nie jest żółty. Wczoraj spał 4 godziny ale potem zjadł solidna porcje mleka :-) daje mu moje i mm na dwie butelki działamy :-) będę ściągać tak długo jak tylko się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Wydaje mi sie, ze po szczepieniu stal sie taki niespokojny i ulewajacy, a pije nieduze porcje na swoj wiek, bo 90-110ml. Tyle, ze nieregularnie, bo co 2-7 godzin, bo roznie spi. Czas czuwania bez spania tez roznie od 2 godzin np 2-3 razy dziennie do nawet 4-6 pod rzad czasami. Moj kumpel teraz zostal tata, to nie chce szczepic malej do przynajmniej 3 miesiaca. Ja szczepilam, ale juz w szpitalu mial straszna biegunke przeciez, choc wtedy tylko spal i jadl. Z poloznymi nie szlo sie dogadac, bo twierdzily, ze te kupy to przez kp, gdzie nie mialam pokarmu. Zaraz potem twierdzily, ze to przez antybiotyk. A moze przez szczepienia? Mial tak zaogniona pupe, ze w zyciu czegos takiego nie widzialam i paskudna, niby hormonalna wysypke. Wszystko skonczylo sie w domu. Juz robil normalne zwarte kupy, a teraz ma 2-3 dziennie i rzadkie, moze nie wodniste ale zwarte nie sa. Masakra, to moje drugie dziecko, a ja sie czuje, jak bym pierwszy raz mama zostala. Bo z corka wszystko zawsze bylo ok i inaczej. Corka tez duzo nie przybierala, z wagi wyjsciowej ze Szpitala 3980 dobila w 7 tyg do 5. Czyli 1 kg. Maly w tym samym czasie przybral ok 1300. Patrzylam na siatki centylowe z uwzglednieniem porodu do 37 tc i z waga i wzrostem jest powyzej 97 centyla. Ale w sumie kto widzial wczesniaka 3900 i 58 cm, wiadomo, ze jest wiekszy i ciezszy niz inne wczesniaczki z tego samego tc. Moja kolezanka ma teorie na temat kup na plecach☺. Chlopcom przeszkadzaja jaderka, wiec kupa leci w strone pleckow. Chyba racja, bo corka miala odwrotnie, wszystko w srodku pieluszki i z przodu. Macie porownanie, ktore z tanszych pieluszek najlepsze? Dada u mnie byly ok na poczatku, teraz jakies niedopasowane mi sie wydaja i niezbyt miekkie. Pampersow nie chce uzywac. Spadam do obiadu szykowac, bo bobas zasnal. Lenia mam. Niby spalam z malym od 21 do 3, ale potem do 6 funkcjonowalismy razem i chce mi sie spac, bo spioch ze mnie. Przed 6 niby chcial jesc, ale tylko pociumkal troche, mruczal sobie i zasnal. Po 8 juz wrzask. Ja po 6 sie kimnelam, nawet nie wiem kiedy i zapomnialam zagotowac swieza wode na mleko, a maz po nocy nie zauwazyl i byl wrzask, bo troche potrwalo przygotowanie . Jak mialam do pracy na rano, to tez kladlam sieo. 21, wstawalam po 4 i zdychalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elek28
Ja używam papmers, I takie w złotym opakowaniu z tesco ale tu w UK i powiem ze nie widzę różnicy mam nadzieję że zużyje wszystkie 1 bo mam sporo a mały ma 4.5 kg a one są do 5kg... Pepuszek dalej lekko krwawi, dalej czyscimy. Mój przybrał w tym tygodniu 150 gram położna mówi że to bardzo dobrze i prawidłowo. Spora różnica pierwsze 2 tyg pół kilo a teraz w tydzień tylko 150 hm... I cała towarzyszka w kostkach powiedzieli mi że to normalne i mam się nie martwić ale moje maleństwo wygląda jak z ogromnym trądzikiem. Trzeba czekać dziś na w razie czego kąpiel w rumianku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Arturek to strasznie się posikuje do góry po same plecy nie wiem czy ja źle pampersa zakładam czy on tak sika. Druga ciąża - pisałam wyżej o doświadczeniu z pampersami dada nie kupowałam wzięłam te z Pampersa i z lidla i stwierdzam że te z lidla dużo lepsze są nie robi się taka gula i kluch mam jeszcze 1 z Pampers i muszę zużyć choć wydają mi się małe krótkie trochę i mam z lidla 3 te zaś chyba za długie :-) nie dogodzi mi A jakie używacie mm? Ja mam NAN bo tatuś kupił nie pytając o zdanie ale chyba to dobry wybór Mama po raz czwarty - synek robi dość rzadka kupę jest żółta trochę z grudkami już w szpitalu zrobił kilka takich ale nikt nie mówił czy są ok czy coś nie tak. Jeszcze mam pytanie odnośnie pępka mam taki psikany roztwór i nie wiem czy używać raz dziennie czy częściej? Córce to szybko odpadł a synek jeszcze ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×