Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

leaaraa masz swój temat o porodach

Polecane posty

Gość gość
Learaa no nie krepuj sie :) opowiedz co czułaś podczas skrobanki . To byl chłopiec czy dziewczynka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lercia my też jesteśmy za możliwością wyboru, ale żadna z nas nie jest taką idiotką jak ty, aby popierać aborcje w 24 tygodniu ciąży. Nie ty wymyśliłaś, ale się cieszysz, że wybór może być aż tak rozciągnięty w czasie, bo sama mogłaś wyskrobać płód w wieku ok 20tygodnia. Jakby te twoje koleżanki stosowały antykoncepcję, to nie byłoby tylu skrobanek i to w tak wysokich ciążach. Czaisz? Aha, ja nie wytłumaczę 12 latce, nie dam rady jej wytłumaczyć kilku rzeczy, ale do gina powinna iść sama? Ja matka, nie dam rady wytłumaczyć córce, a w szkołach zachodnich w tym wieku dawno jest wychowanie seksualne. A skąd ty wiesz, co się da dziecku wytłumaczyć, co nie? Matką nie jesteś. Ups jesteś niedoszłą matką. Weź się nie kompromituj. Co odpowiedź do mnie, to większa kretynka z ciebie wychodzi. Porządnie się zastanów najpierw, czy zatwierdzać swoje posty. Powtórze, jesteś ohydnym człowiekiem. Nieczułą osobą płci żeńskiej, bo kobietą po tym co tutaj pokazałaś cię nie nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha... mówiłam, że lercia nie odpisze na wszystkie posty, bo tych niewygodnych pytań czy rzeczowych argumentów ona "nie widzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaa
gość 2017.03.27 >>"Co jeden post Learyy dalej, tym większa idiotka z niej wychodzi." Nie widzisz różnicy między aborcją, a porodem. Weź się walnij w swój pusty łeb. Nie masz bladego pojęcia o aborcji. >>"Za bardzo Lercia bronisz tych aborcji w 22-24 tygodniu, więc na na pewno usunęłaś powyżej 12, a nawet i 15 tygodnia." Weź ty naprawdę pomyśl porąbano wariatko. To, że ktoś pisze o jakimś temacie (chociażby o porodzie, aborcji czy innych), to nie znaczy że musiał tego doświadczyć. A może uważasz idiotko, że aborcję tylko te kobiety popierają, które miały ją przeprowadzoną lub osoba, którą znają miała? :) gość 2017.03.27 >>"Traktuję cię kretynko tak, jak ty innych" Ja ciebie tak traktuję, jak na to zasługujesz durnoto. >>"tylko ludzie ograniczeni umysłowo odpowiadają pytaniem na pytanie i to jest fakt." Tylko ludzie ograniczeni umysłowo piszą takie głupoty jak ty, a potem oczekują na nie konkretnej odpowiedzi. >>"A ile porodów w szpitalach widziałaś na własne oczy, żeś taka pewna?" Mogłaś nagrać i wstawić na youtube. Tam jest ich wiele, więc można zobaczyć czym się różnią. >>"Skrajnym debilizmem jest znów porównywanie czegoś na co mamy wpływ (ciąża) z czymś, co od nas nie zależy (nieszczęśliwe spotkanie z pijanym kierowcą)." Nieźle się wkopałaś. Tempa pindo. Nie chodzi o spotkanie z pijanym kierowcą, ale o nie pomyślenie w danym momencie. Wiele przypadków ciąży to jakiś nieumyślny błąd. Natomiast niektórzy pijani kierowcy też sądzą, że nic się nie stanie jak trochę wypiją, więc wsiadają w samochód. Mało który specjalnie wsiada w samochód, żeby zrobić sobie lub komuś krzywdę. >>" Połączenie dwóch metod plus ewentualnie wytrysk poza pochwą minimalizują ryzyko ciąży do zera." Trzeba być debilką żeby stosować tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy zarazem (nie mówię o seksie z przypadkowymi osobami). Tabletki anty są po to żeby nie stosować prezerwatywy. >>"A ja jednak jestem dumna z tego, że nie mamy zalegalizowanego prawa do morderstwa na życzenie " To jest aborcja, czyli usuwanie niechcianych płodów, a nie żadne morderstwo. Pomyśl trochę oślico. >>"i do spokojnego porodu ze znieczuleniem na życzenie." Chyba większość tępych bab chciałaby być usypiana podczas porodu, a potem budzić się już z dzieckiem. Śmieszy mnie to bagatelizowanie problemów jakie powoduje to znieczulenie. Chwilami można mieć wrażenie, że są tylko same zalety. >>"Jeszcze parę lat i muslimy, których tak chętnie wpuszczają i nawet pozwalają im budować meczety, wprowadzą swoje porządki." Liberalizm nie musi dotyczyć wszystkiego, ale spraw światopoglądowych powinien dotyczyć. >>"No i w spódniczce też na ulicę nie wyjdziesz o bikini na plaży nie mówiąc." Dobrze, że masz przynajmniej tyle oleju w swoim tępym łbie, że widzisz jaki syf to islam i muzułmanie. gość 2017.03.27 >>"O ile można się kłócić z prolifami, czy zwolenniczkami aborcji, na temat płodu do 10 tygodnia, czy to zlepek komórek" Aborcja prawie wszędzie jest dozwolona do 12 tygodnia. Anglia i Holandia to wyjątki. Natomiast w Polsce całkiem zakazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaa
>>"Za to skrobanka ukształtowanego płodu jest darmowa. Ale co tam, ginekolodzy mają tyle roboty przy skrobankach, że im czasu na rodzące brakuje." Tak narzekasz na Holandię, a prawie każda polka chciałaby się zamienić z holenderką, gdyby tylko mogła. Chodzi o ogólny dobrobyt w tym kraju. Więc wolność światopoglądowa (eutanazja, aborcja) to tylko jedna kwestia. Najniższa pensja w Holandii (minimalna) to w przeliczeniu na nasze około 5 tysięcy złotych na rękę. gość 2017.03.27 >>"które mogłyby przy dzisiejszej medycynie przeżyć poród na tym etapie rozwoju, nadrobić braki w inkubatorze i wyrosnąć na szczęśliwych, zdrowych ludzi?" Chyba jesteś totalnie posrana, a zarazem naiwna. "Szczęśliwych, zdrowych ludzi"? Te wybrakowane osobniki z inkubatorów to o wiele częściej chorują i to nie tylko jako dzieci, ale również jako dorośli. Tym ratowaniem na siłę wcześniaków to często wyrządza się im więcej złego niż dobrego. To tak samo jak aborcje upośledzonych dzieci. Nie dokonywanie na nich aborcji to robienie im krzywdy w późniejszym życiu. Prawo selekcji naturalnej to zło i głupota, ale akurat w przypadku płodów ma duży sens. Bo potem te słabe czy nie rozwinięte dobrze płody cierpią w późniejszym życiu. A co jest wart płód w 6 miesiący ciąży? Bez pomocy szpitala nic by z niego nie było. gość 2017.03.27 >>"Najważniejsza jest pionowa pozycja, łaskawie zezwolenie na siedzącą, w której pochwa podobno nie pęka." W pozycji pionowej to nawet nikt by nie próbował pochwy nacinać (podobnie w wodzie się tego nie robi, bo tam mogą być tylko naturalne porody). A durne baby, które rodzą na leżąco to mają często nacinane krocze, bo taka pozycja sprzyja pęknięciom. Chociaż na zachodzie i tak się tego obecnie prawie nie robi. gość 2017.03.27 >>"Pytam jej, dlaczego po prostu nie zrobili jej operacji, czyli cc, ona mowi ze nie wie" Rozcinać brzuch, żeby wyciągnąć martwy płód? To byłby skrajny imbecylizm. Przynajmniej tyle myślą w szpitalach. >>"bo wyrywac dziecko na zywca po kawalku, to chyba nie na nerwy kazdego lekarza." Oszołom katolicki, to bardzo przejmuje się płodami. Tak w ogóle to na youtube jest film, w którym kobieta rodzi martwe dziecko w szpitalu. Wygląda podobnie jakby rodziła żywe, ale jest martwe. Będziecie wiedziały idiotki jak to wygląda. gość 2017.03.27 >>"biedna bo cały dzień wyła z bólu jak jej podali oxy . Co innego jak poród sam sie zaczyna i go można "rozbujać " .Co innego jak nie ma nic żadnych skurczy i wywołują od zera." To ci idioci nie podali jej znieczulenia? Rodzenie martwych płodów jest prawie bezbolesne. A odnośnie żywego dziecka to "rozbujanie" porodu jest nadużywane i niesie ze sobą wiele możliwych komplikacji (o bólu nie wspominając).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaaa
gość wczoraj >>"Lercia my też jesteśmy za możliwością wyboru, ale żadna z nas nie jest taką idiotką jak ty, aby popierać aborcje w 24 tygodniu ciąży." Obrażasz miliony osób (dużo mądrzejsze od ciebie), które popierają taką aborcję. Inaczej byłaby zakazana. >>"Haha... mówiłam, że lercia nie odpisze na wszystkie posty, bo tych niewygodnych pytań czy rzeczowych argumentów ona "nie widzi"." Trzeba dużo czasu i ogromną cierpliwość żeby czytać te wasze idiotyzmy (większość tego co piszecie w moją stronę) i odpisywać. Dlatego często nie mam ochoty robić tego na bieżąco, gdy tylko przyjdzie powiadomienie. :D Gdyby nie to, że chwilami dostarczacie mi humoru swoją głupotą, to już dawno bym nie odpisywała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leara Nie masz żadnej pokory w sobie , żadnego szacunku do życia :( Musisz być strasznie nieszczęśliwa w życiu skoro masz tyle jadu w sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lercia nie pie/rdo/l, że się nie skrobiesz, bo się skrobiesz. Twoje wypowiedzi, aż kipią więcej niż jadem w obronie aborcji w 24 tygodniu. 6miesięczny płód nic nie warty??? Akurat tyle warty, że się go nie skrobie w tym wieku, tylko albo się go donasza, albo skrobie ładne 3 miesiące wcześniej, kiedy nie ma jeszcze rozwiniętego układu nerwowego. Nie zasłaniaj się przedwczesnymi porodami 6miesięczniaków, że one by bez medycyny umarły, czy upośledzonych płodów, bo piszemy tutaj o zdrowych płodach i zdrowych ciążach, które naturalne rozwiązanie miałby by tak jak natura przewidziała. Takich ciąż z macicy na widzi mi się nie wywala na zbity pysk. No tak, my nie wiemy nic o aborcji, bo jej nie przeszłyśmy, a Lercia nie rodziła, nie usunęła, ale wszystko na ten temat wie. Miliony mądrzejszych osób ode mnie popiera taką ( 22-24 tydzień) aborcję? No popatrz, a tylko Holandia i UK mają takie prawo. Biedne Niemcy, Czechy i reszta. Głupie jak but, bo mają tylko do 12 tygodnia. A Irlandia wyprzedza nas tylko o jeden krok. O warunki ekonomiczne ciężarnej. Rak. Oczywiście, że wiem co piszę. Nie, nie występuję przeciwko lekarzom. Piszę jedynie, że mam wybór. Mogę leczyć się sama, lub z pomocą lekarza. To samo z porodem. Mogę rodzić sama, a mogę z pomocą lekarza, a raczej z asystą lekarza. Porównujesz poród do wypadku samochodowego, a przecież do wypadku są wzywani lekarze. Czekaj, piszesz poród martwego płodu jest prawie bezbolesny, a wcześniej się dziwisz, że nie podali tej dziewczynie znieczulenia. Buhahahaha, taa nie boli pod warunkiem dużego zastrzyku ze znieczulaczem :) Każdy poród i każde poronienie jest bolesne, nawet martwego płodu, bo się szyjka musi otworzyć, koniec kropka. No tak, ja nie wiedziałam, że tylko skrajne oszołomy katolickie mają coś takiego jak empatię. Rozczaruję cię. Katolicki oszołom, nie wykona aborcji tak dużego płodu tylko i wyłącznie dla zasady. A jest mnóstwo lekarzy, którzy nie zrobią tego, właśnie dlatego, że wiedzą iż ten płód słyszy, rusza się itd. Chyba, że jest to ciężka wada letarna i tak naprawdę w tym przypadku, to już nie jest aborcja, tylko eutanazja, bo płody z takimi wadami, które nie mają szans na przeżycie cierpią w łonie. A to, czy ciężarna urodzi takie dziecko, to jest jej wybór, a ty byś chciała, żeby wszystkie nie do końca zdrowe płody abortować. Jaką trzeba być kreaturą, żeby kobietom bronić rodzić jak chcą, nawet jeśli miałyby przez to "zdechnąć" i popierać skrajną aborcję. Właściwie już morderstwo. Napisz do Brevika, może cię zrozumie i odpisze. I tak! Istnieje orgazm pochwowy, czyli tylko i wyłącznie przez penetrację, ale ty go nigdy nie doświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego jak ktoś broni życia i widzi cos złego w aborcji jest wyzywany od katolików ? Znam wiele osób które z Kościołem nie maja nic wspólnego a jednak dla nich aborcja = zabicie człowieka . Co do zycia w Holandii hmm wcale nie zyje sie tam jakoś super. Nie ma sie czym podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leearaaa dziś "Gdyby nie to, że chwilami dostarczacie mi humoru swoją głupotą, to już dawno bym nie odpisywała." xxxxxxxxx Hahaha... taka jesteś niby-ynteligentna i jeszcze się nie zorientowałaś, że większość cię tu podpuszcza i ma niezłą polewę z twoich wypocin? Przecież każda normalna osoba widzi, że jesteś zwyczajnie nienormalna i kwalifikujesz się na oddział zamknięty. Zobacz, opisałaś się kilka postów, jak głupia a tak na serio to nic w twoich odpowiedziach rzeczowego nie ma. Jest stos obelg i wyzwisk, całkowity brak szacunku do życia i mnóstwo głupot. Żadnej sensownej odpowiedzi. Nic. A my mamy ubaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aborcja prawie wszędzie jest dozwolona do 12 tygodnia. Anglia i Holandia to wyjątki. Natomiast w Polsce całkiem zakazana. xxx Nie znasz prawa, to się nie wypowiadaj. Jest dozwolona w uzasadnionych przypadkach. Poza tym mamy ogólnodostępną antykoncepcję, nie tylko na receptę, w każdym kiosku, markecie czy na stacji benzynowej oraz pigułkę 72h po w każdej aptece. Test ciążowy to koszt kilku zł i spokojnie wykryje ciążę już w 4-5. tygodniu, niektóre nawet wcześniej. Każda kobieta w ciąży może zrobić badania prenatalne odpowiednio wcześnie. Aborcja, szczególnie tak późna jest niepotrzebna a wręcz szkodliwa. Trzeba być totalną kretynką, by zorientować się o ciąży w 20.tygodniu. Już sama wpadka jest głupotą. Pisałaś gdzieś wyżej, że pigułki są po to, by nie używać prezerwatyw. A powiedz mi, gdzie jest tak napisane, że nie można łączyć tych metod? W żadnej ulotce ani karcie charakterystyki nie znajdziesz takiej informacji. Przeciwnie, znajdziesz informację, że można a nawet trzeba w niektórych sytuacjach używać dodatkowo prezerwatywy podczas stosowania hormonów. Ale co ty możesz wiedzieć, skoro wolisz się wyskrobać niż zastosować w pełni skuteczną antykoncepcję mieszaną. I teraz cię zaskoczę. Nie jestem katotalibem a w kościele w niedzielę nie byłam już od kilku lat. Po prostu szanuję życie od samego początku do jego naturalnego końca. Szanuję również inne stworzenia niż człowiek. Nawet takiej kreaturze jak ty nie odmówiłabym prawa do życia. Świadomość etapów rozwoju człowieka oraz zwykła empatia z wiarą nie mają nic wspólnego. Znam mnóstwo osób, które nie chodzą do kościoła a muchy by nie skrzywdzili oraz osoby popierające aborcję, które co niedzielę z pierwszym rzędzie przed ołtarzem modły wznoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten tekst o antykoncepcji mnie rozwalil na czynniki pierwsze. Lercia wyzywa nas od imbecyli, a nie wie, ze wystraczy brac inne leki i antykoncepcja sie oslabia. Glupia furalgina wytraca piguly. Jak ktos bierze minipigulke, to wystarczy sie spoznic kilka godzin i po ptokach. Wtedy stosuje sie dodatkowo cos jeszcze. Kiedy mialam zalozona spirale, zwykla dla jasnosci, to w dni plodne stosowalismy z mezem jeszcze prezerwatywy. Jak sama Lercia napisala nic nie jest pewne w 100% 100% braku ciazy to ja teraz mam Piguly plus nieplodnosc. Piguly biore dla zdrowia ogolnego. Lercia oczytana to sie zorientuje o jakie schorzenie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaa
gość dziś >>"w obronie aborcji w 24 tygodniu" Nie bronię takiej aborcji. Po prostu płodu nie traktuję jak świętości, bo bez matki czy nowoczesnej medycyny by nie przeżył. A nawet jak przeżyje to negatywne konsekwencje może odczuwać w późniejszym życiu. Powiedz dla dziecka jak dorośnie, że był wcześniakiem (3 miesiące przed terminem), którego lekarze musieli ratować. >>"Głupie jak but, bo mają tylko do 12 tygodnia" Głupie jak but to są rządy w Polsce. 12 tygodni aborcji na życzenie to też duży liberalizm w tej kwestii. >>"Czekaj, piszesz poród martwego płodu jest prawie bezbolesny, a wcześniej się dziwisz, że nie podali tej dziewczynie znieczulenia. " Czego nie rozumiesz? Przecież właśnie o to chodziło (widziałam taki film i raczej nic tam kobietę nie bolało, więc zapewne miała jakieś znieczulenia). W przypadku martwego płodu nie trzeba się chociażby martwić czy jakieś znieczulenie nie zaszkodzi dziecku. >>"Każdy poród i każde poronienie jest bolesne" Jednak jak płód mniejszy to boli mniej. >>"A jest mnóstwo lekarzy, którzy nie zrobią tego, właśnie dlatego, że wiedzą iż ten płód słyszy, rusza się " I takich debili, to właśnie nie powinno być. Lekarz ma obowiązek przestrzegać prawa w danym kraju. Nie po to wybiera ten zawód, żeby jego osobiste poglądy były ważniejsze niż prawo. Ale w tak w durnym kraju jak polska to wszystko jest możliwe. >>"Istnieje orgazm pochwowy, czyli tylko i wyłącznie przez penetrację" Chyba, że z powodu punktu g :D gość dziś >>"Co do zycia w Holandii hmm wcale nie zyje sie tam jakoś super." W porównaniu z polską to przepaść. Tamci ludzi są bardzo liberalni, co zazwyczaj jest lepsze niż konserwatyzm. gość dziś >>"Jest stos obelg i wyzwisk, całkowity brak szacunku do życia i mnóstwo głupot" To nie obelgi i wyzwiska, ale prawidłowe określenia na idiotki, które nic nie widzą o danym temacie, ale pyskować i obrażać to potrafią. Tak samo ty jesteś tępa. Natomiast wszystko co ja napisałam to prawda, bo nie mam w zwyczaju pisać na tematy, w których się nie orientuję. Jednak co taka debilka jak ty, z którą nawet nie można porozmawiać na argumenty może wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaa
gość dziś >>"Nie znasz prawa, to się nie wypowiadaj. Jest dozwolona w uzasadnionych przypadkach" W Polsce status prawny aborcji to: Zakazana, ale z wyjątkami. Natomiast dozwolona z wyjątkami, to chociażby ograniczenie do kiedy można usunąć płód. Poza tym jest jeszcze aborcja ze względów materialnych. To nie do końca to samo co na życzenie. gość dziś >>"w każdym kiosku, markecie czy na stacji benzynowej oraz pigułkę 72h po w każdej aptece" To ma zostać wkrótce zakazane, czyli tabletka PO będzie tylko na receptę. Poza tym tylko debile pozwalają na kupno takiej tabletki wyłącznie osobie, która ukończyła 15 lat. Jakby młodsze nie mogły zajść w ciążę. gość dziś >>"Trzeba być totalną kretynką, by zorientować się o ciąży w 20.tygodniu." A są nawet takie co nie wiedziały o ciąży do momentu porodu. :D >>"Już sama wpadka jest głupotą" Nie zawsze. >>" Nawet takiej kreaturze jak ty nie odmówiłabym prawa do życia." Kreatura to ty i twoi starzy. >>"Znam mnóstwo osób, które nie chodzą do kościoła a muchy by nie skrzywdzili oraz osoby popierające aborcję, które co niedzielę z pierwszym rzędzie przed ołtarzem modły wznoszą." Ci którzy są przeciwko aborcji, to po prostu mają gdzieś kobiety, czyli płód stawiają ponad nimi. To akurat prawda niepodważalna. Ten kto stawia wyżej kobietę niż płód, to popiera aborcję na życzenie do 12 tygodnia. I chodzi głównie o kondycję psychiczną takiej kobiety, która dowie się o niechcianej ciąży. Przeciwnikom aborcji jest nie żal takich kobiet. gość dziś >>"wystraczy brac inne leki i antykoncepcja sie oslabia" No i potwierdziłaś wątpliwości innych. Czyli wpadka może się zdarzyć mimo antykoncepcji. A potem co? Kobieta musi takie dziecko urodzić? No właśnie nie musi urodzić. Chyba, że mieszka w debilnym kraju jak polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bronisz, bronisz. Mieszkasz w Holandii, to widać, słychać i czuć. Widzisz, my tu też jesteśmy za aborcją i jakoś żadnej z nas nie przyszło do głowy pisać, że 6miesięczny płód jest nic nie warty. Ach tak, widziałam taki film... Jak widziałaś film gdzie być może pacjentka była nafaszerowana znieczulaczem , to nie pisz bzdur, że nie boli. Choćbyś teraz nie wiadomo co napisała, to ci żadna po tym co wypisałaś nie uwierzy, że nie usunęłaś ciąży. Nic nie jest 100% pewne, ale łączona antykoncepcja to debilizm. Wal się Learaa. A najlepiej je/bnij głową w mur, może ci się te dwie klepki w tej pustej łepetynie prawidłowo ustawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leecia znasz takie przysłowie "Zły ptak, co własne gniazdo kala. "? albo wiesz co znaczy Nie sra się w swoje gniazdo ? Możesz rzucać sie tu ja pajac na sznurkach ale jesteś POLKA , piszesz po POLSKU i siedzisz na POLSKIM forum , rozmawiasz z POLKAMI . rozumiesz to POLKO? Nie podniecaj sie Holandia bo tam ZAWSZE jesteś i będziesz obca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaa
gość dziś >>"Mieszkasz w Holandii, to widać, słychać i czuć." Takie wnioski i zgadywanki są na poziomie dna. >>"Jak widziałaś film gdzie być może pacjentka była nafaszerowana znieczulaczem , to nie pisz bzdur, że nie boli." A to chyba na tym polega w normalnym kraju poród martwego dziecka? Nie dosyć tego, że kobieta cierpi gdy dowie się, że płód jest martwy, to ma jeszcze przy porodzie martwego płodu? >>"Choćbyś teraz nie wiadomo co napisała, to ci żadna po tym co wypisałaś nie uwierzy, że nie usunęłaś ciąży." Nigdy nie pisałam w taki sposób o aborcji (jedynie ogólne informacje), jak również nigdy nie napisałam, że mieszkam w Holandii. Jednak celowo nie chciałam odpisywać wprost, bo mam niezły ubaw z głupoty niektórych. Człowiek czegoś nie napisze, ale ktoś ci za niego napisze i zacznie uznawać to za prawdę. :D To tak śmieszne, że nawet fajnie tego nie wyjaśniać od razu. >>"A najlepiej je/bnij głową w mur, może ci się te dwie klepki w tej pustej łepetynie prawidłowo ustawią." To ty stosuj tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy zarazem, idiotko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leearaa dziś "gość dziś >>"Nie znasz prawa, to się nie wypowiadaj. Jest dozwolona w uzasadnionych przypadkach" W Polsce status prawny aborcji to: Zakazana, ale z wyjątkami. Natomiast dozwolona z wyjątkami, to chociażby ograniczenie do kiedy można usunąć płód. Poza tym jest jeszcze aborcja ze względów materialnych. To nie do końca to samo co na życzenie." Od 1993 roku nie ma czegoś takiego jak usuniecie ciąży ze względów materialnych . Musisz mieć sporo lat skoro tak dobrze pamiętasz stara ustawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałam w Holandii trzy lata plus mąż ciągle przebywa tam na kontraktach więc bywam. Learaa może zachwalac Hol, bo to bardzo liberalny kraj. Równocześnie ludzie nie wykorzystują na chama przysługujących im praw. Każdy jest za życiem i wolnością w życiu. Po Learze tego nie widać, bo tylko tam mieszka. Cebulactwo, narzucanie swoich przekonań innym, wulgaryzmy i co mnie rozwaliło. Ona oglądała film. :D ;) Mimo, że jestem bardzo liberalna, nie jesteśmy też z mężem katolikami, mąż jest ateistą, to nie wyobrażam sobie świadomego seksu wśród dzieci poniżej 15-roku życia. Nie wyobrażam sobie trzynastolatki kupującej tabletki 72-po. Takim rzeczom należy zapobiegać przez edukację seksualną. I nie ważna szkoła. Mam 13-letniego syna, z którym rozmawiam na te tematy. Współżycie w tym wieku to jakieś nieporozumienie. A aborcja to akurat rzecz sumienia, a nie wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaa
gość dziś >>"Od 1993 roku nie ma czegoś takiego jak usuniecie ciąży ze względów materialnych." Kiedyś było, a w niektórych krajach (np Japonii) nadal jest. >>"Po Learze tego nie widać, bo tylko tam mieszka." Nie mieszkam tam, ale kilka razy mieszkałam. >>"to nie wyobrażam sobie świadomego seksu wśród dzieci poniżej 15-roku życia. Nie wyobrażam sobie trzynastolatki kupującej tabletki 72-po. " No dobra. To jeśli zdarzy się takim dziewczynom wpadka, to co radzisz? Pomyślałaś nad tym? W większości krajów europy pozwolą jej na aborcję (pod warunkiem, że dowie się o ciąży przed 12 tygodniem). Owszem pewne rzeczy nie powinny się zdarzać, ale mogą się zdarzyć. Te 15 lat to żaden wyznacznik świadomości. W kilku krajach w Europie to 14 lat, a w kilku 16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No.wlasnie kiedyś bylo.Lercia musisz miec sporo lat skoro tak to dobrze pamietasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy aborcja podobnie jak poród powinna odbywać się w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga Learoo. Seks trzynastolatki odbieram tylko jako pedofilski gwałt. I tak, jestem wtedy za podaniem tabletki po lub za aborcją. Zdecydowanie każdy rodzic dowiedziałby się w takim przypadku o możliwości ciąży już w pierwszych tygodniach. I zrobił wszystko żeby nie pogłębiać traumy dziecka. Wiem, że w Polsce różnie z tematem aborcji bywa, ale jeśli chce się, to się znajdzie. Ale to ostatecznośc. Rozumiem przypadki molestowania, gdzie dziecko zastraszane nie mówi o tym co mu się przydarzyło. Wtedy jednak też nie pójdzie po tabletkę. Świadomy seks trzynastolatków to coś co nie istnieje. Po prostu za wcześnie i większość dzieci, mimo, że zaczyna się lub trwa już okres masturbacji i onanizmu, dopiero poznaje swoje ciało, sumienie i pragnienia. Emocjonalnie nie jest jednak dojrzałe do seksu, tym bardziej do świadomej antykoncepcji. Dlatego mimo, że jestem za tabletka po i sama raz brałam, nie uważam, że szkodzi jej dostępności wiek od 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"To ma zostać wkrótce zakazane, czyli tabletka PO będzie tylko na receptę." xxx Ale póki co nie jest na receptę i nie ma żadnej pewności, że będzie, więc o co szczekasz wściekły ratlerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zauwazylyscie jak Learaa fajnie zaprzecza? Po iles tam postach, dopiero teraz zaprzeczyla, ze nie mieszka w Holandii. Dlaczego dopiero teraz? Czyzby wyczula, ze nam to nie imponuje? Gdyby mieszkala aktualnie w innym kraju, to przeciez powolalaby sie na inne panstwo rowniez, lub napisalaby: w tej naszej Polsce. To samo z jej aborcja. Tyle postow zarzucajacych jej skrobanki, a ona dopiero teraz zaprzecza? Dziwne prawda? Lercia kreatura byl moj ojciec, wiec tak masz racje. Mozna mnie tez nazwac kreatura. Jak widac, potrafie swoj swojego paskudna kreaturo rozpozna:) No popatrz, teraz piszesz, ze ten kto stawia wyzej kobiete od plodu, popiera aborcje do 12 tygodnia. No my tutaj jak jeszcze nie zauwazylas taka aborcje popieramy, bo ta ktora chce usunac i tak to zrobi. A ty? Co stawiasz wyzej, skoro dla ciebie aborcja w 24 tygodniu jest w porzadku? Jednego czlowieka nad drugim? Lercia, ja nie musze wtorna analfabetko stosowac gumy razem z pigulami, bo ja jestem w wyniku choroby BEZPLODNA, a piguly zapobiegaja u mnie rozwojowi choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aborcja w Polsce. W 1956r. zalegalizowano aborcje ze wzgledow medycznych, w przypadku g****u i wzgledow ekonomicznych. W praktyce stosowano aborcje na zyczenie. W 1959r aborcja na zyczenie zostala prawnie dopuszczona, az do wspomnianego wyzej roku 1993.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leearaa
gość 2017.03.30 >>"Seks trzynastolatki odbieram tylko jako pedofilski gwałt." Ty tak serio? Gwałt to czynność wbrew woli danej osoby (podstęp czy wykorzystanie naiwności również wchodzi w grę) i tyle w tym temacie. >>"Zdecydowanie każdy rodzic dowiedziałby się w takim przypadku o możliwości ciąży już w pierwszych tygodniach" Dowie się tylko wtedy, jeśli dziecko (lub kto inny) go powiadomi, lub przestępstwo zostanie zgłoszone. >>"Wtedy jednak też nie pójdzie po tabletkę." To ktoś mu kupi, ale jak teraz prawo się zmienia, to nic z tego, bo ginekolog nie przepisze bez rodzica. >>"Świadomy seks trzynastolatków to coś co nie istnieje" Oczywiście, że istnieje. Natomiast różne wpadki (pęknięta prezerwatywa itp) zdarzają się również dorosłym. gość 2017.03.30 >>"Ale póki co nie jest na receptę i nie ma żadnej pewności, że będzie" Jak to nie ma pewności, skoro to jest pewne? PiS to oszołomy. gość 2017.03.30 >>"Po iles tam postach, dopiero teraz zaprzeczyla, ze nie mieszka w Holandii" Należy zacząć od tego, że nigdy nie napisałam, że tam mieszkam. >>"tyle postow zarzucajacych jej skrobanki a ona dopiero teraz zaprzecza?" Należy zacząć od tego, że nigdy nic nic takiego nie napisałam. >>"Lercia kreatura byl moj ojciec, wiec tak masz racje" Przykro mi. >>" Co stawiasz wyzej, skoro dla ciebie aborcja w 24 tygodniu jest w porzadku? Jednego czlowieka nad drugim?" Ta rozmowa zaczęła się od tego, że tak jest w Holandii i Anglii. Jeśli tak jest to pomyśl jak dużo osób musi ją popierać, lub nie mieć nic przeciwko? >>" bo ja jestem w wyniku choroby BEZPLODNA" Przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ja tak serio Learoo. Masz dzieci? Bo tak się składa, że mam syna w wieku, o którym mowa. Jestem otoczona12, 13,14-latkami i muszę z całym przekonaniem przekazać Ci, że to jeszcze mentalne dzieciaki. Owszem, istnieją zapewne marginalne przypadki kiedy takie dziecko ma ochotę podjąć współżycie. Jako dorosła jestem pełna uznania, że uważasz, że 13 latek jest tak świadomy, że nie tylko zastosuj***ardzo popularny środek antykoncepcyjny jak prezerwatywa, ale jeszcze bardziej odpowiedzialnie pójdzie po tabletkę 72 po. Uwierz mi, większość nie pójdzie. :) Uwierz mi też, że większość, mimo, że zaczyna się zaciekawienie zakazanym owocem takim jak alkohol, papierosy, a może nawet narko i seks, prędzej spróbuje papierosa. ;) Też oglądałam filmy takie jak np. "Kids", gdzie młodzieniec kopulował z dzieckiem i inne temu podobne produkcje. Są to jednak firmy kręcone w konwencji dramatu, ludzkich tragedii? Rozumiesz? Niekoniecznie też ta chęć seksu szła z odpowiedzialnym podejściem do antykoncepcji. Chyba za dużo rozpisywałam się, a powinnam zmieścić się w jednym zdaniu. Trzynastolatek nie skorzysta świadomie z prawa do antykoncepcji, tak jakbyś Ty chciała. Mimo, że jestem postępowa i liberalna, to nie mogę zgodzić się z wieloma Twoimi (tutaj) sugestiami dotyczącymi życia seksualnego. I nie tylko. I tak, ja tak serio o gwałcie, bo odsetek dzieci w wieku 13lat, które dojrzale, świadomie i odpowiedzialnie podejmą współżycie, zawsze będzie znikomy. A sama jako dorosła powinnaś wiedzieć, że i tak nie będzie to właściwa decyzja. W dalszym więc ciągu nie przeszkadza mi brak dostępności dla 12, 13 i 14 latkow do tabletki 72 po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lercia, co ten post taki krotki? Ty tak serio? Pytasz o podejscie do pedofilli jako g****u, a za chwile w nawiasie piszesz cos, co mowi iz sie z osoba, ktorej odpisujesz zgadzasz. Wobec dzieci zawsze jest stosowany podstep i wykorzystywana ich naiwnosc, wiec tak kazdy czyn lubiezny wobec dziecka, nawet 13letniego to g***** Nie, swiadomy seks 13 nie istnieje. Swiadomy seks, to seks w ktorym ludzie zdaja sobie sprawe, ze to nie tylko zabawa, a 13 latek tego swiadom nie jest. W tej chwili mam troje 13 siostrzencow i slysze jakie teksty puszczaja i nie mowy, aby wiedzieli do konca z czym to sie wiaze. Ty ciagle z ta pigula, ze pewne. Jesli te nasze rzadowe oszolomy zrobia co im po tych chorych glowkach chodzi, to baby ich na widlach rozniosa. Tak, tak nigdy nie napisalas, ze nie mieszkasz, ale tez dluugo nie zaprzeczalas. Tyyle osob popiera aborcje do 24 tygodnia, no please, znowu bronisz aborcji starszego plodu. Na 46 krajow europejskich, w tym 28 unijnych, te 2 panstwa: Holandia i UK to niesamowita ilosc. Jesli kobieta usuwa taki duzy plod, to oznacza tylko jedno. Jest totalnie tepa, zeby nie zorientowac sie o ciazy wczesniej, jest totalnie tepa, aby nie wiedziec jak sie rozwija plod. Oczywiscie, ze nie napiszesz ile razy sie wyskrobalas. Tak samo jak dlugo nie pisalas, ze nie rodzilas. A mnie nie jest przykro z powodu wlasnej nieplodnosci. Dwoje dzieci mam, po co mi wiecej? Nie wiem, po co sie odnioslas do mojej autoironii, wrecz sarkazmu, jesli to mialo ci uswiadomic tylko i wylacznie paradoks stosowania u mnie antykoncepcji w kontekscie zabezpieczenia przed ciaza. Uswiadom sobie w koncu wreszcie, ze jakkolwiek kobiety chcialy u nas miec aborcje na zyczenie, to wiekszosc z nas woli sie zabezpieczyc na kilka sposobow, niz uciekac sie do aborcji Nie dla wszystkich aborcja, to jest takie phi jak dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo podejście Learyy do wielu kwestii ma pokazać, że jest postępową kobietą. Postępowość jednak, jeśli nie idzie w parze z humanitaryzmem, traci na wartościach. Nie wolno popadać ze skrajności w skrajność, ponieważ rodzi to takie same patologie, jak skrajny konserwatyzm. Wszystko ma swoje przesłanki do czegoś. W końcu 13-latek jeśli ma erekcję, to praktycznie może. Jeśli płód nie ma szans na przeżycie poza łonem matki, można potraktować go jak odpad. Jeśli poród to naturalne zjawisko, można urodzić nawet w szałasie. Wszystko można. A jednak gdyby nie przestrzegać pewnych zasad, na świecie rządziłaby anarchia. Wolność całkowitą ograniczają prawa. I bez praw żadne społeczeństwo czy państwo nie będzie miało racji bytu. Ale jest jeszcze coś takiego jak ludzkie uczucia, w tym strach, sumienie, miłość, radość, smutek, odpowiedzialność, empatia i wiele innych. Dlatego 13latek może uprawiać seks, ale nie powinien, bo emocjonalnie (a to bardzo ważne dla naszego życia seksualnego) nie dojrzał do niego. Dlatego aborcja 24 tygodniowego zdrowego płodu jest możliwa, ale budzi skrajne uczucia u każdej matki, która doświadczyła widoku takiego płodu i jego ruchów. Dlatego poród naturalny od tysiącleci towarzyszy nam kobietom, a jednak każda przyszła matka pragnie poczuć się na tyle bezpiecznie, że była w stanie wezwać kiedyś kobiety do pomocy, arkuszerkę, a dziś udać się do szpitala. Chyba każda dojrzała osoba o ludzkich uczuciach jest w stanie to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×