Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

gość dziś Takiego samego trzymalam kiedys na rekach , dziwne uczucie, byl zimny i niemily w dotyku. > I jeszcze zimny... :D O matko kochana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie Olinko , on byl taki biedny i tak dziwnie sie poruszał albi bylo to tylko takie wrazenie bo bez tej siersci nie wygladal jak kot , tylko jak jakis kosmita. Zimny w dotyku , trudno przyrownac to uczucie do czegos zeby Wam to okreslic hehe . Chłód, skora i kosci i uszy duze ooooo i ta skora sie tak przesuwala na nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz wiem jaki jest w dotyku :) jak zamsz :) tak napisali na Wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu podesłałam Ci coś na pocztę ;) Będę za pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś "Oli co myslisz o zupie z kapusty" > To bardzo dobry pomysł :) Jak najbardziej Kasiu :) Wrzucasz co chcesz oprócz oczywiście soli i ziemniaczków. Gdzieś krążył przepis w necie na taki właśnie bigos postny z białej kapusty. Możesz wrzucić cebulkę, fenkuł i wszystko co zielone, nać z selera, nać z pietruszki, teraz to też można wrzucić młode pokrzywy :) bo są majowe i super odżywcze plus przecier pomidorowy i pieprz ziołowy, czarny i inne przyprawy jakie lubisz :) >> Jestem glodna > Tutaj właśnie o to chodzi żeby nie być głodnym :) Możesz jeść tyle ile organizm w danym momencie potrzebuje. Najlepiej ciepłej gęstej zupy warzywnej jaką lubisz. Możesz sobie robić zupy zmiksowane ze wszystkiego warzywnego i doprawionego najlepiej rozgrzewającymi przyprawami. Oczywiście bez ziemniaków i kasz i strączków i tłuszczy bo to jest wysoko energetyczne i przełącza organizm na zewnętrzne odżywianie. A nam chodzi, żeby organizm zajął się uszkodzonymi komórkami, złogami itd. czyli żeby się oczyścił. > Z tym, że z tą kaszą jaglaną to ja tak do końca nie jestem pewna czy nie można. Bo np. Korżawska mówi żeby na poście miksować też ugotowaną kaszę jaglaną z gotowaną marchewką, pietruszką i selerem. I taką zjadać na ciepło. Z tym, że dr Dąbrowska lecząca postem odrzuca wszystkie kasze i jaglaną również. > Moje doświadczenie jest takie, że kiedy zakończyłam mój 6 tygodniowy post na samych warzywkach to właśnie zaczęłam jeść kaszę jaglaną z masłem i nadal chudłam :) Stając na wadze leciało mi o zgrozo dalej codziennie w dół... Więc popytałam dziewczyn na temacie o poście Dąbrowskiej i dowiedziałam się, że najlepiej wychodzić z postu na ziemniakach z masłem :) A że ja wtedy jeszcze ziemniaków nie mogłam jeść to miałam trochę przedłużone wyjście z tego postu ;) Ale po większej ilości masełka na szczęście ustabilizowała się waga :) >> "Jadlam marchew gotowana i surowa , brokuky, kalafior , soki z marchwi , szparagi ..." > Super :) Możesz robić sobie lecza czy piec warzywka w piekarniku :) >> Kiedy robiłam pierwszy post w życiu, kiedy myślałam, że go nie przejdę w ogóle... ;) To do pracy wrzucałam gotowaną pszenicę do termosu. I w pracy sobie zjadałam tyle porcji ile chciałam :) A do picia parzyłam sobie ziółka. >> A jak Kasiu Twoje samopoczucie? Jak dla mnie pierwsze 3 dni to był zawsze hardkor. Bolała mnie głowa strasznie i momentami miałam dość ale mijało :) Bo wszystko mija ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Olinko :) wszystko w porzadku , ciagle chce mi sie siusiu, latam co chwile. Wlasnie o takiej zupie myskalam bez ziemniakow . Wczoraj ugotowalam kilka całych marchewek a pozniej po ugotowaniu pokroilam w plasterki i dodalam sezam :) moge sezam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Kicia chyba smietane musi zastapic oliwa z oliwek blee > W trakcie postu wszelkie tłuszcze idą chwilowo w odstawkę... bo organizm zbiera tłuszczyk wewnętrzny ;) A po poście jak najbardziej zdrowe tłuszcze :) No... o ile ktoś lubi oliwę z oliwek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj chcialam zjesc pierogi ale odsunelam ta mysl od siebie, bylaby chwila radosci a pozniej wyrzuty sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś wszystko w porzadku , ciagle chce mi sie siusiu, latam co chwile. > O... to jest bardzo, bardzo, bardzo dobry objaw :) Tak się organizm przestawia na jedzenie wewnętrzne :) Najpierw schodzi woda :) I wszelkie opuchlizny :) I dlatego też właśnie z tego powodu też lepiej zacząć w weekend :) Też tak miałam :) I tak ma być :) Książkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze oliwa z oliwek idzie w odstawke , pije wode gazowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw schodzi woda i obrzeki, tylko zeby mi cycki nie zeszły Olinko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, już jestem. Oli ale mam jedną prośbę do Ciebie, zanim coś odpiszesz przemyśl dokładnie wszystko co Ci napiszę i nie podchodź do tego emocjonalnie, tylko na spokojnie. Tu nie chodzi o to, żebyśmy się znowu na siebie złościły, ale jak najlepiej pomogły sobie na wzajem w funkcjonowaniu nie tylko tutaj, ale także w życiu codziennym. Nie chcę Cię obrazić, tylko ukazać co się dzieje nie tak i co mnie najbardziej boli. x Proszę jeszcze Mirka, żeby się tym razem nie mieszał, bo zamiast pomóc może tylko zaszkodzić, a wtedy wszystko się tu posypie, czego nikt z nas nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Wlasnie o takiej zupie myskalam bez ziemniakow . > Tak :) I bez soli, tłuszczy i bez nabiału. >> Wczoraj ugotowalam kilka całych marchewek a pozniej po ugotowaniu pokroilam w plasterki i dodalam sezam moge sezam ? > Na poście nie można ziaren bo one właśnie odżywiają. Oprócz kiełek. Sezam ma dużo wapnia i tłuszczu. Dlatego na poście sezamu również nie można. Ale za to po poście - można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Dobrze oliwa z oliwek idzie w odstawke , pije wode gazowana > Jeśli Ci smakuje okey. Jeśli się na tym Twój organizm dobrze czuje to okey. Ale jeśli tylko poczujesz, że jest Ci zimno albo masz dreszcze to zastąp zimną wodę - ciepłą przegotowaną. I pij sobie herbatki rozgrzewające np. z imbirem, kardamonem, kminkiem, z majeranku etc. I jedz gotowane ciepłe jedzonko i mniej surowizn. Po prostu obserwuj reakcje swojego organizmu :) >> gość dziś Najpierw schodzi woda i obrzeki, tylko zeby mi cycki nie zeszły Olinko > Nie zejdą ;) Gdyby tylko woda tam była to biedne kobitki nie wydawały by tyle na ich powiększanie ale same by sobie dolewały wodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123456890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko z tymi cyckami myskalam ze przegielam ale czlowiek głodny to i pisze od rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
As28 dziś Oli ale mam jedną prośbę do Ciebie, zanim coś odpiszesz przemyśl dokładnie wszystko co Ci napiszę i nie podchodź do tego emocjonalnie, tylko na spokojnie. Tu nie chodzi o to, żebyśmy się znowu na siebie złościły, ale jak najlepiej pomogły sobie na wzajem w funkcjonowaniu nie tylko tutaj, ale także w życiu codziennym. Nie chcę Cię obrazić, tylko ukazać co się dzieje nie tak > Dokładnie proszę i Ciebie o to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Olinko za świetne porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Olinko z tymi cyckami myskalam ze przegielam ale czlowiek głodny to i pisze od rzeczy > Spoko :D Teraz możesz pisać co chcesz ;) Jesteś usprawiedliwiona ;) 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś Kasiu Na pewno nie zaszkodzi Twojej diecie kapuśniak ze starego przepisu "diety Kwaśniewskiego". Zapełni Ci żołądek, nie doda kalorii i spali przy tym co nie co. > Jak najbardziej też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinka- "Spoko Teraz możesz pisać co chcesz Jesteś usprawiedliwiona " ULGA Jeszcze wiele glupot moge napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznę najpierw ode mnie. Zanim odpowiem jakiejś mamie odnośnie rad lub pytań w sprawie jej dziecka dokładnie się zastanawiam jak to zrobić, aby jej nie urazić ani nie podważać sposobów wychowawczych. Nigdy żadnej kobiecie nie zwróciłam uwagi odnośnie jej dziecka, bo dzieci są różne i nie zawsze wiem czy powinnam się akurat na dany temat wypowiadać, nawet gdy mam odmienne zdanie. x Tobie łatwo było podważać moje kompetencje, ale nie spytałaś ile mam lat doświadczeń "pracy" z dziećmi, tylko odrazu próbowałaś mi wpierać swoje racje. Ja nigdy nie wypowiadałam się negatywnie na temat Twojego życia zawodowego, czy rodzinnego. A Ty pozwoliłaś sobie za bardzo na prywatne wycieczki po moim życiu osobistym i "jaką muszę być matką" tego się z forum nie dowiesz, ale ocenę po pozorach łatwo Ci przyszło wystawić. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mnie tym bardzo zraniłaś. x Twoje doświadczenia z bycia ciocią, to dla mnie nie jest żaden wyznacznik, bo ja też miałam ciocie z którymi wypracowywało się inne systemy niż z rodzicami. Nie wiesz na czym polega choroba mojego dziecka, a miałaś w tym temacie najwięcej do przekazania. Czasem lepiej jest się zastnowić, niż wpraszać na oślep. x Cdn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często zdarza Ci się odpisywać w tonie protekcjonalnym, co też mnie zastanawia. W końcu wszyscy jesteśmy "równi" niezależnie od wieku czy poglądów. Nie wiem czy tak już masz od dawna, ale na dłuższą metę jest to drażniące. x Jeśli nie pasuje Ci jakiś poruszony przez nas temat, nawet jeśli są to wygłupy, omiń to tak jak robię to ja i Kasia, a zacznij pisać na inny. Przecież my się za to nie gniewamy. x Cdn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś Wzrok, węch, smak, słuch, cechami naszych samobieżnych pojazdów > Zmysłami? :) >> "To" co tym pojazdem zawiaduje ma swoje sposoby i nie jest w tym nic nadnaturalnego > O właśnie to... ;) Dla mnie jest nadnaturalne :) Jest Booże :) Więc jest wieczne :) I wraca do Niego :) Kiedy ów pojazd się zatrze...albo komórki same przestaną funkcjonować bo tu na ziemi nie jesteśmy wieczni przecież ;) Ale dussza - ikra życia od Najwyższego jest wieczna :) >> Myśl nie ma takich ograniczeń jak słowo, bo nie potrzebuje środowiska, w którym się przenosi takie słowo. Jeden odbierze, drugi nie. Kwestia wrażliwości > ... a tutaj muszę się zastanowić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ostatnia, ale dla mnie najważniejsza rzecz to już obserwowane przeze mnie w pierwszym temacie Twoje zachowanie odnośnie tematów religijnych. Nie chcę Cię ranić ani zasmucać, ale między gorliwością a fanatyzmem jest bardzo cienka granica. Powinnaś na ten temat porozmawiać z księdzem, ale takim z prawdziwego powołania. Radość i cieszenie się Słowem Bożym nie polega na atakowaniu ludzi, którzy mają odmienne zdanie. Do wiary nikogo siłą nie da się przekonać. Właśnie przez takie sprzeczki religijne narobiłaś sobie wrogów w innych tekstach i nie dostrzegałaś tego, że wkraczasz na "niebezpieczne wody fanatyzmu" :( To mnie bardzo smuci bo jesteś wspaniałą i wyjątkową osobą, a tak łatwo jest Ci oceniać i obrażać innych, a także na siłę próbujesz "wojować z wiatrakami". Nie piszę tego ostatniego dlatego, że chcę się odegrać, czy Ci dopiec, tylko ze strachu o Ciebie. Za dużo razy to przerabiałam we własnym życiu, abym nie widziała tego co jest tak niepokojące :'( Więcej wiary w bliźnich :) Do tej pory nie poruszałam tego tematu, bo bałam się Twojej reakcji, ale jeśli ja Ci tego bym nie napisała w taki sposób, to ktoś inny by Cię zranił o wiele bardziej. Oli nie gniewaj się, tylko to na spokojnie przemyśl i przedyskutuj z odpowiednią osobą. x Jeśli Ci przeszkadzam, to usunę się z tematu, aby Cię nie prowokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę się popłakałam pisząc to wszystko, ale nie mogłam inaczej :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
As28 dziś "Zacznę najpierw ode mnie. Zanim odpowiem jakiejś mamie odnośnie rad lub pytań w sprawie jej dziecka dokładnie się zastanawiam jak to zrobić, aby jej nie urazić ani nie podważać sposobów wychowawczych." >> Nie podważałam tutaj Twoich sposobów wychowawczych. Bo ich nie znam? Pisałaś gdzieś może o nich? Jeśli tak to proszę je przytocz. >> "Nigdy żadnej kobiecie nie zwróciłam uwagi odnośnie jej dziecka, bo dzieci są różne i nie zawsze wiem czy powinnam się akurat na dany temat wypowiadać, nawet gdy mam odmienne zdanie." > Tutaj Ty sama poprosiłaś o opinię ludzi, którzy Cię przecież nie znają. Wyrażenie opinii na dany temat nie jest atakiem na Ciebie. Możemy się nie znać na danym temacie ale wyrazić opinię może każdy. Czy jest tylko zarezerwowane tylko dla osób zgadzających się wyłącznie z Twoją myślą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie prosiłam o opinię tylko o wsparcie, którego wtedy potrzebowałam i dostałam je tylko od Kasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ale ja już muszę się położyć do spania. Dobranoc Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×