Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Ewa31lat
Misza ja też hehe ale teraz 3 tyg będzie przerwy bo mój już wyjechał do sanatorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Cześć dziewczyny! Co tam słychać u was ? Jak brzuszki? Już widoczne ? A samopoczucie? U mnie raz lepiej a raz trochę gorzej. Mdłości tylko nad czczo, wymioty tylko rano po wstaniu z łóżka. Brzuszek już mam lekko wypukły, pomału nie dopinam się w swoje spodnie, myślę o zakupie tych ciążowych dla własnego komfortu, ale jak wczoraj zobaczyłam te ceny :/ od kilku dni pobolewa mnie podbrzusze, czasem czuje takie kłucie albo ciągnięcie. Mam nadzieję że to normalne... u mnie pogoda piękna, przedpołudniem byłam na spacerze :) a po obiedzie będę sadzić wrzosy na balkonie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Byłam dziś na usg prenatalnym i zrobili mi tez w gratisie test Papp z krwi (czy jakos tak). Ogolnie wszystko okej z bąblem. Lekarz stwierdził ze ciaża jest starsza o tydzień. Na początku stwierdził ze raczej dziewczynka ale potem dziecko tak sie ustawiło że nic nie bylo widać i już nie chciało współpracować. Wiec nadal 50/50 i jak to ujął: "na dwoj***abka wróżyła, wyszły trojaczki ;)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Aisz to gratulacje, oby tak już wszystko dobrze zostało do końca. Ja na prenatalne idę w przyszłym tyg i już się nie mogę doczekać. W którym tyg jesteś już ? A nie masz teraz tak, że już sklaniasz się ku dziewczynce przez te sugestie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Dzieki :) teraz jestem dużo spokojniejsza po tym badaniu. Nie myśle jeszcze czy to ONA czy ON. Serio jest mi wszystko jedno. Mam dwoch chlopcow i fajna bylaby odmiana ale za to znam juz instrukcje obslugi chłopców ;) Bede cierpliwie czekac do kolejnego usg bo lekarz obiecal ze na 100% juz mi powie ;) Tetaz wg usg jestem w 13+3 tygodniu, wg miesiaczki 12+4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Mój brzuszek powoli zaczyna sie uwydatniać ale jeszcze nie tak bardzo. Mieszcze sie jeszcze w ubrania sprzed ciąży ale dla wygody chodze w leginsach lub sukienkach. A ceny ubrań tzw ciążowych są dużo za duże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja Nie mam jeszcze brzuszka ale już kupiłam dwie pary spodni, rurki ciążowe używane na olx ale wyglądają jak nowe :) i dałam za dwie pary 30 zł :) kurczę chyba jednak się skuszę na te badania szkoda że lekarka mi nie da skierowania sama muszę wyłożyć kasę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
aisz i jak wygląda to badanie? ile trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
A w h&m nowe od 130zl się zaczynają :/ z Olx mam taki problem, że jeszcze nie trafiłam na rozmiar 34 a taki właśnie noszę. W ogóle cieszę się strasznie, bo w końcu dzisiaj będę spala na nowym łóżku i nowym materacu :D remont sypialni się koncxy, ale przede mną mnóstwo sprzątania i układania rzeczy w garderobie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ola warto poszukać ja noszę s ale kupiłam m i pasują wiadomo że się przytyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Właśnie z ciekawości zajrzałam tam i znalazłam z mojego miasta za 50zl rozmiar S więc chyba jutro napiszę czy oferta aktualna :) muszę jeszcze popatrzeć w lumpeksie, podobno też można takie znalezc za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Badanie wygląda jak normalne usg. Ja mialam przez brzuch. Lekarz robi pomiary i na ich podstawie usg samo "wypluwa" wynik tej przezierości. Potem mialam pobraną krew do testu papp, ale tu wyniki bedą do dwoch tygodni. Fajne jest to że teraz już widac małego czlowieka a nie ufokształtną masę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Hej dziewczyny. Ja mam jutro wspaniała glukozę ale dzisiaj rano juz nie wymiotowalam więc dam radę :) ja mieszczę sie we wszystkie moje cichy. Schudłam 3 kg wiec się mieszcze. Mam po ciąży poprzedniej jedne spodnie ciążowe i więcej nie będę kupować. Mama od koleżanki z lumpexu ma mi przywieź jakieś getry i tuniki za 2 tyg. Jak będą ok to zakupy mi odpadają. I całe szczęście bo tak jak piszecie te ciążowe ciuchy są strasznie drogie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Zostałaś już umówiona na następne badanie prenatalne to w 20 tyg ? Czy nie będziesz go miała robionego? I czy oprócz USG jest badanie na fotelu gin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
A ile trwało to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Badanie trwało max 10 min Xxx Na kolejną wizyte jeszcze sie nie umawialam. Bo dzisiejsza wizyta nie byla u mojego lekarza prowadzacego. Ale usg w 20 tyg bede miec na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Misza trzymam za ciebie kciuki. Oby się udało! Ja wczoraj nieźle sie załatwiłam. Wizyta lekarska, wizyta w zusie, spotkanie z mamą na mieście, odebrałam dzieci z przedszkola, po południu trening piłkarski chlopców.. Ogólnie cały dzień poza domem no i nie wytrzymałam. Głowa rozbolała pioruńsko, wróciły mdłości i wymioty. Byłam jak trup. Tragedia. A myślałam że mam ten problem poza sobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Hej dziewczyny. Właśnie czekam na kolejne pobranie krwi po wypiciu glukozy. I tak jak w 1. ciąży teraz też w ogóle mnie to nie ruszyło :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Misza super :) ja po zwymiotowaniu tej glukozy i to dwa razy miałam wynik bardzo niski więc będę powtarzała ale nie pójdę teraz tylko później bo mnie wciąż mdli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja wczoraj już nie wymiotowalam więc myślałam że będzie ok za to dzisiaj znów rano bardzo itrochę bałam się tej glukozy. Na szczęście się przyjęła :) Była też ze mną jedna Pani, równiedzielna hehe. Potem jeszcze przyszła 3 brzuchata też z cukrzycą ciążową. Dużo kobieta w ciąży ma z tym teraz problem. Takie odnoszę wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Hej. Jak samopoczucie? U mnie migrena dziś puściła, dziś też nie wymiotowałam. Za to w domu szpital i szaleje u nas biegunka oraz brzuszkowe dolegliwości. Wszyscy oprócz mnie chorzy. Boje sie ze i mnie to paskudzctwo złapie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Cześć. U mnie spokojnie, tylko raz wymiotowałam, ale codziennie mi się rano to zdarza jeszcze. Humor lepszy, samopoczucie również :) popołudniu wybieramy się do kina. U mnie w rodzinie szaleje znowu jakieś przeziębienie, ale trzymam się od chorych z daleka to może mnie nie drapnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Niestety nie mam gdzie uciec ;) i to jeszcze musze się nimi zająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja odebrałam dziś wyniki i mam niestety cukrzycę ciążową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Misza no to wiadomo mierzenie cukru,dieta,diabetolog ale jest plus tego po urodzeniu nie będziesz miała problemów z kg wiem to po sobie dieta jednak zrobiła swoje. Ja będę powtarzała badanie ale jeszcze nie teraz bo wiem że dalej nie dam rady. Jutro zrobię test rano wypiję wodę z dużą ilością cukru i zobaczę jak zareaguję. Ja 12 mam wizytę u gin. będę w 11 tyg ciekawe kiedy będę miała znów usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Misza współczuje takiego wyniku :( Ale staraj sie szukać pozytywów. Bedziesz na specjalnej diecie, przez co maluch też bedzie dostawał warościowsze jedzonko, a ty po ciąży bedziesz miała mniejszy balast kilogramów. Trzymaj sie dzielnie! Xx U mnie dziś cały dzień leje deszcz. Za oknem deprecha na maksa. Chyba się wezme za prasowanie, sterta rośnie ;) samo sie nie zrobi ;) A wasi faceci pomagają wam w domowych obowiązkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Misza na pewno dasz sobie radę do końca ciąży. Ja nie bardzo wiem z czym się wiąże cukrzyca w ciąży oprócz diety... Ja mam beznadziejny dzień, ciągle wymiotuje i źle się czuje :( chyba nawrót mdłości i wymiotow mam :( co do obowiązków w domu ja staram się je po lekku sama robić bo jestem na L4 z tym, że my dalej walczymy z remontem sypialni a za chwilę zaczynamy remont kolejnego pokoju, który docelowo będzie pokojem dziecka. Także z tym sprzątaniem to u mnie po łebkach bo generalnie nie ma sensu się zarzynać skoro za chwilę będzie to samo. Jedynie łazienka i kuchnia taj jak zawsze jest normalnie czyszczona. Ale jak potrzebuje pomocy to mój facet zrobi za mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Mój też dużo w domu robi. Często muszę po nim poprawiać i czasem z 5 razy przypomnieć ale zrobi ;) Podłogi wszystkie umyje a to bardzo dużo. Kuchnie to ja sprzątam i tak codziennie. A dzisiaj chciałam wyżebrac żeby umył łazienkę ale sama się idę za nie wziąć. Nie byłam dzisiaj w pracy to nie będę taka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Misza i KwietniowaOla na kiedy macie termin? Czyżby ja miałabym rodzić najpóźniej hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×