Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość KwietniowaOla
A zdajesz sobie sprawę ze tym stresem tylko sobie samej i dziecku szkodzisz ? Myślę że na pewno jak coś się będzie działo to to zauważysz i możesz szybko podjechać na IP. A na co dzien wrzuć na luz, bo naprawdę długa droga przed nami jeszcze, a tylko sama sobie krzywdę robisz... Ciąża to niestety test cierpliwości dla każdej przyszłej mamy. A na marginesie dziewczyny to może niech każda z nas pisze koło nicku aktualny tydzień ciąży to będzie nam łatwiej się zorientować która na jakim etapie jest. Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa17tydzień
Ola dobry pomysl ale czuje ze nie kazda tak bedzie robila :/ mani mam to samo co ty pare dni radosci i znow stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Ja mam USG dopiero w grudniu :/ Pomału zaczynam gromadzić wyprawkę, wózek też mamy już poniekąd upatrzony, mam nadzieję że Młody nie wywinie nam numeru i nie okaże się Młodą ;)) Kiedy robi się test obciążenia glukowa ? Bo chyba mnie to czeka w niedługim czasie, wizytę mam 23.11. to pewnie dostanę skierowanie na to brrr już się boje choć bardzo lubię słodycze to może nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa17tydzień
Ola ja juz wozek mam moj kupil po bardzo atrakcyjnej cenie wozek byl uzywany ale wyglada jak nowy i byl niedrogi wiec tylko lozeczko zostalo z takich wiekszych rzeczy. Ubranka musze kupowac od zera bo nic mi nie zostalo wszystko sprzedalam. Ja ide pic glukoze w nastepnym tyg. Jak masz wizyte w grudniu to juz powinnas dostac skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa17tydzień
A zle napisalam wizyte masz w listopadzie ja wiem ze jakos kolo 23 tyg chyba daja na to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
W grudniu mam II prenatalne usg. A wizytę 23.11. to będzie prawie 20t więc pewnie już dostanę skierowanie, ale czytałam że to się robi między 24-28t więc mam jeszcze sporo czasu. Może nawet po świętach dopiero pójdę. Ewa jaki wózek macie ? :) Mój chłopak nie chciał używanego, zresztą ja dla pierwszego dziecka też bym chyba nie chciała po innym dziecku... Nie mówię że to coś złego, ale sama wiesz jak to jest przy pierwszym szkrabie :) chce się mieć wszystko nowe i śliczne hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Hej dziewczyny. Ja oczywiście jeszcze nie mam nic. Do zrobienia listy zbierałam się i zbierałam ale mój mąż znalazł taki skórzany notes, który przywiozłam sobie x lat temu z Ameryki środkowej na pamiątkę. Otwieram ten notes A tam całe listy dot. dziecka, porodu, torby do szpitala itp. Robiłam to 7 lat temu jak byłam w ciąży. I mam listy z głowy hehe. Muszę teraz tylko te zakupy zrobić a z tym już gorzej;) Wczoraj i dziś na czczo cukier miałam 88 więc póki co insulina leży w lodówce. Nie biorę jej. Trochę zgupialam teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Misza może trochę inaczej jadłaś niż wcześniej albo w innych godzinach spałaś i stąd taka zmiana... Nie pomogę Ci bo się nie znam niestety :(. A powiedzcie mi z doświadczenia jak to jest że smoczkiem ? Bo przyznam szczerze, że już kupiłam jeden taki najprostszy z Canpola od 0 do chyba 3m. Taki malutki jest i lekko jajowaty ale nie ma takiego kształtu jak te standardowe z płaską stroną.. przyda się na początku czy lepiej nie dawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa17tydzień
Ola ja cie doskonale rozumiem bo przy pierwszym dziecku tez musialam miec wszystko nowe ale uwierz mi przy kolejnym bedziesz inaczej na to patrzala ja mam wozek uzywany ale bys nie powiedziala ze korzystalo z niego dziecko wyglada jak nowy :) a jaki model hmm nie pamietam musze zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa17tydzień
Co do smoczka ja dostalam z poradni ginekologicznej taki zestaw na poczatek jest tam malutki smoczek butelka gazetki ale ja przy dwojce dzieci nie uzywalam nie bylo potrzeby :) dawac im smoczka :) zobaczymy jak teraz bedzie. Dziewczyny a moze dodamy sie do znajomych na fb te ktore chcą oczywiscie fsjnie by bylo jak juz urodzimy utrzymywac kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Szczerze mówiąc nie planujemy drugiego dziecka :) wiem że pewnie dużo kobiet tak mówi ale ja zawsze chciałam mieć tylko jedno dziecko. Słyszałam że niektóre dzieci mają duży odruch ssania a nie chciałabym żeby się uspokajało tylko na piersi i wisiało na niej pół dnia... I z dwojga złego lepiej oduczyć od smoczka niż od kciuka ;) a i takiego dziecko znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa17tydzień
Ola ja planowalam miec dwojke i co jestem w 3 ciazy a mowilam ze juz nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
No wiem wiem, życie weryfikuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Ola odpowiadając Ci wiem, że stres tylko szkodzi. Staram się robic wszystko żeby zbyt wiele nie.myslec, ale to i tak nie wypala. Ja też jeszcze nic nie mam. Wózek zaproponowała mi kuzynka 3w1 jest rewelacyjny, ale moj maz.musi jeszcze go zobaczyc bo nie pamieta. Resztę chcemy nie nową. Co do smoczka to ja mam negatywne odczucia. Ja ssałam smoka i butle i mialam strasznie krzywy zgryz... 4 lata aparat nosiłam. Moje rodzeństwo bez i zabki proste. Ale wiadomo czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja z małą też nie używałam smoczka więc nie pomogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Mani a jaki to wózek ? :) Ja się zastanawiam nad dwoma modelami, oba w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 19t
Ola duzo czasu jeszcze jest, zacznij szukac a moze trafisz nowy wozek tyle ze w nizszej cenie. Ludzie czasem kupuja 2 wozki i jednego nie uzywaja, sprzedaja potem taniej. A jesli zdecydujesz sie jednak na nowy to zwroc uwage na dwie rzeczy. Duza gondola, min 85cm dlugosci i spacerowka rozkladana calkiem na plasko. Kolezanka(a raczej jej rodzice do spoly z tesciami)kupili nowy wozek, ful wypas za 4 tysiace zl! Po 5 miesiacach mala nie miescila sie w slicznej zgrabniutkiej gondoli a spacerowki nie dalo sie rozlozyc calkiem na plasko i musiala kupic nowy wozek. Ja teoretycznie mam wozek, ale trzeba w nim kolka wymienic, a nie wiem czy sie da. Jesli nie to kolezanka ma na zbyciu. Ubranek i innych rzeczy tez mam naobiecywanych, nawet juz mi chcieli to zwozic ;) wiec raczej jakies pojedyncze rzeczy bede musiala nabyc i wole to odwlec jak najbardziej, nie cierpie zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 19t
Ola duzo czasu jeszcze jest, zacznij szukac a moze trafisz nowy wozek tyle ze w nizszej cenie. Ludzie czasem kupuja 2 wozki i jednego nie uzywaja, sprzedaja potem taniej. A jesli zdecydujesz sie jednak na nowy to zwroc uwage na dwie rzeczy. Duza gondola, min 85cm dlugosci i spacerowka rozkladana calkiem na plasko. Kolezanka(a raczej jej rodzice do spoly z tesciami)kupili nowy wozek, ful wypas za 4 tysiace zl! Po 5 miesiacach mala nie miescila sie w slicznej zgrabniutkiej gondoli a spacerowki nie dalo sie rozlozyc calkiem na plasko i musiala kupic nowy wozek. Ja teoretycznie mam wozek, ale trzeba w nim kolka wymienic, a nie wiem czy sie da. Jesli nie to kolezanka ma na zbyciu. Ubranek i innych rzeczy tez mam naobiecywanych, nawet juz mi chcieli to zwozic ;) wiec raczej jakies pojedyncze rzeczy bede musiala nabyc i wole to odwlec jak najbardziej, nie cierpie zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Poziomka mam to samo. Zakupy działają na mnie jak płachta na byka...też odkładam te zakupy na ostatni moment. Nawet szczególnie nic w necie nie przeglądam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Wiem, że dużo czasu, ale chcemy trochę wcześniej mieć wyprawkę gotową. Co do wózka to mam swoje wymagania, wiem że gondola musi być większa, o spacerówce to dzięki że mi wspomniałaś, myślałam że wszystkie rozkładają się na płasko... Ważne też są dla mnie koła i amortyzacja, lepszy jest o miększym zawieszeniu. To nie jest tak, że już w tym tygodniu lecimy do sklepu i kupujemy wózek, ale dla mnie to taki zakup który musi być przemyślany, rozpatrujemy różne opcje i modele, ale nie ukrywam że mam swoje dwa wybrane które gdzieś tam ciągle siedzą w głowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 19t
A jakie modele masz upatrzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Roan bass soft i Bexa ultra. Ewentualnie jeszcze amelis pro. Najładniejszy jest roan bass ale najbardziej funkcjonalny Bexa, chociaż nie do końca wiem jak wyglądają tam spacerówki w sensie czy się rozkładają na płasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja z Pola miałam super wózek bo dostaliśmy od znajomych. Też trochę na początku sceptycznie do tematu podeszłam bo po ich dzieciach ale wózek był extra. I teraz chciałam kupić taki sam ale ABC Desing ale cena mnie lekko odstrasza. Przy małej nie patrzyłam na ceny bo też chciałam wszystko piękne, nowe i pachnące. Teraz już inaczej do tematu podchodzę i lekko mnie wkurza fakt że to wszystko jest takie drogie a 90% z tych rzeczy dla dzieci wcale nie są warte swojej ceny. Tylko płaci się za marke, nazwę, firmę no i przede wszystkim dlatego że to dla dziecka! A wiadomo że rodzic dla dziecka kupi... Kiedyś czytałam artykuł o zabawach dla dzieci i w testach okazało się że wibratory mają o wiele lepszej jakości płatki, silikony itp niż zabawki dla dzieci :D zabawki dla dorosłych są bezpieczniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Plastik nie płatki.... słownik :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 19t
Amelisa wyrzuc z listy od razu, nie rozklada sie na plasko. Dwa pozostale obejrzyj dokladnie w jakims sklepie. Ale pierwszy ma wieksza gondole wiec to juz na plus. Nie spalam do 3 taki cyrk mi mala urzadzila:( u mnie juz czuc przez brzuch jak sie reke przylozy. Ale przy mojej budowie to normalka. Jak zdejmuje koszulke to psy sie z okolicy zlatuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa18tydz
Ola już wiem co to za model wózka :) ABC Design 3-Tec kolor mam czarno-złoty, trzy kołowy, kosztował 400 zł mówię ci jak nówka :) jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa18tydz
sorki za błąd kolor czarno-pomarańczowy :) mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
To za ABC jak za darmoszke. Ja miałam 4 kołowca. Rewelacyjny wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
No całkiem niezły ten wózek, ale nowy faktycznie trochę drogi. Ogólnie my dużo rzeczy używanych kupujemy i będziemy kupować, ale wózek i łóżeczko nowe będą. Co do moich wózków, to ja je w sklepie widziałam i szczerze mówiąc bardziej przykładam się do bexy, jest troszkę bardziej funkcjonalny i lżejszy. Ja długo jeszcze nie będę czuła ruchow, przez łożysko eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa18tydz
no dlatego nie było co się zastanawiać tylko od razu m kupił :) a co do łóżeczka przy córce miałam drewniane przy synku turystyczne ale ze mamy teraz kota to kupimy drewniane aby kot mi nie poszarpał materiału w turystycznym bo lubi pazurki wbijać. podobają mi się kołyski ale nie mam miejsca na takie cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×