Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość 1984dziecko
@poziomkowa bardzo mądrze napisałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz 20t
dokładnie tak! nie popadajmy w paranoję. jeśli możemy się jakoś wspomóc to trzeba korzystać, choć i tak wiadomo że najlepsze witaminy, minerały pozyskiwane sa z pokarków. Moja dieta nie jest jakaś super urozmaicona, choć staram sie jeść rozsądnie to i tak stwierdziłam że w tej ciązy nie bedę łykać pakietów witamin tylko ewentualnie to czego mi brakuje (bo widać to na wynikach badań np Fe). Dodatkowo rozsądne wydaje mi sie łykanie DHA oraz wit D (bo nasze warunki klimatyczne nie zapewniają nam tyle słońca aby przekształcic nieaktywna wit d w aktywna, którą nasz organizm tylko w niewielkim stopniu przyswaja z pokarmu). We wcześniejszych dwóch ciążach brałam kompleksy witaminowe i faktycznie urodziłam duże dzieci (4 kg obaj). Nie zaszkodziło to ani mi ani dzieciom, może porody były trudniejsze a mój portfel lżejszy ;) Teraz robie eksperyment i nie łykam witamin. Zobaczymy jak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Aisz ale badalas poziom zelaza czy hemoglobiny? Bo u mnie zaburzenia przyswajania kwasu foliowego wyszly wlasnie przy okazji prob leczenia anemii. Kilka ladnych lat lekarzom doszlo zorientowanie sie ze niski poziom hemoglobiny u mnie jest spowodowany niedoborami kwasu foliowego i chocbym zelazo zarla garsciami to nic nie da. Jak tylko przestaje go suplementowac to natychmiast anemia wraca. Kwas foliowy jest potrzebny nie tylko w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Na następnej wizycie dopytam się czy brać witaminy. U mnie w rodzinie dzieci rodzą się duże tak od 3800 do nawet 4660. I teraz bede się bała brać witaminy :-P Ogólnie rzecz biorąc mam zróżnicowaną diete staram sie codziennie jesc owoce i warzywa, nabiały i przynajmniej raz w tygodniu ryby. Ostatnie wyniki robilam w październiku i były ok. Teraz bede robila 5 grudnia i się okaże. Witaminy zaczelam brac w czasie przeziębienia... ewidentnie czegos mi brakowało... a teraz zaczynam się zastanawiać czy nie przerzucić sie tylko na kwas foliowy. Moja gin zaleca przyjmowanoe kwasów dha dopiero od 23 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa18tydz
ja nie biorę witamin z badań wszystko jest ok więc nie widzę potrzeby mój lekarz tam samo :) jak będą kiepskie wyniki to wtedy kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz 20t
nie badałam poziomu żelaza tylko faktycznie hemoglobinę. anemię mam tylko w ciąży i wnioskuje, razem z moim lekarzem, że suplementacja żelazem powinna pomóc. zobaczymy przy kolejnym badaniu czy jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz 20t
a i jeszcze ten tardyferon, który mi zalecił jest z dodatkiem kwasu foliowego (0,35 mg), wiec może znał taki medyczny przypadek jak twoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Cześć dziewczyny w niedzielny poranek. Ale nam się spamow narobilo w tym naszym watku. Jak sie czujecie? Brzuchol rosną? Mnie się wydaje że mój rośnie z dnia na dzień....buziaki i miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz 20t
Hejka :) Rosną rosną, czuje sie jak na finiszu a to dopiero półmetek ;) Dziś rano zjobilam sobie śniadanie i do tego kawe z mlekiem. Od dawna juz nie pilam kawy. Ostatnio chyba w 7 tygodniu i wtedy tez przestala mi smakowac. Teraz znowu naszla mnie ochota :) Lubie niedzielne poranki z kawusią, takie leniwe.. Milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja zakupiłam sobie kawę zbożowa Inke z cykorią. Taka można pić a cykoria obniża cukier wiec dla mnie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 19t
Witam Panie :) Ja niedzielny poranek spędzam sama, bo druga połówka w pracy... A ja właśnie mam wrażenie że mój brzuch jakos zmalał ostatnio. W czwartek w końcu mam wizyte! I dobrze, bo mam sporo pytań. Ostatnio w ogóle mam jakieś takie nieciekawe myśli, zastanawiam się czy mi się szyjka nie skraca, czuje takie kłucie idące przez pochwę do góry brzucha, kłujący ból trwający kilka sekund. Czasem mam taki twardy brzuch. I w ogóle mam wrażenie że jest jakoś nisko. Kiedyś czytałam że brzuszek w II trym powinien się podnieść wyzej. Nie wiem czy sobie to wmawiam wszystko czy serio coś jest nie tak. Co do kawy to ja ostatnio mam fazę na cappuccino :) ale coraz częściej czuje mikro kopniaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja tez moje bobo czuj***ardzo nisko. Tak jak pisałam kopie mnie cały czas jakby po pochwie. Serio dziwne uczucie. Brzuch wieczorami też mam twardy i klujace bóle po bokach. Ale już tak nie schizuje. Bo ile można schizowac....w końcu ostatnio jak byłam u ginekologa to wszystko było ok. Teraz do 5.12 musze wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Czemu zrobiła się cenzura na słowo "czuje"???? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Ja mam mecz pilkarski juz co noc. Az boje sie myslec co bedzie dalej. Dziewczyny czym sie smarujecie? Bo odkrylam cos cudownego, chyba zostane przy tym smarowidle do konca zycia. Mianowicie olej ze slodkich migdalow do ktorego dodalam wit e. Tanie toto jak barszcz, a nigdy nie mialam tak delikatnej skory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa18tydz
ja kopniaków nie czuję jeszcze a co do brzucha to też mnie pobolewa w dole i z boku, i raz czuje dziecko nisko a raz w okolicach pępka też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Tak, po calej macicy tancuje. A macice mam jakies 1,5 cm pod pepkiem jak na razie. Brzucha wcale nie widac, chyba ze mam jakies wzdecie. Nadal chodze w zwyklych ciuchach i nikt komu nie powiedzialam wprost ze jestem w ciazy nawet sie nie domysla. Jedna kolezanka nawet byla strasznie zdziwiona ze to juz polmetek, bo ona w piatym miesiacu juz ledwo sie toczyla. Ile juz macie na plusie? Bo mi ledwo 3kg stuknelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Tak, tancuje po calosci. Macice mam jakies 1,5 cm ponizej pepka. Chodzicie juz w ciuchach ciazowych? Bo ja nadal zwykle spodnie. W tym tempie to te ciazowe nigdy nie beda potrzebne, ledwo 3kg na plusie, a wiekszosc w cycki poszlo. Dobilam do rozmiaru 60 g. 99cm obwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwietniowamamaporazdrugi 17t
Ja przez 4 tyg przytyłam 30 dag aż się lekarz dziwił na wizycie a tak ogólnie to mam na razie 1.5kg na plusie więc jestem zadowolona. Ostatnio kupiłam spodnie ciążowe i ubrałam je na zakupy to cały czas mi z tyłka spadały jak szłam więc na razie trafiły do szafy ;) U mnie brzuch raz duży a raz mały, zależy od dnia. Dzisiaj np wogóle nie widać że jestem w ciąży. Ostatnio jakoś słabo czułam ruchy, przez 3 dni prawie wcale aż się trochę przestraszyłam ale dzisiaj po śniadaniu były już kopniaczki więc mi ulżyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja w sumie to cały czas na minusie bo sporo schudłam a teraz pół kilo przytyłam ale do wagi sprzed ciąży i tak mi jeszcze daleko. U mnie raczej wszystko za dużo póki co, brzuch rośnie ale reszta schudła więc też mi wiele rzeczy z tyłka spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 19t
U mnie już nie ma szans na ukrycie ciazy, w spodniach z pasem chodze już z miesiąc mniej więcej. W kurtkę zimową ledwo się dopinam. Ale to dlatego że zawsze byłam płaska deska i wszystkie ciuchy miałam mega małe i obcisłe bo luźnych nie lubię. Rano wyglądam jakbym miała wzdęcia, ale tylko coś zjem i koniec, od razu wywala do przodu. W sumie to fajnie, czekałam na to :) jak długo chodzę to boli mnie miednica. Piersi też są okropnie duże jak na mnie. Ostatni stanik jaki kupiłam to już w rozmiarze D. A było to jakiś czas temu. Co do wagi to okaże się w czwartek ile przytyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 19t
Szkoda że ni mozemy dodać swoich zdjęć brzuszków ;) dziewczyny które będą miały chłopca jaki macie kształt brzucha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Cos sie pierdaczy. Jednego posta mi nie dodalo, to napisalam drugiego, a tu bach oba na raz wyskoczyly. Ja teraz dziewczynka ale i z synem i z corka poprzednio pileczki, okragle jak od szablonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 19t
Poziomkowa to Twoje 3 dziecko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Ciaza 7, porod bedzie 4, mam w domu dziewczynke 6l i chlopca 3l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja kiedyś proponowałem taka galerię na hasło żebyśmy mogły zdjęcia z brzucholami wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 19t
To wygląda na to że swoje przeżyłaś jeśli chodzi o ciąże... Misza no fajny pomysł ale jak to zrobić ? Ja się osobiście nie znam na takich rzeczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Przychodzi mi zwrot. Mail nie dochodzi;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Dziwne, a sproboj goraloveszycie@gmail.com, to moj adres firmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa18tydz
Ja juz nieraz proponowalam dodanie siebie na fb ale cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa18tydz
Moje dane Ewa Jarosz mam blond wlosy tlo zdjecia niebieskie i widać gore kurtki zólta :) mozecie zapraszac do kontaktów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×