Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość KwietniowaOla 18t
Ja nie byłam i chyba się nie wybiorę. Na dwóch poprzednich byłam w kinie i było super, na każdej części się na końcu wzruszyłam, ale teraz nie czuję parcia na ten film.. po pierwsze zmienili się aktorzy a po drugie fabuła i dla mnie to już nie to samo. Tamte części były sympatyczne a ta to mam wrażenie że odgrzewany kotlet. Dziewczyny które czują już ruchy, powiedzcie mi w którym miejscu je czujecie ? W dole brzucha czy wyżej koło pępka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Mnie moje dziecko to głównie kopie po wewnętrznej stronie pochwy ;) normalnie dostaje kopniaki w cipke od środka... co najmniej dziwne uczucie. A jak nie jest to miejsce to głównie w dole brzucha. Ostatnio na USG jak byłam to lekarz mi mówił że macica jest 2 cm poniżej pępka (czy jakoś tak) więc do pępka jeszcze trochę brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Pytam, bo ja dzisiaj poczułam pierwszego kopniaczka. Normalnie do tej pory jestem w szoku i go czuje! Byłam w pozycji półleżącej i poczułam go w dole brzucha, trochę nad wzgórkiem łonowym. Ale na 100% to było dziecko, takie puknięcie od środka ale aż poczułam je lekko na dłoni, takie drżenie. Niesamowite uczucie... Szkoda że tylko raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwietniowamamaporazdrugi 16t
Ja czuję tak trochę pod pępkiem i po bokach raz z jednej a raz z drugiej strony takie pukniecia, pewnie nóżkami tam wywija :) Dziewczyny dzieciaki naprawdę potrafią być wredne. Ja miałam taki przypadek z moim synkiem dwa lata temu. Budził się w nocy z płaczem, że on do szkoły nie pójdzie i siłą musiałam go tam ciągnąć i jak się potem okazało to był taki jeden ze starszej klasy który mu dokuczał a mój synek nie chciał nam nic powiedzieć bo stwierdził, że będą się z niego śmiać że skarży. Na szczęście to już przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Misz to masz przeżycia :-D Ja jak wydawalo ni sie, ze czuję bobo to tak po środku delikatnie pod pępkiem. Jednak po dzisiejszej wizycie to juz nie wiem co czułm bo łożysko mam umiejscowione z tyłu macicy po lewej stronie. Wiec nie wiem gdzie powinnam czuć ruchy. Okaże sie jak już będę miała 100% pewność. Dziś moja koleżanka miała nieplanowaną cc w 34 tyg. Okazalo sie ze ma niewydolne łożysko i maleństwo od miesiąca nie przybieralo na wadze. Ale Mała cała o zdrowa dostała 8 pkt . Tylko jest maleńka jedyne 1500g i jak przytyje do 2 kg to je wypuszczą. Cale szczęście w nieszczęsciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
Twoje umiejscowienie łożyska nie ma nic do rzeczy, jest wszystko w porządku, gdzieś w końcu to łożysko musi się przykleić. Na ruchy może mieć wpływ jak się umiejscowi z przodu ale też nie zawsze. A przodujące jest wskazaniem do cc, bo dziecko nie ma jak wyjść z macicy, łożysko zakrywa wejscie. U mnie w rodzinie też się dziecko urodziło kilka lat temu z taką waga. Leżała w szpitalu chyba z miesiąc ale wszystko skończyło się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Moja znajoma też jest dobrych myśli. Samo to, ze lekarze jej powiedzieli, ze z malutką jest wszystko ok o czymś świadczy. Ja za to Dziś po wizycie stwierdziłam, ze muszę sobie troche odpuścic i zaufać lekarzom Mam zamiar przeżyć kolejne trzy tygodnie w pełnym optymiźmie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla 18t
No i prawidłowo, tylko na zdrowie wam to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja urodziłam córkę w 32 tyg. 1,4 kg. Też wypuścili nas jak miała prawie 2 kg. Punków miała całe 3! Teraz w życiu nikt by nie powiedział że to wcześniak z takim ciężkim początkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Bardzo się cieszę, że dzieci rosną zdrowo po ciężkich początkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Co myślicie o kwasach dha-3 i od którego tyg jakby coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz 20t
kwasy dha sa jak najbardziej korzystne dla rozwoju dziecka, zwłaszcza mózgu i układu nerwowego ale także dla nas samych :) Ja biore od jakiś 4 tygodni jak mi się skonczyły wymioty, czyli jakos od 16 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Aisz a jakie witaminki z dha bierzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Tez biore dha, od 7 tygodni, czyli drugi trymestr. Dopel herz aktiw mama premium. Kupuje w internecie i wychodzi 29 zl/miesiac. Mi lekarz kazal samo dha zamiast jakis konglomeratow witaminowych. Powinno byc co najmniej 600mg, niestety w wiekszosci preparatow jest 200 lub 300 w dobowej dawce, wiec chcac brac te 600 opakowanie starcza na 2 tygodnie, wiec ogolnie wychodzi duzo drozej niz sie wydaje. Czytajcie sklady zanim cos kupicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
I zapomnialam, do tej pory pewnie nie zwracalyscie uwagi, ale duzo lekow, a suplementy to juz prawie wszystkie zawieraja cukier, niby mala tableteczka ale moze akurat to ta zbedna ilosc cukru w diecie? Nie wpadlam na to wczesniej bo dla mnie sprawdzenie czy nie ma ostrzezenia dla cukrzykow jest jak oddychanie, robie to nawet nie myslac o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
No właśnie słyszałam o tym dopel herz mama Ale ciężko je dostać u nas w aptekach. Muszę poszukać w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz 20t
na poczatku brałam vitaminer prenatal+DHA a teraz biore 2 tabletki zwykłego tranu moller's forte omega 3 w tabletkach (w składzie 1 tabletki: DHA 250 mg, EPA 310 mg, wit D 400 j.m., wit E 10 mg ) właśnie też juz nie biorę tych pakietów witaminowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz 20t
a dodatkowo biore jeszcze żelazo (tardyferon), bo mam anemię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Ja musze.miec wszystko w jednej tab. Ewentualnie w dwóch inaczej bede zapominała ,:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Chcialam napisac gdzie kupuje, ale mi za spam uznalo. Zapytaj lekarza, ale jesli nie masz niedoborow to kompkeksy witaminowe nie sa potrzebne, wiec nie musisz lykac garsci tabketek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani199017tc
Ogólnie zaczełam brac witaminy jak chwyciło mnie przeziębienie i w ogóle łapało mnie wszystko co mogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984dziecko
Moja gin na pytanie, że skoro mam zdrową dietę to czy muszę brać witaminy stwierdziła, że nie. Jedynym problemem było to dha(bo wiem, że ryby w sklepach są nafaszerowane chemikaliami i unikam), ale wole przemóc się 2x tyg do makreli i śledzia, niz jeść tabletki. Ona stwierdziła, że firmy by chciały, żeby mówiła pacjentkom, że trzeba, ale ona sama w ciąży nic nie brała. Co więcej ostatnie badania dowodzą, że kwasy dha przyczyniają się do wiekszej wagi dziecka, oczywiście, dzieci są tez inteligentniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja jem tyle ryb że chyba nic innego już nie muszę łykać. Właściwie mięso zastąpiłam rybami. Śledzia, makrela, łosoś, halibut i tak w kółko. Z mięsa to tylko kurczaka od czasu do czasu. Właśnie bałam się żebym anemii nie miała bo mięsa jem tak mało. Ale wyniki ostatnio miałam bardzo dobre. W sumie przy tej cukrzycy tak się zdrowo odzywiam jak nigdy w życiu. Tylko mi na zdrowie wyjdzie ta cukrzyca hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do dha, to kupcie sobie mama dha premium +. one maja 800dha, a w takiej pregnie jest 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i nie łudzcie sie ze jak zjecie duzo ryb, to to takie zdrowe. one w dzisiejszych czasach zawieraja pelno rteci i innych szkodliwych subtancji. to tak jak ktos ma np swoj ogrodek i łudzi sie , ze warzywa zdrowe. tak na pewno, poczytjacie troche o zanieczyszceniu srodowiska spalinami samochodowymi i paliwem lotniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Gość. To nic odkrywczego. Wystarczy sprawdzić czym oddychamy. Życie zabija, każdy o tym wie ;) ale nie ma co w paranoję popadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo, że nie nalezy popadac w paranoję, ja napisałam tylko, żeby się nikt nie łudził, że żywi się zdrowo jak pani wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984dziecko
Dziękuję za troskę, mąż z wykształcenia ma do czynienia z medycyna. Dziewczyny uważajcie, bo te witaminy z tabletek nie przyswajają się tak dobrze jak z pożywienia. Można oczywiście nic nie jeść bo wszystko jest niezdrowe i tylko suplementy łykać....tak XDD Poza tym wielu lekarzy jest przekupionych przez firmy i poleca, na tym forum zobaczcie ile spamu z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
No to nie odzywiam się zdrowo. Niech będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa 20t dz
Kolejna teoria spiskowa. Oczywiscie ze witaminy najlepiej wchlaniaja sie z pozywienia, ale nie ma sie co oszukiwac, czesto nie jestesmy w stanie dostarczyc wszystkiego z pozywieniem. Jeszcze 40-30 lat temu krzywica byla w naszym klimacie dosc powszechna. Teraz prawie nie wystepuje bo wprowadzono zalecana suplementacje dla malych dzieci. A to ze kiedys ludzie bylu zdrowsi to swieta prawda. Bo przezywaly tylko te najsilniejsze. Medycyna poszla do przodu i nie widze powodu aby z niej nie korzystac, ale wszystko w granicach rozsadku, wit C mi na pewno nie brakuje, wiec po cholere mam zrec tabletki? ;) Co innego np kwas foliowy na ktory mam wzmozone zapotrzebowanie i chocbym jadla tylko produkty bogate w ten skladnik to i tak go nie dostarcze tyle ile potrzebuje, bo moja dobowa dawka to 3000% zapotrzebowania normalnego czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×