Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

Kobiety dojrzałe część siódma

Polecane posty

Witajcie,to znowu ja ;-) Imuś ,a kto komu zabroni jajek? Jak lubicie to jedzcie na zdrowie!!! Też zrobię na pierwszy dzień świąt. Podsunęłaś mi pomysł,mało roboty i wszyscy lubią. W końcu wykorzystam kawior...teściowa jeździ co i rusz na Białoruś i za każdym razem przywozi mi kawior: Czarny,czerwony z różnych gatunków ryb. W połączeniu z jajkiem ładnie wygląda... X Przyjechałam od mamy,wzywałam lekarza rodzinnego. Dzisiaj prawdopodobnie będę u niej nocowała. Coś w kręgosłupie się poprzestawiało,ma zalecone zastrzyki na 10 dni. I mój dobry humor przedświąteczny znikł :-( X Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyferuś, biedna Twoja mamcia... ale z drugiej strony szczęśliwa, że dobrą córeczkę ma...♡ ech, problemy z kręgosłupem to tska bolesna sprawa... x Globusku, co porabiasz...?! działasz, czy odpoczywasz...?? bo ja zrobiłam sobie dziś swięto letnia...:D poszłam z sunią do lasu, poprawiłam upięcie firanki, ugotowałam na obiad delikatniusi krupniczek i to finito... nic więcej nie robię...:P a na 16:50 umówiona jestem z kosmetyczką... z tą, która mieszka piętro niżej niż ja... tak więc schodzę sobie w domowych pantofelkach i już jestem w krainie piękna... dzisiaj Paulinka będzie mi brewki robiła...:) x Imuś, o ile nic się nie zmieni, to do cioci Marty z Lęborka wybieramy się chyba w kwietniu... jakoś tak niedługo po Wielkanocy...:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka niezalogowa
Dobry wieczór Babeczki :) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :) Globusiku powiem na wstępie ze jestem juz wdową i 6 grudnia zmarla mi moja najukochańsza mama która prawie przez 10 lat chorowała na Parkinsona oraz ze mam również ojca chorego i nie wiem jak długo tez pociągnie, traci świadomośc ze swiatem :( x Odwiedziłam Was zeby życzyć na te Piekne Swieta W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże. Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń. Niechaj Aniołki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z dary swymi, staną cicho za Waszym progiem, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijcie się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie... 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imuś
Najpierw kawa Ble ble,później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żartowałam :-D Przecież można pić i czytać ;-) i pisać.... Zapraszam na kawkę. Przyjechałam od mamy po ciężkiej nocy. Ale nie jest źle.Ja tylko nie mogłam oka zmrużyć. Ketonal w zastrzyku na kilka godzin zadziałał, a potem tabletka,nie pamiętam nazwy coś na D tramal+paracetamol. Dzisiaj jestem spokojniejsza mogę dalej planować święta:-) Jedno jest pewne,mama ma wymówkę,żeby nie być u mnie na Wigilii....cały dzień będę ganiała z talerzami :-( Na szczęście studencik dzisiaj przyjedzie.... X Jolu bardzo dziękuję za przecudowne życzenia. Oby każde z przesłanych słów ziściło się nam Wszystkim. X Globusiku wstałaś ? Imuś już buszuje po chacie;-) Aduś jakie plany> dalej na urlopie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Dziewczyny wstałam ale z opóźnieniem..Tak nie powinno być bo mam rozplanowane dni i roboty sporo.Porozmawiałam ze sobą i pogroziłam palcem. Teraz pije kawę i podróżuję.Byłam już u każdej z Was. x Jolu Tak mi przykro:( bardzo Ci współczuję.Moja Mama odeszła bardzo dawno .Do dnia dzisiejszego bardzo mi jej brakuje.Podzieliłam Twój los Jolu również jestem wdową. Słowo wdowa odbiera mi oddech:( Jolu nadchodzące święta będą zupełnie inne ale trzymajmy się. Niech będą spokojne i rodzinne❤️ x Dziewczyny wszystkie razem❤️ Ponieważ na święta będę u rodziny nie przygotowuję wiele. Wszystko co robię to pod swoim kątem. Bedzie to kapusta z grzybami,smażona ryba,śledzie,zupa grzybowa,sałatka jarzynowa.Bardzo lubie bigos więc pozwoliłam sobie na ugotowanie.Może jeszcze upiekę kawałek jakiegoś mięsa.To wsio co będzie w lodówce. Nie wiele dań a roboty cała masa. Jestem jedna nogą w dołku więc mie mam zapału do roboty. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imuś naturalnie,że pozwalam:p Ja mówię o sobie;-) Róbta co chceta!! Globusiku toć lodówka pęknie Ci w szwach :-D Nie smuć się Globusiku❤️ X Śnieg sypie,fajnie tak nastrojowo się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !! Się melduję... że jestem... i że kawy pragnę... widzę ją... już zaparzyłyście... fajnie, fajnie, fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa wypita... ciekawe czy wyraz W Y P I T A zostanie wygwiazdkowany...:P kofeinka mózg mi pobudziła do pracy... można działać dalej... hmmm... jakie plany na dziś mam...? -najpierw suńka i godzinny marsz po lesie... -potem trochę w kuchni chcę podziałać, np. umyć wszystkie kamionkowe pojemniki, które na blacie stoją, robię to zawsze na ostatnią chwilę, bo jak wcześniej wyszoruję, to mam wrażenie, że w święta już są nieświeże... -następnie pomyję porcelanę, szkło i sztućce, wszystko to co mi na Wieczerzę Wigilijną będzie potrzebne -odświeżę wielgachny obrus i świąteczny bieżnik, używam je tylko raz w roku na Wigilię, więc po 12 miesiącach leżenia w szafie trzeba lekko przeprać -synowa z synem dziś się zapowiedzieli, ale nie sprecyzowali pory dnia, :D więc do końca nie wiem kiedy wpadną, jeśli koło południa, to mogę ich krupnikiem poczęstować, tylko nie wiem czy będą chcieli, bo oni nie jedzą mięsa, a zupa na połówce kurczakowej piersi gotowana -powinnam jeszcze do miasta pojechać, w przykościelnym sklepiku opłatki kupić, pan z parafii zawsze w listopadzie je wśród wiernych roznosi, ale nas z mężem przecież całe dnie w domu nie ma, więc muszę sama po opłatki wybrać się, pojadę dziś lub jutro To tak ma środa u mnie wyglądać.:) x Globusku, przytulam Cię z całego serca... Jolę też... smutnie gdy bliscy od nas odchodzą... moi rodzice i teściowie już od lat po tamtej stronie... to była cała seria śmierci... teściowa zmarła 30 IX 2002, teść 5 I 2003, moja mama 14 III 2004, a tata 15 XI 2007 i jeszcze w tamtych latach zmarł mój szwagier i ukochana siostra mamy... właściwie mówiąc, to prawie z żałoby nie wychodziłam... strasznie smutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imuś, różnie jeździmy... plany przyszłorocznej podróży jeszcze do końca niesprecyzowane... czasem autostradą do samej Gdyni, a czasem przez Waszą Szwajcarię Kaszubską...:) x Cyferko, mamcia w leki porządnie zaopatrzona... zobaczysz, będzie lepiej... najważniejsze, żeby nie bolało... x Jedenasta dochodzi, pora od kompa się odessać i zacząć działać... Paa...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Wstałam wcześniej żeby spokojnie wypić z Wami kawę. Kot nakarmiony poszedł spać,Mam więc spokój. x Adazinka Na kawę zapraszam.Wpij koniecznie przed spacerem z sunią. U mnie pogoda na spacery nie sprzyja.Całą noc padało. x Cyferko trudna sprawa z mamą.Bóle kręgosłupa są długotrwałe oby leli zadziałały. Wczoraj patrzyłam na komunikat smogowy.Mieszkasz w zdrowym miejscu.Powietrze dobre do oddychania. x Imuś dzieki za serdeczne myśli.To pomaga. U Ciebie też zdrowe powietrze.U mnie niby też ale jakoś tego nie nie czuję.Ciągle mokro,dużo wilgoci.Taki klimat nie na moje kości. x Dzień mam rozplanowany. Ile planów zrealizuję to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj Ada.Miłe spotkanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna33
Dzień dobry. Po dlugiej przerwie witam sie z wami. Każdą z osobna bardzo mocno ściskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O.... zleciały się kumoszki wszystkie na raz :-D Piję z Wami kawkę;-) Z nosem wlepionym w szybę,jestem dzisiaj upoważniona do przyjęcia towaru do cukierni. Ciasta świąteczne przyjadą. Karpia dzisiaj kupuję,ponoć oprawca ma być na zapleczu w sklepie,żywego nie wezmę :-( Jakiś kryzys karpiowy w tym roku... X Cześć Luna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, pani z RTG prawdę mówi... wszechobecna wilgoć, nie każdemu służy... i z tego właśnie powodu rodzice mojego męża Darłowo opuścili... bo teść był tak zreumatyzowany, że całkowicie stracił władzę w nogach i przez wiele miesięcy leżał w łóżku... za radą wojskowego lekarza sprzedali cały majątek i przenieśli się do centralnej Polski... ciężki reumatyzm ustąpił i teść znowu stał się sprawną i bardzo energiczną osobą... dożył do wieku 89 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, matuchno... zobaczcie Kobitki, jaki komunikat się pojawił: "Ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla niemal całego kraju! IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego Na tych terenach można spodziewać się marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Marznące opady utrzymają się do czwartkowego poranku, a w niektórych województwach do piątku." To ja chyba z domu nie wychodzę... na leśny spacer i po zakupy chłopa wyślę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada dzięki za info ;-) U mnie -6 na razie się utrzymuje. Melduję,że karpie kupione . Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Imuś :-) Jaka tam fucha,po sąsiedzku jestem... cukiernia-herbaciarnia za dwiema ścianami. Właścicielka mieszka daleko,nie chciało się jej rano wstawać to mi zleciła :-D W sumie to ja częściej ten towar przyjmuję niż ona. Ale bardzo ją lubię to mogę ;-) Oprócz karpia upolowałam dzisiaj gąskę. Będzie pieczona. ....Kurcze pieczone.... nie będzie w te święta ;-) Flaki będą.Lubicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adazina
Cyferko, jesteś miłą i uczynią sąsiadeczką, fajnie...:) x Imuś, flaków nie lubisz... a ja bardzo... i to jest dziwne... bo ja za mięsem nie przepadam, a flaki i tatara uwielbiam...:D za to gęsiny nie tknę... muszę chyba mieć jakąś alergię na gęsi, bo od pierza duszę się, a sam zapach mięsa powoduje u mnie ból głowy i mdłości... O jajkach w majonezie mówiłaś...:D oj, smaku mi narobiłaś... mężowi poleciłam takie prawdziwe-wiejskie kupić... będą na BOŻONARODZENIOWE uroczyste śniadanie... -A. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyferko, masz karpia i gąskę... czyli Twoje polowanie udane... a mój mąż upolował dziś świeże jaja i piękny, wielki kawał schabu bez kości... nadzieję suszonymi śliwkami i upiekę w całości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ada. Pewnie juz w ferworze przygotowan jestescie. Ja juz skonczylam na dzisiaj. Reszta w sobote. Jutro wyjeżdżamy do Stuttgartu. Tam spedzamy święta. Spokojnej nocy wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Blondi zrobiona. Dla was kawa,herbata,soczek. Za oknem deszcz, bo cóż by innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×