Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

No to dobrze :) nowy cykl, nowe mozliwości ^^ Ja dzisiaj rano jak wstałam to musialam szybko zjesc bo mialam wrazenie ze zemdleje uhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
@JoannaAsia "No to dobrze :)nowy cykl, nowe mozliwości ^^ " wygrałaś tym dla mnie :) o testy owu przy braku @ pytałam z ciekawości :) mam kupione tylko tyle by monitorować cykl :) wczoraj blada druga kreska na teście owu dziś rano już ciemniejsza. Tak więc cykl przebiega książkowo. Godzina W nastąpić ma 8go i tak się pewnie stanie :) a my wiadomo robimy co w naszej mocy czyli 300% normy :D :D :D aż do pracy człowiek idzie spóźniony :P @Zołza testy owu fajna sprawa :) mi ginekolog też potwierdził uwolnienie jajeczka z jajowodu nawet powiedział, że z lewego :) tak więc jestem spokojna że jest wszystko ok. jest jajeczko to jest zabawa :D udanego dnia dziewczynki :) życzę Wam mało mdłości i siły :) a Tobie @Zołza gratuluje nowego cyklu i nowych możliwości jak to Asia ujęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu racja :) Martuszkin dziś patrzyłam w Rossmann na testy owu ich firmy ok 20 zł za 5 sztuk. A Ty jakie masz i ile kosztują?kiedy należy zacząć robić testy owu? Kompletnie nie mam o tym pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie z allegro, chyba nawet masz w gratisów ciazowe,poza tym testy ciążowe są na allegro 1zl/szt czułość 25,ale można też zdobyć w tej cenie te o czułości 10, jak widac działają a nie trzeba za każdym razem wydawać w aptece majątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam na allegro 30 szt + 5 ciążowych zobaczymy kiedy będzie teraz owulka Pierwszy raz w życiu będę to stosowała jestem ciekawa jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaAsia
Ja też nie wiem na czym polegają testy owu, ja u siebie mam bardzo zauważalną owulacje. Zawsze wiedziałam kiedy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joasia jestes na takim etapie ze usg w niczym Ci nie pomoze. Wiem ze ciezko ale pozostaje tylko wierzyc ze bedzie dobrze! A nie dokladac sobie tylko stresu! Ja w 5 cyklu sprobowalam kremu progestella z naturalnym progesteronem na te moje bolesci po owulacji az do @ i faktycznie pomoglo!!!! Ale za to przed @ 2 dni mialam czarne plamienia! Nigdy nie mialam czegos takiego to w 6 cyklu juz tego nie wsmarowywalam i bolesci byly eh no moze duzo mniejsza wzdecia A przed okresem mialam czarno brązowe plamienia przez 3 dni!...rano było a do wieczora nic... Cisza z bolem i dopiero na 4 dzien kiedy pojawila sie krew pojawil sie tez typowy bol przy okresie ehhh A pisza ze laski maja plamienia przed okresem z niedoboru progrsteronu ..to co to u Mnie sie dzieje teraz??? Masakra hehehe Baba to sobie umie namieszac;) Umowilam sie do lekarza na 15 tego..dopiero... Kupilam sobie niepokalanka bo podobno zmniejsza pms tyle ze nie tego castangusa ale tutejszego mocniejszego Wezme przez miesiac bo na prawde mam dość tego rozchwiania a potem badania zrobię bo nigdy tak nie mialam! Nie eiem. Ćwicze nie od dzis.. Zdrowo sie odzywiam a ten moj organizm jakos ciezko wraca do normalnosci po tych 5 miesiacach brania tej Diany ehhhhhhh po co ja to cholerstwo bralam wrrr Zolza ciesze sie ze sie cieszysz Mamy nowe szanse!:)) Mialam nie robic testow owu i bzykac sie jak nam sie zachce Bez opamietania;p Co do testow owu.. Sluchajcie dziewczyn z doświadczeniem co do przeżytych przeżyć zaciazonym z nakrecaniem sie..zaoszczędzi to Wam niepotrzebnego rozczarowania To bylo moj pierwszy 6 cykl kiedy posluchalam siebie i wiedzialam ze @ przyjdzie i testu nie zrobilam lol lepiej sie to przezywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z nakrecanjem. Cjodzilo mi o testy owu rpbione po owu Ja wam powiem ze pierwszy miesiac po tabsach robiłam caly miesiac i 2 kreski mialam co 2 dzien ... Byly .potem . Nie bylo Dopiero od 2 cyklu juz bardziej normalnie Najlepiej robić 2 razy. Ok 11 i 17 .. A dlatego ze latwo przegapić PIK ktory czasem trwa tylko kilka h Pozatym dziewczyny wynik będzie zalezal od tego ile tego hormonu lh będzie w moczu Takze 2h przed nic nie pic! Nastepna ciekawostka.. Kazda kobieta moze miec inny prog PIKu tzn . jedna pik Bedzie miec 25 a druga 30 a jeszcze inna 17 ... A testy sa z reguly o czulosci 20 U mnie np. Lh jest..kreska ledwo widoczna do 10 dc a potem hop do góry i 12dc o 11 zawsze pozytyw a po polu dniu o 17 juz bledsza Mam nadzieje ze pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że to w niczym nie pomoże. Jak się ma poronić to i takk się poroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję, bardzo pomoglas. Muszę się dobrze zastanowić o której godzinie najlepiej będzie mi robić test. Kupiłam je po to by sprawdzić kiedy dokładnie będzie owulacja, czysta ciekawość. Nie wiem czy na chwilę obecną nie zrobimy przerwy. Tak żeby chwilę odpocząć. Zobaczymy. Mój mąż chyba chce żebym troszkę była spokojniejsza. W czerwcu jedziemy w góry, więc z brzuszkiem mogło by być ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joanna przechodzilam te krwawienia tyle ze jak.się dowiedzialam o ciąży to małemu biło serduszko..tzn u poprzedniego nie ale u nastepnejc babki zaraz tak...ale to nie ma znaczenia ..trzeba być ndobrej myśli Wiem ze czujesz strach ale pewnych spraw się nie przeskoczy i pozostaje nam tylko sie modlić by bylo dobrze. A uwierz wymodlilam sie za swoje.Trzymam kciuki i oby ta mała fasolka Cie pozytywnie zaskoczyła:) jakies leki bierzesz? Zrobilam sobie walentynkowe paznokietki zelowe mm mm. Walentynki juz tuz tuz... Co do wakacji... Przez to ciągle zaciazanie przekladalismy i juz ..mamy wywalone..w kwietniu Spain i wakacje. Spain a w maju wypad do domku na odludziu ze znajomymi Pol zycia stracimy jak tak bedziemy zaciazac hee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślało się ze będzie bzyk i juz jak za dwojki która mamy wiec się chciało wszystko poukładać no ale przecież wszystko się może zmienić (w organizmie heee) i śmiać mi sie chce z lasek które pisza jakie to one płodne bo 2razy za pierwszym strzalem i jakby chciały 3 4kiedyś tam to tez pojdzie gładko a prawda jest ze w tej kwestii to zaden wyznacznik płodności. Bo za kiedys tam to Hashimoto moze spierd gore Lol Ide spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju co to za gadanie,jak się ma poronić to i tak się poronić? Gotuje się we mnie od razu to co jak jest jakaś analogia, coś sie zdarza po raz enty to lepiej stać przyglądać się i wierzyć że za którymś razem zdarzy się inaczej niż poprzednio? Mi lekarze mówili różne rzeczy, na wiele pytań nie potrafili odpowiedzieć, więc postanowiłam dowiedzieć się sama ;) z książek,badań naukowych,raportów. To jak mi tyle lekarzy mówiło że będzie tak trudno, długo potrwają starania 2-3lata nawet, to co to cud? Łut szczęścia? Przypadek? Lekarze leczą bo takie mają metody-tablety na wszystko. Jakie mają być te zarodki,fasolki jak zwał tak zwał sztucznie podtrzymywane hormonalnie? Faszerowanie hormonami bez poznania przyczyny,bo słupek hormonu wykazuje niedobory. Albo wiara w to że po tabletkach anty się unormuja hormony -niestety w większości nie wracają do normy. Poświęcając czas na powrót naszego organizmu do równowagi daje dużą szansę na zdrową ciąże, przecież to z korzyścią dla maluszka. Uwierzcie mi ze nie chodzi tylko o kwas foliowy,dziecko czerpie z Twoich rezerw energetycznych, zabiera Ci witaminy. Jest w tym pewna analogia wiele chorób autoimmunologicznych budzi się po ciąży właśnie, od Hashimoto po problemy z zapaleniem stawów. Przypadek? Zbieg okoliczności? Natura jest mądra-eliminuje slabe i chore jednostki- dlatego często tracimy ciąże nie wiedzac o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba to też ułożyć sobie w glowie, poradzić sobie z myśleniem, rozpracowywać psychike i pracować nad ciałem.Pytanie co zrobisz z tą wiedzą kiedy już wiesz, że jest inna droga. Tylko to jest znacznie trudniejsze bo na lekarzy zawsze możesz zwalić całą wine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosiabien, wow, ty chyba rozumy wszystkie pozjadalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju najważniejsze, że działa :) i że mam dobre intencje. Nie chodzi o wymadrzanie się. To w perspektywie czasu oszczędza nerwów i stresów. U mnie nie działało, a brałam hormony latami. Pytając lekarzy o alternatywne metody mówili że nie ma, mówiąc im, że źle się czuje po kolejnych anty zmieniali opakowaniach metodą chybił trafił. Cykle ponad 45dni w wieku 22lat nie miałam @ ponad pół roku. Patrząc na to to rzeczywiście cud ze zaszłam w ciążę po pol rocznym oczyszczaniu organizmu, w pierwszym cyklu starań :) to taka ze mnie madralinska rzeczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To uwazasz ze moja ciaza jest sztuczna ? Bo sztucznie podtrzymywana. Serio zjadłaś chyba wszystkie rozumy. Gościu biore duphaston NA PODTRZYMANIE mojej ciąży I ciesze sie ze ziółkami sie wyleczyłaś, ja juz zaciążyłam wiec ziółka to sobie moge ... nie powiem co. Wiec nie krytykuj tez lekarzy. A jesli byłoby u Ciebie coś nie tam i lekarz by Ci przepisał chormony ? Nie brałabym bo byś wiedziała co jest lepsze dla Twojego dziecka tak ? To Ty swoją ciąże powinnaś sama sobie poprowadzic bez zbędnych i bezsensownych wizyt. Zresztą pisałaś wcześniej ze lekarz Cie wgl nie słychał "A TY PRZECIEZ MU MOWIŁgosia SORRY troche mnie poniosło ale nie zachowuj sie tak gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa81
Dziewczyny czy robilyscie w ciazy badania na tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, po co się wykłucać. Ile ludzi tyle opinii. Każda z nas uważa że wszystko robi dobrze. Asiu uważam że bardzo dobrze że poszłaś do lekarza i teraz walczysz o to by urodzić zdrowe dziecko. Gosia siper że za pierwszym razem udało Ci się zajść Niestety na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, możemy stawać na uszach a i tak nic z tego. Ważne jest żeby zrobić wszystko na co nas stać, aby później nie zadreczać się wyrzutami sumienia, że zawalilam Asiu jeszcze kilka dni i mam głęboką nadzieję usłyszysz bicie serduszka. Gosia a Ty wczoraj nie byłaś czasem na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opinie na temat hormonów są różne. Najlepiej najpierw spróbować bez nich zajść, ale jak to już długo trwa, zrobić badania i zacząć brać leki. W przypadku silnej wady genetycznej która jest letalna (śmiertelna) leki nie pomogą i dojdzie do poronienia, więc nie ma co wariowac , że ciąża sztuczna itd. Czasem organizm potrzebuje wsparcia. Ziolkami też można sobie namieszać i zrobić krzywdę, a nawet poprzestawiac hormony. Nie mozna żyć ciągle bez zaufania do lekarzy inaczej ciąża będzie stresem, który może bardziej zaszkodzić. Gosia bien nie zachowuj się jak troll, bo temat zajścia w ciążę i utrzymania jest drazliwy i ja się wcale nie dziwię, że mogą puścić nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Ja miesiąc temu robiłam testy owu właśnie sprawdzić czy jest to jajeczko i w sumie z ciekawości :) ja kupuje w aptece po 18 zl 7szt lub 13 zł 5szt ale są i w aptece i takie co 10szt plus ciążowy za 12zl. Zamawiam przez neta w aptece Gemini (nie, nie jestem farmaceutą i to nie jest reklama :) ) W tym miesiącu jakieś trefne kupiłam bo mi się cały rezmazały a wcześniej miałam te same i wszystko ładnie wychodziło :( i dwa poszły już na zmarnowanie. Są jednak dwie kreski druga jeszcze jesna więc jak nic jutro razem z pączkiem wypączkuje się jajeczko :) A tak serio dziewczyny to ja nie cisne. będzie jak będzie :) chodzę na siłkę na fitness, planuje wakacje, szkolenie w pracy itd. Sex (mogę tak dobitnie pisać ?:) ) i tak jest u nas prawie codziennie i nie dlatego że planujemy zawsze tak mieliśmy . o tyle tylko, że drugi miesiąc przestaliśmy się zabezpieczać, a wcześniej jeszcze odstawiłam we wrześniu tabletki. Testy owu też robiłam po to by sprawdzić czy cykl po tych tabletkach się dobrze wyregulował, bo czytałam że bywa różnie. u mnie jednak wygląda że jednak wszystko jest ok. Ginekolog potwierdziła. A u Ciebie @Zołza przy tak rozjechanych cyklach dobrze wiedzieć kiedy masz jajeczkowanie :) i kiedy męża atakować jak lwica :D Co do reszty komentarzy myślę że wszystkie tu sibe dobrze życzymy. Ja Tobie @JoannaAsia życzę byś została szczęśliwą mamą :) każdy kolejny tydzień będzie spokojniejszy. te pierwsze miesiące najbardziej stresujące są. Trzymaj się ciepło Kochana i dbaj o sibie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Ja miesiąc temu robiłam testy owu właśnie sprawdzić czy jest to jajeczko i w sumie z ciekawości :) ja kupuje w aptece po 18 zl 7szt lub 13 zł 5szt ale są i w aptece i takie co 10szt plus ciążowy za 12zl. Zamawiam przez neta w aptece Gemini (nie, nie jestem farmaceutą i to nie jest reklama :) ) W tym miesiącu jakieś trefne kupiłam bo mi się cały rezmazały a wcześniej miałam te same i wszystko ładnie wychodziło :( i dwa poszły już na zmarnowanie. Są jednak dwie kreski druga jeszcze jesna więc jak nic jutro razem z pączkiem wypączkuje się jajeczko :) A tak serio dziewczyny to ja nie cisne. będzie jak będzie :) chodzę na siłkę na fitness, planuje wakacje, szkolenie w pracy itd. Sex (mogę tak dobitnie pisać ?:) ) i tak jest u nas prawie codziennie i nie dlatego że planujemy zawsze tak mieliśmy . o tyle tylko, że drugi miesiąc przestaliśmy się zabezpieczać, a wcześniej jeszcze odstawiłam we wrześniu tabletki. Testy owu też robiłam po to by sprawdzić czy cykl po tych tabletkach się dobrze wyregulował, bo czytałam że bywa różnie. u mnie jednak wygląda że jednak wszystko jest ok. Ginekolog potwierdziła. A u Ciebie @Zołza przy tak rozjechanych cyklach dobrze wiedzieć kiedy masz jajeczkowanie :) i kiedy męża atakować jak lwica :D Co do reszty komentarzy myślę że wszystkie tu sibe dobrze życzymy. Ja Tobie @JoannaAsia życzę byś została szczęśliwą mamą :) każdy kolejny tydzień będzie spokojniejszy. te pierwsze miesiące najbardziej stresujące są. Trzymaj się ciepło Kochana i dbaj o sibie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Ja miesiąc temu robiłam testy owu właśnie sprawdzić czy jest to jajeczko i w sumie z ciekawości :) ja kupuje w aptece po 18 zl 7szt lub 13 zł 5szt ale są i w aptece i takie co 10szt plus ciążowy za 12zl. Zamawiam przez neta w aptece Gemini (nie, nie jestem farmaceutą i to nie jest reklama :) ) W tym miesiącu jakieś trefne kupiłam bo mi się cały rozmazały a wcześniej miałam te same i wszystko ładnie wychodziło :( i dwa poszły już na zmarnowanie. Są jednak dwie kreski, druga jeszcze jasna więc jak nic jutro razem z pączkiem na tłusty czwartek wypączkuje się jajeczko :) A tak serio dziewczyny to ja nie cisne. będzie jak będzie :) chodzę na siłkę na fitness, planuje wakacje, szkolenie w pracy itd. Sex (mogę tak dobitnie pisać ?:) ) i tak jest u nas prawie codziennie i nie dlatego że planujemy zawsze tak mieliśmy . o tyle tylko, że drugi miesiąc przestaliśmy się zabezpieczać, a wcześniej jeszcze odstawiłam we wrześniu tabletki. Testy owu też robiłam po to by sprawdzić czy cykl po tych tabletkach się dobrze wyregulował, bo czytałam że bywa różnie. u mnie jednak wygląda że jednak wszystko jest ok. Ginekolog potwierdziła. A u Ciebie @Zołza przy tak rozjechanych cyklach dobrze wiedzieć kiedy masz jajeczkowanie :) i kiedy męża atakować jak lwica :D Co do reszty komentarzy myślę że wszystkie tu siebe dobrze życzymy. Ja Tobie @JoannaAsia życzę byś została szczęśliwą mamą :) każdy kolejny tydzień będzie spokojniejszy. te pierwsze miesiące najbardziej stresujące są. Trzymaj się ciepło Kochana i dbaj o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
niechcący komentarz dodał mi się 3krotnie .. ehhh:( sorry za zaśmiecenie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze jest drazliwy,nie niw uwazam Asiu, że Twoja ciąża jest sztuczna. I nie pilam ziolek, tzn tez.poczatkowo pilam kilka mcy temu ale na mnie nie dzialaly. Zlagodzily tylko pms. W sumie ziolka to tez inna forma tabletek bo tez dziala na objawy, mowie tylko o próbie znalezienia przyczyny. Kieruje to raczej do tych co się staraja zajsc a im nie wychodzi, czasem nie wychodzi nawet po tabletkach. To tez przecież wplywa na psychike. Obiecalam sobie ze znajde przyczyne. W ogole zanim zaszlam w ciążę to powiedzialam sobie, że 2018 bedzie rokiem wspierania kobiet. Przecież nie mam w tym żadnego interesu, nie chce nikogo wkurzyc,ani tym bardziej upokorzyc. Nie hejtuje , ani nie obrażam. W takim razie nie bede już mowic skoro nikt nie spytal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosiabien, w ktorym jestes obecnie tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Właśnie dziewczyny piszcie który tydzień już jesteście :) @Zołza nie napisałam Ci jak robię testy owu.. ja obliczam w kalkulatorze kiedy mniej więcej wypada mi owulacja. w tym miesiącu 8go tak wiec testy zaczęłam robić 5go. 5,6,7. jutro pewnie będą mocne dwie kreski.u mnie to tylko potwierdzenie że cykle się unormowały dobrze. ale u Ciebie te testy mogą mieć więcej pożytku bo przynajmniej ustalisz kiedy masz owulacje bo pisałaś że już sama biedna głupiejesz przez ten rozjazd. powodzenia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosiabien, napisz prosze jak sie teraz odzywiasz, bo wczesniej pisalas, ze bardzo zdrowo. Ja tez bym chciala sie zdrowo odzywiac, ale niestety teraz wiekszosc rzeczy, ktore sa zdrowe niestety nie przechodza mi teraz przez gardlo. Mam nudnosci i wymioty :( Napisz prosze co jesz, moze mi tez to podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×