Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Temat tabu na kefeterii....oszczędzanie w mieszkaniu jak oszczędzacie i na czym

Polecane posty

Gość gość
to jest tragedia. lodówke zdaje sie wymyslono jakies sto lat temu. elektrycznosc podobnie przynjamniej do zastosowań gospodarczych. praktycznie wszystko trzeba brac na wiare bo nikt sie na tym nie zna. a tak po prawdzie to ktoś oszczędza na naszej iewiedzy celowo wprowadzając w błąd. to są ogromne ilości energii. żarówka szczerze mówiąc wiele sie od pochodni nie rózni.. nawet ja z moją skromną wiedzą widze że coś tu jest pochrzanione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście zaraz będziecie wmawiać ze każda tak robi u siebie w domu i jest to konieczność haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weźmy przykład durnych przyzwyczajeń. lodówka w okresie zimowym. pomijając zamrażarkę mamy tam kilka stopni celsjusza uzyskiwanych energii ekektrycznej najczęsciej uzyskiwanej w turbinach parowych poprzez podgrzewanie wody spalaniem węgla. to jest jakas głupota totalna. to sa masakryczne koszty. przerz mozna se za okno na parapecie wystawić pare rzeczy. mam awersje do lodówek wydają dziwne dxwieki. denerwują mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro to takie normalne i świat nie jest dla księżniczek to rozumiem że jak jesteście w gościach to też walniecie kupę i po sobie nie spłukujecie, przecież to takie normalne a nuż siostra albo szwagier będą mieli ochotę się dołączyć i zaoszczędzić 5 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idea zmywarki natomiast jest dla mnie całkowicie niezrozumiała. chyba że ktos ma restauracje czy 50 osobową rodzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ty laska, przecież ty piszesz o sobie, w drugiej osobie liczby mnogiej :D skąd wiem? bo tamtym twoim poście było tylko, że zarabiacie 5tys. i ani mowy ile odkładacie :D ale blef :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Dzięki, wreszcie coś normalnego. Ja uważam że najwięcej kasy marnuje się nie magazynowanie jedzenia dlatego przykładam dużą wagę do tego aby racjonalnie robić zakupy i wykorzystywać produkty i ich resztki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś to że Ty ciułasz całe życie nie znaczy że wszyscy chowają do skarpety, a potem się przekręci w wieku 50 lat i tyle ma z pieniędzy a nos wyściubia jedynie do marketu bo tam mydło i kibel za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tak dawno luzie wędzili mięso. dzisiaj nie wolno. tzn wolno jak sie zapłaci za pozwolenie:D grill to co innego. grill jest dobry. chociaż tam też jest dużo dymu i ognia to \ straszliwe toksyny wytwarzane w tym procesie są neutraklizowane przez hektolitry piwa którego oczywiście nie wolno samemu sobie warzyc bo sie człowiek zatruje i w parlamencie europejskim sie pochlastaja z żalu i poapadna w żałobną depresje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Ty zarabiasz 10 tysięcy i walicie z rodzinką kopiec kreta w kiblu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ten temat brzmi "sposoby wkoorfiania tych których stac na wszystko"? jak cie to denerwuje że ktoś oszczędza to widocznie koorfa zarabiasz na tym ze nie oszczędza. dla mnie to jest oczywista oczywistośc . czy ja cie zapraszam do siebie do domu na wąchanie kupy? nie tu też cie nikt nie zparaszał. idź i trwoń pieniądze chyba ze w ramach idei maernotrwastwa marnujesz tu czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro zmywarka, lodówka są niepotrzebne to nie rozumiem co robicie w mieście, można żyć w lesie. Tam nie potrzeba sprzętów, prądu, ale chęć poszpanowania przez znajomymi jest silniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do kupy to zawartośc szamb po jakichś drobnych technologicznych modyfikacjach winna słuzyc za źródło energi dla producentów odchodów. jak dla mnie to jest kradzież. to moja koorfa kupa i jak ktoś chce ją sobie zabrać to ja mu jeszcze nie bede dopłacał za usługi flisackie kooorfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to widać że mało rozumiesz. jak zrozumiesz troche weiecej to wpadnij porozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Jest różnica między oszczędzaniem a wmawianiem ludziom że waleniu kupy jedna na drugą to norma a jak tego nie robisz to jesteś chamem i bogaczem który nie szanuje ekologii o której 99% osób na kafe nie ma pojęcia. Jestem takim samym użytkownikiem jak inni więc mogę się wypowiedzieć bo to nie jest NORMA kradzież mydła z marketu bo trzeba kombinować i wszyscy tak robią. Nie, niektórzy mają odrobinę godności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koorfa kooopa to tylko koopa skończ juzpiertolić o tych kooopach koorfa jakby spływały ze ścieków wprost do twojej wanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz godności bo kwestionujesz zwyczaje w cudzych domach. tak samo kwestionowałbyś obce kultury i sposób życia. nikt tu nie mówi co masz robic ze swoja kupa chociaż ochoczo i z premedytacja wypuszczasz ją do rzeki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd taka chęć oszczędzania na wszystkim co się da? Ja np musiałam oszczędzać jak mąż chwilowo stracił pracę, albo jak byłam studentką i zbierałam na wakacje, ale ogólnie nie żyję ponad stan. Jeśli nie starczałoby mi co miesiąc do 1-go to spróbowałabym zmienić pracę a nie zastanawiać się nad każdym wydatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"a skąd taka chęc oszczędzania" xxx a skąd taka dociekliwosc odnosnie tego co kto robi ze swoją kupą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Ty spadaj do marketu bo mydło Ci wyniosą i jak się będziesz myć?? i nie zapomnij o papierze toaletowym rolka aż 60 gr.... a taka kasa na ulicy nie leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słucham? powiedziałas żebym spadał do marketu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś nie pytam o wypróżnianie a widzę że tobie tylko to w głowie, pytam a ogół pomysłów które tu zostały przytoczone np.nie zmienianie podpaski, mycie okien gazetą, kąpiel kilka osób w tej samej wodzie. I nie Ciebie pytam ale użytkowników forum którzy wypowiadają się w temacie, bo większość twierdzi że zarabia nie wiadomo ile a wg są to dość skraje sposoby na oszczędzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie to nie jest ogół pomysłów to se pomysły któree z powodu słów kupa gazeta wypróżnianie i siki najbardziej zapadły ci w pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@14:17 chyba mnie mylisz z kimś innym... dla mnie oczywiste jest, że dorosła para powinna oszczędzać minimum 2-3 tysiące miesięcznie bez względu na metodę oszczędzania (w ramach budowy swej niezależności finansowej i poduszki bezpieczeństwa) dlatego nie dziwie się, że ktoś mocno zaciska pasa z wypłaty ledwie 5 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań!! to jest normalne każdy tak robi a jeśli Ty nie to jesteś zabufoniałą bogaczką!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche to podejrzane że ne lubisz robic kupy a ciągle o niej mówisz. w dodatku twierdzisz że to ktos inny. widocznie masz jakieś podswaidome popędy zwiazane z defekacją propnuje psychologa najlepiej takiego u którego nie ma ubikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dziś Ty spadaj do marketu bo mydło Ci wyniosą i jak się będziesz myć?? i nie zapomnij o papierze toaletowym rolka aż 60 gr.... a taka kasa na ulicy nie leży... xxx papier z Auchan taniej wychodzi (coś koło 45 gr za sztukę), nie wiem kogo stać - chyba nie ma co robić z kasą - by taki drogi papier kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak jedziecie na wakacje na które was stac to też nie korzystajcie z publicznych i hotelowych toalet bo to kradzież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś POWINNA bo Ty tak mówisz??? A dla mnie jest oczywiste że spuszcza się wodę w toalecie i mogę zaoszczędzić 1000 albo wcale a jak mnie nie stać na odłożenie kasy i godne życie to zmieniam pracę bo mam kwalifikacje i możliwości by to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś no widzisz kogoś stać a są nawet tacy co sobie kupią za 1,00 i co przeżyjesz to że ktoś ma kasę i może ją wydawać jak chce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×