Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Temat tabu na kefeterii....oszczędzanie w mieszkaniu jak oszczędzacie i na czym

Polecane posty

Gość gość
gość dziś gość dziś dziś ciekawe czy mogli kibel oczyścić po Waszej wizycie hahahaha smiech.gif na swoim przykładzie domniemasz? jak walisz klocka gabarytowo godnego godzilli to nawet cudotwórca by rozłożył ręce w akcie bezradności xxxx wahahaha :D oplułam monitor ze śmiechu "walisz klocka gabarytowo godnego godzilli" hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś nie dyskutuję z Tobą, zadałam pytanie wszystkim a Ty jak lwica bronisz tego by nikt nie potępił niektórych z pomysłów. Masz z tym jakiś problem bo atakowanie każdego kto cokolwiek napisze nie po Twojej myśli nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze o reklamowkach jako worków na śmieci. Owszem, nosze wielorazowe torby szmaciane, ale i tak zawsze gdzies wcisna reklamowkę. To przynajmniej niech sie jeszcze przyda na śmieci. Nie znosze bezsensownego marnowania wody, energii itd. Swoje dzici wychowuja w poszanowaniu dla ekologii. Wkurza mnie buractwo, ktore dumne jest z tego,ze leje bez opamietania co dzien hektolitry wody do wanny, wyrzuca na śmietnik jedzenie, malo zuzyte ciuchy czy meble, zamiast komus przekazac itd, mowiac dumnie " bo mnie na to stac". Ciebie moze w tej chwili stac, ale świata, którego jesteś częścia - nie. Co innego podbieranie rzeczy np w publicznych toaletach- to nie oszczedzanie, tylko zlodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dziś no widzisz kogoś stać a są nawet tacy co sobie kupią za 1,00 i co przeżyjesz to że ktoś ma kasę i może ją wydawać jak chce?? xxx ZŁOTÓWKĘ za srajtaśmę służącą do podcierania dupska... ja walę, co za debile :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś nie, kradzież jest wtedy kiedy wyciągam słoik nabieram mydła, biorę pod pachę 3 rolki papieru toaletowego i zabieram do siebie do domu bo jestem taka oszczędna, proszę czytać ze zrozumieniem chyba że udajesz debilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jepac świat. świat sobie poradzi. ja po prostu mówie że nie będę płacił za transportowanie mojej kupy na jakaś łąke rzeką bo to bez sensu. mze jeszzcze jakby mi lesniczy odpalił troche drewna za te usługe to bym mógł pomysleć. ogólnie robienie czegoś bo go na to stać nie wrózy nic dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie debile tylko aż Cię skręca że dla Ciebie 50 gr to majątek a jakiś bogacz wydaje sobie 1zł na rolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kradziez jet równiez wtedy kiedy markety nie płacą podatków i kosztów odprowadzania ścieków bo ja za to płace. w tej sytuacji słoik mydła to niewielka rekompensata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nie wmawiajcie ludziom że zwoływanie domowników do zbiorowego defekowania jeden po drugim czy nie zmienianie podpasek jest normalne, x no jasne, ze to nie jest normalne, ale nie sadzisz chyba ze to była prawda? Czy wy macie tu choc odrobine inteligencji? Temat jest prowokacją, i siedzi tu jakas zartownisia która podpuszcza ludzi do kłótni. Wpis z 8: 53 NIE był na serio... Jak to rozróznic? Moze i sa gdzies rodziny w jakiejs skrajnej biedzie, które sa zmuszone do niespuszczania wody w kiblu, ale zapewne nie maja internetu, a przede wszystkim - nie przyznaja sie do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no kupy nie wolno robic na kupe trzeba ją rozcieńczyc w rzece wtedy ma wiekszą gęstosc i łatwiej w niej pływac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
równiez wszelkie ryby bardzo lubia kupe potem mozna je złowić i wstawic do marketu z napisem ekologiczne karmione kupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś rekompensata?? Haha to może ustawimy się w kolejce po mydło i papier toaletowy do publicznych toalet w ramach tej rekompensaty. Cóż jakie sposoby na oszczędzanie taki poziom pań które się tutaj wypowiadają, może z 2 osoby podały jakieś normalne sposoby. Reszta to dno które sknerzy na wszystkim co się da zasłaniając się ekologią, wmawiając że zarabiają po 10 000 i każdy tak naprawdę to robi w domu bo to NORMALNE a jak nie to oczywiście nie szanuje pieniędzy, środowiska i jest burakiem, lepiej stąd uciec zanim wielkie damy sprowadzą do swojego poziomu i pokonają swoim doświadczeniem a widzę mają je nie małe nie tylko w patologicznych zachowaniach ale również w kradzieżach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"to może ustawmy sie w kolejce?" xxx mysle ze atak szerokim frontem badź okrażenie będzie lepszym pomysłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Dlatego odpuściłam już wczoraj gdy przeczytałam parę wypowiedzi a dziś weszłam i widzę że temat się rozkręcił by wkurzać innych. Lepiej wpisać sobie w google jak zaoszczędzić tutaj niczego wartościowego się nie dowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty chyba nie rozumiesz ze mnie c***j obchodzi środowisko. po prostu nie lubie jak mnie ktos rżnie na kase i wmawia ze to wysoki standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
srodowisko mnie obchodzi o tyle ze generuje dla mnie koszty bo ktos mi wmawia ze musze ponosić koszty jego oczyszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Zgadzam się, można też pobrać fajne arkusze na spisywanie wydatków i większą kontrolę nad nimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ty chyba nie rozumiesz ze mnie c***j obchodzi środowisko. po prostu nie lubie jak mnie ktos rżnie na kase i wmawia ze to wysoki standard gość dziś srodowisko mnie obchodzi o tyle ze generuje dla mnie koszty bo ktos mi wmawia ze musze ponosić koszty jego oczyszczania xx dzieki ludziom, ktorych chuj obchodzi srodowiska( a sa ich miliony na swiecie) mamy wlasnie tak zasyfione powietrze, wodę, ziemię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś kradziez jet równiez wtedy kiedy markety nie płacą podatków i kosztów odprowadzania ścieków bo ja za to płace. w tej sytuacji słoik mydła to niewielka rekompensata xx Kradziez to kradziez, Nie ma usprawiedliwienia, ze ktos kradnie, wiec i ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś @14:17 chyba mnie mylisz z kimś innym... dla mnie oczywiste jest, że dorosła para powinna oszczędzać minimum 2-3 tysiące miesięcznie bez względu na metodę oszczędzania (w ramach budowy swej niezależności finansowej i poduszki bezpieczeństwa) dlatego nie dziwie się, że ktoś mocno zaciska pasa z wypłaty ledwie 5 tysięcy. vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv taaaaaa ktoś jak zarabia 5tys, to ci odłoży 3 tys :O i będzie żył za 2 tys, z opłatami i żarciem, no chyba kątem u teściowej i wpiedziela zupki Vifon i kaszankę w 5 smakach. A jak zarabia 3 tys. i ma odłożyć 2 tys., wg ciebie to jak babcie kocham mieszka w kartonie w tym markecie, sra tam, myje się na stacji benzynowej i fontannie, a stołuje się w barze Miś i w osiedlowej jadłośmieciarni - co wygrzebie z kubła to jego. Chociaż w sumie, jak ludzie zobaczą takiego w katonie to sami będą mu bułki i banany rzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś gość dziś @14:17 chyba mnie mylisz z kimś innym... dla mnie oczywiste jest, że dorosła para powinna oszczędzać minimum 2-3 tysiące miesięcznie bez względu na metodę oszczędzania (w ramach budowy swej niezależności finansowej i poduszki bezpieczeństwa) dlatego nie dziwie się, że ktoś mocno zaciska pasa z wypłaty ledwie 5 tysięcy. vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vv taaaaaa ktoś jak zarabia 5tys, to ci odłoży 3 tys pechowiec.gif i będzie żył za 2 tys, z opłatami i żarciem, no chyba kątem u teściowej i wpiedziela zupki Vifon i kaszankę w 5 smakach. A jak zarabia 3 tys. i ma odłożyć 2 tys., wg ciebie to jak babcie kocham mieszka w kartonie w tym markecie, sra tam, myje się na stacji benzynowej i fontannie, a stołuje się w barze Miś i w osiedlowej jadłośmieciarni - co wygrzebie z kubła to jego. Chociaż w sumie, jak ludzie zobaczą takiego w katonie to sami będą mu bułki i banany rzucać. X Bo ludzie myślą że każdy żyje tak jak oni. Nie mam z czego to nie odkładam, chcę mieć z czego odkładać muszę więcej zarabiać czyli podnoszę swoje kwalifikacje, szukam innej pracy. Odkładanie pieniędzy nie jest przymusem tylko świadomą decyzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast oszczędzać staram się, żeby u mnie w domu nie potrzebne było żadne oszczędzanie. Ma na wszystko wystarczać i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@15:13 dlaczego tak uważasz? dla przykładu u mnie czynsz 350 zł do pracy na piechote - transport - 0 zł karta do telefonu - 25 zł internet + tv - 89 zł jedzenie + chemia - max 400 zł/msc także jeszcze ponad 100 zł na rozrywki zostaje :) spokojnie dałoby radę wyżyć u mnie za 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś u CIEBIE ale nie u KAŻDEGO dociera????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jedzenie + chemia - max 400 zł/msc" vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv buhahahhaa no to jak pisałam zupki vifoo, kaszanka, w 5 smakach i na sałatę starszy :D aaaaa i jeszcze chemia?? krem nivea za 5zł, mydło i papier z marketu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćvhhgvb
Ja pierwsza napisalam o reklamowkach na smieci. Mi nie chodzi o ekologie, a o oszczednosc, za torbe z biedry place 0,07gr a za worek ok 0,40-0,50gr niby nie duza roznica ale jak do zakupow dokladam 0,14gr za torby a mialabym dac 3,99 czy tam 4,99zl za worki to jest roznica. Dla jasnosci bo zaraz bedziecie jechac z hejtem, wode w wc spuszczamy zawsze! Myjemy rece namietnie orzed kazdym posilkiem, dwa razy po "2" dla pewnosci a domestosu uzywam co dzien rano gdy chata pusta. Tak, ja panicznie boje sie tych reklamowych zarazkow czy grypy jelitowej poza tym brzydze sie cholernie. W torebce mam zawsze chusteczki antybakteryjne i jak sie z kims witam a nie mam mozliwosci umyc rak to przecieram chociaz. Nigdy nie jem na miescie bo nie mam gdzie umyc rak. Warzywa myje pod bierzaca woda bo boje sie jajeczek owsikow czy tasiemca a wczesniej pryskam je roztworem octu z woda 1/1 na kilkanascie sekund zeby miec pewnosc, ze wytrulam a nie tylko umylam pasozyty. Co msc mamy po 250zl za sama wode a teraz mamy 800zl doplaty wiec nie pieprzcie, ze ktos kto zuzywa torbe z zakupow jest brudasem czy chytrusem. Brudasami nie jestesmy ale oszczedzam na innych rzeczach, po prostu nie lubie wydawac pieniedzy na cos bez czego moge sie obejsc. Ot rzeczywistosc. Dla ekologii sortuje odpady, juz samo mycie pojemnikow po serkach, maslach itp troche kosztuje wiec szczerze, to nie ma teraz nigdzie ekologii, to puste gadanie skoro sprzedaja pora w folii... Bez sensu. Tez np. U mnie w kauflandzie jest tak, ze po 20 przeceniaja wszystkie warzywa bo rano maja swieze, My i tak jezdzimy pozno do sklepow bo maz pracuje do 18 i tak np.za salate zamiast dac 1,49zl to kupuje za 0,39gr ale dlatego, ze tam jestem, specjanie nie jezdze. Kazdy orze jak moze. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś mydło i papier jako deputat od państwa w ramach rekompensaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gazu i prądu nie używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "jedzenie + chemia - max 400 zł/msc" vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv buhahahhaa no to jak pisałam zupki vifoo, kaszanka, w 5 smakach i na sałatę starszy smiech.gif aaaaa i jeszcze chemia?? krem nivea za 5zł, mydło i papier z marketu smiech.gif xxx nie wiem jakim grubasem zapasionym jesteś, że się nie wyżywisz za 3 stówki/msc + 100 zł chemia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś I brawa dla Ciebie :) bardzo fajne sposoby i nie mydlisz oczu innym jaka to z Ciebie proeko babka. Rozumiem że komuś ciężko i sama mam parę sposobów na oszczędzanie a jak ktoś nie musi tego robić i może wydawać kasę na co chce to zazdroszczę bo to komfort psychiczny kiedy nie kombinujesz jak się da. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×