Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
Ja bedac w ciazy 15 lat temu przytyłam z 50 na 70 kg.Nadziwniejsze było to,ze przytyłam tak jakoś nierównomiernie,bo poszło mi w ramiona i bary,a mąż sie śmiał,ze wyglądałam jak NRD-owska pływaczka na sterydach,hehe ... teraz wazę 65 i jak znowu tak przytyje to chyba będę jak pudzian teraz wyglądać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja już po wizycie. Dzidzia duża, prawie 5,5cm i teraz już mam termin na 24 lipiec, a nie 30 ;) Mi nie przysługują darmowe prenatalne, bo mam w tym roku 34, ale lekarz powiedział, że mi może coś naściemniać w skierowaniu jak bym chciała iść, żeby za darmo wyszło :) Myślicie, że powinnam skorzystać? Po za tym wszystko wygląda ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inga, pewnie,ze korzystaj.u mnie w mieście, usg prenatalne plus test pappa to koszt Ok.450 zł,wiec sporo zaoszczędzisz. Moja dzidzia ma 1,1 cm wiec twoja jest dokładnie 5 razy większa od mojej.zreszta termin mam prawie miesiąc po tobie czyli 23.08 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Wiem właśnie, że to jest drogie, więc nawet nie brałam tych badań pod uwagę. Ale jeśli mój lekarz chce mi załatwić darmowe to czemu nie. Z tego co się orientuję to jest test z krwi i takie dokladniejsze usg tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inga,te badania robi sie między 11 a 14 tygodniem,wiec wydaje mi sie ze u ciebie to już chyba czas na nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2106
Mam termin na 23.08 :) pozdrawiam inne przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Hej, mogę do Was dołączyć? Termin mam na 25.08 (wg usg 18.08). Mam już syna (w tym roku będzie miał 7 lat), także różnica wieku będzie a ja nic nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Tak wiem, już się umowilam na 17 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
mandarynkaa - witaj i zapraszamy do pisania...Jak Twoje samopoczucie w ciąży? Inga - ja bym skorzystała z darmowych badań, widzę że już podjęłaś decyzję:-) Kiedy zamierzacie powiedzieć o ciąży najbliższym, szczególnie chodzi mi o dzieci, rodziców, teściów? U nas na razie wie tylko mąż. Planuję po prenatalnych powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
U mnie najbliższa rodzina dowiedziała się w święta. Syn tez już wie, ma 7 lat i bardzo się cieszy. Codziennie planuje jak to będzie z dzidzią. Reszta wkrótce się dowie, bo mój brzuch nie pozostawia złudzeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Właśnie dziewczyny jak tam brzuszki? Widać już u was coś? Że mnie w domu się śmieją że chyba bliźniaki zmajstrowaliśmy bo jak na ten etap to widać dużo a dość szczupła byłam do tej pory. O ciąży wiedzą tylko domownicy, teściowa i rodzeństwo męża. Reszcie powiemy po usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mandraynkaa samo przyjdzie... To tylko odświeżenie pamieci... Pozatym kazde dziecko chowa sie inaczej...choc podobnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My stwierdziliśmy, że pora już coś zacząć się starać bo to róznie bywa, mam grupe krwi 0 rh-, podobno gorzej się zachodzi- zaszłam za pierwszym razem, w sobotę kupiłam test, tydzień coś już przeczuwałam ale myślałam to na pewno okres, w piątek bolały mnie tak plecy i brzuch, że rano poszłam do apteki po test, wyskoczyły dwie grube kresy po 3 sekundach we wtorek byłam już u ginekologa i jest 5,1cm 7 tydzień i jeden dzień, dziś już drugi, jak to ginekolog stwierdził idealnie pokryło się z tym co podałam ( data ostatniej miesiączki). Nie wzięłam L4, dziś mam stresujący dzień , czas powiedzieć pracodawcy, że muszą kogoś poszukać na moje miejsce, bardzo się denerwuje, jestem osobą która nigdy nie była na l4 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiniulasek- cos duże to twoje dzidzi jak na 7 tydzień ciazy.w tym wieku jest mniej więcej wielkosci 1-1.5 cm...( taka fasolka) Ja powiedziałam o ciazy dzieciom i najbliższej rodzinie,reszta dowie sie z czasem... Dziewczyny,macie już karte ciazy ? Bo moj ginekolog powiedział ,ze na następnej wizycie dopiero zalozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś tam przeczytałam na zdjęciu usg 5,1cm;) może to coś innego :D, raczej na pewno to coś innego hehe, serduszko bije i kręgosłup już zaczyna być widoczny, uważacie że jeszcze nie powinnam mówić pracodawcy? myślę że po badaniach prenatalnych to trochę za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
Ja dziś 7+6dni, 15.01 ginekolog :) na pierwszej wizycie byłam w 5+5dni nie było za dużo widać, powiększone endometrium i maluteńki zarodek. Mam nadzieję, że w poniedziałek będzie już biło serduszko. Oprócz dużego zmęczenia, bólu piersi i podbrzusza żadnych objawów :) A brzuszek jak pojem to trochę odstaje, zwłaszcza, że jestem już 1,5kg a plusie, ale myślę, że to woda i torchę to, ze rzuciłam palenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
@kiniulasek moim zdaniem po badaniach jak najbardziej okej, największe ryzyko się zmniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam u lekarza juz 2 razy :) najpierw jakoś w 5 tc i prawie nic nie było widać. Za drugim razem był to dokladnie 7 t i 6 d. Kartę założą mi dopiero na kolejnej wizycie jak zrobię wszystkie badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
kiniulasek - ja w pracy powiem po prenatalnych. Jak dla mnie za wcześnie... Brzuszka jeszcze u mnie nie widać. Kartę ciąży miałam założoną na poprzedniej wizycie. gośćA - ale by było jak byście mieli bliźniaki:-) Cieszyłabyś się? Goście - prośba o podpisywanie się, założenie sobie loginu, nie wiadomo kto jest kto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
kjkjkj - ja nauczona doświadczeniem z poprzednich ciąż poszłam już do gina w 8 tc i było widać piękny zarodek z bijącym serduszkiem. Nie chciałam przeżywać jak w pierwszej ciąży, gdy poszłam bardzo wcześnie i był widoczny tylko pęcherzyk, to były najdłuższe 2 tyg. w moim życiu, w oczekiwaniu na kolejną wizytę i pojawienie się zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@lindgreen planowo chciałam iść dużo później,ale te święta, sylwester, wolałam wiedzieć wcześniej czy to w ogóle to czy nie jakiś torbiel lub coś w tym stylu :) teraz siedzę jak na szpilkach,ale jeszcze parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja też musiałam iść szybko do gina bo miałam taką sytuację, że zwolnili mnie z pracy (po 3 latach z umową na czas nieokreślony więc milusio ;) ). No, ale karma wróciła do mojego szefa szybciej niż bumerang, bo się okazało, że jestem w ciąży i byłam już w momencie gdy dawał mi wypowiedzenie :D Potrzebowałam na szybko zaświadczenia, żeby mógł mi wypowiedzenie anulować. A w związku z tym, że nie przywyklam chodzic tam gdzie mnie nie chcą to wzięłam od razu L4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
Inga - nieprzyjemna sytuacja, rzeczywiście... kjkjkj - do kiedy planujesz pracować? To Twoje pierwsze dziecko? Ja w obu ciążach przechodziłam do pracy prawie do samego końca. Zobaczymy czy tym razem też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Lindgren oczywiście że byśmy się cieszyli choć nie wiem jak dała bym sobie radę z czwórką dzieci. Zwłaszcza że różnica wieku nieduża. Karty ciąży też nie mam, w pon ma mi założyć jak wyniki badań będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
Lindgreen - mam zamiar pracować do 7 miesiąca,zwłaszcza ze mam prace biurowa, oczywiście jak coś bedzie się dziać to pójdę wczesniej :) pierwsza ciaza. A Ty jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
kjkjkj - ja mam bardzo lekką i przyjemną pracę, którą bardzo lubię, więc będę chodzić do pracy ile się da:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Moja praca była bardzo stresująca, więc gdyby nie to wypowiedzenie to i tak nie wiem ile bym dała radę. Niemniej zazdroszczę wam, że pracujecie, bo ja się nudzę na tym L4 strasznie. Muszę sobie znaleźć zajęcie bo niedługo zwariuję :) Chciałabym wymyślić coś na przyszłość, najlepiej jakąś własną działalność, żeby nie mieć potem problemu. Jakoś słabo widzę powrót na rynek pracy w wieku 35 lat. Pewnie bedzie ciężko coś znaleźć. Za to mój syn teraz jest zachwycony, że ma mamę w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Ja z kolei jakis czas temu zrezygnowałam z pracy. Byłam psychicznie i fizycznie zmęczona,częste delegacje,praca po godzinach...Rodzina na tym tylko traciła.Posiedzialam trochę w domu i kiedy już rozglądałam sie za czymś nowym to trafiła sie niespodzianka w postaci trzeciej ciazy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×