Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość meeg3232
Ja mam niestety ok 4-5kg na plusie ale to bardziej od tego że bardzo dużo wody mi wstrzymało bo mam wade nerek i przy każdej ciąży tak miałam ..nie powiem bo brzuszek jak na mój tydzień też mam spory :) W normalne ubrania niestety od tego tygodnia nie wejdę tzn w spodniach z trudnością się zapinam. A ze leze bo jestem na podtrzymaniu to tez swoje robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
No i rozwaliło mnie zapalenie zatok. Jak do tygodnia nie przejdzie to antybiotyk. Żadnych kropli do nosa nie mogę bo wymiotuję zaraz. Dostałam syrop. Ja jak naradzie schudłam 1 kg. Nadal męczą mnie mdłości, na mięso nie mogę patrzeć nawet. U mnie termin z Om i usg się pokrywają. Puźniej pewnie wyjdą różnice ale to pierwsze usg co do terminu jest najbardziej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Niestety ale tak jest w ciąży...u mnie dziewczynki były teraz chore i jak poczulam że bolą mnie stawy to trochę się wystraszyłem i obrazu domowe sposoby ale cis wisi w powietrzu a zatoki?bez antybiotyku raczej się nie obędzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
Meeg3232 Ty też spodziewasz się 3 dziecka? :) ale Was tu dużo :)) mnie wczoraj rano bolało gardło ale na szczęście już mi przeszło. Póki co trzymam się bez żadnego przeziebienia itd. A co roku jestem chora. Rok temu w styczniu leżałam prawie 2 tygodnie w łóżku na antybiotyku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Współczuję Wam chorób. Ja ostatnie lata też jestem chorowita. Miałam zacząć starania o dziecko latem, a non stop brałam antybiotyki. Jak nie angina 3 razy z rzędu, to potem ból zęba i stan zapalny uniemożliwiający jego wyrwanie więc znów antybiotyk. W listopadzie dostałam zapalenia oskrzeli, myślałam, że płuca wypluję, a co gorsza czułam, że mogę być w ciąży (to było 3 dni przed terminem @) więc leczyłam się czosnkiem, cytryną i imbirem (o dziwo zadziałało) :) Teraz odpukać spokój, ale nie wiem na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Tak:) 3 ..mam już 2 córki ...wkasnie widzę że"3"jest tutaj sporo,powraca 3+2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Meg3232- ja tez mam dwie córki.Pewnie tak jak ja liczysz po cichu,zeby tym razem był chłopak:-) Mnie odrzuca kompletnie od mięsa,smażonych tłustych rzeczy.Jestem za granica i marze o talerzu ogórkowej,a tu zup raczej nie jadają:-( . Na szczęście jutro już wracamy,wiec ugotuje sobie cały gar po powrocie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Taka właśnie mam cichą nadzieję a ż jedzeniem mam tak samo..najchetniej to bym jadla suchy chleb bo nic mi po nim nie jest a jeszcze niestety jak coś zjem to za chwilę śpię na stojąco ...w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę i żeby tylko nie okazało się że i tym razem będę ja mieć bo wygląda to tak samo.Ta ciąża jest inna niż moje 2 poprzednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie już termin prenatalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Tak...na 30.01.18 ..juz się doczekać nie mogę :) Pewnie wiele z Was już miało prenatalne bo dużo tutaj wcześniejszych terminów...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Ja mialam w piatek prenatalne. Niestety lekarz kazsl mi przyjechac za 2 tygodnie. Dzidzia jest bardzo malutka, zaletwie przekroczylam prog 11 tyg. no ale tak mnie umowili. Lekarz powiedzial ze niechce ryzykowac i tak powaznych badan robic na chybil trafil. Ciekawe co tam sie w brzuszku chowa. Macie imiona? Tak mi sie spodobali imie Dorotka, ze pewnie bedzie chlopak. Jak zawsze na opak. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Haha sorki za pisownie. :-) Cwicze z corka 2,5 roku spanie w nocy bez pampersa i noce sa przebiegane. Komenda siku, moje oczy same sie otwieraja i biegam, nawet jesli to sa 3 kropelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Ja z drugą corka byłam 4x na prenatalbtch bo na pierwszych cis z sercem byli nie tak a potem tak się ruszał że nie mógł nic pomierzyc ....ja myślę że jak dziewczynka ..zuzia ..a jak chłopiec to Jas ale to może jeszcze się zmienić :)To są moje upodobania na teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co usg genetyczne między 11 a 14 tyg robi się przez brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Nie pamiętam jak miałam robione to gen. teraz mam w 13 tyg i też nie wiem jak będzie robione....alw dobre pytanie?!Może dziewczyny które już miały robione coś podsuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Badanie genetyczne robi sie przez brzuch miedzy 11-14 tygodniem. Ja mialam skonczony 11 tydzien i 2 dni, ale dzidzia nieosiagnela minimalnego wzrostu 4,5cm. To jest wymog, a moje malenstwo mialo 4,4cm. Przystalam na zalecenie lekarza i nie prostestowalam, bo zalezy mi na konkretnych badaniach wiec przeczekam 2 tygodnie, bede miala skonczony 13 i spokojnie bede mogla zyc uswiadomiona ze jest dobrze albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Ja ostatnie usg miałam w 10t0d i dzidzia miala 3.10cm a to prenatalne mam teraz w 13 tyg.dokladnie 30.01. Nawet nie wiedziałam że są wytyczne co do "wielkosci"dziecka ale widocznie też dziecko musi być wystarczająco duże by móc poszczególne organy poprawnie zmierzyć...Ostatni poród miałam prawie 7 lat temu ale nie pamiętam za bardzo jak to wszystko bylo,gdzieś umknęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Ja bylam w klinice w Katowicach. Lekarz sam mowil, ze dzieciaczki w 11 tc sa rozne. Jeden ma ledwo ponad 4, a drugie moze miec prawie 5. Faktycznie powiedzial, ze te 4,5cm to miara, ktora pozwala okreslic stan dziecka i prawidlowo zmierzyc wszystkie organy. Kazdy milimetr mniej daje wynik niepewny. A ze w klinice pracuja lekarze z powolania, to zaden byle jal go nie przeprowadzi i nie podpisze sie pod nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Ja bylam w tej samej klinice 3 lata tamu ze swoim pierwszym dzieciaczkiem w brzuchu i w tedy taka sytuacja nie miala miejsca, ale Panie w recepcji zapisywaly na dalsze terminy niz ten najmniej wymagany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
W sumie też bym wolała żeby lek.powiedzial mi że trzeba przyjechać raz jeszcze niż zrobić to i nie być pewnym w 100% ...tak jak pisałam wcześniej też jeździłam kilka razy.W tym okresie dziecko ma przyrost kilku krotny i każdy dzień się liczy.Badanie krzywej cukrowej robi się ok 20 tyg. czy teraz jest inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krzywa cukrowa między 24-28 tyg ciąży. Chyba że glukoza na czczo wychodzi źle i lekarz zaleci wykonać krzywą wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniiia91
u mnie się dużo dzieje, wykryto u mnie nieznaczną niedoczynność tarczycy, skierowanie dostałam do jedynej poradni endokrynologiczno -gin ekologicznej na małopolskę całe szczęście że mieszkam w Krakowie, nastałam się 3 godziny żeby pogadać z nim 5 minut i dostać termin za 4 tygodnie :) jestem też po rozmowie z szefem ^^ kamień z serca, bo już po nocach nie mogłam spać , w poniedziałek kolejne USG -stuknie mi 10 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja miałam prenatalne 12t2d i dzidzia miala 6.8 cm. Lekarz mówił, że to jest wielkość na 13t0d. Też mi wyszła w ciąży lekka niedoczynność tarczycy i biorę leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U moich 2 kolezanek tez zdiagnozowano lekka tarczyce i to wlasnie w ciazy. I to w ostatnim czasie. Niedoczynnosc, a sa chude jak patyki. Ja za to 2 ciaza i ten brzuch mi wywala strasznie. Moj maz mowi ze przesadzam, no ale przeciez patrze w lustro. W pierwszej ciazy taki brzuch mialam w 4 miesiacu. Mnie rozmowa z szefowa o ciazy tez stresowala i powiedzialam w 10 tygodniu. W 11 niestety juz musialam isc na l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiiinga91
Ja jestem w pierwszej ciąży i mi tez brzuch wywaliło- 10tydz, normalnie ważyłam 53kg a teraz jestem jak dziecko z Afryki, w spodnie się dopinam normalnie ale brzuch mam wzdęty okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
Madoro - w jakiej klinice byłaś? Bo ja też ze Śląska i mam się kierować do Katowic :) lekarz polecał mi Sodowski Centrum. 1 lutego mam zadzwonić się umówić :) Ja dziś zaczęłam 11 tydzien <3 Madera88 - +1,5kg , ale nie powiem, żebym się oszczędzała w jedzeniu ahhah, teraz trochę poluzowałam , bo już nie jestem ciągle głodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o imiona dla chłopca Kamil (tylko to imię mój mąż preferuje) a dla dziewczynki Juliannka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja kończę 14tc a brzuch mam taki jak w 1 ciąży w 20tyg. Tylko 1kg na plusie co mnie dziwi, bo ciągle głodna jestem i ciągnie mnie bardzo do słodkiego. Gdybym przed ciążą tyle jadła już bym z 10kilo przytyła bo ja z tych co tyją od wąchania czekolady. Wydaje mi się, że to przez te hormony które biorę tak mi się poprawił metabolizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Dziewczyny bo z tymi brzuszkami bywa różnie ..ja jestem teraz w 11t1d i mam brzuch jak w 5 mięs a moja bratowa jest w 13 i nic nie widać a zaznaczam że grubaskiem nie jestem ..tylko ja jestem wielorudka :)ja dzisiaj miałam bad.i boję się o te cukrzycę ale na szczęście z tarczyca jest ok puki co..a tarczyca po porodzie jakoś zanika jej poziom czy raczej zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×