Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość słomka88
Inga rozumiem o czym mówisz :D ale ja jestem głupolem, że nie zbadałam tej mojej torbieli przed ciążą, przecież to logiczne, że lekarze nie będą mogli się wypowiadać na jej temat po 8 latach od ostatniego badania!!! Trzeba się badać i koniec! A teraz mam nadzieję, że mnie neurolog nie udusi jak do niego pójdę :p A teraz przyjemniejsze sprawy :) mój dzidziuś ma 1,5 cm, bije serduszko :) na usg widać było małego człowieczka - niesamowite!! Dostałam skierowanie na badania prenatalne (mój lekarz wystawia i na skierowaniu pisze jakąś przyczynę, którą kazał się nie przejmować - mówił, że coś musi wpisać, bo inaczej nie zrobią mi na NFZ). Bardzo miłe, że nie będę musiała za nie płacić :) a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Słomka u mnie to samo :) Lekarz podał ma skierowaniu jakąś lewą przyczynę, żeby zrobili mi na NFZ :) Idę 17, mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wy głupie o tym piszecie na forum publicznym :o brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Gościu bo oczywiście nikt nie wie, że takie rzeczy się dzieją i wszyscy myślą, że w Polsce wszystko obdywa się uczciwie ;) Ochłoń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Strasznie dokuczają mi mdłości. Od niektórych produktów spożywczych mnie totalnie odrzuciło zwłaszcza od kwaśnego. Jem słodkie na przemian ze słonym i tym razem nie mam takiego przeczucia co do płci jak w poprzednich ciążach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Inga już 17 stycznia? W którym jesteś tygodniu? Ja jestem w ósmym (tzn w trakcie ósmego). W poniedziałek będę się umawiać na prenatalne i obiecałam sobie, że umówię się też do neurologa :p bierzecie coś (suplementy, witaminy)? Mi gin kazał brać witaminę B1, B6 i prenatal. Niby te witaminy B mogą zmniejszyć mdłości, ale to chyba pic na wodę, bo właśnie leżę jak kłoda i czekam aż przejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Tak już teraz, to bedzie 13tc. Termin z OM wypada na 31 lipiec, ale nie ma tu grupy z lipca, a pewnie i tak urodze pozniej ;) choc wg usg ostatnio cos bylo o 24 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,mam głupie pytanie.Czy bolą was piersi? Bo mnie od wczoraj nie bolą i są takie jakby bardziej miękkie i mniej wrażliwe.mam nadzieje,ze nic złego sie nie dzieje,bo jestem teraz za granica i dopiero za 2 tygodnie wracam,wiec do lekarza nie mam jak sie udać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
A który masz TC? Mnie np w 1 ani razu nie bolały. teraz w 2 raz bolaly bardziej raz mniej. Teraz już prawie wcale, ale już 13tc więc chyba wszystko się pomału uspokaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
Witajcie dziewczyny po weekendzie! W pracy mamy trochę papierów do ogarnięcia, więc nie mam czasu na forum. gośćA - ja zajazdam sie kwaśnym , od słodkiego mnie odrzuca... Inga - czyli masz najwczesniejszy termin porodu z nas... Co powiecie na tabelkę z nikiem, terminem porodu tak byśmy miały wszystkie te dane w jednym miejscu? W końcu jest tu nas trochę i ciężko się będzie połapać, kto, kiedy itp. MiaWillson - ja miałam na początku pełne piersi, bardzo obrzmiałe, bolące, od jakiegoś tygodnia są miękkie i sflaczałe...W ogóle praktycznie nie mam żadnych objawów, oprócz chcicy na kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Ja dziś po wizycie no i niestety cukrzyca ciążowa. W środę na cito usg mam zrobić bo jeszcze nie robiłam a przy cukrzycy trzeba częściej robić. Trochę jestem podłamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
gośćA nie załamuj się. Dużo moich koleżanek dostało cukrzycy ciążowej i wszystkie urodziły zdrowe bobasy. Po porodzie minie. A dostałaś jakieś zalecenia żeby udać się do diabetologa? Bo dietę musisz trzymać. MiaWillson mi przed samą wizytą zrobiły się miękkie a na wizycie wszystko ok, także nie ma co się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
GośćA dostaniesz dietę i urodzisz zdrowego bobasa. Po za tym na tej dietę się mało tyje, więc plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Dzieki za pocieszenie dziewczyny.Mam za sobą dosyć ciężka podróż,byłam wczoraj mega zmęczona,jestem przeziębiona no i jeszcze te piersi,które wcześniej były twarde i bolące to teraz sflaczały:-) Jednak,jeśli wy tez tak miałyście to Ok,nie martwię sie. Panikara ze mnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Nie mam norm jakoś bardzo przekroczonych, kilka punktów na czczo i po godzinie. Nie dostałam nigdzie skierowania tylko mam pilnować diety. Mam znajomego dietetyka ułoży mi dietę na początek a potem sama sobie będę układać. O ile z odstawienie słodkiego nie mam większego problemu o tyle dżem do tej pory jadłam na kilogramy niby wybierałem niskosłodzony ale jednak, no i mięso jem jak muszę, a śniadania czy kolacji z wędliną to już w ogóle sobie nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Jestem po prenatalnych. Ryzyko wad niskie i na 80% dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Inga fajnie że już znasz płeć:) byłam dzisiaj na usg ale za wcześnie na poznanie płci szkrabka. 7lutego mam usg genetyczne to może wtedy się dowiem. W domu mam szpital. Moje i szwagierki dzieciaki chorują, szwagierka i mój mąż również. Boję się zarazić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Na razie się do tej płci nie przywiązuje ;) Jeśli na połówkowym się potwierdzi wtedy mogę skompletować wyprawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
13 tydzień wg om wg USG już nawet 14 bo dzidzia wychodzi tydzień wieksza. Termin po USG przesunął się na 25 lipiec. Nie pytałam nawet lekarza o płeć sam wyskoczył, że jest na 80% pewny, że to dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Inga super, że wszystko ok po prenatalnych :) to jak coś to będziesz miała parkę :) Ale to rzeczywiście lepiej jeszcze się nie nastawiać. gośćA to trzymaj się w zdrowiu, oby Cię choróbska omijały. U mojego syna w przedszkolu ostatnio wysyp chorób, mam nadzieję, że nic nie przywlecze. A w którym tygodniu jesteś? Dzisiaj pierwsze usg? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie,ze tak szybko mozna płeć poznać.9 lat temu jak byłam w ciąży to dopiero w 20 tyg sie dowiedziałam. Ja jak będę na prenatalnych 7 lutego to będę w 11-12 tygodniu wiec bedzie na to raczej za wcześnie . Mamy nadzieje,ze Bruno tym razem bedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
U mnie dzis pojawily sie brazowe plamki na majtkach. Jak tylko wrocilam z pracy leze. Smutno tym bardziej ze ciezko wytlumaczyc 3 latce, ze mama sie gorzej czuje i musi dzis troszke polezec. ;-( Jutro mam planowana wizyte u ginekologa wiec dzis nie szaleje. Maz wraca po 20, cale szczescie za niedlugo. Brzuch boli - nie jakos strasznie, ale czuje dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Cześć Dziewuszki :) MiaWillson - jak chodzi o piersi ja cały czas czuję, że trochę bolą, ale faktycznie chyba już nie ma takiego szału jak na początku. Miewałam nawet tak, że w nocy budził mnie ból jak spałam na brzuchu, teraz raczej tak nie mam. Ale bomby są spore, no i przy dotyku pobolewają. Nie fazuj - wiem co czujesz, ja jak tylko nie mam jakiegoś dnia mdłości zaczynam się zastanawiać czy wszystko okej :D Wszystko na pewno u Ciebie dobrze Kochana! Inga - super, że masz już prenatalne za sobą :) stresik był co? Cudowne wieści, że zdrowa dziewczynka :) gratki!!! Ja mam prenatalne umówione dopiero za niecały miesiąc także jeszcze trochę muszę poczekać. Lindgreen - z tabelką świetny pomysł :D ja już nie ogarniam kto na kiedy :D Tylko pamiętam, że Inga w lipcu ;p Madoro - znam sporo osób, które miały podobnie, taka uroda. Wiadomo do lekarza trzeba się przejść, ale zazwyczaj ludzie troszkę demonizują plamienia w ciąży. Sprawdzić trzeba, ale pewnie wszystko jest jak należy ;) daj znać po wizycie, trzymam kciuki!!! :) Wreszcie mam chwilkę, żeby tu zajrzeć, ostatnio w pracy straszny młyn mam, a jak wracam do domu, padam na kanapę - stałam się kanapowcem pospolitym (ja instruktor fitnessu :D). Dziewczyny a czy wy tyjecie już? Ja niestety trochę tak, ponieważ do tej pory zdrowo się odżywiałam, a teraz nie mogę na te wszystkie ciemne i pełnoziarniste rzeczy patrzeć :( Mam do was pytanie techniczne, bo co czytam to inaczej się to określa. Jeśli dziś mam 8 tydzień i 2 dni, to jak powinnam mówić? Jestem w 8 tygodniu (bo tyle skończyłam) czy w 9 (bo on się zaczął i aktualnie trwa)? Pozdrawiam Was i przesyłam buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
U mnie jest dzisiaj 9 t i 6 d wiec wydaje mi się ze to jest po prostu 10 tydzien a już jutro zacznie się 11 chyba :) co do piersi to sporo mi się powiększyły i są mega wrażliwe, bolą przy dotyku a czasami nawet pobolewaja tak po prostu. Słomka88 i ćwiczysz tak normalnie póki co? Ja się zastanawiam nad jakimiś ćwiczeniami bardziej dla kobiet w ciąży ale wszędzie pisza żeby konsultować z lekarzem. I w sumie nie wiem co można a czego nie, a nie chce ryzykować. Jak zrobi się ciepło to chce chodzić na basen bo teraz boje się ze się przeziębie jak wyjdę po basenie na taki mróz. Poza tym czytałam ze woda nie powinna być chlorowana tylko ozonowana. A co do przytycia to u mnie już jest plus 3 kg. Brzucha w ogóle nie widać za to mam wrażenie ze mój tylek naprawdę się powiększył :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
Madoro ja byłam już 2 razy u lekarza i za każdym razem pytał się czy miałam plamienia. Wiec to się chyba po prostu zdarza i nie musi oznaczać czegoś złego chociaż ja pewnie bym spanikowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Madera88 - niestety nie ćwiczę. Po pierwsze chyba bym zwymiotowała na klientki :D męczą mnie mdłości, a poza tym wiesz jak jestem z tych, które jak prowadzą zajęcia to ćwiczą ramię w ramię z klientkami. Jeśli chodzi o takie ćwiczenia dla siebie - sama - to znów nie robię tego, bo średnio się czuję, a szczególnie popołudniami kiedy mogłabym to robić, a poza tym - ruch wskazany, ale nigdy nie wiesz czy ciąża przebiega w danej chwili prawidłowo. Szczególnie w pierwszym trymestrze. Mi lekarz powiedział, że sobie mogę iść na długi spacer, ale ze skakania trzeba zrezygnować. Też myślę nad jakimiś zajęciami dla ciężarnych albo o jodze - ale nie oszukujmy się, tutaj to się bardziej porozciągamy niż poćwiczymy :p tzn - to jest moje odczucie - człowieka, który kocha interwały :D Z basenem to znów taki kłopot, że boję się czegoś złapać, mam do tego predyspozycje tak w ogóle, a w ciąży pewnie podwójne (już jednego grzybka odkąd jestem w ciąży mam za sobą). Także jakieś spokojne formy trzeba sobie znaleźć i dla rozruchu coś porobić. U mnie idzie zawsze w brzuch, także brzuch mam :/ ale nie ciążowy, tylko tłuszczowy :D teraz jak się trochę lepiej czuję, mogę pojeść trochę zdrowiej, bo przynajmniej już mnie tak nie odrzuca. Ale do zeszłego tygodnia jak tylko czułam głód, robiło mi się bardzo niedobrze, a jeść mogłam pszenne buły i ziemniaki (także samo zdrowie :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
tak, mnie też pytał o plamienia, teraz sobie przypomniałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, dzisiaj zrobiłam.test i wyszła blada kreseczka ale dobrze widoczna ;) Jestem po 2 ciążach biochemicznych i troszke sie boje. Jest tu ktos kto tez miał Bioch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×