Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

No to do kiedy wg was można rodzić żeby nie być za starą

Polecane posty

Gość gość

Bo ja bym chciała jeszcze jedno dziecko, mam 32 lata i myślałam żeby za dwa rozpocząć starania. To będę za stara czy jeszcze przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość stara ;). Najlepszy biologiczny czas to do 25 lat. Będziesz miała 34 gdy zaczniesz się starać. Nie wiadomo ile to potrwa. Ja starałam się o drugie po trzydziestce trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że do 35 roku życia i pisze to jako 38-latka w ciąży, im jest się starszym tym gorzej przechodzi sie ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ne zgadzam się. Zaszłam w ciążę w twoim wieku i przeszłam ciążę idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zaszłam w ciążę 28 i przeszłam ja tragicznie za to teraz 32 jest duuuzo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża tak naprawdę nie zależy od wieku tylko od organizmu... Jak zareaguje na owa ciążę. Ja myślę że za stara nie będziesz ale to też zależy jak ty się z tym czujesz. Bo jeśli czujesz się za stara na wychowanie dziecka to masz odpowiedź. Teraz kobiety dużo później decydują się na dziecki. Pierwsze dziecko nawet po 40 i to grubo po. Także jeśli zdrowie pozwala to starać się nie czekać ;) powodzenia. Aaa i ostatnio koleżanka która urodziła w wieku 41 lat a ma w domu 13 latka powodziala że dopiero teraz wie czym jest macierzyństwo teraz tak naprawdę ja to cieszy :) więc plusy są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 35 lat i od roku się staram zajść w ciaze :( Wczesniej jak miałam 20 lat to zaszłam od pierwszego strzalu ;) z drugim tak samo a teraz takie cyrki :( Ale leczyc się nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A ja zaszłam w ciążę 28 i przeszłam ja tragicznie za to teraz 32 jest duuuzo lepiej. x To pomyśl sobie, że jakbyś tą ciążę z przed 4 lat, czyli to 4 letnie dziecko miałabyś teraz w brzuchu, to byś się teraz pochlastała. Każda ciąża jest inna. Jeśli trafi ci się paskudna ciąża w późniejszym wieku, to się przechodzi ją dużo gorzej. Poza tym, kości i mięśnie są inne w kazdym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłam pierwsze dziecko w wieku 37 lat i lekarka na IP mówiła że stara jestem, jedna ciążę straciłam po 4 latach starań a razem 7 lat zajęły starania , czym prędzej zaczniesz się starać tym lepiej , różnie mogą trwać starania, każdy organizm przechodzi inaczej ciążę i nie jest to zależne od wieku ale kondycji , nastolatki tez często rodzą wczesniaki i chore dzieci, nie wiem czy nie częściej niż 40latku bo z badań nie korzystają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaw twoim wieku autorko urodziłam moje ostatnie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami czym bardziej chcesz zajść w ciążę tym trudniej jest w nią zajść , przez stres w pracy tez niektórzy nie mogą zajść w ciążę latami a jak się odpuści nagle się udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do menopauzy można zachodzić w ciążę. Tak nas natura stworzyła i chyba wie lepiej niż kafeterianki, kiedy jest za późno na ciążę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznijmy od tego co sie rozumie przez wyrażenie "źle znosić ciążę". Jeżeli chodzi o słabość, zawroty głowy, nudności 24 godzinne, poranne wymioty to taka ciąża właśnie lepiej rokuje, że zostanie donoszona do finału. Przynajmniej u mnie to sie sprawdziło. Pierwsza ciąże znosiłam źle. Omordowałam się. Dziecko urodziło się zdrowe. Druga ciąża żadnych mdłości, czułam się normalnie. Nie doniosłam jej, płód obumarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jaw twoim wieku autorko urodziłam moje ostatnie dziecko " Fajnie, ale są ludzie którzy w młodości chcą czuć że żyją, a nie uwiązywać się w najlepszych latach życia i dla nich późne macierzyństwo jest lepsze bo wczesne by ich unieszczęśliwiło. Druga grupa to są ludzie, którzy może by i chcieli założyć rodzine w latach biologicznie korzystnych ale życie tak im się nie układało, że nie mieli takiej szansy, np. nie mieli szczęścia w miłości i dopiero koło 40-stki im się to zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08:52 w punkt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsze urodziłam w wieku 23 lat i daje sobie czas max do 32 r. ż na urodzenie drugiego dziecka, chce, żeby miało w miarę młodą mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle,ze do 35 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam30 lat i ciąże przechodze tragicznie. Moja 30kilkuletnia koleżanka przechodziła wspaniałe, czuła się dosłownie jak przed ciąża, druga tez. Inna znajoma zaszła mając 25 lat i tez było bezproblemowo, a jeszcze inna 21-letnia podobnie do mnie - strasznie. Nie ma reguły :) dużo zależy od samego organizmu. Ja po tej ciąży raczej już nie zdecyduje się na kolejna;p Dziewczyny jednak maja racje - czasem trzeba długo starać się o ciąże, wiec musisz o tym pamiętać tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o pierwsze dziecko to najlepiej by bylo je urodzic najpozniej w wieku 35-37 lat. Jesli jest to ktores z kolei to po 40-stce mozna spokojnie rodzic. Gdyby kobiety mialy tylko rodzic do 35 lat to by tylko do tego czasu miesiaczkowaly. Kiedys kobiety rodzily czesto do menopauzy i nikt nie robil z tego afery, tylko ze wtedy kobieta po 40-stce rodzila dziecko czwarte, piate. Teraz czesto pierwiwstka jest kobieta ponad 40-letnia i to przeraza lekarzy i same kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś kobiety rodziły do samej menopauzy, np moja prababcia ostatnie dziecko urodziła gdy miała 53 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie nie wiem co sie teraz porobiło, ze po 30 to już stara... moja babcia urodziła pierwsze3 dziecko w wieku 33 lat, a ostatnie 47, babcia męża pierwsze 31, ostatnie 48. Nastolatki rodzące to 19 wiek, ale już w okresie wojennym/powojennym ludzie wcale się tak młodo nie rozmnażali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rodziłam w 2015 roku w wieku 30 lat, a stała przede mna w kolejce ciężarna rocznik 67 (widziałam jej pesel na skierowaniu), czyli miała 48 lat i uwaga-był to jej pierwszy poród ale ciąża druga (wcześniejszą poroniła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamiętam jak w 2014 r. spotkałam cieżarną rocznik 56, dobrze zapamiętałam, bo moja mama jest z tego rocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś pisze ze do 25 roku życia to ja się zastanawim co wy mieliście za nudne życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te co do 25 to pewnie nie studiowały i nie mieszkały poza domem rodzinnym, a ich jedynym sposobem aby się wyrwać z domu był ślub :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsze dziecko urodzilam majac 22 lata.Drugie-34 lata.Zarowno ciaze jak i macierzynstwo to drugie wspominam o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Do menopauzy można zachodzić w ciążę. Tak nas natura stworzyła i chyba wie lepiej niż kafeterianki, kiedy jest za późno na ciążę. usmiech.gif xx własnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ka ostatnio spotkałam ciężarną rocznik 48, pierwsza ciąża i za pierwszym razem się udało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ostatnie to chyba prowo, ale miałam kiedyś pacjentkę, która miała 74 lata i miesiączkowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×