Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do dziewczyn z Niemiec! Jak wygląda u Was ten zakaz handlu w niedzielę??

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Na szczescie niedlugo bedzie zamknieta, wiec dzieki ale nie skorzystam z twojej swietnej rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi to wisi , mieszka w kraju gdzie wszystko otwarte w niedziele , dobra rade tylko chcialam dac Szkoda mi rodakow , prej****e Aborcja zakazana, rodzic na sile kaza i jeszcze ikea zamkna zeby biednej ciezarnej skomplikowac zakup lozeczka i wyprawki Pozniej zamkna wam sklepy w tygodniu o 18 , pozniej godz policyjna wprowadza , coby narod grzecznie do domku wracal po robocie a pozniej to juz tylko droga do kosciola wam zostanie i miesiecznica smolenska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie w handlu według kodeksu pracy przysługuje tylko jeden wolny weekend . Fajnie ze wprowadzają wole niedziele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teppic    No1
C***a mają do tego, czy pracuję bądź robię zakupy w niedzielę. I to i to jest zarówno moim prawem jak i charakterystyką mojego życia. Będę pracował i kupował w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DO tych co maja problemy z zamknięciem sklepów w niedziele . Im wcześniej pogodzicie się z brakiem handlu w niedziele tym lepiej dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cholery pisowskie, myślą, że pójdę do kościoła i dam na tacę, takiego wała im dam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teppic No1 dziś To niestety bedziesz musial zmienic ta swoja charakterystyke zycia bo bedzie zamkniete :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie w handlu według kodeksu pracy przysługuje tylko jeden wolny weekend . Fajnie ze wprowadzają wole niedziele . ja się pogodzę z brakiem handlu w niedzielę- tym bardziej, ze sklepy planują , ze pracownicy będą pracować w soboty do 23.45, a w poniedziałki zmiana zacznie się od 0.15. Więc nie dość,z e g...użyją ci sprzedawcy w wolnym dniu, to jeszcze większość nie będzie miała czym dojechac do pracy- zwłaszcza w małych miejscowościach. Tak więc dostaną w pakiecie z wolna niedziela spacer w zimie do domu i powrót, np. 2 godziny piechota po nocy zeby rano byc znowu w pracy. Ciekawe kiedy usłyszymy o pierwszych gwałtach i napadach na samotnie wracajacych po nocy kasjerkach itp. bo przecież będą sie takie rzeczy zdarzać. Nie to ze komuś źle życzę, ale zacznijcie ludzie trochę mysleć i zrozumcie, ze nikt wam prezentu nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wystarczyłoby, żeby ktoś pomyślał i dorzucił przepis, że "niedzielny" (nie chodzi o to, że akurat w niedzielę, ale ze raz w tygodniu) wypoczynek powinien wynosić co najmniej 35 godzin (następujących po sobie oczywiście) i już by takich komedii nie było. Tak jest np. we Francji bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak ja mam dyżur pod telefonem po pracy przez tydzień, najpierw w pracy 8 godzin później telefon, nie śpiąc przy tym przez cały tydzień bo mam być czujna i gotowa na jego odbieranie za ok. 30 zł za ten tydzień i jest dobrze. Żadna inspekcja pracy tego się nie czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja akurat pracuje w markecie który jest czynny od 6 do 24 . Mimo to każdy z nas cieszy sie z wolnej niedzieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Hahahaha dokladnie , jeszcze beda plakac baranim glosem za powrotem do normalnego trybu pracy , ni i ciekawe co na to obronczynie kasjerek i milosniczki niedzielnych spacerkow po parku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja akurat pracuje w markecie który jest czynny od 6 do 24 . Mimo to każdy z nas cieszy sie z wolnej niedzieli . prości ludzie z byle g...się cieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No juz juz wylałaś trochę jadu to teraz uspokój sie. Im prędzej pogodzisz się z brakiem handlu w nd tym lepiej dla twojej psychiki :) Ja ciesze sie z nadchodzących zmian i takiej radości życzę innym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś - dla naszych rządzących to jest za trudne do zrozumienia, że można taki przepis wprowadzić, bo jak się dostało pracę dlatego, że jest się pisowcem albo psl-owcem nie umiejąc logicznie myśleć (widocznie są ku temu powody) no to mamy co mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.10 bo ty w swojej prostocie sie cieszysz , ale nie pomyslisz, ze twoja kolezanka z małej miejscowości która dojeżdza do pracy ze wsi straci pracę bo nie będzie miała czym wrócic do domu. A nie będzie miaa jak w mieście szans na nowe oferty pracy. Na tym polega ograniczenie ludzi prostych, ze widza tylko własny interes, bo dalej ich rozum nie sięga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś - nie ważna koleżanka, ważne, że jej będzie dobrze i to na pewno jest gorliwa katoliczka która ma w d***e innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.14 A dlaczego miałaby stracić pracę? Jak myślisz jak w niedzielę dojeżdża do pracy? Jak pracuje w sklepie do północy, też musi jakoś wrócić. Dlaczego nagle nie miałaby jak wracać po pracy do domu i przez to straci pracę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o co tyle hałasu? Ja mieszkam w kraju, w którym w niedziele sklepy są pozamykane, a w soboty tylko do 18-19 i żyję. Inni też jakoś żyją i jakoś nie zauważyłam by cierpieli na brak mebli, bo Ikea jest zamknięta:D (swoją drogą najdebilniejszy argument, zawsze było mi żal głupich ludzi, którzy w niedzielę spacerowali po Ikei i wcinali hot dogi uznając to za rozrywkę). Prywatne sklepy będą czynne, a zakupy żywnościowe zrobicie w piątek lub sobotę. Ile wy łazicie po tych sklepach, że nie macie na to czasu dzień wcześniej? I nie piszcie mi tylko o tym, że pracujecie, bo ja też pracuje i często się zdarza że w soboty również, a jakoś jedzenia i wyposażenia do domu mi nie brakuje. Nie wiem też co ma to wspólnego z kościołem, kraje, w których jest zakaz handlu w niedzielę nie są państwami wyznaniowymi, więc? Chcieliście zachodu, Europy, Unii to macie:) Czas się dostosować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o matko teraz doczytałam, że to będą TYLKO 2 niedziele wolne, a wy panikujecie???:D Jesteście debilami chyba skoro 2 dni w miesiącu nie umiecie żyć bez supermarketów:O To jest naprawdę smutne i przerażające:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś 18.10 bo ty w swojej prostocie sie cieszysz , ale nie pomyslisz, ze twoja kolezanka z małej miejscowości która dojeżdza do pracy ze wsi straci pracę bo nie będzie miała czym wrócic do domu." Kpisz sobie ? Jak myślisz jak teraz dojeżdżają do pracy na 6 rano w niedziele ? Każda z dziewczyn która mieszka na wsi ma auto bo bez tego ciężko pracować gdziekolwiek . Do gość dziś No własnie to nie sa wszystkie niedziele a ludzie już teraz histeryzują . Własnie dlatego wprowadzają zakaz handlu w niedziele stopniowo . Jak widać w tym temacie dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zgadzam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
histeria ogarnia głupie spoleczeństwo, bo: 1. Jakaś paniusia nie pojedzie do Ikei z rodziną i nie będzie się przechadzać między towarami żrąc hot doga i kupując na koniec wycieczki jakąś nędzną parę krzeseł- jej argument: "bo kiedy ma kupić wyposażenie do nowego domu?". 2. Kolejna paniusia nie przyjedzie do Polski na "łikendowy szoping":D Oczywiście jej argumentem jest to jak to polska gospodarka podupadnie, bo ona i jej ziomale nie przyjadą na "szoping":D Tylko zastanawia mnie gdzie ona tak "szopinguje" w niedzielne popołudnia, bo chyba nie przyjeżdża zza oceanu by po portugalskiej "Biedronce" chodzić czy H&M? 3. Inna histeryczka panikuje, bo nie będzie miała gdzie miała świeżego banana czy pomidora kupić. Pytanie tylko: czy jest ona tak głupia i wierzy w to, że w niedzielę małpa jej zerwie świeżego banana z drzewa zza Biedronki czy może rolnik pomidora doniesie ze szklarni świeżego zza Lidla? Te 3 argumenty obrazują to jak nasze społeczeństwo jest głupie. Tak głupie, że argumenty ich są wręcz absurdalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te 3 przykłady*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W innych krajach ludzie normalnie zyja, wszystko jest ok, tylko oczywiscie w Cebulandii musi byc afera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja znajoma powiedziala ze to skandal, bo co jak na przyklad dostanie okres i nie bedzie miala gdzie tamponow kupic:O Powiedzialam, ze jest apteka i stacja benzynowa, a ona, ze tam to drogo... Tylko czekam na argument z papierem toaletowym, no bo jak z glodu macie umierac to i pomyslcie ze d**y nie bedzie czym wytrzec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcieliście zachodu, Europy, Unii to macieusmiech.gif Czas się dostosowaćsmiech.gif warto byłoby wiedzieć, że w wielu krajach unii jest handel w niedzielę, więc konkretnie do której jej części trzeba się dostosować młoda intelektualistko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co wam prąd i ciepło w niedzielę? Pracownicy elektrociepłowni też powinni mieć wolne. Na oni zapieprzaja w święta i sylwestra, bo jakiś knur pracujący w markecie by zmarzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.56 a co jest powodem twojej histerii , że jakaś paniusia sobie w niedziele kupi pomidora, a inna będzie 8 godzin spacerować po Ikei? Przecież ta ustawa nie jest dla dobra kmiotków zatrudnionych w marketach, chodzi o przypodobanie sie kościółkowi i jeszcze bardziej o to zeby handel sie przeniósł do państwowych firm , no na stacje Orlenu, czy Pocztę Polską, bo one będą mogły handlować i rozbuduja swoje części sklepowe. Tam nikt sie nie przejmuje, ze pracownik Orlenu chciałby posiedzieć z rodziną- wy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No to chyba napisala, ze w czesci zachodniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×