Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Choroba hasimoto jakie badania

Polecane posty

Gość gość

Podejrzewam ze mam hasimoto robilsm tylko tsh wyszlo w normie jakie badania musze wykonac przy tej chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W normie to znaczy jakie? Bo norma jest do 4, a jak się jest koło 30ki to powinno być 1. Robisz ft3, ft4, anty TG i anty TPO i można jeszcze zrobić USG tarczycy, żeby zobaczyć, czy nie ma jakichś zmian zapalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
t4, anty-tpo anty-tg. Hashimoto jest wtedy, gdy twój organizm zwalcza tarczycę (produkuje przeciwciała). Koniecznie zrób też USG tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tsh wyszlo mi 2 czemu kolo 30 ma byc jeden. Mam 37 lat i praktycznie wszystie objawy ale lekarz nie chcial mi dac skuerowania na pozostale bo norma wiec postanowilam zrobic prywatnie. Mimo ze pilnuje diety to przytlam 4 kg sucha skora, zmeczenie,zaburzenia miesiaczkiwania najgorsza jest ta meczliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby koło jeden jest optymalnie, ale bym nie przesadzala, że 2 to jakiś zły wynik. Ja od zawsze mam kolo 4,5, czuje się dobrze, zaszłam przy takim wyniku w ciążę. Jeżeli chcesz wykluczyć Hashimoto, to dla pewności zrób przynajmniej anty tpo i USG tarczycy, mozesz jeszcze raz powtórzyć tsh, ale jeżeli nic tam nie wyjdzie to szukaj przyczyny swojego samopoczucia gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój endokrynolog tak powiedział o tym 1, ale z drugiej strony on też nie jest taki, że musi być pod kreskę, tylko jak pacjent czuje się dobrze to 1,5 też ok :) Jak masz 37 lat to może już i 2 będzie dobrze, ja przy 2 czułam się fatalnie, jak mam koło 1, to jest lepiej. Szkoda, że lekarz nie dał skierowania na pozostałe badania (chociaż te przeciwciała, bo z nich pewnie wyjdzie), ja dostałam na cały komplet, łącznie z USG i niestety wyszło, że mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 21,04 Ile masz lat i jakie mialas objawy Jak pisalam najbardziej dokucza mi zmeczenie,zaburzenia miesiaczkowania i wlosy .Raz wypadaja mniej raz bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 40 norma tsh max1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_21_04
Ja miałam 30kę i byłam wiecznie zmęczona (wcześniej znajomi określali mnie zwykle jako osobę z ADHD) i powolna. Potrafiłam zasnąć o każdej porze i w każdej konfiguracji. Może trochę bardziej mi włosy wypadały, ale nie pamiętam. Miesiączki akurat ok. Wyszło mi anty TPO <3, ale anty TG > 1000 i TSH 2,3. Teraz mam TSH koło 1, ze zmęczeniem się poprawiło, ale z koncentracją, szybkością itd. to tak różnie. Nie życzę Ci Hashimoto, jak już to lepiej niech to będzie tylko niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry Endokrynolog jest bardzo ważny,to on wysle cie na badania i to on dobiera dawkę itd. Ale przy problemach z tarczycą ważny jest też ogólnie styl życia, odpowiednia dieta, ćwiczenia itd. Bierzecie to pod uwagę? Ja sporo informacji z https://hashimotoplan.com/ się dowiaduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotkagość
hashimoto wyjdzie ci z a-tpo i a-tg Oczywiście, na usg też wyjdzie. Gdy pierwszy raz trafiłam do endo, już właśnie po usg wiedział że to hashi ale dodatkowo zlecił te badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotkagość
gość dziś dzięki za link, poczytam, może sobie ulżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tsh nie ma nic do hashimoto. Ja mam tsh ok 1 i mam hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli musze zrobic a-tpo, i a tg.Skad mialam wiedziec lekarz rodzinny tylko na tsh dawal zawsze skierowanie.Sama bym sobie zrobila ale nie wiedzialam Jutro ide od dawna źle sie czuje morf ok podejrzewalam tarczyce ale lakrz mowil ze po tsh jest ok.Wracam z roboty to ledwo zyje a nie mam jakiejs ciezkiej pracy,kiedys tak nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz zrobić anty-tpo, anty-tg i t4. Przeciwciała powiedzą, czy masz hashimoto, a t4, czy twoja tarczyca pracuje poprawnie. Same przeciwciała też niewiele ci powiedzą, bo podwyższony poziom nie oznacza jeszcze, że masz niewłaściwe poziomy hormonów. Daj znać, jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam skierowanie na badania z Kliniki Hashimoto. Korzystam z opieki medycznej online, ponieważ w mojej miejscowości nie ma dobrego endokrynologa. Znalazłam informację o tym na grupie na fb Hashigang by Hashiona, do której należę. Wszystkie badania potwierdziły podejrzenia o chorobie i teraz wdrożono mi odpowiednie leczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×