Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

31 minut temu, GoskaSamoska napisał:

@PolaMela powodzenia dzisiaj! Oby się udało!

Dzięki! Myślałam ze pójdę na luzie ale jednak stres jest… Transfer o 11 wiec jeszcze czas na śniadanko… 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PolaMela napisał:

Dzięki! Myślałam ze pójdę na luzie ale jednak stres jest… Transfer o 11 wiec jeszcze czas na śniadanko… 

Nie stresuj się, to jest poza naszym wpływem także trzeba poprostu walczyć i czekać. A ty zrobiłaś wszystko co mogłaś 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Dzięki! Myślałam ze pójdę na luzie ale jednak stres jest… Transfer o 11 wiec jeszcze czas na śniadanko… 

Powodzenia! Trzymamy kciuki 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Dzięki! Myślałam ze pójdę na luzie ale jednak stres jest… Transfer o 11 wiec jeszcze czas na śniadanko… 

Trzymam kciuki. Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, PolaMela napisał:

No właśnie się dziwie ze wysoki bo poprzednio brałam dokładnie to samo i było w tym samym czasie 26. Nie wiem od czego to zależy. Biorę 2 x zastrzyk Prolutex i 2 x Cyclogest 400mg. Od 5 dni. Czasem tez jak brałam po 2 tabl luteiny podjezykowo ale to się tak słabo wchłania ze raczej bez znaczenia.

O wow, spora dawka więc pewnie dlatego taki wysoki progesteron. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2021 o 08:09, PolaMela napisał:

Ja biorę Clexane (dwóch lekarzy mi zaleciło oryginał zamiast zamiennika jakim jest neoparin) w dawce 0.4. Pamiętajcie żeby Wam pisali recepty na C jak ciąża bo to jest na liście leków bezpłatnych w ciąży. 
Nie robiłam badań pod kątem mutacji bo i tak leczenie jest jedno a ta dawka jest profilaktyczna i zaszkodzić nie zaszkodzi a jeśli ma pomóc …

Dokładnie. Ja biorę cały czas, heparyna lepiej wpływa na przepływy w ciąży i na odżywianie dziecka. Dawno mnie tutaj nie było, ale końcówka ciąży nie jest łatwa, mam problemy z ciśnieniem i 2 razy już byłam w szpitalu. Na szczęście po lekach jest lepiej i wypuścili mnie do domu.

5 godzin temu, PolaMela napisał:

Dzięki! Myślałam ze pójdę na luzie ale jednak stres jest… Transfer o 11 wiec jeszcze czas na śniadanko… 

Trzymam kciuki za udany transfer! Przypomnisz w jakiej klinice podchodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Maja12 napisał:

Dokładnie. Ja biorę cały czas, heparyna lepiej wpływa na przepływy w ciąży i na odżywianie dziecka. Dawno mnie tutaj nie było, ale końcówka ciąży nie jest łatwa, mam problemy z ciśnieniem i 2 razy już byłam w szpitalu. Na szczęście po lekach jest lepiej i wypuścili mnie do domu.

Trzymam kciuki za udany transfer! Przypomnisz w jakiej klinice podchodzisz?

Reprogenesis Brno. Już po. Teraz czekanie…

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny, pisze chyba tylko po to, żeby sie wygadać. Jesteśmy po paru nieudanych transferach. W końcu zaskoczyło. Ogólnie obstawiona lekami, duże ryzyko poronienia (accofil i inne cuda). Więc nic tylko czekać do ok 12 tyg bo niby wtedy bezpieczniej. A tu w skończonym 10 tyg (mam teraz usg co 2 tyg) przezierność karkowa 4.4 mm :((((. Tak mnie to już dokumentnie ścięło i załamało, że szok. Oczywiście czekam na usg z pappa za 2 tyg , zrobiłam dzisiaj test Panorama (ale tylko ten podstawowy, bo ciaza z kd). Mam ju chyba dosyć:(. Trzymam za Was kciuki. Ściskam. 

Edytowano przez Jenx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jenx napisał:

Hej Dziewczyny, pisze chyba tylko po to, żeby sie wygadać. Jesteśmy po paru nieudanych transferach. W końcu zaskoczyło. Ogólnie obstawiona lekami, duże ryzyko poronienia (accofil i inne cuda). Więc nic tylko czekać do ok 12 tyg bo niby wtedy bezpieczniej. A tu w skończonym 10 tyg (mam teraz usg co 2 tyg) przezierność karkowa 4.4 mm :((((. Tak mnie to już dokumentnie ścięło i załamało, że szok. Oczywiście czekam na usg z pappa za 2 tyg , zrobiłam dzisiaj test Panorama (ale tylko ten podstawowy, bo ciaza z kd). Mam ju chyba dosyć:(. Trzymam za Was kciuki. Ściskam. 

Bardzo mi przykro. Robiłaś usg w gabinecie robiącym badania prenatalne? Może warto powtórzyć badanie w innym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maja12 napisał:

Bardzo mi przykro. Robiłaś usg w gabinecie robiącym badania prenatalne? Może warto powtórzyć badanie w innym miejscu?

Tak, moja gin robi badania prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maja12 napisał:

Dokładnie. Ja biorę cały czas, heparyna lepiej wpływa na przepływy w ciąży i na odżywianie dziecka. Dawno mnie tutaj nie było, ale końcówka ciąży nie jest łatwa, mam problemy z ciśnieniem i 2 razy już byłam w szpitalu. Na szczęście po lekach jest lepiej i wypuścili mnie do domu.

Trzymam kciuki za udany transfer! Przypomnisz w jakiej klinice podchodzisz?

W którym tygodniu jestes, ja w 35. @PolaMela  trzymam kciuki aby ten trasfer byl tym ostanim.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jenx, wiem, że raz zasiany niepokój niełatwo okiełznać, ale 10 tydzień to na pewno za wcześnie na takie badanie. Ja byłam w klinice w 11 tygodniu i 4 dniu. Lekarz prowadzący zadzwonił do wykonującego badania prenatalne czy możemy tego dnia (do kliniki mamy kawałek) i ten powiedział, że za tydzień, bo inaczej pomiary mogą być niemiarodajne. Przyjechaliśmy po tygodniu. Co nie znaczy, że strachu nie było. W 20 tygodniu zaczęto straszyć. Najpierw bright spotami w serduszku, aż trzema, zazwyczaj jest jeden, dwa; wykonywaliśmy echo serca. Zamiast nas uspokoić, jeszcze wzniecili strach mówiąc, że jedna komora boczna jest na granicy, 9.5 mm, do kontroli. Wpadłam w panikę, ryczałam, załatwiło mnie to na całą ciążę 😞 Pomimo, że potem dwóch lekarzy nie potwierdziło poszerzenia komory...Na porodówce lekarz przed cesarką pytał jakie badania robiłam i jakie wyniki i skwitował: czyli klasycznie panią straszono. Synek urodził się zdrowy 🙂 Życzę by i u Ciebie na strachu się skończyło... Poczekaj do terminu badania i wyniku Panoramy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jenx napisał:

Hej Dziewczyny, pisze chyba tylko po to, żeby sie wygadać. Jesteśmy po paru nieudanych transferach. W końcu zaskoczyło. Ogólnie obstawiona lekami, duże ryzyko poronienia (accofil i inne cuda). Więc nic tylko czekać do ok 12 tyg bo niby wtedy bezpieczniej. A tu w skończonym 10 tyg (mam teraz usg co 2 tyg) przezierność karkowa 4.4 mm :((((. Tak mnie to już dokumentnie ścięło i załamało, że szok. Oczywiście czekam na usg z pappa za 2 tyg , zrobiłam dzisiaj test Panorama (ale tylko ten podstawowy, bo ciaza z kd). Mam ju chyba dosyć:(. Trzymam za Was kciuki. Ściskam. 

Mam nadzieję, że to błąd pomiaru i wszystko skończy się dobrze. NIPT może da dodatkowe informacje.

Ja zrobiłam przed obecnym transferem wiele transferów i były niepowodzenia, których przyczyny upatruję w słabej jakości zarodkach. Jestem za robieniem testów PGS mimo, że kliniki odradzają bo przecież dawczyni młoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jenx napisał:

Hej Dziewczyny, pisze chyba tylko po to, żeby sie wygadać. Jesteśmy po paru nieudanych transferach. W końcu zaskoczyło. Ogólnie obstawiona lekami, duże ryzyko poronienia (accofil i inne cuda). Więc nic tylko czekać do ok 12 tyg bo niby wtedy bezpieczniej. A tu w skończonym 10 tyg (mam teraz usg co 2 tyg) przezierność karkowa 4.4 mm :((((. Tak mnie to już dokumentnie ścięło i załamało, że szok. Oczywiście czekam na usg z pappa za 2 tyg , zrobiłam dzisiaj test Panorama (ale tylko ten podstawowy, bo ciaza z kd). Mam ju chyba dosyć:(. Trzymam za Was kciuki. Ściskam. 

Trochę dziwne ze lekarz co robi badania prenatalne a ocenia przeziernosc tak wcześnie. Tak jak pisały dziewczyny - to się robi w 11-14 tygodniu a nawet jeśli wynik jest powyżej 95 percentyla to jest ogromna szansa ze urodzisz zdrowe dziecko 🙂 kiedy wyniki Panoramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Trochę dziwne ze lekarz co robi badania prenatalne a ocenia przeziernosc tak wcześnie. Tak jak pisały dziewczyny - to się robi w 11-14 tygodniu a nawet jeśli wynik jest powyżej 95 percentyla to jest ogromna szansa ze urodzisz zdrowe dziecko 🙂 kiedy wyniki Panoramy?

Nie wydaje mi sie to dziwne. Badany był cały płód i ten fałd zwyczajnie jest wyraznie widoczny i poszerzony wiec i zmierzony i opisany. Tak samo jak CRL itp. Natomiast badanie usg "genetyczne" będzie normalnie robione w terminie. Wynik panoramy jest za 2 tyg, ale z racji tego ze to kd to mogłam mieć robiona jedynie wersję podstawowa z trisomniami. Więc wykluczone/potwierdzone będzie jedynie to. Natomiast przezierność może być powiekszona także w innych chorobach  genetycznych więc wynik Panoramy, nawet jeżeli w normie, w pewnym sensie nie da pewnosci. Teraz tylko pozostaje mi liczyć że jest to ewentualnie przejściowa nieprawidłowość np z powodu infekcji (której nie mam ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PolaMela kciuki za Twój transfer, oby okazał się szczęśliwy ! Jakie masz leki do transferu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jenx napisał:

Nie wydaje mi sie to dziwne. Badany był cały płód i ten fałd zwyczajnie jest wyraznie widoczny i poszerzony wiec i zmierzony i opisany. Tak samo jak CRL itp. Natomiast badanie usg "genetyczne" będzie normalnie robione w terminie. Wynik panoramy jest za 2 tyg, ale z racji tego ze to kd to mogłam mieć robiona jedynie wersję podstawowa z trisomniami. Więc wykluczone/potwierdzone będzie jedynie to. Natomiast przezierność może być powiekszona także w innych chorobach  genetycznych więc wynik Panoramy, nawet jeżeli w normie, w pewnym sensie nie da pewnosci. Teraz tylko pozostaje mi liczyć że jest to ewentualnie przejściowa nieprawidłowość np z powodu infekcji (której nie mam ;)).

Trzymam kciuki żeby jednak wyszło ze jest ok, tyle razy już tak było ze wiem ze wszystko jest możliwe. Serduchem z Tobą ❤️

7 godzin temu, Alina31 napisał:

PolaMela kciuki za Twój transfer, oby okazał się szczęśliwy ! Jakie masz leki do transferu ?

Dziękuje, to ostatni zarodek wiec mam nadzieje ale tez nie chce się nastawiać bo dużo już było rozczarowań. 
Biorę: Estrofem 4x1, Cyclogest 2x1, Prolutex 2x1, Acard 150 1x, Clexane 0,4 1x, Witaminy wg zaleceń PTG, Dopegyt 2x1 na nadciśnienie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Amore 80 napisał:

W którym tygodniu jestes, ja w 35. @PolaMela  trzymam kciuki aby ten trasfer byl tym ostanim.

Ja jestem w 36 tc, więc już finisz, ale znoszę coraz gorzej. A ty jak się czujesz?

9 godzin temu, Jenx napisał:

Nie wydaje mi sie to dziwne. Badany był cały płód i ten fałd zwyczajnie jest wyraznie widoczny i poszerzony wiec i zmierzony i opisany. Tak samo jak CRL itp. Natomiast badanie usg "genetyczne" będzie normalnie robione w terminie. Wynik panoramy jest za 2 tyg, ale z racji tego ze to kd to mogłam mieć robiona jedynie wersję podstawowa z trisomniami. Więc wykluczone/potwierdzone będzie jedynie to. Natomiast przezierność może być powiekszona także w innych chorobach  genetycznych więc wynik Panoramy, nawet jeżeli w normie, w pewnym sensie nie da pewnosci. Teraz tylko pozostaje mi liczyć że jest to ewentualnie przejściowa nieprawidłowość np z powodu infekcji (której nie mam ;)).

Na ten moment pozostaje tylko czekanie na wynik testu i USG genetyczne. Może spróbuj umówić się do poradni badań prenatalnych? Moje 2 koleżanki zostały skierowane w tak sposób, kiedy wyszły jakieś nieprawidłowości. Tam mają najlepszy sprzęt i największe doświadczenie w diagnostyce prenatalnej. Teraz te USG genetyczne w 11-14 tygodniu robi praktycznie każdy lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Maja12 napisał:

Ja jestem w 36 tc, więc już finisz, ale znoszę coraz gorzej. A ty jak się czujesz?

Na ten moment pozostaje tylko czekanie na wynik testu i USG genetyczne. Może spróbuj umówić się do poradni badań prenatalnych? Moje 2 koleżanki zostały skierowane w tak sposób, kiedy wyszły jakieś nieprawidłowości. Tam mają najlepszy sprzęt i największe doświadczenie w diagnostyce prenatalnej. Teraz te USG genetyczne w 11-14 tygodniu robi praktycznie każdy lekarz

Dzieki wielkie. Poszukam takiej poradni w okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PolaMela napisał:

Dziękuje, to ostatni zarodek wiec mam nadzieje ale tez nie chce się nastawiać bo dużo już było rozczarowań. 
Biorę: Estrofem 4x1, Cyclogest 2x1, Prolutex 2x1, Acard 150 1x, Clexane 0,4 1x, Witaminy wg zaleceń PTG, Dopegyt 2x1 na nadciśnienie 

Przepraszam nie jestem na bieżąco ale robiłaś badania immunologiczne, na przykład badanie KIR albo badanie komorek NK ? Trzymam za Ciebie ogromne kciuki ze transfer będzie szczęśliwy. Pytam tylko dlatego o te badania immuno bo u mnie kir AA i wjechał accofil i encorton i dopiero na tym zestawie zaskoczyło, ale tez nie nastawiałam się bo wcześniej na tych samych lekach na moich komórkach nic nie wyszło z transferu mimo ze miałam te same leki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alina31 napisał:

Przepraszam nie jestem na bieżąco ale robiłaś badania immunologiczne, na przykład badanie KIR albo badanie komorek NK ? Trzymam za Ciebie ogromne kciuki ze transfer będzie szczęśliwy. Pytam tylko dlatego o te badania immuno bo u mnie kir AA i wjechał accofil i encorton i dopiero na tym zestawie zaskoczyło, ale tez nie nastawiałam się bo wcześniej na tych samych lekach na moich komórkach nic nie wyszło z transferu mimo ze miałam te same leki. 

Nie robiłam, moi lekarze mi odradzili mówiąc ze mając niekorzystne KIR dziewczyny zachodzą w ciąże i odwrotnie wiec badanie nic nie da. Czytałam dużo anglojęzycznej literatury medycznej i rzeczywiscie nie ma żadnych przekonujących badań ze to coś daje. W poprzednim cyklu brałam Encorton i tylko ciąża biochemiczna a wcześniej bez niego doszłam do 8 tygodnia. Wiec teraz nie biorę. Za to na pewno kolejne transfery będę chciała mieć z zarodkiem przebadanym genetycznie nawet jeśli wiek dawców jest młody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PolaMela napisał:

Nie robiłam, moi lekarze mi odradzili mówiąc ze mając niekorzystne KIR dziewczyny zachodzą w ciąże i odwrotnie wiec badanie nic nie da. Czytałam dużo anglojęzycznej literatury medycznej i rzeczywiscie nie ma żadnych przekonujących badań ze to coś daje. W poprzednim cyklu brałam Encorton i tylko ciąża biochemiczna a wcześniej bez niego doszłam do 8 tygodnia. Wiec teraz nie biorę. Za to na pewno kolejne transfery będę chciała mieć z zarodkiem przebadanym genetycznie nawet jeśli wiek dawców jest młody. 

Pytalas ile to kosztuje? Czy przy okazji tego badania np nie uszkodzą zarodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy ma znaczenie gdzie robi się test Pappa? Mój lekarz skierował mnie do prywatnego gabinetu gdzie koszt to 700-800 PLN. Przy tych wszystkich wydatkach nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy bo z racji wieku przysługuje mi bezpłatne badanie na NFZ. Wiem ze sprzęt w tej placówce jest fantastyczny bo w przeszłości korzystałam z ich usług, ale zastanawiam się czy ma to sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, GoskaSamoska napisał:

Pytalas ile to kosztuje? Czy przy okazji tego badania np nie uszkodzą zarodka?

Ceny są różne, zależy ile zarodków. Zwykle widziałam tak ze jest cena ok 7-9 tys za 4 zarodki i potem osobno za każdy następny. W Reprogenesis tak miałam i badali mi wszystkie 4 jakie powstały z moich komórek. 
Nie ma ryzyka uszkodzenia, pobiera się materiał z takiego „ogonka”. Minus jest taki ze jak się decyduje na badania to odpada transfer świeżaka bo genetykę trzeba zbadać przed zamrożeniem i trwa kilka tygodni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,które miały badanie receptywności endonetrium(testEra)czy u Was  coś wniosło do leczenia,?Jestem dzis po pierwszym pobraniu matetiału do badania i boję się ze moje endometrium bedzie nie aktywne.Czy orientujecie się czy po poronieniach endonetrium może być nieaktywne .Doktor zlecil to badanie po nieudanych transferach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny,które miały badanie receptywności endonetrium(testEra)czy u Was  coś wniosło do leczenia,?Jestem dzis po pierwszym pobraniu matetiału do badania i boję się ze moje endometrium bedzie nie aktywne.Czy orientujecie się czy po poronieniach endonetrium może być nieaktywne .Doktor zlecil to badanie po nieudanych transferach

 

Zastanawiałam się nad tym badaniem, bo w invimedzie też wykonywali, ale koszt wysoki, więc poszliśmy w immunologię i się udało. Z tego co słyszałam, to niektórym dziewczynom pomaga ten test, a innym nie. I trzeba pamiętać, że ma okres ważności, nie wiem czy to nie tylko cykl, dwa po badaniu. Musiałabyś zapytać lekarza

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w teście Era miałam ocenione ze muszę brać progesteron 135 godzin przed transferem a standardowo bierze się krócej i odkąd tak brałam zaczęła Beta rosnąć. Wcześniej ani razu. Wg dr Żaka z Poznania ważność testu to rok. Ja się cieszę, ze zrobiłam, u mnie był pomocny. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, PolaMela napisał:

Nie robiłam, moi lekarze mi odradzili mówiąc ze mając niekorzystne KIR dziewczyny zachodzą w ciąże i odwrotnie wiec badanie nic nie da. Czytałam dużo anglojęzycznej literatury medycznej i rzeczywiscie nie ma żadnych przekonujących badań ze to coś daje. W poprzednim cyklu brałam Encorton i tylko ciąża biochemiczna a wcześniej bez niego doszłam do 8 tygodnia. Wiec teraz nie biorę. Za to na pewno kolejne transfery będę chciała mieć z zarodkiem przebadanym genetycznie nawet jeśli wiek dawców jest młody. 

Masz pewnie dużo racji, zwłaszcza ze masz już doświadczenie. Ważne żeby teraz był silny zawodnik który z Toba zostanie ! Trzymam ogromnie kciuki !

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny powiedzcie mi proszę czy wy w trakcie in vitro z kd mieliście w Polsce lekarza ginekologa zwykłego czy już specjaliste od Niepłodności w klinice? Obecnie nie mam żadnego jeździłam do klinik daleko od domu to jest nierealne żeby i na podglad endometrium jeździć i zastanawiam się cY taki ginekolog zwykły wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×