Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

2 godziny temu, Kasia.Ch napisał:

Cześć Dziewczyny,

pisałam Wam niedawno, że moja przyjaciółka zaszłą w ciąże przy 4 transferze.

Trochę nas niepokoi, że beta słabo jej rośnie.

W 11dpt (a transferowane były dwa takie powiedzmy 4 dniowe zarodki - niby to była 5 doba, ale nie były to pełne blastki jeszcze): 40,

w 13 dpt: 81

dzisiaj w 15 dpt: 123 (czyli tutaj urosła od dwóch dni o ok. 50% zamiast się podwoić).

 

Miałyście takie słabe przyrosty? Myślicie, ze to może być ciąża biochemiczna?

Nie chcę jej stresować, ale wydaje mi się, że za słabe te przyrosty. Chyba, że ktoraś z Was miała taki przypadek

Ja przy drugim transferze tak miałam pierwsze dwie bety był przyrost ok a później słaby i kolejny już spadł. Lekarz mi powiedział że zarodek był za słaby.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kasia.Ch napisał:

Tak, zawsze jeźdźi i bada o 7 rano. Pewnie plus minus jakieś minuty. Ale pilnuje tych 48 h. Ale macie rację nic się i tak nie wywróży tylko trzeba weryfikować na bieżąco i tyle. 

Ja jestem takim przypadkiem, w 6dpt beta 11, w 10dpt beta 46, potem rosła niby jak należy przyrosty były, potem jak powinna być dawno 1000 była 600cos, panika. Pojechałam na USG jak na ścięcie, a tam był zarodeczek. Teraz ten zarodeczek ma 18tygodbi 😍 także wszystko jest możliwe. Musi co dwa dni kontrolować i bliżej 1000isc na USG. Nic więcej nie da się odgadnąć. Trzymam bardzo kciuki!

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ToJaJustyna napisał:

Cześć. Tak beta spadła, wczoraj miałam 17

Byłam u lekarza i teraz mam leczyć tarczyce której nigdy nie miałam. Dostałam ją po lekach które kazali mi brać, wiec jestem mega zniesmaczona, czuje jakby mnie leczyli po omacku. Teraz jak wyleczę tarczyce to będziemy rozmawiać o 2 transferze. Ręce opadają. 🙅🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Moja tarczyca zawsze wynosiła 1.7- 1.8 

Teraz mam po transferze 3,6 🙄

I chcą mi dać hormony, sama już nie wiem co mam robić. Czyje, ze moje zdrowie się pogarsza. Na szczęście morfologia, cukier i cała reszta w normie. Zapytałam lekarza dlaczego się nie udało za 1 razem - powiedziała, ze tak bywa. Myślałam ze będzie to dłuższa wypowiedz. 😬🤦🏻‍♀️
zastanawiam się czy nie sprawdzić moich jajowodów, całe życie trenowałam, sportowcy maja więcej problemów. Co myślicie czy warto to sprawdzać ? Jak tak to czy wiecie jak do tego podejść ? Można na kasę chorych ? Pozdrawiam 

❤️❤️❤️❤️❤️

Twój wynik tarczycy nie jest zły 🙂 Poza tym nie wiem czy wiesz że TSH rośnie jak się stresujesz i to jest naturalny mechanizm ochronny dla organizmu! Może się stresowałaś jak robiłaś badanie. Powtórz jak już wiesz że wszystko jest ok i zobaczysz czy masz powyżej 3. Ja miałam w tym samym tygodniu 1,5 i 4,5!!! Ogólnie biorę euthyrox no i teraz coraz większe dawki. Mam też tak, że od jodu ni rośnie tsh. Część lekarzy mówi, że to niemożliwe ale tak mam. A teraz każą mi brać jod w witaminach... więc automatycznie tsh rośnie... 😕 Mi też sport w podstawówce rozwalił zdrowie 😕 A czemu chcesz badać jajowody jak podchodzisz do in vitro? Chce próbować naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy brałyście przed punkcja Summamed? Mam jutro wziac 2 tabletki. Teraz nie wiem czy naraz? Czy rano jedna a wieczorem druga? Punkcja rano w piatek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, AsiaWin napisał:

Twój wynik tarczycy nie jest zły 🙂 Poza tym nie wiem czy wiesz że TSH rośnie jak się stresujesz i to jest naturalny mechanizm ochronny dla organizmu! Może się stresowałaś jak robiłaś badanie. Powtórz jak już wiesz że wszystko jest ok i zobaczysz czy masz powyżej 3. Ja miałam w tym samym tygodniu 1,5 i 4,5!!! Ogólnie biorę euthyrox no i teraz coraz większe dawki. Mam też tak, że od jodu ni rośnie tsh. Część lekarzy mówi, że to niemożliwe ale tak mam. A teraz każą mi brać jod w witaminach... więc automatycznie tsh rośnie... 😕 Mi też sport w podstawówce rozwalił zdrowie 😕 A czemu chcesz badać jajowody jak podchodzisz do in vitro? Chce próbować naturalnie?

a wiecie, że pasta do zębów z fluorem sprawia, że jod sie mniej przyswaja i to dodatkowo obciąża tarczyce? 

Ja mam subkliniczna niedoczynność, x tsh ok 5, naturalnie (dieta, jod i unikanie fluoru) zeszlam do 3. A mam tylko pol tarczycy wiec jest to maly sukces. Niestety do uzyskania ponad 1 musialam brac euthyrox

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, emkw35 napisał:

Dziewczyny czy brałyście przed punkcja Summamed? Mam jutro wziac 2 tabletki. Teraz nie wiem czy naraz? Czy rano jedna a wieczorem druga? Punkcja rano w piatek 

Ja brałam. 2 na raz do śniadania. Dzień przed punkcja

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, emkw35 napisał:

a wiecie, że pasta do zębów z fluorem sprawia, że jod sie mniej przyswaja i to dodatkowo obciąża tarczyce? 

Ja mam subkliniczna niedoczynność, x tsh ok 5, naturalnie (dieta, jod i unikanie fluoru) zeszlam do 3. A mam tylko pol tarczycy wiec jest to maly sukces. Niestety do uzyskania ponad 1 musialam brac euthyrox

 

 

Tak! Trzeba uważać żeby nie polykac pasty z fluorem i dobrze płakać usta po myciu! Fluor jest szkodliwy i nikt tego nie mówi. Najlepiej używać na zmianę z fluorem i bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AsiaWin napisał:

Ja brałam. 2 na raz do śniadania. Dzień przed punkcja

To wezme tak samo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marza napisał:

Ja mam mieć wlew z mojego osocza na endometrium. Boję się że nic nie  pomoże. 

Aaa to coś innego chyba.ale skoro lekarz zalecił to chyba może pomóc. Nie trać nadziei Marza!kiedy masz mieć ten wlew? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AsiaWin napisał:

Dziewczyny dzisiaj mam wizytę u immunologa. Czy możecie mi napisać czy ten lekarz jakoś bada? Czy tylko patrzy na wyniki badań? Nie wiem na co się przygotować 😛 Oczywiście wezmę wszystkie badania jakie posiadam 🙂 

Tylko rozmowa, jeśli masz dokumentację poprzednich procedur to też mozesz wziąć.powiedz mu o wszystkim i pokaż wszystkie wyniki. Najprawdopodobniej na tej wizycie zleci ci badania i dopiero na kolejnej będziecie omawiać i planować co można zrobić od strony immunologicznej.powodzonka 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Goralka napisał:

Aaa to coś innego chyba.ale skoro lekarz zalecił to chyba może pomóc. Nie trać nadziei Marza!kiedy masz mieć ten wlew? 

Jutro 8.45 pobiarą krew a o 11.10 wlew. Ciekawa jestem jak to wygląda nigdzie nie mogę znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki pisalyscie, że są na forum kobietki, które tak jak ja miały plamienia po transferze a  jednak im się udało. Jeśli są takie to proszę odezwijcie się do mnie. Tu albo na priv. Dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Martuska napisał:

Dziewczynki pisalyscie, że są na forum kobietki, które tak jak ja miały plamienia po transferze a  jednak im się udało. Jeśli są takie to proszę odezwijcie się do mnie. Tu albo na priv. Dziękuję. 

Hej, ja plamilam po transferze od 4 dnia do 7 dnia ale było to bardzo skąpe plamienie i brązowe. Później wróciło około 5 tygodnia ciąży i do 9 tygodnia plamilam bez przerwy i tu już było różnie raz na brązowo raz taka żywa krwią zdarzyły się tez skrzepy 🤷‍♂️. Mnie się udało i dziś zaczynam 20 tydzień. Jednak każdy przypadek jest inny. Mam nadzieje ze i twoje plamienie nie przeszkadza dzidziusiowi w zadomowieniu się na 9 miesięcy ❤️✊✊ kiedy robisz betę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ToJaJustyna napisał:

Cześć. Tak beta spadła, wczoraj miałam 17

Byłam u lekarza i teraz mam leczyć tarczyce której nigdy nie miałam. Dostałam ją po lekach które kazali mi brać, wiec jestem mega zniesmaczona, czuje jakby mnie leczyli po omacku. Teraz jak wyleczę tarczyce to będziemy rozmawiać o 2 transferze. Ręce opadają. 🙅🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Moja tarczyca zawsze wynosiła 1.7- 1.8 

Teraz mam po transferze 3,6 🙄

I chcą mi dać hormony, sama już nie wiem co mam robić. Czyje, ze moje zdrowie się pogarsza. Na szczęście morfologia, cukier i cała reszta w normie. Zapytałam lekarza dlaczego się nie udało za 1 razem - powiedziała, ze tak bywa. Myślałam ze będzie to dłuższa wypowiedz. 😬🤦🏻‍♀️
zastanawiam się czy nie sprawdzić moich jajowodów, całe życie trenowałam, sportowcy maja więcej problemów. Co myślicie czy warto to sprawdzać ? Jak tak to czy wiecie jak do tego podejść ? Można na kasę chorych ? Pozdrawiam 

❤️❤️❤️❤️❤️

Co do tarczycy, to podobno w ciąży potrafi bardzo skoczyc w górę. Ty byłaś w ciąży, więc może to być przyczyną. 

Co do jajowodów to nie wiem w jakim celu chcesz je sprawdzać? Chciałabyś próbować zajść w ciążę naturalnie? Bo jeśli i tak robisz in vitro to ono omija jajowody. Dlatego do transferu zbadanie ich nic ci nie da. Ja miałam badanie drożności jajowodow przed in vitro. Na nfz. Wyszły drożne dlatego początkowo byłam skierowana na współżycie o czasie lub inseminację. Jakby były niedrożne, to wtedy od razu byłoby wskazanie do in vitro. Ale ty już jesteś na in vitro, więc to chyba słaby trop. 

Chyba że chcesz w nich szukać endometriozy, ale to wtedy ogólnie trzeba by jej szukać w ciele, a nie w samych  jajowodach.

Wiem że przy pierwszej próbie trudno w to uwierzyć, tak samo jak piszemy wam tu na forum że czasem się po prostu nie udaje i pierwsza nieudana próba to nie koniec świata. Naturalnie też mało kto zachodzi przy pierwszym cyklu starań. I to nikogo nie dziwi. I na wiele pytań odpowiedź brzmi " tak czasem bywa". I nie ma innej prawdziwej odpowiedzi. I można się zadiagnozowac o i tak nic więcej nikt ci nie powie. Tak już jest. Wiem że trudne. Ja też na początku chciałam odpowiedzi. Konkretow. Ale to tak nie działa. Trzeba spokoju. Cierpliwości. Pokory. I zrozumienia że na częsc pytań nie ma odpowiedzi. . .

Też jestem sportowcem. Fakt, mamy częściej zaburzenia hormonalne. Zwłaszcza przy intensywnym treningu w okresie dojrzewania. Ale żebyśmy ogólnie mieli więcej problemów... Tego nie wiem. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AsiaWin napisał:

Twój wynik tarczycy nie jest zły 🙂 Poza tym nie wiem czy wiesz że TSH rośnie jak się stresujesz i to jest naturalny mechanizm ochronny dla organizmu! Może się stresowałaś jak robiłaś badanie. Powtórz jak już wiesz że wszystko jest ok i zobaczysz czy masz powyżej 3. Ja miałam w tym samym tygodniu 1,5 i 4,5!!! Ogólnie biorę euthyrox no i teraz coraz większe dawki. Mam też tak, że od jodu ni rośnie tsh. Część lekarzy mówi, że to niemożliwe ale tak mam. A teraz każą mi brać jod w witaminach... więc automatycznie tsh rośnie... 😕 Mi też sport w podstawówce rozwalił zdrowie 😕 A czemu chcesz badać jajowody jak podchodzisz do in vitro? Chce próbować naturalnie?

Różnie to co mi lekarz mówi, chociaż nie ufam im do końca. Z Ta tarczyca tez teraz wielkie halo, dzisiaj miałam 2.8 a babka mówi, ze musi być mniej niż 2 🙄

lol kiedy to się skończy. 
tak samo z beta, nigdy mi nie zmalała, rosła wolniej, ale rosła a lekarz, ze nic z tego nie będzie i przy beta 380 musiałam odstawić leki, teraz myśle ze może trzeba było poczekać a lekarz nic nie komentuje. Tak bywa, proszę leczyć tarczyce . No kur. . . 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KlaudiainvimedGdynia napisał:

Hej, ja plamilam po transferze od 4 dnia do 7 dnia ale było to bardzo skąpe plamienie i brązowe. Później wróciło około 5 tygodnia ciąży i do 9 tygodnia plamilam bez przerwy i tu już było różnie raz na brązowo raz taka żywa krwią zdarzyły się tez skrzepy 🤷‍♂️. Mnie się udało i dziś zaczynam 20 tydzień. Jednak każdy przypadek jest inny. Mam nadzieje ze i twoje plamienie nie przeszkadza dzidziusiowi w zadomowieniu się na 9 miesięcy ❤️✊✊ kiedy robisz betę ? 

Lekarz mówił, że nie ma na co czekać i mam betę zrobić już jutro (7dpt)

Zwiększył mi dawki leków i kazał czekać na jutrzejszy wynik. 

Staram się trzymać ale to takie trudne...

Mam tylko was dziewczyny, nie mam z kim osobiście porozmawiać. 

Dziękuję za wsparcie ❤

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aja napisał:

Co do tarczycy, to podobno w ciąży potrafi bardzo skoczyc w górę. Ty byłaś w ciąży, więc może to być przyczyną. 

Co do jajowodów to nie wiem w jakim celu chcesz je sprawdzać? Chciałabyś próbować zajść w ciążę naturalnie? Bo jeśli i tak robisz in vitro to ono omija jajowody. Dlatego do transferu zbadanie ich nic ci nie da. Ja miałam badanie drożności jajowodow przed in vitro. Na nfz. Wyszły drożne dlatego początkowo byłam skierowana na współżycie o czasie lub inseminację. Jakby były niedrożne, to wtedy od razu byłoby wskazanie do in vitro. Ale ty już jesteś na in vitro, więc to chyba słaby trop. 

Chyba że chcesz w nich szukać endometriozy, ale to wtedy ogólnie trzeba by jej szukać w ciele, a nie w samych  jajowodach.

Wiem że przy pierwszej próbie trudno w to uwierzyć, tak samo jak piszemy wam tu na forum że czasem się po prostu nie udaje i pierwsza nieudana próba to nie koniec świata. Naturalnie też mało kto zachodzi przy pierwszym cyklu starań. I to nikogo nie dziwi. I na wiele pytań odpowiedź brzmi " tak czasem bywa". I nie ma innej prawdziwej odpowiedzi. I można się zadiagnozowac o i tak nic więcej nikt ci nie powie. Tak już jest. Wiem że trudne. Ja też na początku chciałam odpowiedzi. Konkretow. Ale to tak nie działa. Trzeba spokoju. Cierpliwości. Pokory. I zrozumienia że na częsc pytań nie ma odpowiedzi. . .

Też jestem sportowcem. Fakt, mamy częściej zaburzenia hormonalne. Zwłaszcza przy intensywnym treningu w okresie dojrzewania. Ale żebyśmy ogólnie mieli więcej problemów... Tego nie wiem. 😉
Dziekuje za informacje. Skoro w ciąży rośnie tsh a ja byłam to dlaczego mój lekarz robi drame i karze mi się faszerować hormonami ? Tego nie mogę zrozumieć, myślałam, ze zaraz 2 transfer będzie, a teraz mam leczyć tarczyce i pozę w Styczniu zaczniemy. 😞😞😞😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ToJaJustyna napisał:
8 minut temu, Aja napisał:

Co do tarczycy, to podobno w ciąży potrafi bardzo skoczyc w górę. Ty byłaś w ciąży, więc może to być przyczyną. 

Co do jajowodów to nie wiem w jakim celu chcesz je sprawdzać? Chciałabyś próbować zajść w ciążę naturalnie? Bo jeśli i tak robisz in vitro to ono omija jajowody. Dlatego do transferu zbadanie ich nic ci nie da. Ja miałam badanie drożności jajowodow przed in vitro. Na nfz. Wyszły drożne dlatego początkowo byłam skierowana na współżycie o czasie lub inseminację. Jakby były niedrożne, to wtedy od razu byłoby wskazanie do in vitro. Ale ty już jesteś na in vitro, więc to chyba słaby trop. 

Chyba że chcesz w nich szukać endometriozy, ale to wtedy ogólnie trzeba by jej szukać w ciele, a nie w samych  jajowodach.

Wiem że przy pierwszej próbie trudno w to uwierzyć, tak samo jak piszemy wam tu na forum że czasem się po prostu nie udaje i pierwsza nieudana próba to nie koniec świata. Naturalnie też mało kto zachodzi przy pierwszym cyklu starań. I to nikogo nie dziwi. I na wiele pytań odpowiedź brzmi " tak czasem bywa". I nie ma innej prawdziwej odpowiedzi. I można się zadiagnozowac o i tak nic więcej nikt ci nie powie. Tak już jest. Wiem że trudne. Ja też na początku chciałam odpowiedzi. Konkretow. Ale to tak nie działa. Trzeba spokoju. Cierpliwości. Pokory. I zrozumienia że na częsc pytań nie ma odpowiedzi. . .

Też jestem sportowcem. Fakt, mamy częściej zaburzenia hormonalne. Zwłaszcza przy intensywnym treningu w okresie dojrzewania. Ale żebyśmy ogólnie mieli więcej problemów... Tego nie wiem. 😉
Dziekuje za informacje. Skoro w ciąży rośnie tsh a ja byłam to dlaczego mój lekarz robi drame i karze mi się faszerować hormonami ? Tego nie mogę zrozumieć, myślałam, ze zaraz 2 transfer będzie, a teraz mam leczyć tarczyce i pozę w Styczniu zaczniemy. 😞😞😞😞

Ale jakimi hormonami chce cię faszerować na tarczycę? Bo nie rozumiem? Nawet jak rósnie w ciąży TSH  to się na to bierze leki. Zwykle euthyrox. Czy to jest lek hormonalny? Bo tego nie wiem jak działa?

Wiem że faktycznie zaleca się ustabilizowanie tarczycy do poziomu poniżej 2,5 żeby starać się o ciążę. Bo wysokie TSH przeszkadza w płodności. No i ty jesteś po poronieniu. I w sumie każą ci odczekać jeden cykl tak na prawdę, na ustabilizowanie się organizmu. To chyba nie jest głupi pomysł. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ToJaJustyna napisał:

Dziekuje za informacje. Skoro w ciąży rośnie tsh a ja byłam to dlaczego mój lekarz robi drame i karze mi się faszerować hormonami ? Tego nie mogę zrozumieć, myślałam, ze zaraz 2 transfer będzie, a teraz mam leczyć tarczyce i pozę w Styczniu zaczniemy. 😞😞😞😞

To prawda, ja nigdy nie miałam problemu z tarczycą, jakieś 1.5 roku temu jak badałam to lekarz mi powiedział, że jest już przy górnej granicy u trzeba j obserwować... Teraz jak zaszłam w ciążę miałam tsh około 3. Lekarz prowadzący moja ciążę kilka lat temu zrobił specjalizację z endokrynologii, więc mam fachową opiekę. A temu lekarzowi to ja ufam bezgranicznie. Na wynikach które robiłam w diagnostyce jest norma, aby tsh było mniejsze niż 2.5. Mój ostatni wynik to 2.14 i lekarz tak czy siak zwiększył mi dawkę. Zapytałam dlaczego tak skoro wynik jest w normie... Otrzymałam odpowiedź, że najbezpieczniej jest utrzymywać poziom tsh na 1 z hakiem (nie pamiętam dokładnie jaka wartość powiedział). 

Ja naprawdę wierzę, że każdej z nas się kiedyś uda. Nie denerwuj się... To na pewno nie pomaga. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i być pozytywnie nastawionym. Też już miałam taki etap, że płakałam mężowi, że już na pewno nigdy nie będę mamą... Co prawda to dopiero końcówka 12tc, ale wierzę, że wszystko dobrze się skończy i moje marzenie się spełni. Tego z całego serca życzę również Tobie i każdej z nas, tylko musimy w to uwierzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marza napisał:

Jutro 8.45 pobiarą krew a o 11.10 wlew. Ciekawa jestem jak to wygląda nigdzie nie mogę znaleźć 

Trzymam kciuki.daj znać jak było. 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ToJaJustyna napisał:

Różnie to co mi lekarz mówi, chociaż nie ufam im do końca. Z Ta tarczyca tez teraz wielkie halo, dzisiaj miałam 2.8 a babka mówi, ze musi być mniej niż 2 🙄

lol kiedy to się skończy. 
tak samo z beta, nigdy mi nie zmalała, rosła wolniej, ale rosła a lekarz, ze nic z tego nie będzie i przy beta 380 musiałam odstawić leki, teraz myśle ze może trzeba było poczekać a lekarz nic nie komentuje. Tak bywa, proszę leczyć tarczyce . No kur. . . 
 

Każda z nas się denerwuje i przeżywa bo stracić ciążę to chyba najgorsze co może byc. kazda nieudana próba nasuwa nam pytania czy lekarz zrobił wszystko co możliwe ,czyja to wina czy ja zrobiłam coś nie tak etc.psycholog powiedziala mi żeby nie szukać winnych bo to nie pomoże i nie wróci czasu, lepiej skupiac się na przyszłości. Co do tarczycy to mi tez lekarz kazał brać euthyrox bo mi podskoczyło TSH do 2.1 po pierwszej procedurze.teraz przed trzecia(TSH 2.4)  nawet zwiększył dawkę więc chyba coś w tym jest skoro większość lekarzy zleca to samo.ja też zawsze uprawiałam dużo sportu i nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczyca ale tak jak pisała któraś dziewczyna przy stresie poziom też wzrasta. Trzymaj się kochana, mam nadzieję że wszystko się unormuje i następna próba będzie Twoja najszczęśliwszą 😘😘😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, karioka84 napisał:

To jednak nie jest takie proste... wzięłam dziś 2 razy po 225. I już nie mogę przekręcić pokrętła dawkowania, więc te 2x75 które zostało w strzykawce już nie będzie możliwe do podania. A chciałam to wziąć następnego dnia plus 300 żeby razem było 450. Ktoś brał Bemfolę?

Ja brałam. Mój mąz wyłamywał jakoś zabezpieczenie i bez problemu lek wykorzystałam do końca.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ToJaJustyna napisał:

Cześć. Tak beta spadła, wczoraj miałam 17

Byłam u lekarza i teraz mam leczyć tarczyce której nigdy nie miałam. Dostałam ją po lekach które kazali mi brać, wiec jestem mega zniesmaczona, czuje jakby mnie leczyli po omacku. Teraz jak wyleczę tarczyce to będziemy rozmawiać o 2 transferze. Ręce opadają. 🙅🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Moja tarczyca zawsze wynosiła 1.7- 1.8 

Teraz mam po transferze 3,6 🙄

I chcą mi dać hormony, sama już nie wiem co mam robić. Czyje, ze moje zdrowie się pogarsza. Na szczęście morfologia, cukier i cała reszta w normie. Zapytałam lekarza dlaczego się nie udało za 1 razem - powiedziała, ze tak bywa. Myślałam ze będzie to dłuższa wypowiedz. 😬🤦🏻‍♀️
zastanawiam się czy nie sprawdzić moich jajowodów, całe życie trenowałam, sportowcy maja więcej problemów. Co myślicie czy warto to sprawdzać ? Jak tak to czy wiecie jak do tego podejść ? Można na kasę chorych ? Pozdrawiam 

❤️❤️❤️❤️❤️

W ciąży TSH leci często do góry przez betę. Ja zawsze mam0.5-  0.8 a w ciąży ( sam początek , bo w dniu spodziewanej miesiączki) wynik był ponad 3. Ja co prawda leczę się na niedoczynność...jednak przy tej samej dawce dość mocno poszło TSH do góry. Musisz obserwować teraz TSH ...żeby nie przedobrzyc ani w jedną ani w drugą stronę. Jeśli chcesz starać się naturalnie to sprawdzenie drożności ma sens. Jeśli do ivf to nie jest to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mariolka# napisał:

Ja przy drugim transferze tak miałam pierwsze dwie bety był przyrost ok a później słaby i kolejny już spadł. Lekarz mi powiedział że zarodek był za słaby.. 

Niestety to nie jest dobry znak 😔 bardzo słaby przyrost ... Zwykle na tym etapie beta się conajmniej podwaja . Życzę żeby jednak wszystko było ok❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu z pytaniem... za godzinę robie zastrzyk Ovitrelle. Czy robic go tak samo jak Gonapeptyl/Menopur? W sensie chwycic fald i pod kątem prostym i wcisnąć lek? Puszczacie fald przed czy po wpuszczeniu leku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku angielskim mowia by nie wypuszczać powietrza... yyy myslalam, że wypuścić Mozecie cos poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, emkw35 napisał:

Na filmiku angielskim mowia by nie wypuszczać powietrza... yyy myslalam, że wypuścić Mozecie cos poradzić?

Robiac zastrzyk z ovitrelle normalnie wypuszczalam powietrze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ToJaJustyna napisał:

Różnie to co mi lekarz mówi, chociaż nie ufam im do końca. Z Ta tarczyca tez teraz wielkie halo, dzisiaj miałam 2.8 a babka mówi, ze musi być mniej niż 2 🙄

lol kiedy to się skończy. 
tak samo z beta, nigdy mi nie zmalała, rosła wolniej, ale rosła a lekarz, ze nic z tego nie będzie i przy beta 380 musiałam odstawić leki, teraz myśle ze może trzeba było poczekać a lekarz nic nie komentuje. Tak bywa, proszę leczyć tarczyce . No kur. . . 
 

Dziwne podejscie lekarza w sumie...

a co do tarczycy - ja mialam badane tsh zaraz po pozamacicznej (plus zapalenie krtani) i bylo 3, miesiac pozniej bez zadnych lekow i wynik 1,2 wiec mozliwe, ze wszystko przez burze hormonow plus stres tak jak dziewczyny pisza  i sie ureguluje po cyklu odpoczynku,  nawet bez lekow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Patrycjaa napisał:

Zuzana zaglądasz tu jeszcze?? 

Część kochana, miło że pamiętasz o mnie jeszcze. Czytam was codziennie. Właśnie się zalogowałam bo poprzednie konto niestety mi przepadło a nie pamiętałam hasła. U mnie bez zmian w przyszłym roku będziemy próbować jak będzie nasza kolej. Co tam u Was 🙂 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.. 44-ty zastrzyk, ostatni tej stymulacji. Oby przyniósł mi szczęście... i 6 dojrzałych jajeczek.

Teraz już leze pod kocykiem i mój kicio wygrzewa mi brzuch mrucząc. Żeby nie myśleć odpalam The Crown.

Byle do piątku...

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×