Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 godzinę temu, Keffy napisał:

Margareta to czekam na wiadomości!! 

 

2 godziny temu, Anka Skakanka napisał:

Ściskam Cię mocno 

Dzięki dziewczyny za wsparcie, ja nie wiem, chyba wyjazd na wieś i totalne odpuszczenie mi służy...6 dpt beta 4.2 i wg lekarza 10-15% szans, że się jeszcze uda a dziś 9 dpt beta 24 😏 kurcze kurcze coś tu sie kroi, może szczęście się jednak do mnie zaczyna uśmiechać! 

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, margareta napisał:

 

Dzięki dziewczyny za wsparcie, ja nie wiem, chyba wyjazd na wieś i totalne odpuszczenie mi służy...6 dpt beta 4.2 i wg lekarza 10-15% szans, że się jeszcze uda a dziś 9 dpt beta 24 😏 kurcze kurcze coś tu sie kroi, może szczęście się jednak do mnie zaczyna uśmiechać! 

Przypomnij proszę czy to blastka czy jakiś młodszy zarodek? Rośnie! I to jest najważniejsze 😀 dawaj znać za jakieś 2 dni! Trzymam kciuki za 3 cyfrowy wynik już! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Luna_ napisał:

Dziewczyny czy bierzecie estrofem tylko przy krio czy przy transferze świeżym (po punkcji) też kazali Wam suplementowac? 

Była o tym dyskusja na forum z 2 tygodnie temu. I forum podzieliło się na 2. Tych co przy swierzym transferze nie mieli Estrofemu. I tych co mieli. I w obu grupach były takie co zaszły i nie zaszły. Nie udało nam się też ustalić roli estradiolu w drugiej fazie cyklu, czyli w tym wypadku po punkcji która zastępuje jakby owulację. I czy jest tak bardzo potrzebny dalej czy bardziej progesteron. Bo nawet relacje z tego co moeili lekarzy były różne. Więc nadal nie wiem jak to jest. Może to zależy od konkretnego przypadku czy kobieta potrzebuje Estrofemu po punkcji czy nie. Ja mam pco i nigdy po punkcji Estrofemu nie dostałam. Za to przy krio transferxe na cyklu sztucznym zawsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aja napisał:

Była o tym dyskusja na forum z 2 tygodnie temu. I forum podzieliło się na 2. Tych co przy swierzym transferze nie mieli Estrofemu. I tych co mieli. I w obu grupach były takie co zaszły i nie zaszły. Nie udało nam się też ustalić roli estradiolu w drugiej fazie cyklu, czyli w tym wypadku po punkcji która zastępuje jakby owulację. I czy jest tak bardzo potrzebny dalej czy bardziej progesteron. Bo nawet relacje z tego co moeili lekarzy były różne. Więc nadal nie wiem jak to jest. Może to zależy od konkretnego przypadku czy kobieta potrzebuje Estrofemu po punkcji czy nie. Ja mam pco i nigdy po punkcji Estrofemu nie dostałam. Za to przy krio transferxe na cyklu sztucznym zawsze. 

Przeczytałam już chyba cały internet 😅 i chyba po prostu są 2 szkoły. W kilku wypowiedziach lekarzy pojawiło się, że 'nie jest konieczny ale nie powinien zaszkodzic' 🤔 może po prostu dają na wszelki wypadek 🤔 

W sumie po punkcji i tak estradiol jest wysoki 🤔 ja dzień przed punkcją miałam ponad 2 000 🤔 no nic. Nie zostaje mi nic innego jak wierzyć w mojego lekarza 😬 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Luna_ napisał:

Przypomnij proszę czy to blastka czy jakiś młodszy zarodek? Rośnie! I to jest najważniejsze 😀 dawaj znać za jakieś 2 dni! Trzymam kciuki za 3 cyfrowy wynik już! 

Blastka, krio na cyklu sztucznym, mój trzeci transfer. Mam nadzieję, że to ten 😄 staram się póki co za bardzo nie podniecać (choć ok, już się trochę zajarałam), ale że mam za sobą też puste jajo płodowe to wiadomo, podejście troszkę inne. Na pewno sprawdzę jeszcze betę na dniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Luna_ napisał:

Przeczytałam już chyba cały internet 😅 i chyba po prostu są 2 szkoły. W kilku wypowiedziach lekarzy pojawiło się, że 'nie jest konieczny ale nie powinien zaszkodzic' 🤔 może po prostu dają na wszelki wypadek 🤔 

W sumie po punkcji i tak estradiol jest wysoki 🤔 ja dzień przed punkcją miałam ponad 2 000 🤔 no nic. Nie zostaje mi nic innego jak wierzyć w mojego lekarza 😬 

Tak wygląda jakby właśnie tak było że są dwie szkoły. Mi z kolei lekarz przy krio powiedział o Estrofemie że po pozytywnej becie trzeba już odstawic, bo to tak duży ładunek chormonow żeńskich, że jeśli dziecko chłopcem to bardzo prawdopodobne że będzie miało zaburzenia chormonalne przez to. Ale jest też szkoła która mówi o t żeby brać nawet do 16 tc. Więc mam wrażenie że po prostu Estrofem jest jeszcze w in vitro nie do końca zbadany. Bo to lek który powstał tylko po to by uzupełnić niedobór chormonow zenskich i łagodzić nieprzyjemne tego objawy u kobiet po menopauzie. A do in vitro został zaadoptowany wtórnie. Jak weźmiecie ulotkę od niego to tam nie ma ani słowa o zastosowaniu przy im vitro bo producent wogole nie w tym celu tworzył lek.

Z drugiej strony wypowiedź w stylu... Nie powinien zaszkodzić  u lekarza ... Mnie nie przekonuje. To takie delikatne powiedzenie , że nie mam pojęcia czy zaszkodzi czy nie....

Edytowano przez Aja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, margareta napisał:

Blastka, krio na cyklu sztucznym, mój trzeci transfer. Mam nadzieję, że to ten 😄 staram się póki co za bardzo nie podniecać (choć ok, już się trochę zajarałam), ale że mam za sobą też puste jajo płodowe to wiadomo, podejście troszkę inne. Na pewno sprawdzę jeszcze betę na dniach 

Bardzo się cieszę i po cichu liczylam że tak będzie. Właśnie dlatego nie można za wszędzie testować bo to różnie bywa. Te zarodki to przecież dzieci. A każde dziecko ma własne tempo rozwoju. Oby tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, margareta napisał:

 

Dzięki dziewczyny za wsparcie, ja nie wiem, chyba wyjazd na wieś i totalne odpuszczenie mi służy...6 dpt beta 4.2 i wg lekarza 10-15% szans, że się jeszcze uda a dziś 9 dpt beta 24 😏 kurcze kurcze coś tu sie kroi, może szczęście się jednak do mnie zaczyna uśmiechać! 

Super! Idzie w górę, oby tak dalej! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, margareta napisał:

 

Dzięki dziewczyny za wsparcie, ja nie wiem, chyba wyjazd na wieś i totalne odpuszczenie mi służy...6 dpt beta 4.2 i wg lekarza 10-15% szans, że się jeszcze uda a dziś 9 dpt beta 24 😏 kurcze kurcze coś tu sie kroi, może szczęście się jednak do mnie zaczyna uśmiechać! 

A widzisz!!! 😁😁😁 To czekamy dalej, trzymam jeszcze mocniej kciuki!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja mam za sobą trzecia weryfikacje, beta 110. Mam za 2 tygodnie przyjść na badanie ponowne i na usg i tyle, tak po prostu. 
Masakra 😄 

chyba będę robić betę sama w przyszłym tygodniu przed tym usg bo przecież nie wytrzymam 😄 
 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aja napisał:

Bardzo się cieszę i po cichu liczylam że tak będzie. Właśnie dlatego nie można za wszędzie testować bo to różnie bywa. Te zarodki to przecież dzieci. A każde dziecko ma własne tempo rozwoju. Oby tak dalej. 

1 godzinę temu, Anka Skakanka napisał:

Super! Idzie w górę, oby tak dalej! 

14 minut temu, Keffy napisał:

A widzisz!!! 😁😁😁 To czekamy dalej, trzymam jeszcze mocniej kciuki!!! 

Dzięki dziewczyny 😊 oj tak,  niech rośnie! 

Aja masz rację, każde dziecko rośnie we własnym tempie. 

Anka Skakanka, super, szok że za dwa tygodnie, może już usłyszysz 💚 tego Ci życzę

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Anka Skakanka napisał:

Tymczasem ja mam za sobą trzecia weryfikacje, beta 110. Mam za 2 tygodnie przyjść na badanie ponowne i na usg i tyle, tak po prostu. 
Masakra 😄 

chyba będę robić betę sama w przyszłym tygodniu przed tym usg bo przecież nie wytrzymam 😄 
 

 

Gratulacje 👍🤗🌸

Ja idę na betę w poniedziałek. Które to twoje podejście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Beti320 napisał:

Gratulacje 👍🤗🌸

Ja idę na betę w poniedziałek. Które to twoje podejście ?

Pierwszy transfer po dwóch stymulacjach, nasz jedyny zarodek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Anka Skakanka napisał:

Pierwszy transfer po dwóch stymulacjach, nasz jedyny zarodek 

Brawo gratulacje 👍😉🌸

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, margareta napisał:

 

 

8 godzin temu, Anka Skakanka napisał:

Tymczasem ja mam za sobą trzecia weryfikacje, beta 110. Mam za 2 tygodnie przyjść na badanie ponowne i na usg i tyle, tak po prostu. 
Masakra 😄 

chyba będę robić betę sama w przyszłym tygodniu przed tym usg bo przecież nie wytrzymam 😄 
 

 

A ja nadal nie wiem kiedy mam się zgłosić bo jeszcze nie dzwoniłam🙈🙈 w poniedziałek zadzwoni i się zapytam na kiedy mam się umówić bo nawet leki mam Jeszcze na jakieś 10 dni 🙈🙈

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2020 o 21:50, Anka Skakanka napisał:

Mnie wyszło w 6dpt, ale z tego co dziewczyny pisały, to nie zawsze już jest jakiś pozytywny wynik bety, może jeszcze być zero, a po drugie zależy tez jaki zarodek; 5-dniowy będzie widoczny szybciej niż 3-dniowy.  
 

ale trzymam bardxo mocno kciuki. Czekanie jest okropne, ale przetrwamy to 

Dziękuje bardzo ❤️U mnie był zarodek 5 dniowy oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam betę 4dpt czyli w sobotę i wyszła 3,9 także zaczyna się rozkręcać ...powtórzę jutro 😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ewa3456 napisał:

Dziękuje bardzo ❤️U mnie był zarodek 5 dniowy oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam betę 4dpt czyli w sobotę i wyszła 3,9 także zaczyna się rozkręcać ...powtórzę jutro 😊

A transfer świeży? Pamiętaj że robienie tak wcześnie bety przy świeżym transferze może dawać fałszywie pozytywny wynik 😏 więc dobrze się uzbroić jednak w cierpliwość. 

Oby pięknie przyrastała 🙂 wtedy mimo wszystko nie będzie wątpliwości 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Luna_ napisał:

A transfer świeży? Pamiętaj że robienie tak wcześnie bety przy świeżym transferze może dawać fałszywie pozytywny wynik 😏 więc dobrze się uzbroić jednak w cierpliwość. 

Oby pięknie przyrastała 🙂 wtedy mimo wszystko nie będzie wątpliwości 😀

Transfer mrożony, ponieważ badaliśmy zarodki, nie mam żadnych leków które mogłyby fałszować wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ewa3456 napisał:

Transfer mrożony, ponieważ badaliśmy zarodki, nie mam żadnych leków które mogłyby fałszować wynik.

No to pięknie 😀 trzymam kciuki za przyrosty! 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Keffy napisał:

A ja nadal nie wiem kiedy mam się zgłosić bo jeszcze nie dzwoniłam🙈🙈 w poniedziałek zadzwoni i się zapytam na kiedy mam się umówić bo nawet leki mam Jeszcze na jakieś 10 dni 🙈🙈

To trzymam kciuki za ładnie przygotowane endometrium ✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, margareta napisał:

To trzymam kciuki za ładnie przygotowane endometrium ✊

Margareta moja wizyta to raczej zobaczyć czy dobrze ulokował się zarodek a może i już serduszko🙈🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Keffy napisał:

Margareta moja wizyta to raczej zobaczyć czy dobrze ulokował się zarodek a może i już serduszko🙈🙈

O matko, sorki pomyliłaś mi się chyba z Kokotką, tyle nas tu 😉

Nooo tak, juz wiem, Tobie tak piękna betka urosła i będzie z Wami drugi cud ☺️ daj znać koniecznie po wizycie ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Keffy napisał:

 

A ja nadal nie wiem kiedy mam się zgłosić bo jeszcze nie dzwoniłam🙈🙈 w poniedziałek zadzwoni i się zapytam na kiedy mam się umówić bo nawet leki mam Jeszcze na jakieś 10 dni 🙈🙈

Jakas Ty wyluzowana... :))

ja dzwonilam tego samego dnia co mialam wizyte... a teraz przy kazdej aplikacji luteiny nerwowo sprawdzam czy nie pojawia sie zadne krwawienie, ktorego boje sie jak diabel swieconej wody...

A zapasem lekow sie nie przejmuj - pewnie czesc zostanie i tak na dluzej, ale moga sie dawki zmienic. bierzesz estrofem? Bo mi juz po telefonie z trzecia beta kazali zmniejszyc jego dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny proszę Was o pomoc🙏 mam zastrzyki robić z accofilu 1/3 zastrzyku ale ja na nim nic nie widzę i nie wiem kiedy mam przestać wstrzykiwac ten lek jak to zrobić żeby było dobrze... matko przepraszam za takie głupie pytanie ale już panikuj 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rapita napisał:

Dziewczyny proszę Was o pomoc🙏 mam zastrzyki robić z accofilu 1/3 zastrzyku ale ja na nim nic nie widzę i nie wiem kiedy mam przestać wstrzykiwac ten lek jak to zrobić żeby było dobrze... matko przepraszam za takie głupie pytanie ale już panikuj 🙈

Accofilu nigdy nie mialam - to jest w penie czy w strzykawce?

bo jak mialam sobie kiedys podawac mniej niz strzykawke to wczesniej po wycisnieciu powietrza odznaczalam markerem na niej "porcje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Magdaa napisał:

Accofilu nigdy nie mialam - to jest w penie czy w strzykawce?

bo jak mialam sobie kiedys podawac mniej niz strzykawke to wczesniej po wycisnieciu powietrza odznaczalam markerem na niej "porcje".

Wstrzykwce to jest właśnie myślałam czy nie zaznaczyć markerem 3 kresek na nim tylko że będę musiała najwyżej zerwać z tego karteczkę bo kompletnie nic nie widać... 

Edytowano przez Rapita
Blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie, czy przy zaleceniu  estrofem aplikuje się go na noc? Czy jest to uciazliwe? W sensie czy duzo wyplywa i czy jest w ciagu dnia dyskonfort? Krio mam miec we wrzesniu, dzis dostalam okres i od nastepnego cyklu mam brac estrofem od 3 dc 2x1 a od 8 dc 3x1 - zapomnialam dopytac lekarza mam wizyte w 20dc na sprawdzenie endometrium i wtedy moge dopytać ale moj maz ma w tym czasie operacje nerek i zastanawiamy się czy nie warto to przesunac jesli to branie estrofemu jest jakis uciazliwe a bede musiala kolo niego pobiegac przez chwile. Przez in vitro przesuwamy mu termin operacji juz 3 raz i jego lekarz powiedzial ze to ostateczny termin operacji i nie ma szans na dalsze przesuwanie. Jak zawsze pod góre 🥵

Edytowano przez Milach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Milach napisał:

Dziewczyny mam pytanie, czy przy zaleceniu  estrofem aplikuje się go na noc? Czy jest to uciazliwe? W sensie czy duzo wyplywa i czy jest w ciagu dnia dyskonfort? Krio mam miec we wrzesniu, dzis dostalam okres i od nastepnego cyklu mam brac estrofem od 3 dc 2x1 a od 8 dc 3x1 - zapomnialam dopytac lekarza mam wizyte w 20dc na sprawdzenie endometrium i wtedy moge dopytać ale moj maz ma w tym czasie operacje nerek i zastanawiamy się czy nie warto to przesunac jesli to branie estrofemu jest jakis uciazliwe a bede musiala kolo niego pobiegac przez chwile. Przez in vitro przesuwamy mu termin operacji juz 3 raz i jego lekarz powiedzial ze to ostateczny termin operacji i nie ma szans na dalsze przesuwanie. Jak zawsze pod góre 🥵

Ja estrofem miałam dosutnie i nic po nim mi się nie działo... nie wiem czy chodzi Ci o ten sam lek ale wydaje mi się że chyba tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Rapita napisał:

Ja estrofem miałam dosutnie i nic po nim mi się nie działo... nie wiem czy chodzi Ci o ten sam lek ale wydaje mi się że chyba tak 

Czyli to jest doustne? Bylam przekonana ze dopochwowo! Jezu dziekuje za odpowiedz 🌷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×