Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hania1998

Jak może dojść do zapłodnienia?

Polecane posty

Hej dziewczyny 🙂 Piszę tutaj, bo chcę się dowiedzieć, zanim rozpocznę życie seksualne, żeby potem nie płakać, że jestem w ciąży.

Wiem, że do zapłodnienia dochodzi kiedy komórki kobiety i mężczyzny się połączą w wyniku pełnego stosunku, ale co z tzw. pettingiem? Czy tak da się zajść w ciążę? Np. jeśli chłopak ma spermę na palcu i takie palce wprowadzi do pochwy to jest możliwe zapłodnienie, czy jednak musi być wytrysk? A jeśli po kontakcie ze spermą umyje ręce, to nadal jest możliwe, że w wyniku palcówki może dojść do zapłodnienia? Kurczę, wiem, że może dziwne pytanie, ale naprawdę mnie to zastanawia. I wolę się upewnić niż potem płakać.

I jeśli możecie, to napiszcie mi w jakich przypadkach zapłodnienie jest możliwe oprócz pełnego stosunku. Byłabym wdzięczna. Z góry dziękuję wam za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chłopak wprowadzi spermę do pochwy palcem to jak najbardziej może dojść do zapłodnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zapłodnienia dochodzi wtedy gdy dna męskie połączy się z dna kobiety. Zdrowa płodna kobieta w połowie cyklu jajeczkuje, zdrowy, płodny mężczyzna jest płodny zawsze. O każdej porze dnia i nocy. Tylko ty lub on wiecie czy mogło dojść do dostania się do pochwy jakiejkolwiek ilości spermy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jeśli chłopak wprowadzi spermę do pochwy palcem to jak najbardziej może dojść do zapłodnienia. 

A czy po umyciu rąk i wytarciu ręcznikiem nadal jest jakaś szansa na zapłodnienie? Zakładając, że kobieta ma dni płodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania takie jak te, swiadcza dobitnie o tym jak bardzo brakuje w szkolach edukacji seksualnej z prawdziwego zdarzenia. Rece opadaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A czy po umyciu rąk i wytarciu ręcznikiem nadal jest jakaś szansa na zapłodnienie? Zakładając, że kobieta ma dni płodne

Dla własnego bezpieczeństwa zawsze przyjmuj, że jest szansa... nawet minimalna. Preejakulat, niedokładnie umyte ze spermy ręce itd.

Ogólnie, jeśli chcesz czuć się bezpieczniej sama ze sobą, to zainstaluj sobie na telefon apkę od śledzenia swojego cyklu i będziesz wiedziała, kiedy wypadają Ci dni płodne i nie powinnaś szaleć. 100% antykoncepcja to nie jest (właściwie żadna), ale warto wiedzieć kiedy co i jak 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

A czy po umyciu rąk i wytarciu ręcznikiem nadal jest jakaś szansa na zapłodnienie? Zakładając, że kobieta ma dni płodne

Nie kotek🙂 Zresztą jak nie ma mydła wystarczy ciepła woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Jak nie chcemy być w ciąży, to w dni potencjalnie płodne nie stosujemy takich technik seksualnych, które umożliwiałyby zajście w ciążę. Koniec kropka🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×