Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dudu awła

Monika dzieciaki cudaki

Polecane posty

1 minutę temu, Kawusia_z_mleczkiem napisał:

Ale po co miala je robic skoro wiedziala ze nie usunie dziecka. Te pierwsze badania prenatalne sa tylko po to, zeby wiedziec i ewentualnie usunac ciaze, to drugie badania są wazne, bo wtedy mozma cos dzialac jeszcze w brzuchu, operacje itd. A tych drugich nie odpuscila tylko zrobila

Rozumiem. 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mami napisał:

I? Po co miała jechać tak wcześnie? Dużo kobiet ma efekt białego fartucha. Ja też za trzecim razem pojadę na ostatnią chwilę albo urodzę w domu z polozna 🤷wiesz, że poród u niektórych kobiet trwa nawet tydz? A no odejściu wód jeśli są czyste to masz 24 h 

I dlatego jak odejdą kobiecie wody płodowe to się szybko pobiera krew i robi wynik na cito. Nie gadaj głupot proszę. Brak wód płodowych może być dla dziecka niebezpieczny i jak wyniki krwi są kiepskie to się robi cięcie by ratować życie dziecka. Czekanie 24 h to proszenie się o kłopoty to nie jest XV wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek od dawna i jestem w szoku ile tu jest jadu i zawiści... Te komentarze o jej biednym mężu, jakby go związała i kazała robić dzieci, nie rozumiecie, że niektórzy chcą mieć dużą rodzinę, chcą mieć dzieci? XD 

Wandzia już z rodzicami, ale podobna do Bogutka :D 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, papaja&mango napisał:

ja tez sie zastanawialam czy dziewczyny,ktore tak dlugo wyczekuja ze skurczami w domu nie boja sie ,ze urodza w domu bez pomocy? po jakim czasie od pierwszych skurczy powinno sie juz jechac?

a co konkretnie złego by się stało, gdy urodziła w domu bez "pomocy"?

Wandzia w końcu na świecie 🙂 Szybko poszło.

Cytat

Nie zostanę z trójką bo mam jedno. Ktoś jej kazał zachodzić w kolejną ciążę? Zaliczyć wpadkę a potem prosić o pomoc innych bo się palcem do czterech liter nie umie trafić? 

To już jest przesada.
Tobie też nikt nie kazał rodzić jednego. Trzeba było rodzić więcej. 
Nie prosi o pomoc tylko zatrudnia nianię. Niani nikt do pracy zmusza.

Ciebie to nie powinno interesować 

Edytowano przez Iska00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Iska00 napisał:

To już jest przesada.

Tobie też nikt nie kazał rodzić jednego. Trzeba było rodzić więcej. 

Mnie jedno satysfakcjonuje. 

Jaki jest sens produkowania dzieci taśmowo skoro potem jest potrzebny tabun ludzi by je odchować? Niania, pani do sprzątania, dziadkowie, Wojtuś pracujący w domu 😂 Niech zostanie z nimi sama, sama zawiezie na zajęcia, sama poćwiczy z dzieckiem i pojedzie kilka razy w pojedynkę z całą czwórką na zakupy, to jej się odechce tego taśmociągu. 

No ale niektórzy miłują się w tym żeby wydać dziecko na świat, podrzucić komuś a potem chwalić się jak to się dzieci wychowywało. Oddają potem takie mamusie dzieci do przedszkola o 6, odbierają o 16, o 19 w bety i nazywa się, że są matkami 🤣 

Edytowano przez Szamankaaa
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szamankaaa napisał:

Poród trwa tydzień? 😂😂😂 Nie wiem co bierzesz, ale chyba pora to odstawić 

Wprowadzaj ludzi w błąd, ciekawe czy potem weźmiesz odpowiedzialność za te ...ety jak dziecko urodzi się niedotlenione bo matka nie naciskala na lekarza że może by zrobić cięcie.

Tak poród może trwać tydz ba ja w pierwszej ciąży od 31 tyg chodziła z rozwarciem 2cm 😱 i urodziłam po terminie ba musiałam mieć wywoływany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Azja w Ameryce napisał:

I dlatego jak odejdą kobiecie wody płodowe to się szybko pobiera krew i robi wynik na cito. Nie gadaj głupot proszę. Brak wód płodowych może być dla dziecka niebezpieczny i jak wyniki krwi są kiepskie to się robi cięcie by ratować życie dziecka. Czekanie 24 h to proszenie się o kłopoty to nie jest XV wiek.

Badanie krwi? What? Szybko musisz jechać tylko jak masz dodatni gbs🤦 co tu za głupoty opowiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ludzie religijni kościółkowi po prostu mają dużo dzieci bo nie zabezpieczają się i mówią co Bóg da wszystko w ręku Boga. Obserwuję rodzinę Mormonow że stanów. Kobieta się cieszy bo jej 40 wnuczek się urodził. Sama miała 9 dzieci. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mami napisał:

Tak poród może trwać tydz ba ja w pierwszej ciąży od 31 tyg chodziła z rozwarciem 2cm 😱 i urodziłam po terminie ba musiałam mieć wywoływany 

Nie pij ty już ... Przy rozwarciu w 31 tygodniu to się na patologii ciąży leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mami napisał:

Badanie krwi? What? Szybko musisz jechać tylko jak masz dodatni gbs🤦 co tu za głupoty opowiadasz

Tak kwiatuszku jak kobieta przyjeżdża bez wód płodowych to się robi badanie krwi by nie doszło do zakazenia . Wody płodowe chronią dziecko gdy ich nie ma ryzyko infekcji rośnie.  Poczytaj zamiast pisać głupoty

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwarcie na 2cm oznacza, że się rodzi? 🤣🤣🤣 Mialam na 3 od 36tc, rodziłam w 39tc, zatem rodziłam przez trzy tygodnie? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bezbrzeżnysmutek napisał:

Witamy Wandzie 👼

A skąd wiadomo że już jest?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xyz77@ napisał:

A skąd wiadomo że już jest?

 

Story jest na Instagramie jak trzyma Wandzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bigbubba napisał:

Pierwsze slysze, ze po odejsciu wod jesli sa czyste ma sie 24h🙈🤦Po odejsciu wod trzeba szybko zeby nie doszlo do niedotlenienia.Ah te eco mamy, czekajace 24h po odejsciu wod, rodzace w domu na ganku, jedzace korzenie sosny 😂😂😂

Łożysko, teraz modne jest zjadanie własnego łożyska 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, alek9559 napisał:

Story jest na Instagramie jak trzyma Wandzie

W jakiej sekcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bigbubba napisał:

Pierwsze slysze, ze po odejsciu wod jesli sa czyste ma sie 24h🙈🤦Po odejsciu wod trzeba szybko zeby nie doszlo do niedotlenienia.Ah te eco mamy, czekajace 24h po odejsciu wod, rodzace w domu na ganku, jedzace korzenie sosny 😂😂😂

Ach ta niewiedza, dostajesz skurczy i lecisz do szpitala a tam? 2h brak postępu porodu i cyk cc 😂 ja tam wolę naturalnie jeśli jest taka możliwość. Moja kuzyka rodziła w Warszawie w sw rodzinie, cudowny szpital pojechała że skurczami co 10 min o uwaga urodziła po 2 dniach. Noe pospieszali, żadnych interwencji medycznych typu oxy wszystko na spokojnie i ja to rozumiem, jeśli ktg dziecka jest w normie to po co tak szybko rozwiązywać

Edytowano przez Mami
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mami napisał:

Ach ta niewiedza, dostajesz skurczy i lecisz do szpitala a tam? 2h brak postępu porodu i cyk cc 😂 ja tam wolę naturalnie jeśli jest taka możliwość. Moja kuzyka rodziła w Warszawie w sw rodzinie, cudowny szpital pojechała że skurczami co 10 min o uwaga urodziła po 2 dniach. Noe pospieszali, żadnych interwencji medycznych typu oxy wszystko na spokojnie i ja to rozumiem, jeśli ktg dziecka jest w normie to po co tak szybko rozwiązywać

No nie wiem czy niewiedza, bo moja mama przez 42 lata pracowała jako położna 🤣 Czekajcie dalej na ostatnią chwilę, a potem odbierajcie sobie porody same i nie płaczcie jeśli przez Wasze niedbalstwo będziecie miały kalekę.

Ps nie wiem w którym szpitalu robią cięcie gdy po 2h od wystąpienia pierwszych skurczy nie ma rozwarcia na 10cm 🤣🤣🤣 

Ps 2 po co? Po to, że przy regularnych skurczach dziecko powinno być monitorowane. Nagle zacznie spadać tętno i masz problem. Ty, bo to Ty zwlekałaś.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2020 o 09:52, Szamankaaa napisał:

No nie wiem czy niewiedza, bo moja mama przez 42 lata pracowała jako położna 🤣 Czekajcie dalej na ostatnią chwilę, a potem odbierajcie sobie porody same i nie płaczcie jeśli przez Wasze niedbalstwo będziecie miały kalekę.

Ps nie wiem w którym szpitalu robią cięcie gdy po 2h od wystąpienia pierwszych skurczy nie ma rozwarcia na 10cm 🤣🤣🤣 

Ps 2 po co? Po to, że przy regularnych skurczach dziecko powinno być monitorowane. Nagle zacznie spadać tętno i masz problem. Ty, bo to Ty zwlekałaś.

Cóż położna starej daty, wiem szok, ale takie jeszcze pracują w szpitalu ba miałam taką położna środowiskowa i po pierwszej wizycie jej podziękowałam bo się obawiałam że mam większą wiedzę niż ona 

Ja pierwsze dzievko, brak wiedzy 2h brak postępu i cc. Żałuję tego do dzis. Drugie to już zupełnie inna bajka 😍 porod zaczął się w nocy, powoli mi wody odchodziły jak skurcze się zaczęły co 5min to pojechaliśmy do szpitala i uwaga pierwsze skurcze ok godz 2 w nocy a w szpitalu była ok 18 i po 22 mała była z nami 😍

Bardzo częstą kobiety mają zakładane ktg i na skurczach dziecku spada tętno i później położne już tak na to nie patrzą bo na skurczach to normalne no ale to twoja mama chyba wie prawda 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mami napisał:

Cóż położna starej daty, wiem szok, ale takie jeszcze pracują w szpitalu ba miałam taką położna środowiskowa i po pierwszej wizycie jej podziękowałam bo się obawiałam że mam większą wiedzę niż ona 

Ja pierwsze dzievko, brak wiedzy 2h brak postępu i cc. Żałuję tego do dzis. Drugie to już zupełnie inna bajka 😍 porod zaczął się w nocy, powoli mi wody odchodziły jak skurcze się zaczęły co 5min to pojechaliśmy do szpitala i uwaga pierwsze skurcze ok godz 2 w nocy a w szpitalu była ok 18 i po 22 mała była z nami 😍

Bardzo częstą kobiety mają zakładane ktg i na skurczach dziecku spada tętno i później położne już tak na to nie patrzą bo na skurczach to normalne no ale to twoja mama chyba wie prawda 😉

Starej daty bo po 60tce? To, że w wieku 56 lat kończyła studia się nie liczy? 🤣 To, że jest do tej pory doradcą laktacyjnymrównież 🤣 Stare próchno z wiedzą rodem ze średniowiecza 🤦

Dobra, za dalszą dyskusję podziękuję. Jak dla mnie to możesz rodzić pod płotem tydzień po tym jak wody odeszły a potem chować tą swoją roślinkę. 

Edytowano przez Szamankaaa
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2020 o 09:52, Szamankaaa napisał:

No nie wiem czy niewiedza, bo moja mama przez 42 lata pracowała jako położna 🤣 Czekajcie dalej na ostatnią chwilę, a potem odbierajcie sobie porody same i nie płaczcie jeśli przez Wasze niedbalstwo będziecie miały kalekę.

Ps nie wiem w którym szpitalu robią cięcie gdy po 2h od wystąpienia pierwszych skurczy nie ma rozwarcia na 10cm 🤣🤣🤣 

Ps 2 po co? Po to, że przy regularnych skurczach dziecko powinno być monitorowane. Nagle zacznie spadać tętno i masz problem. Ty, bo to Ty zwlekałaś.

Czyli mama jest położną z PRL - taką, która układała kobiety na płasko na łóżku, przywiązywała im nogi i każdej rutynowo nacinała krocze?

Nie chodzi o to, czy stara czy młoda wiekiem tylko chodzi o to, że szkoła w PRL i odbierała porody w PRL, a wtedy kobiety były traktowane przedmiotowo. Te starsze położna nadal mają takie podejście. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Bigbubba napisał:

Mała Wandzia przepiekna🥰te czarne kłaczki.Najpiekniesza królewna.Niestety ale Dorota musi oddać tron.

Oj ciężko będzie to ich ukochana córka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×