Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
annakarla

Łaskotanie się dzieci

Polecane posty

Czy uwazacie laskotanie sie dzieciakow za niebezpieczna zabawe? nie mowie tutaj o jednorazowym polaskotaniu - wczoraj bylam u znajomej i dwóch jej synow (8-11 lat) siedziało jej córce na rękach i łaskotało ją w pachy a synowie jej siostry siedzieli jej na nogach i łaskotali w stopy. tamta smiala sie jak szalona i prosila o litosc, a ich matki w ogole nie reagowaly. co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalaskotaja na śmierć czy co masz na myśli? Skoro się śmiała to chyba ok. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem u starszych dzieci nie jest to groźne. Do momentu aż nie płaczą jest raczej ok. Jednak słyszałam że maluchów nie powinno się łaskotać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.08.2020 o 21:36, Niebieska_Panda napisał:

Moim zdaniem u starszych dzieci nie jest to groźne. Do momentu aż nie płaczą jest raczej ok. Jednak słyszałam że maluchów nie powinno się łaskotać...

Dlaczego nie powinno się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dlugo jak nie ma placzu to nic zlego sie nie dzieje. Jakby dziala sie dziecku krzywda nie mialabys co do tego watpliwosci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lillkaa napisał:

Dlaczego nie powinno się?

Chodzi o to że rodzice czasami nie wiedzą kiedy przestać. Każdy człowiek ma inne granice. Nawet maluszki. Może na początku będzie się śmiało ale taki śmiech może szybko przemienić się w płacz. Podobno łaskotki powodują te same reakcje, co śmiech, gęsia skorka, czyli napady skurczów mięśniowych. Co powoduje u malucha dyskomfort. 

Poza tym małe dzieci i mówię tu tak "chyba" do 2 roku życia nie wiedzą jeszcze jak sobie z takim dyskomfortem poradzić więc płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łaskotanie jest zdrowe mi to na zdrowie wszyło jak byłam mała :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieci uczą się stawiać granice,  radzić sobie w różnych sytuacjach, szanować się nawzajem itd. Wieczna ingerencja rodziców spowoduje, że dzieci nie będa potrafiły chociażby zachować umiaru bo będą oczekiwały na bodziec z zewnątrz, . Matka postepowała mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×