Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Anagss

Odkochanie na siłę

Polecane posty

To raczej niemożliwe. Jak ktoś zna sposób to niech się podzieli.

Można tylko zająć myśli czymś innym, innymi sprawami, pracą, spotkaniami z przyjaciółmi, itp.

Edytowano przez Hellies
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Onko poleca klin klinem. Ja czas. Towarzystwo nade mną zajęcie myśli czym innym. Próbuj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, KorpoSzynszyla napisał:

Wystarczająco aby co nieco o życiu wiedzieć 

Nie rozumiem. 20lat trzyma Cię na faceta z którym nie jesteś??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkochanie na siłę jest ciężkie, ale możliwe. Jeśli nie widzisz przyszłości nie masz wyjścia musisz się odkochać, bo ten związek do niczego nie prowadzi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłe. Dla porównania czy można kogoś na siłe kochać? Według mnie to niemożliwe ale ja młody więc nie znam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wsz91 napisał:

Odkochanie na siłę jest ciężkie, ale możliwe. Jeśli nie widzisz przyszłości nie masz wyjścia musisz się odkochać, bo ten związek do niczego nie prowadzi.  

Miłość nie kalkuluje bynajmniej w teorii 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Solero napisał:

Miłość nie kalkuluje bynajmniej w teorii 🙂

Na siłę się nie zakochasz ale odkochać jest ciężko ale można jeśli twój związek stoi w miejscu przez tyle lat nie siedzisz w nim tylko odchodzisz. Musisz się odkochać ponieważ nie masz wyjścia. Nie będziesz siedział w toksycznym związku całe życie jak się nie rozwija przecież ? Lepiej odejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wsz91 napisał:

Na siłę się nie zakochasz ale odkochać jest ciężko ale można jeśli twój związek stoi w miejscu przez tyle lat nie siedzisz w nim tylko odchodzisz. Musisz się odkochać ponieważ nie masz wyjścia. Nie będziesz siedział w toksycznym związku całe życie jak się nie rozwija przecież ? Lepiej odejść. 

Dzięki staruszku za wytłumaczenie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie działato takze postanowisz sie odkochac i od tak sięto stanie... trzeba czasu ...

Wszystko zalezy od uczuc ktorymi zdążyliśmy dana osobe . Na swoim przykladzie moge powiedzieć ze kilka lat temu bylam szalenie zakochana w starszym o 5 lat chlopaku .

Idealny lepezego nie moglam sobie wymarzyc przystojny a z charakteru jak ze snow . W tamtym momencie kazdy doskonale wiedzial ze jest to miłość mojego zycia . Po 15 miesiacach zostawil mnie dla innych . Myslalam o nim przez 4 lata  bardzo  czesto mimo ze mialam innego chlopaka szukalam w nim swojego bylego .

Czulam ze caly czas kocham swojego byłego.  Obecnie minelo 7 lat poznałam faceta i smialo moge powiedzoec ze w 100% sie wyleczylam. W moim przekonaniu tamten wcale nie byl tym wymarzonym...  na wszystkotrzeba czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pandziulka1908 napisał:

Na pewno nie działato takze postanowisz sie odkochac i od tak sięto stanie... trzeba czasu ...

Wszystko zalezy od uczuc ktorymi zdążyliśmy dana osobe . Na swoim przykladzie moge powiedzieć ze kilka lat temu bylam szalenie zakochana w starszym o 5 lat chlopaku .

Idealny lepezego nie moglam sobie wymarzyc przystojny a z charakteru jak ze snow . W tamtym momencie kazdy doskonale wiedzial ze jest to miłość mojego zycia . Po 15 miesiacach zostawil mnie dla innych . Myslalam o nim przez 4 lata  bardzo  czesto mimo ze mialam innego chlopaka szukalam w nim swojego bylego .

Czulam ze caly czas kocham swojego byłego.  Obecnie minelo 7 lat poznałam faceta i smialo moge powiedzoec ze w 100% sie wyleczylam. W moim przekonaniu tamten wcale nie byl tym wymarzonym...  na wszystkotrzeba czasu

Tak trzeba czasu.

Mi chodzi o sytuację że sama zrywasz kochasz ale musisz odejść bo związek nie ma przyszłości stoi w miejscu i wiesz że nie pojdzie dalej po stoją przeszkody. Wtedy nie masz wyjścia pozostaje odkochanie które może trwać kilka miesięcy zależności jak drugą osobę kochałeś 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas leczy rany to prawda. Znam osobę która była z jednym facetem później już nikogo nie miała ponieważ nie potrafiła się zakochać w kimś innym. Zawsze odrzucenie boli może boleć przez bardzo długo albo przez całe życie. Jeżeli ktoś darzył mocnym uczuciem druga osobę może kochać ją przez całe życie mimo że już długo nie są ze sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wsz91 napisał:

Tak trzeba czasu.

Mi chodzi o sytuację że sama zrywasz kochasz ale musisz odejść bo związek nie ma przyszłości stoi w miejscu i wiesz że nie pojdzie dalej po stoją przeszkody. Wtedy nie masz wyjścia pozostaje odkochanie które może trwać kilka miesięcy zależności jak drugą osobę kochałeś 😞

Moim  zdaniem naie ma sytuacij  ez wyjscia . 

Przede wszystkim rozmowa .  Bylam dwa lata z alkoholikiem z czego przez 8 ostatnich miesiecy prosilam aby przestał  pić lecz bardziej niz mnie kochal swoja polowke wodki . 

Milosc musi byc w dwie strony . Jedna osoba musi byc w stanie poświęcić sie dla drugiej  .

A bycie z kims tylko dlatego ze bylo pare fajnych miesiecy  jest bez sensu... prawda jest taka ze jeslo ta druga osoba kocha zrobi wszystko zeby byc. Jesli nie po prostu nie jest nic warta. 

 

Dla mnie facet zostałw polsce chociaz pracowal za granica   zrezygnowal z 5 lat pracy i emerytury zeby byc ze mna poniewaz ja nie chce wyjezdzac z polski .

Wierze ze mnie naprawde kocha skoro byl w stanie podjasctaka decyzję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pandziulka1908 napisał:

Moim  zdaniem naie ma sytuacij  ez wyjscia . 

Przede wszystkim rozmowa .  Bylam dwa lata z alkoholikiem z czego przez 8 ostatnich miesiecy prosilam aby przestał  pić lecz bardziej niz mnie kochal swoja polowke wodki . 

Milosc musi byc w dwie strony . Jedna osoba musi byc w stanie poświęcić sie dla drugiej  .

A bycie z kims tylko dlatego ze bylo pare fajnych miesiecy  jest bez sensu... prawda jest taka ze jeslo ta druga osoba kocha zrobi wszystko zeby byc. Jesli nie po prostu nie jest nic warta. 

 

Dla mnie facet zostałw polsce chociaz pracowal za granica   zrezygnowal z 5 lat pracy i emerytury zeby byc ze mna poniewaz ja nie chce wyjezdzac z polski .

Wierze ze mnie naprawde kocha skoro byl w stanie podjasctaka decyzję

To wszystko zależności od charakteru i na jakim jest etapie związek. I przede wszystkim rozmowy muszą być w związku a jeżeli ich nie ma to niestety związek nie uda się. 

A w momencie gdy jesteście ze sobą parę lat, nie zamieszkaliscie nigdy ze sobą bo on/ona ciągle pracy nie ma, bo ciągle coś nie pasuje, nie będzie ślubu ani dzieci a te plany były między partnerami.

15 minut temu, Pandziulka1908 napisał:

 

Dla mnie facet zostałw polsce chociaz pracowal za granica   zrezygnowal z 5 lat pracy i emerytury zeby byc ze mna poniewaz ja nie chce wyjezdzac z polski .

Wierze ze mnie naprawde kocha skoro byl w stanie podjasctaka decyzję

To właśnie jest prawdziwa miłość napewno Ciebie kocha. Osoba, która szczerze kocha zrobi wszystko dla tej osoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależności od charakteru i na jakim jest etapie związek. I przede wszystkim rozmowy muszą być w związku a jeżeli ich nie ma to niestety związek nie uda się. 

A w momencie gdy jesteście ze sobą parę lat, nie zamieszkaliscie nigdy ze sobą bo on/ona ciągle pracy nie ma, bo ciągle coś nie pasuje, nie będzie ślubu ani dzieci a te plany były między partnerami. Związek nie uda się bo nie idzie do przodu. Mimo że się kocha to trzeba odejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wsz91 napisał:

 

 

Edytowano przez Wsz91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KorpoSzynszyla napisał:

Mi przez przeszło 20 lat się nie udało, ale poczekam jeszcze trochę, może samo przejdzie

Też mam dawną historię i wspomnienia sprzed już ponad 20 lat, ale to chyba żal do samego siebie że mogłem wtedy zrobić więcej aby coś z tego było. Lepiej o takich rzeczach za dużo nie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie potrzeba trochę czasu, to właściwie zależy od osoby a potem fajnie żeby ktoś się pojawił byśmy spojrzeli inaczej na to co było. Bo czasem wydaje się że już nikogo tak wspaniałego jak byly/a nie spotkamy. A może właśnie spotkamy. Może właśnie tak miało być. Może wcale nie było tak idealnie jakby się wydawało a ta miłość była złudzeniem.. 

Tak czy siak,trzeba uzbroić się w cierpliwość i dać sobie czas. Dobrze też się czymś zająć by nie rozpamiętywać wspólnie spędzonych chwil i wracać co róż wspomnieniami. Przerobiłam to, po dłuższym czasie w końcu czuje ze się uwalniam,czuje ulgę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Hellies napisał:

Też mam dawną historię i wspomnienia sprzed już ponad 20 lat, ale to chyba żal do samego siebie że mogłem wtedy zrobić więcej aby coś z tego było. Lepiej o takich rzeczach za dużo nie myśleć.

Chyba Twoja wielka miłość co? A teraz już nic nie możesz zrobić? A może w sumie gdybyś wtedy zrobił i tak by to nic nie zmieniło... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KKeira napisał:

Chyba Twoja wielka miłość co? A teraz już nic nie możesz zrobić? A może w sumie gdybyś wtedy zrobił i tak by to nic nie zmieniło... 

Po prostu mając obecny rozum i doświadczenie, wydaje mi się że wtedy za szybko się poddałem. Ale to już daleka przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, agent of Asgard napisał:

Nie rozumiem?

Bo nie skończy się na 11 miesiącach. 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Mierzysz miłość długością jej trwania, a często najtrwalsze są toksyczne uzależnienia. Ja kochałem tę osobę, ale było to uczucie jednostronne, bo druga strona była pokiereszowana emocjonalnie, ale nie widziała potrzeby pracy nad tym. Więc skończyłem to dla własnego dobra. Nie była to dobra miłość, bo nie była rozwojowa ani wzajemna. Ale prawdziwa - z mojej strony tak.

No cóż, tylko pogratulować. W sumie prawda, jak ktoś działa destrukcyjnie i w kółko rani to odkochać się nie jest trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Hellies napisał:

Po prostu mając obecny rozum i doświadczenie, wydaje mi się że wtedy za szybko się poddałem. Ale to już daleka przeszłość.

Wiesz do tanga trzeba dwojga. Także może i ona też się poddała. 

Daleka ale coś Ci z głowy nie wyszło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Ostrożnie ze słowami. Jaki wspaniały? Jaki wymarzony? On nawet przystojny nie był. On był po prostu czystym złem i gdyby miał jakiekolwiek ambicje to Herr Adolf  to byłby marny naśladowca. A jednak serce nie sługa, i nawet źli ludzie maja jakieś dobre cechy i mają potrzebę bycia kochanym

Jednak cos znalazłas w tym Adolfie i w głowie Ci siedzi. 

Edytowano przez KKeira
Poza tym pisałam ogólnie a nie o Tobie więc co się o słowa czepiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Nawet nie szukałam 😄 po pprostu idę sobie i widzę a tu jebut!srubudu! anielskie trąby zastąpiły zanim zdążył się odezwać.  pamiętam że stał bokiem i miał straszny trądzik na twarzy, wielkie ogromne czerwone pryszcze i gorące spojrzenie ale zimny wzrok. Nie pytaj, to nie było normalne 

Miłość od pierwszego spojrzenia.. Chociaż po opisie dziwne odczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pandziulka1908 napisał:

Na pewno nie działa to tak ze postanowisz sie odkochac i od tak się to stanie... trzeba czasu ...

Moje doświadczenia to potwierdzają.

 

3 godziny temu, Pandziulka1908 napisał:

W moim przekonaniu tamten wcale nie byl tym wymarzonym...  na wszystko trzeba czasu

Dokładnie tak i myślę że wiele osób to potwierdza. Czas leczy złamane serce. Może nie zawsze i nie w 100% ale jego upływ daje duże szanse na emocjonalne ogarnięcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KorpoSzynszyla napisał:

Noo, ale dziwnie to zrobiło się dopiero później

Rozwiń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, KKeira napisał:

Daleka ale coś Ci z głowy nie wyszło.

No cóż. Wspomnień nie da się wymazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TenX napisał:

Myślę, że nigdy. Jest mi raczej niepotrzebna. Gdybym miał skorzystać z opcji o której myślisz wybrałbym zdecydowanie inną możliwość. 

I dlatego jej nie zdobywasz.Twardy masz być.Jak kobieta piszę aha, to znaczy, że ma Cię w tyłku.

Możesz się smiać, ale taka jest prawda.I nie rżnij twardziela tylko bądż nim.

Ode mnie wara za rodzinę!

Edytowano przez Pawel93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×