Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
moniaaa003

Mykonos złota pięta i pimpko

Polecane posty

13 godzin temu, KlipT napisał:

Moje w którym mieszkałam w Warszawie było robione przez architekta. Kuchnia i przedpokój, rewelacja. Natomiast salon nadawał się wyłącznie do robienia zdjęć. Nie byłam w stanie docenić starań, czułam sie trochę jak w hotelu, nie w domu.

Zazwyczaj "robienie przez architekta" brzmi jak wielki benefit. Znam ten rynek i wiecej niz połowa tych projektów jest do d*py  z mojego punktu widzenia: 1. klient przewaznie nie wie do końca czego chce i można mu wcisnąc kit, byle ładny ; 2.projektant leci na czas i zgodzi się nawet na nie do końca funkcjonalne rozwiązania, byle zamknąć projekt, bo kasa jest od metra nie za czas ; 3. Wiedza na temat funkcji i ergonomii dla wielu projektantów to abstrakcja i niski priorytet, iczy sie efekt wizualny ( modny, show off) bo na to ludzie sie łapią nie myśląć, że moda minie , a luksferek zostanie 🙈..; 4. Znakomita wiiększośc projektantów, jesli nie wszyscy, sa na prowizji od sklepów /firm, zatem im drożej, tym lepiej.  Widziałam w Warszawie takie mieszkania, że słabo mi sie robiło, bo widziałam, że w tym się życ nie da, a wiem ile mniej więcej kosztowały, czyli ile projektant skasowł za sama prowizję... nie pracuję w tym zawodzie (chociaż kiedyś sobie dorabiałam, bo to dobry pieniądz, jako ekstras) ale wciąż jestem blisko.. I tak, jak zaufaną osobę mozna poznac po tym , czy kupiłabym od niej auto, tak dobrego projektanta poznam po tym, że dałabym mu do zaprojektowania własna kuchnię..znam jednego takiego w Warszawie (weryfikowała mi mój projekt kochni)..... Koniec offtopu.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, może któraś mi pomoże? 

Na początku wybaczcie mi, że nie o Olfie. 

Thirtyfashion pokazywała ostatnio w Warszawie "targ zimowy" z gondolą podpisaną Kotelnica, z budkami z alkoholem. Wiecie gdzie to jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Wicka napisał:

Znam ten rynek i wiecej niz połowa tych projektów jest do d*py  z mojego punktu widzenia: 1. klient przewaznie nie wie do końca czego chce i można mu wcisnąc kit, byle ładny ; 2.projektant leci na czas i zgodzi się nawet na nie do końca funkcjonalne rozwiązania, byle zamknąć projekt, bo kasa jest od metra nie za czas ; 3. Wiedza na temat funkcji i ergonomii dla wielu projektantów to abstrakcja i niski priorytet, iczy sie efekt wizualny ( modny, show off) bo na to ludzie sie łapią nie myśląć, że moda minie , a luksferek zostanie 🙈..; 4. Znakomita wiiększośc projektantów, jesli nie wszyscy, sa na prowizji od sklepów /firm, zatem im drożej, tym lepiej. 

Jeśli chce się mieć zrobione dobrze, to niestety trzeba szukać porządnego biura (które się zazwyczaj publicznie nie reklamują tak chętnie) - tam pracują zespoły takie jak przy klasycznej architekturze (to znaczy: nie wnętrz). Wtedy ma się "mistrza" opracowującego wizję, a później poszczególnych specjalistów od ergonomii, od materiałów, od researchu dostawców, kontaktu z podwykonawcami mebli, ludzi od oświetlenia i tak dalej. Wiele osób zdaje się na pojedynczych "projektantów" (wiadomo - student weźmie 50zł/m2, początkujący projektant 100, a znane biura 300-400zł/m2 samego projektu).

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Olfy chata wygląda jak chata na wynajem: tania w odświeżeniu po poprzednich lokatorach. TYLE. Nikt nie zaproponował współpracy, to nie ma mebli. 

Zresztą.. gust Olfy i jej sytuacja są na tyle specyficzne, że trudno stwierdzić czy to Janusz nie ma tabelki na dekoracje czy Olfa nie odkryła jeszcze jakieś luksusowej wersji Ikeły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, KlipT napisał:

Zresztą.. gust Olfy i jej sytuacja są na tyle specyficzne, że trudno stwierdzić czy to Janusz nie ma tabelki na dekoracje czy Olfa nie odkryła jeszcze jakieś luksusowej wersji Ikeły.

Część luksusu to dostęp do wykształcenia, zdobywania świadomości estetycznej i rozwijania swojej wrażliwości przez obcowanie z dziełami i tekstami kultury, podróże (nawet te krótkie, do galerii sztuki czy mieszkań znajomych, którzy inwestują w meble czy obrazy), podstawowe obeznanie w konkretnych materiałach, ogólne obycie. Tego nie zastąpi (niestety!) dowolna liczba dodatków w kolorze złotym...

Ale z dwojga złego lepiej już zamawiać w ciemno klasyki designu albo meble ze szlachetnego drewna i z tapicerką dobrej jakości, niż realizować ikeowską kopię obrazka wykopanego z Pinterestowego tagu "glam room".

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sznurówka napisał:

Część luksusu to dostęp do wykształcenia, zdobywania świadomości estetycznej i rozwijania swojej wrażliwości przez obcowanie z dziełami i tekstami kultury, podróże (nawet te krótkie, do galerii sztuki czy mieszkań znajomych, którzy inwestują w meble czy obrazy), podstawowe obeznanie w konkretnych materiałach, ogólne obycie. Tego nie zastąpi (niestety!) dowolna liczba dodatków w kolorze złotym...

Ale z dwojga złego lepiej już zamawiać w ciemno klasyki designu albo meble ze szlachetnego drewna i z tapicerką dobrej jakości, niż realizować ikeowską kopię obrazka wykopanego z Pinterestowego tagu "glam room".

Luksus to nie konsumpcjonizm.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wicka napisał:

Zazwyczaj "robienie przez architekta" brzmi jak wielki benefit. Znam ten rynek i wiecej niz połowa tych projektów jest do d*py  z mojego punktu widzenia: 1. klient przewaznie nie wie do końca czego chce i można mu wcisnąc kit, byle ładny ; 2.projektant leci na czas i zgodzi się nawet na nie do końca funkcjonalne rozwiązania, byle zamknąć projekt, bo kasa jest od metra nie za czas ; 3. Wiedza na temat funkcji i ergonomii dla wielu projektantów to abstrakcja i niski priorytet, iczy sie efekt wizualny ( modny, show off) bo na to ludzie sie łapią nie myśląć, że moda minie , a luksferek zostanie 🙈..; 4. Znakomita wiiększośc projektantów, jesli nie wszyscy, sa na prowizji od sklepów /firm, zatem im drożej, tym lepiej.  Widziałam w Warszawie takie mieszkania, że słabo mi sie robiło, bo widziałam, że w tym się życ nie da, a wiem ile mniej więcej kosztowały, czyli ile projektant skasowł za sama prowizję... nie pracuję w tym zawodzie (chociaż kiedyś sobie dorabiałam, bo to dobry pieniądz, jako ekstras) ale wciąż jestem blisko.. I tak, jak zaufaną osobę mozna poznac po tym , czy kupiłabym od niej auto, tak dobrego projektanta poznam po tym, że dałabym mu do zaprojektowania własna kuchnię..znam jednego takiego w Warszawie (weryfikowała mi mój projekt kochni)..... Koniec offtopu.

Widziałaś zatem mieszkanie moich kolegów - takiego koszmaru urządzonego drogimi meblami nie widziałam (plus jak zrobić z 60m 30)

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sznurówka napisał:

Ale z dwojga złego lepiej już zamawiać w ciemno klasyki designu albo meble ze szlachetnego drewna i z tapicerką dobrej jakości, niż realizować ikeowską kopię obrazka wykopanego z Pinterestowego tagu "glam room".

Wiecie co mi te nasze dyskusje o tym skąd Olfa powinna czerpać wiedzę etc przypomniały?

Był taki odcinek Jasia Fasoli, świąteczny, w którym wraz ze swoją dziewczyną przechodzi obok wystawy sklepowej. A na wystawie pierścionki.. Jasio jak Jasio, stąd dziewczyna pokazuje mu palcem o co chodzi. I w koncu do Jasia dociera! 

W kolejnej scenie wręczają sobie prezenty. Nie amietamt co dostał Jaś, ale dziewczyna dostała... foto zakochanej pary robiace za tło w witrynie.

No i tak mniej wiecej wychodzi Olfie edukacja 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sznurówka napisał:

Ale z dwojga złego lepiej już zamawiać w ciemno klasyki designu albo meble ze szlachetnego drewna i z tapicerką dobrej jakości, niż realizować ikeowską kopię obrazka wykopanego z Pinterestowego tagu "glam room".

Wiecie co mi te nasze dyskusje o tym skąd Olfa powinna czerpać wiedzę etc przypomniały?

Był taki odcinek Jasia Fasoli, świąteczny, w którym wraz ze swoją dziewczyną przechodzi obok wystawy sklepowej. A na wystawie pierścionki.. Jasio jak Jasio, stąd dziewczyna pokazuje mu palcem o co chodzi. I w koncu do Jasia dociera! 

W kolejnej scenie wręczają sobie prezenty. Nie amietamt co dostał Jaś, ale dziewczyna dostała... foto zakochanej pary robiace za tło w witrynie.

No i tak mniej wiecej wychodzi Olfie edukacja 

Stad pozostaje mieć nadzieję, ze w tydzień po info o klasyce desingu Olfa nie pochwali się półkotapczanem czy inną meblościanką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2020 o 19:35, Wicka napisał:

Prawda. Ja juz pomijam, że ona nie była  ani nie jest osoba zamożną, na jaką  pozuje w sm, ale niech sobie udaje. Ale dwie osoby zarabiające po te 12 tys po tylu latach byłyby w 1/3 spłacania kredytu, mialy jakies auto, jeździły gdzies na wakacje.. Nie chodzi mi o luksusy, ale przecież tysiące ludzi tak zyje i powoli dorabia sie jakiegos statusu. Czasem trzeba iść na kompromisy, ugotowac, posprzątać, a nie wszystko kupowac i grac księżniczkę. Inna sprawa, że jej sie chyba wydaje, że jest sprytna i jak wyda juz okrągłe 100 tysia u dajsona, to jej w końcu za wysluge lat zaproponują wspolprace. Podobnie dior, czy LV. I kiedy cos  uciula (albo sprzeda rodzinny dom)  to kupuje te fanty i czeka maila z zaproszeniem...Ale ta strategia nie dziala. O.  i J. są jacyś życiowo nieogarnięci. lenistwo kosztuje. A ona dorabia legendy ile to niby pracuje, godzinami... A ta praca, to wyjście z psem, zrobienie modzo, posty z błędami i komentowanie zdjęć od gimbazy.. W wieku 34 lat jest w najlepszych 2 dekadach, kiedy powinna budować to, z czego potem będzie żyć. I co to jest?..

Dokładnie! Tak jakby weszła w wykreowana przez siebie postać i nie potrafiła teraz z nią zerwać, mimo ze jej bardziej szkodzi niż pomaga finansowo. Olfa o wiele bardziej mogłaby ugrać wizerunkowo i odbić się trochę od dna, gdyby nagrała jakiś ckliwy film i zmieniła content. Ale chęć bycia damą z wyższych sfer, z których nie jest, pokazywania luksusu, jakiego nie posiada, mieszkając w mieszkaniach o średnim standardzie z meblami z IKEA, dodając na insta zdjęcia z tej samej sesji zdjęciowej tylko w różnych strojach na zmianę... Może x lat temu taki charakter robił zamieszanie w internecie, ale czasy się zmieniły, a Olfa tak brnie i brnie w to swoje wyimaginowane życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sttaciata napisał:

Dokładnie! Tak jakby weszła w wykreowana przez siebie postać i nie potrafiła teraz z nią zerwać, mimo ze jej bardziej szkodzi niż pomaga finansowo. Olfa o wiele bardziej mogłaby ugrać wizerunkowo i odbić się trochę od dna, gdyby nagrała jakiś ckliwy film i zmieniła content. Ale chęć bycia damą z wyższych sfer, z których nie jest, pokazywania luksusu, jakiego nie posiada, mieszkając w mieszkaniach o średnim standardzie z meblami z IKEA, dodając na insta zdjęcia z tej samej sesji zdjęciowej tylko w różnych strojach na zmianę... Może x lat temu taki charakter robił zamieszanie w internecie, ale czasy się zmieniły, a Olfa tak brnie i brnie w to swoje wyimaginowane życie. 

Osobiście dawno już nie wiem kim jest Olfa. Czy ta jej stylowka to ma być odczytana jako "dama" czy raczej "wieczny student". 

Jej zachowanie, nawyki, są typowe dla studentek. Nie chodzi o brak obrączki czy dzieci czy nawet własnej chaty. Zwyczajny brak.. zobowiazań i obowiązków, schematów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje modły zostały wysłuchane: Lolfaktoria będzie kompromitować się na wizji.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, DanuDanu napisał:

Moje modły zostały wysłuchane: Lolfaktoria będzie kompromitować się na wizji.

I to jest geniusz efektywnosci- zamiast 10 filmików na yt, ktore możezrobić kaaażdy, jeden wykon na wizji państwowej. Nasza Olfa-Rabatka narodowa przemówi do milionów. Chyba zlamię zasady i włacze kur-wizję. Mam nadzieje, ze będzie luksusowo, elegancka sekretarka z broszką szanel, albo z dwiema nawet (żeby było widac luksus i po prawej, i po lewej).

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Wicka napisał:

I to jest geniusz efektywnosci- zamiast 10 filmików na yt, ktore możezrobić kaaażdy, jeden wykon na wizji państwowej. Nasza Olfa-Rabatka narodowa przemówi do milionów. Chyba zlamię zasady i włacze kur-wizję. Mam nadzieje, ze będzie luksusowo, elegancka sekretarka z broszką szanel, albo z dwiema nawet (żeby było widac luksus i po prawej, i po lewej).

No wiecie, swego czasu mieliśmy panią premier, która też nosila broszki. Czyżby Olfa wzorowała się na najlepszych? 

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DanuDanu napisał:

Moje modły zostały wysłuchane: Lolfaktoria będzie kompromitować się na wizji.

Popcorn w garść i przed TV! 

Ciekawe, jak szerokim echem odbije się to po jutubach 

Edytowano przez KlipT
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zielonaglinka napisał:

A czym ona nie gardzila? 😂

Choya, modżo i poliestrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Fela z Kaniowa napisał:

pamietacie jak kiedys na jakims Q&A powiedziala, ze nie bedzie chodzic do TV,

Może się rozczarować efektem. Widzowie śniadaniówki w ...izji to chyba głownie emeryci i karyno-sebixy. Luksusowy target.

Ja nie dam rady obejrzeć. Gdyby jakaś litościwa dusza nagrała, byłabym bardzo wdzięczna 😉

Edytowano przez Kółko wzajemnej adoracji
O 8 to jednak obejrzę, o ile nie zapomnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kółko wzajemnej adoracji napisał:

Może się rozczarować efektem. Widzowie śniadaniówki w ...izji to chyba głownie emeryci i karyno-sebixy. Luksusowy target.

Ja nie dam rady obejrzeć. Gdyby jakaś litościwa dusza nagrała, byłabym bardzo wdzięczna 😉

Luksusowy czy nie, ale jedyny dla którego Olfa może być autorytetem. Podno prośbę o nagranie lub streszczenie pozwolę sobie się podpiąć!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, KlipT napisał:

Podno prośbę o nagranie lub streszczenie pozwolę sobie się podpiąć!

Jeśli nie zapomnę obejrzeć, to nagram 😉

Ale byłoby miło, gdyby był operator zapasowy, bo ja w poniedziałkowe poranki bywam nieprzytomna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zachowa się profesjonalnie, czy w złości zacznie wykonywać nieskoordynowane ruchy, nazwie kogoś nieudacznikiem, na wejściu popełni dwa błędy językowe, a na wyjściu pomyli nazwę telewizji do której trafiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mojanazwauzytkownika napisał:

A co ta Olfa ma takie jakieś krzywe usta jak mówi? Jedna strona sie unosi, druga nie 🤔

Kiedyś mówiła na filmiku, że tak już ma. Chciała to skorygować wypełnieniem, ale chirurg jej powiedział, że to nie będzie miało wpływu na krzywe usta. Powiedziała, że przyjęła to do siebie, ale i tak zdecydowała się na wypełnienie. To było x lat temu na jakimś jej q&a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sttaciata napisał:

Kiedyś mówiła na filmiku, że tak już ma. Chciała to skorygować wypełnieniem, ale chirurg jej powiedział, że to nie będzie miało wpływu na krzywe usta. Powiedziała, że przyjęła to do siebie, ale i tak zdecydowała się na wypełnienie. To było x lat temu na jakimś jej q&a.

Następnie wygłosiła przemądrzałą tyradę na temat tego, jak to widzowie informujący ją o tym są głupi, bo każdy jest asymetryczny i pokazała filmik z jakąś celeb, która ma tak samo jak ona. Być może Edytą G.

Na szczęście przerażającymi brwiami dość skutecznie odwraca uwagę od tych asymetrycznych warg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele tego typu asymetrii ruchu rozwiązuje się "zamrażając" nadaktywny mięsień botoksem (czy to ze względów estetycznych czy zdrowotnych), ciekawe czy u niej było to niewskazane.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Fela z Kaniowa napisał:

Co do wystepu Olficy w TV - czy nie bedzie pozniej wideo na oficjalnej stronie programu TVP? Ja niestety nie moge nagrac, bo nie mam polskiej tv.

Nie mam pojęcia, bo nie oglądam tvp w ogóle. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fela z Kaniowa napisał:

Pewnie musiałby zająć sie tym porządny lekarz, a nie jakaś tam klinika, która jej to zrobiła w zamian za reklame. Nawiasem mowiąc tę asymetrię było mniej widać zanim powiekszyła usta. Zresztą brwi też miała ładniejsze zanim zaczęła przy nich majstrować. Mogła lepiej zainwestwać z naukę makijażu zamiast w poprawki twarzy, ładniej by teraz wyglądała.

Co do wystepu Olficy w TV - czy nie bedzie pozniej wideo na oficjalnej stronie programu TVP? Ja niestety nie moge nagrac, bo nie mam polskiej tv.

Dajcie spokój z tymi ustami... twarze są niesymetryczne i to żadne odkrycie i bez sensu się o to czepiać. 
 

gdzie jak i koedy będzie w tv?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×