Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julka96

Rozwoj 6 miesiecznego dziecka

Polecane posty

Witam moja corcia za pare dni konczy pol roku i od jakiegos miesiaca gdy lezy na plecach podnosi glowe do gory i opiera sie lokciami. Czy to normalne waszym zdaniem czy moze ma napiecie miesniowe? Troche też dziwi Mnie to ze nie potrafi jeszcze obracac sie z brzuszka na plecy, zdarzylo sie jej moze ze trzy razy. Gdy lezy na brzuszku i ma zabawke polozana dalej to jest krzyk bo nie moze jej zlapac, trzeba jej podac do reki. Siedziec nawet nie probuje, wiem ze kazde dziecko rozwija sie inaczej ale troche Mnie to martwi. Widze inne dzieci w jej wieku i nawet te ktore maja 5 miesiecy siedza same lub chociaz probuja. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak masz jakieś wątpliwości to skonsultuj się z lekarzem. 

Moja córka w wieku 6 miesięcy też obracała się sporadycznie, zaczynała wtedy raczkować do tyłu i w taki sposób przemieszczała się ponad miesiąc zanim nauczyła się do przodu. Usiadła w wieku 9 miesięcy, zaczęła sama pewnie chodzić jak miala 15. Wszystko było w normie, takie miała tempo, a nam się nie spieszyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeśli pediatra nie ma żadnych zastrzeżeń, to wszystko jest w porządku.

Ja również mam w domu 6 miesięczne dziecko i po prostu cieszę się każdym nowym osiągnięciem, bo wiem, że wszystko przyjdzie w swoim czasie,  każde dziecko ma swoje tempo. Starszy syn usiadł sam mając 8 miesięcy, a jak miał 14 miesięcy to zaczął chodzić. Znajomi mają synka, który miał niespełna 6 miesięcy, a pięknie siedział i jakieś 10 miesięcy jak zaczął chodzić, także wiesz, to wszystko jest normą, póki pediatra nie ma zastrzeżeń, a każde dziecko jest inne i to kiedy zaczną siadać, raczkować itd to o niczym nie świadczy:)

Nie przejmuj się. Jeszcze się nabiegasz za nią 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Julka, prosze Cie, nie porownuj swojego dziecka do innych dzieci. To glupota i to straszna. Kazde dziecko rozwija sie po swojemu. Jedne dzieci siedza majac 6 miesiecy, inne 9. Jedne chodza w wieku 10 miesiecy inne dopiero 18. Wszystko to miesci sie w normach. Jak masz watpliwosci to porozmawiaj z pediatra, choc na moje oko to nie bardzo masz o czym.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niewiele dzieci siada samodzielnie w wieku 6 miesięcy. A pamietaj, ze siedzenie to nie sadzanie i obkladanie dziecka poduszkami. Kazde dziecko rozwija się w swoim tempie, niepokoić Cie moze, jeżeli ten rozwoj nie miesci sie w tzw. oknach rozwojowych. Polecam blog mama fizjoterapeuta, super sa opisane te okna. Moze to choc trochę Cie uspokoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Poketozaurus napisał:

Bardzo niewiele dzieci siada samodzielnie w wieku 6 miesięcy. A pamietaj, ze siedzenie to nie sadzanie i obkladanie dziecka poduszkami. Kazde dziecko rozwija się w swoim tempie, niepokoić Cie moze, jeżeli ten rozwoj nie miesci sie w tzw. oknach rozwojowych. Polecam blog mama fizjoterapeuta, super sa opisane te okna. Moze to choc trochę Cie uspokoi. 

Ja corki nigdy poduszkami nie obkladalam, czasami jedynie daje jej swoje palce i sie podciaga. Wiem ze nie powinno sie nikogo sluchac bo kazde dziecko inne a mi sporo osob mowilo ze musze z nia cwiczyc siadanie chociaz uwazam ze sama powinna sie nauczyc. Dlatego napisalam bo chcialam znac wasze zdanie😉 A co z tym unoszeniem glowy gdy lezy na plecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Julka96 napisał:

Ja corki nigdy poduszkami nie obkladalam, czasami jedynie daje jej swoje palce i sie podciaga. Wiem ze nie powinno sie nikogo sluchac bo kazde dziecko inne a mi sporo osob mowilo ze musze z nia cwiczyc siadanie chociaz uwazam ze sama powinna sie nauczyc. Dlatego napisalam bo chcialam znac wasze zdanie😉 A co z tym unoszeniem glowy gdy lezy na plecach?

Co cwiczyc, na milosc boska? ! O cwiczeniach mozna mowic gdy zaleca je fizjoterapeuta, a nie kolezanki lub pociotki jakies. Nie cwiczy sie z dziecmi czegos na co nie sa gotowe. Nie sadza sie ich na sile, nie stawia na nozki i nie prowadza gdy sa za slabe by utrzymac pozycje pionowa. To moze tylko doprowadzic do niepotrzebnych problemow. Twoje dziecko samo cwiczy chocby poprzez to unoszenie glowki. Martwisz sie -zapytaj pediatry.  Nie kolezanek, nie obcych kobiet na forum, tylko lekarza- specjalisty. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Julka96 napisał:

Ja corki nigdy poduszkami nie obkladalam, czasami jedynie daje jej swoje palce i sie podciaga. Wiem ze nie powinno sie nikogo sluchac bo kazde dziecko inne a mi sporo osob mowilo ze musze z nia cwiczyc siadanie chociaz uwazam ze sama powinna sie nauczyc. Dlatego napisalam bo chcialam znac wasze zdanie😉 A co z tym unoszeniem glowy gdy lezy na plecach?

A jak cwiczy sie z dzieckiem siadanie? Bo dziecka NIE POWINNO sie podciagac do siadu na palcach.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Foko Loko napisał:

A jak cwiczy sie z dzieckiem siadanie? Bo dziecka NIE POWINNO sie podciagac do siadu na palcach.

Ja podnciagam ja raz w tygodniu zeby sprawdzic czy ciagnie za soba glowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka zaczęla obracać się w jedną str. Jak miała pol roku. Nie raczkowala wogóle. Siedziała zawsze w kształcie litery W. Zaczęla chodzić jak miała 15 miesięcy. Pediatra jak miała mała 5 miesięcy zdiagnozowała asymetrię. Potem zaczęliśmy rehabilitację. Stwierdzono od razu wzmożone napięcie. Wyszła prawie na pristą ale konsekwencją siadu w lit. W jest koślawość kolan plaskostopie, stawianie jednej stopy do środka, I częste przewracanie się praktycznie bez asekuracji rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywać, a ewentualne wątpliwości konsultować z fizjoterapeutą. Złota zasada. Na głowę można dostać od porównań. Zwłaszcza, że dużo ludzi po prostu zmyśla albo naciąga fakty. Będziesz lepiej spać, jak przestaniesz porównywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź do lekarza, co to za pytanie... skoro masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego, czy Twoje dziecko funkcjonuje dobrze, sprawdzaj to! Poddawaj wszystko pod wątpliwość! To Twoje dziecko i Twoja odpowiedzialność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma 7miesiecy a głowę tak jak mówisz podnosi już od 4go miesiąca. Praktycznie stale jak jest na plecach to tak robi. Nie widzę w tym nic dziwnego. Siadać jeszcze sam nie siedzi. Na brzuszku ładnie podnosi głowę i stara się podciągać pupę do góry. Denerwuje mnie jak na FB wszystkie dziewczyny które urodziły po mnie chwała się zdjęciami że jedno siedzi, drugie już ma ząbki. Co to za wyścig. Wszystkiego dziecko się nauczy w swoim czasie. Moj mały ulewal okropnie. Przeżywalam, kiedy mu to przejdzie. Czego to ja nie próbowałam. Minęło pół roku i wszystko przeszlo. Także radzę się wyluzować i nie porównywać a raczej konsultować z pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×