Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Które imię najbardziej Wam się podoba : Iwo, Ksawery czy Franciszek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podoba wam się zdrobnienie Franek ?

Ponieważ mi troszkę przeszkadza, wolę Franio, Franuś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iwo i Ksawery nie podobają mi się zupełnie, z trojga złego wybrałabym Franciszka. 

Nie liczyłabym, że koledzy i koleżanki będą na niego wołać Franio czy Franuś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, blue_danube napisał:

Franciszek to imie ladne w kazdej formie. 

Iwo mi się nie widzi. Ksawerego nie wiem jak zdrabniac. 

Ksawciu? Nie wiem 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LilliaB napisał:

Które imię najbardziej Wam się podoba : Iwo, Ksawery czy Franciszek? 

Z trojga złego Franek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszecie z taką niechęcią do tych imion ? Nie rozumiem Waszego nastawienia 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, LilliaB napisał:

Czemu piszecie z taką niechęcią do tych imion ? Nie rozumiem Waszego nastawienia 😞

Bo dla wypowiadających się są brzydkie. Franciszkiem osobiście już wymiotuję, gdzie się obrócę tam Franek. To imię zawsze było dla mnie nieładne. Iwo może się wydawać udziwnione dla niektórych, a Ksawery nie ma konkretnego zdrobnienia. Stąd niechęć.  W Polsce mamy 20-30 tysięcy imion. Wybierz coś sama, a nie pytaj na forum. To musi być imię, które to tobie leży, a nie ludziom na forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LilliaB napisał:

Czy podoba wam się zdrobnienie Franek ?

Ponieważ mi troszkę przeszkadza, wolę Franio, Franuś

 

Ja w ogóle nie przepadam za zdrobnieniami ,bo czesto rodzice nadadzą dziecku piękne dźwięczne imie tylko po to by przekręcić je...  

Franek bardziej mi sie podoba, ale wiadomo,że w praktyce kazdy inaczej będzie mowil do dziecka. Franio zbyt miekko i słodko jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam te trzy które najbardziej mi się podobają i chciałam zapytać Was , ale widzę, że nie mam co liczyć na Waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LilliaB napisał:

Wybrałam te trzy które najbardziej mi się podobają i chciałam zapytać Was , ale widzę, że nie mam co liczyć na Waszą pomoc

Ale z czego wybrałaś? Z otoczenia? Bo w głupim kalendarzu znajdziesz jeszcze 50, które ci się spodobają. Imion kończących się na "o", jest więcej i imion kończących się na "y" mających ładne zdrobnienia również. Zostawiasz to tak jak jest i czekasz na narodziny. Jak się dziecko urodzi i na nie spojrzysz, to dziecko samo ci "powie", czy jest Frankiem, Iwem, czy Ksawerym. A może, to będzie jednak Konstanty, albo Kajetan? Do porodu masz jeszcze czas, a na zarejestrowanie dziecka 2 tygodnie. Nic mu się nie stanie, jak mu imię wybierzesz dwa dni po porodzie. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałam imion w Internecie i przeszukałam naprawdę sporo stron, także dziękuję za Twoje rady hehe, jednak dla dziecka trzeba wybrać jedno imię a nie 50 tak jak twierdzisz TY ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze Franio bedzie Franiem bardzo krotko. Za chwile stanie sie Frankiem. Nie bedziesz wolala do 15 latka Franiu. Prawda? Po kolejnej chwili bedzie Franciszkiem. Jezeli masz 4 sylabowe nazwisko,to nim sie na poczcie podpisze to ...

Ksawery troche zbyt egzotyczne jak dla mnie,a Iwo w ogole odpada. 

Ja mam Roberta,ma 2.5 roku i juz jest Robertem,nie Robercikiem i nie Robusiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LilliaB napisał:

Wybrałam te trzy które najbardziej mi się podobają i chciałam zapytać Was , ale widzę, że nie mam co liczyć na Waszą pomoc

Wiec teraz wybierz to jedno, albo dwa 🙂 ile ludzi tyle zdan I po prostu musisz kierowac sie tym co tobie sie podoba. Ludzie maja różne gusta, jedni lubia tradycyjne imiona,a inni bardziej niespotykane, zagraniczne, mniej popularne...

Powiem Ci,że my wybraliśmy dzieciom imiona daleko od czołówki popularnych. Starszy jest jedynym posiadaczem swojego imienia w jego wieku. A nie jest jakieś wybujane. Mlidszy ma jednego imiennika. I tez tradycyjne imie. Moi bliscy kręcili nosem, bo brzydko, po rusku, 20 lat temu na wsi jakis pijak mial tak na imię i takie teksty. Postawiliśmy na swoim i raptem wszystkim sie podoba

Z młodszym tez byl problem, bo twarde, bo za dużo R, bo Czaruś to takie piękne imie wiec po co wymyślać. Postawiliśmy na swoim i jest pięknie i pasuje do dziecka. Cudza opinia sie nie liczy

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, LilliaB napisał:

Szukałam imion w Internecie i przeszukałam naprawdę sporo stron, także dziękuję za Twoje rady hehe, jednak dla dziecka trzeba wybrać jedno imię a nie 50 tak jak twierdzisz TY ...

A ty jesteś głupia, czy tylko udajesz? Napisałam, że spodobać ci się może jeszcze z 50, a nie, że masz tyle dać dziecku. Takie zabawne te moje rady? Tak cię bawi to, że napisałam, że imię ma tobie leżeć, a nie ludziom na forum? To, że lepiej zostawić te parę imion co ci się podobają w spokoju, a z czasem się wyklaruje, które z tych 3 imion będzie najlepsze, to też zabawne? Nie trawię Franka i napiszę ci, że masz nie dawać, bo jest mi obrzydliwe. Takiej rady tutaj szukasz?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, LilliaB napisał:

Widzę, że dużo złości w tobie Unlan

Jakiej złości? Napisałam ci, dlaczego są takie, a nie inne reakcje na twoje propozycje. Napisałam ci, żebyś nie sugerowała się opinią na forum. Zawsze znajdzie się opinia, że to fuj, tamto fuj. Nie lubię Franka, Kate nie lubi Iwa i co? Masz jakąś pomoc w temacie? No nie.  Napisałam ci najlepszy z najlepszych sposobów na imię dziecka, kiedy się rodzic waha pomiędzy 2-3 imionami. Poczekać, zluzować, imię potrafi się samo do dziecka przykleić, albo któregoś pięknego poranka po przebudzeniu cię oświeci. Strony internetowe się powtarzają, czasem głupi kalendarz jest lepszy, albo ranking imion. To co zrobiłaś? Wyśmiałaś mnie. Najpierw masz pretensje o to, że pomocy nie uzyskujesz, a konkret wyśmiewasz. No to pytam, ty jesteś głupia, czy udajesz? Sorry, ale Franciszek jest tak popularny, że musisz to imię słyszeć w otoczeniu, albo jakimś programie tv. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz mnie więc  nie pozwalaj sobie na nazywanie mojej osoby nie wiadomo jak. Dziękuję za twoje rady i skończ już swój temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Ksawerego, Iwo jest mi obojętne. Franicszkiem byłoby moje dziecko gdyby nie urodziło się dziewczynka🙂. Ale to było dawno temu, teraz Frankow jest całkiem sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, LilliaB napisał:

Nie znasz mnie więc  nie pozwalaj sobie na nazywanie mojej osoby nie wiadomo jak. Dziękuję za twoje rady i skończ już swój temat

Ha ha i w kim tutaj tyle złości 😄.

Po pierwsze nie nazwałam cię "nie wiadomo jak", tylko zapytałam. A to jest różnica. Po drugie, już drugi raz pokazałaś swój brak umiejętności rozumienia tekstu. Ty się lepiej przyznaj, że tak naprawdę nie chodzi ci o to, żebyśmy napisały ci, które imię się nam podoba, tylko miałyśmy ci potwierdzić, że Franio jest naj naj naj. Jak ci napisałam, że nie lubię Franka, to się na mnie rzuciłaś. Nie trzeba na forum kogoś znać, żeby wyczuć o co mu chodzi. Jeszcze raz ci napiszę. Dajesz dziecku imię takie, jakie ci się podoba, a nie sugerujesz się opinią 5 bab na jakimś forum. Nawet jakby otoczenie miało by wymiotować tym imieniem, to jest to twoje dziecko. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×