Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MamaMai

Dieta mż zapraszam nowy wątek

Polecane posty

Majax brawo Nie wiedzialam! Pytam z ciekwowci czy duzo cwiczylas i czy tylko zdrowe odzywianie? Gratulacje!

 

Mamamai a co sie dzieje? Na kiedy planujesz wizyte u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mamawsieci33 napisał:

Majax brawo Nie wiedzialam! Pytam z ciekwowci czy duzo cwiczylas i czy tylko zdrowe odzywianie? Gratulacje!

 

Mamamai a co sie dzieje? Na kiedy planujesz wizyte u lekarza?

No ja już pisałam to kiedyś że mam przepuklinę pępkową która niestety podczas większej aktywności i wysiłku wychodzi i niestety boli. Nawet w drugiej ciąży trafiłam przez to w 12 tygodniu do szpitala . To były straszne chwile ponieważ na izbie przyjęć zdiagnozowano że to poronienie. No ale później ginekolog stwierdził że raczej nie chociaż do obserwacji więc trzymali mnie 2 dni przed Sylwestrem miałam podawaną Luteinę i leki rozkurczowe ale oczywiście nic nie pomagało. Praktycznie nie mogłam się zgiąć wyprostować obrócić. No ból był straszny w końcu mówiłam żeby wzięli na poważnie tę przepuklinę. W Sylwestra jak już prawie nikogo nie było jeden lekarz  raptem byłam sama, to mój mąż (to było jeszcze przed pandemią i były wizyty) nie wytrzymał wpadł i zrobił dym. No i doktorek w końcu wziął mnie na USG i bingo to była przepuklina wziął pomacał wcisnął ją gdzieś tam na swoje miejsce. Ból ustąpił momentalnie w tej właśnie chwili. Dzięki temu nie zostawili mnie w Sylwestra na noc tylko wypuścili i dzięki Bogu ciąża została szczęśliwie donoszona ale problem z przepukliną jest. Jak się nie forsuję to ona jest malutka, ale po wysiłku to już taka gulka wielkości fasoli nad pępkiem i wtedy ją widać. Teraz wiem jak mam wstawać z łóżka, oddychać, nawet jak postępować w toalecie itp. żeby nie wychodziła i nie bolała. Ale chciałabym mieć większą świadomość odnośnie ćwiczeń. Za temat biorę się we wrześniu jak będę mieć trochę więcej pracy zdalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 A teraz żarcik....

Wiecie jak stracić na wadze?

Kupić wagę za stówkę a sprzedać za pięć dyszek.

No to narazie tyle ode mnie w temacie diety😊  Odezwę się jak trochę podgonie robotę. Miłego dnia🌸

 

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MamaMai musialam przeoczyc albo mnie ominela Twoja historia. Bardzo mi przykro. Dzieki bogu corcia jest zdrowa i cala. Moze nie nadwyrezaj sie. Kijki, spacer a i przy dziecku tez sie narobisz wiec to jak fitness.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej laseczki. Muszę się pochwalić wkoncu doczekam się 6 z przodu. Tak jak 12 kwietnia doczekałam się 79.9kg , to dzisiaj doczekam się 69.9 kg 😁 trochę to trwało, bo pierwsze 11kg w ciągu 2.5 miesiąca ale wiadomo że na początku waga zawszę szybciej spada wogole jeśli jest duża nadwaga.  

Idę teraz na bieżnie 🏃 

mamawsieci33  co do tych ćwiczeń o których piszesz to może i ja podejmę się wyzwania, ale najpierw zaliczę bieżnię . Poszukam tych ćwiczeń o których piszesz i obejrzę ćwicząc na bieżni co to za ćwiczenia wyciskają potem😓

Edytowano przez Majax123
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mamawsieci33 napisał:

Majax brawo Nie wiedzialam! Pytam z ciekwowci czy duzo cwiczylas i czy tylko zdrowe odzywianie? Gratulacje!

 

Mamamai a co sie dzieje? Na kiedy planujesz wizyte u lekarza?

Ja tylko na bieżni ćwiczę na razie . Ale czas zacząć coś innego 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majax brawo!! 

Cwiczenia sa super i na yt. Ja robie program Heat bo one sa krotsze. Zaczelam Epic 1 ale 50-60 min nie dla mnie. Pod koniec juz mi sie nudzilo.

Ja sie w koncu odwazylam zwazyc. Wczoraj 82.4kg dzisiaj 81.6kg.

Wiem, wiem woda ale cos sie ruszylo 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Majax123 napisał:

Poszukam tych ćwiczeń o których piszesz i obejrzę ćwicząc na bieżni co to za ćwiczenia wyciskają potem😓

😂😂😂😂

Majax gratulaski. Należało Ci się tym bardziej po niedzielnej akcji z męzem😉 Oby już nigdy 7 z przodu nie wróciła!!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny🙂

Ja tylko się przywitam i zaraz idę do pracy. Na śniadanie był serek wiejski, bułka, pomidory i papryka. 

Miłego dnia😚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MamaMai napisał:

😂😂😂😂

Majax gratulaski. Należało Ci się tym bardziej po niedzielnej akcji z męzem😉 Oby już nigdy 7 z przodu nie wróciła!!!!

Objadać się już wieczorami nie będę obiecałam to sobię 🤐 bo tylko w ten sposób mogę schudnąć tyle zaopserwowałam podczas odchudzania. W ciągu dnia na pewno wróci 7 z przodu ,zjem coś wody staram się pić minimum 2 litry a nawet więcej.Najwazniejsze żeby nie było z rana tej 7 z przodu i choćby nie wiem co nie dopuszczę do tego. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mamawsieci33 napisał:

Majax brawo!! 

Cwiczenia sa super i na yt. Ja robie program Heat bo one sa krotsze. Zaczelam Epic 1 ale 50-60 min nie dla mnie. Pod koniec juz mi sie nudzilo.

Ja sie w koncu odwazylam zwazyc. Wczoraj 82.4kg dzisiaj 81.6kg.

Wiem, wiem woda ale cos sie ruszylo 😉

Może i woda , może i nie ... Dasz radę , skoro ja maruda daję radę  Ty też dasz😉A  całkiem nie dawno chciałam zrezygnować 😞 oj dobrze że wróciłam na dobre tory 😁💪 i już nigdy nie zboczę z trasy odchudzania i dążenia do celu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. 

Malinka - wbrew pozorom, niestety herbat z mięty nie powinny pić osoby z chorym żołądkiem. Pytałam lekarza.

 

Co u was na obiad? Ja o 7 byłam oddać krew i mocz. 

A teraz o 11 zjadłam 3 kartofle i 1 kotlet mielony. I mizerie ale śmietany nie mogę więc miałam z jogurtem naturalnym. 

A o 15 w pracy zjem jogobelle. 

 

Śpiąca jestem u nas leje i leje. 

 

Miłego dnia wszystkim ♥️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Molly010 napisał:

Hej wszystkim. 

Malinka - wbrew pozorom, niestety herbat z mięty nie powinny pić osoby z chorym żołądkiem. Pytałam lekarza.

 

Co u was na obiad? Ja o 7 byłam oddać krew i mocz. 

A teraz o 11 zjadłam 3 kartofle i 1 kotlet mielony. I mizerie ale śmietany nie mogę więc miałam z jogurtem naturalnym. 

A o 15 w pracy zjem jogobelle. 

 

Śpiąca jestem u nas leje i leje. 

 

Miłego dnia wszystkim ♥️

Tak wcześnie już obiad 😳. Ja będę miała obiad tak na 15. Jeszcze nie mam pomysłu . Zastanawiam się nad jakąś zupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waga po treningu 69.3kg😁 oczywiście to pewnie tylko woda , ale i tak super 💪🏃😁Teraz już się nie poddam , żadnego jedzenia po 17-tej🤐

Edytowano przez Majax123
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej kobiety 😊

Majax super że się udało w końcu💪

Ja muszę popracować nad sobą bo ostatnio płynę z prądem i jem co mi wpadnie do ręki 🤦‍♀️do pracy mam w planach zrobić sałatkę i może obejdzie się bez pieczywa. Na obiad mam kurczaka z ryżem w sosie paprykowo śmietanowym. Zauważyłam że zjadam też większe porcje. Fakt że mam @ ale i tak jem za dużo. 

Jutro wizyta u okulisty bo gradowka nadal na oku ma się świetnie. Pewnie skieruje mnie na zabieg chirurgiczny, ale wtedy poszukam prywatnego gabinetu bo nie mam szczepień na żółtaczkę i na covid. Koszt coś koło 1000 zł, ale sprawniej pójdzie.

Pozdrawiam😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Majax123 napisał:

Waga po treningu 69.3kg😁 oczywiście to pewnie tylko woda , ale i tak super 💪🏃😁Teraz już się nie poddam , żadnego jedzenia po 17-tej🤐

Super👏👏👏 tak trzymaj

wiesz ze przy twoim wzroście ( 157cm) twoja waga powinna mieścić  w granicach 46-62 kg ( i jest to waga prawidłowa) wszystko powyżej to jeszcze nadwaga.. takze Walcz dalej, zeby z tej nadwagi zejść 😊👍

u mnie waga normalna mieści w granicach 51- 68kg ( mam 167cm) ot taka ciekawostka jaka znalazłam , choć ja przy 68kg ( jak zaczynałam odchudzanie) czułam się mega ciezko .. niby wagę miałam w normie jak na swój wzrost, ale figura jabłka zaburzała moje proporcje😬 

wiadomo ze lepiej być gdzies pośrodku tej wagi, bo zawsze jak coś przytyjemy to dalej jesteśmy w „ normie” i nie wskoczymy w nadwagę 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Milkyway38 napisał:

Super👏👏👏 tak trzymaj

wiesz ze przy twoim wzroście ( 157cm) twoja waga powinna mieścić  w granicach 46-62 kg ( i jest to waga prawidłowa) wszystko powyżej to jeszcze nadwaga.. takze Walcz dalej, zeby z tej nadwagi zejść 😊👍

u mnie waga normalna mieści w granicach 51- 68kg ( mam 167cm) ot taka ciekawostka jaka znalazłam , choć ja przy 68kg ( jak zaczynałam odchudzanie) czułam się mega ciezko .. niby wagę miałam w normie jak na swój wzrost, ale figura jabłka zaburzała moje proporcje😬 

wiadomo ze lepiej być gdzies pośrodku tej wagi, bo zawsze jak coś przytyjemy to dalej jesteśmy w „ normie” i nie wskoczymy w nadwagę 😜 

Milkaway, ale Ty potrafisz zmotywowac 🤣 kazdy ma inna budowe ciala i inaczej to wyglada. 42kg to waga dziecka🤭. Zartuje oczywiscie sobie. Tez mam 167cm ale czy 68kg kiepsko wygladalam. No ale lepiej jak teraz 81🤣.

Jasminka powodzenia u lekarza. Na Nfz nie mozna zrobic zabiegu?

Ja juz po cwiczeniach. HEAT dzien 2. Polecam!!! 35 min minelo ze zanim sie obejrzalam i sie zdziwilam ze to juz koniec.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mamawsieci33 napisał:

Milkaway, ale Ty potrafisz zmotywowac 🤣 kazdy ma inna budowe ciala i inaczej to wyglada. 42kg to waga dziecka🤭. Zartuje oczywiscie sobie. Tez mam 167cm ale czy 68kg kiepsko wygladalam. No ale lepiej jak teraz 81🤣.

 

Nie chodzi o motywacje, tylko podałam normy które są prawidlowe dla danego wzrostu.. chodzi o to zeby mieścić się chociaz w normie, bo to co powyżej to już nadwaga i zawyżone BMI… a później problemy zdrowotne jak cukrzyca czy nadciśnienie .. 

Nie napisałam nigdzie 42kg…przy jej wzroście waga NORMALNA to między 46 a 62kg a to ile będzie chciała ważyć to jej decyzja😊 ja tylko przytoczyłam dane.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić na NFZ ale trzeba mieć szczepienie na żółtaczkę czyli kilka tygodni czekania no i najlepiej covid a to narazie odpada więc żeby było szybko lepiej prywatnie. Tam trzeba tylko mieć siano😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maja gratulacje 🙌🏻👏🏼👏🏼

 

Ja o 15 akurat jestem w pracy i nie lubię nosić obiadków. Miałabym wziąć kartofle mizerie i mielone? 😅Nie, ja nie lubię. O 15 jem cos lekkiego 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jasminka napisał:

Można zrobić na NFZ ale trzeba mieć szczepienie na żółtaczkę czyli kilka tygodni czekania no i najlepiej covid a to narazie odpada więc żeby było szybko lepiej prywatnie. Tam trzeba tylko mieć siano😃

Moja mam będzie miała za mc zabieg na kolano ( prywatnie koszt 5 tys) na NFZ ten sam zabieg mogłaby mieć dopiero za pół roku, wiec zdecydowała ze idzie prywatnie bo tak ja boli, ze pół roku nie będzie czekać 😕w Polsce życie emeryta jest ciężkie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Milkyway38 napisał:

Super👏👏👏 tak trzymaj

wiesz ze przy twoim wzroście ( 157cm) twoja waga powinna mieścić  w granicach 46-62 kg ( i jest to waga prawidłowa) wszystko powyżej to jeszcze nadwaga.. takze Walcz dalej, zeby z tej nadwagi zejść 😊👍

u mnie waga normalna mieści w granicach 51- 68kg ( mam 167cm) ot taka ciekawostka jaka znalazłam , choć ja przy 68kg ( jak zaczynałam odchudzanie) czułam się mega ciezko .. niby wagę miałam w normie jak na swój wzrost, ale figura jabłka zaburzała moje proporcje😬 

wiadomo ze lepiej być gdzies pośrodku tej wagi, bo zawsze jak coś przytyjemy to dalej jesteśmy w „ normie” i nie wskoczymy w nadwagę 😜 

Wiem że moja norma jest w tej skali 😉 59kg kiedyś już miałam ale to bardzo dawno było. Na początek będę walczyć o te równe 60 a potem zobaczymy.😁  O 55 kg kiedyś pisałam, ale poniżej bym nawet nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Molly010 napisał:

Maja gratulacje 🙌🏻👏🏼👏🏼

 

Ja o 15 akurat jestem w pracy i nie lubię nosić obiadków. Miałabym wziąć kartofle mizerie i mielone? 😅Nie, ja nie lubię. O 15 jem cos lekkiego 🙂

A no tak , każdy ma inny rytm życia i obowiązki 🙂 ja cały dzień w domu z dziećmi to mam inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melduje diete: okolo 1500kcal liczone przez fitatu. Czuje sie swietnie i w ogole nie czuje glodu. Staralam sie byc na keto ale wyszlo jakies 45 gram wegli wiec to zadne keto. Dietka smaczna: gorzka czekolada, 30 gram mascarpone ( uwielbiam), jajka na boczku i serze, na obiad salatka z lososiem i 1a brzoskiwinia. Plus sok seler&jablko. 

Cwiczenia Heat na ramiona, pozniej na rowerze po syna w sumie 2 razy po 2;) ( przywiesc zawiesc). 

U nas w irlandii dzisiaj mega goraco wiec troche upal daje sie we znaki. Poczytam jakas ksiazke i lulu.

 

Milego wieczorku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mamawsieci33 napisał:

Melduje diete: okolo 1500kcal liczone przez fitatu. Czuje sie swietnie i w ogole nie czuje glodu. Staralam sie byc na keto ale wyszlo jakies 45 gram wegli wiec to zadne keto. Dietka smaczna: gorzka czekolada, 30 gram mascarpone ( uwielbiam), jajka na boczku i serze, na obiad salatka z lososiem i 1a brzoskiwinia. Plus sok seler&jablko. 

Cwiczenia Heat na ramiona, pozniej na rowerze po syna w sumie 2 razy po 2;) ( przywiesc zawiesc). 

U nas w irlandii dzisiaj mega goraco wiec troche upal daje sie we znaki. Poczytam jakas ksiazke i lulu.

 

Milego wieczorku

To ile na keto dopuszczalne jest węglowodanów?

Edytowano przez Majax123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Majax123 napisał:

To ile na keto dopuszczalne jest węglowodanów?

MAJAX, z tego co dzisiaj wyczytalam to na adaptacji max 30gram ale ja robie takie oszukane keto hehe. Bardziej niskie wegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mamawsieci33 napisał:

MAJAX, z tego co dzisiaj wyczytalam to na adaptacji max 30gram ale ja robie takie oszukane keto hehe. Bardziej niskie wegle

Kurczę myślałam że z 50g, 🤔

Właśnie robię sobie taka herbatkę moczopędna , pierwszy raz stosuję ,tak na sprawdzenie czy coś takiego wogole działa na sikanie 😁

Edytowano przez Majax123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milkyway nie tylko życie emeryta jest w Polsce ciężkie..... 

U mnie na obiad kilka ziemniaków, trochę gulaszu z warzywami i surówka z czerwonej kapusty. Mały kawałek sernika bo kolega miał imieniny. A poza tym jak poczułam głód to popijajam wodę z cytryną. Na kolacje kanapka i pomidory z jogurtem. Jeszcze herbatka ziołowa na lepszy sen. 

Dzisiaj musiałam ogarnąć prasowanie i obiad na jutro. Ćwiczenia będą rano, jak będę miała chwilę to może bym poszukała sobię coś na ramiona i biust. Trzeba to też trochę poprawić. 

Miłego wieczoru🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jasminka napisał:

Można zrobić na NFZ ale trzeba mieć szczepienie na żółtaczkę czyli kilka tygodni czekania no i najlepiej covid a to narazie odpada więc żeby było szybko lepiej prywatnie. Tam trzeba tylko mieć siano😃

A od czego robi się taka gradówka???? Nawet nie wiem jak to wygląda. Ale żeby jeszcze tyle kasiory, szok😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×