Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MamaMai

Dieta mż zapraszam nowy wątek

Polecane posty

Te ciastka są naprawdę pycha. Jak zrobię te bobki to się wypowiem chociaż Triple zachwala🤔 no trza wierzyć 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ileONKA napisał:

    Ciecierzyce jadłam tylko w formie makaronu kupnego z ciecierzycy właśnie. Zapach mi tak troszkę nie teges... jak się ów makaron gotował to tak jakby paszą zalatywało 😄  No nie wiadomo w sumie co tam w produkcji jeszcze wpada 😉   

Mąka też dziwnie czuć ale po dodaniu i upieczeniu nie wyczuwalna w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ileONKA napisał:

    O nieee.... właśnie spojrzałam na moją grupę krwi i ciecierzyca jest mi wysoko nie wskazana - czyli po niej tyję... ehh no a już miałam w planach nisko indeksową przekąseczkę. No cóż... takie życie. 

 

A jaką masz grupę krwi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ileONKA napisał:

    nie powiem 😉  

Tak zapytałam 😊 nie chciałam być wścibska. Ja mam b+ 

Chlebek wydaje się być ok😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A ja właśnie jestem po drugiej dawce ruchu, w ramach której był spacerek z psem mojej mamy (35 min.) oraz marsz z kijkami (32 min.). Ale po kijach widzę że z kondycją słabiutko, czuć że dawno z nimi nie chodziłam😕

Z jedzeniem kalorycznie było okey, tak mi się wydaje bo nie umiałam wszystkiego wyliczyć, ale nawet jak przekroczyłam limit to myślę że dzięki marszerowaniu to spaliłam. 

Pozwolicie, że wypiję jeszcze gorącą herbatkę z miodem, sokiem malinowym i cytrynką.  Plose.....Coś mi się w końcu za ten cały trud należy, haha😂

 

 

Edytowano przez MamaMai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, podziwiam Was dziewczyny ze tak walczycie i dbacie o siebie. W sumie nigdy nie zwracalam uwagi na indeks glikemiczny, zawartosc wegli, bialka i tluszczy to dalej dla mnie zagadka - pewnie nie jest to czarna magia ale jakoś na razie za duzo informacji dla mnie😊

Nie jadlam dzis nic wiecej slodkiego co jest sukcesem- w domu po świętach, urodzinach itd mamy tone slodyczy, juz calej rodzinie marudze ze jak mlody dostanie cos na urodziny które ma za jakies 2 tyg to pogonie. Moglabym otworzyć sklep, nie żartuję. 

Slodyczy odmowilam ale na kolacje zjadlam kawalek kaszanki- wiem, tluste, nie kazdy tez lubi- ja calkiem lubie bo to swojska, od moich rodziców. Ale reszte mąż zjadł więc już nie ma pokusy😁

Moze upieke ten chleb owsiany, kaloryczny jest? Jutro na obiad planuje krupnik, na sniadanie jakies kanapki, moze serek wiejski bo zalega w lodowce. 

Wiecie co, dzisiaj przymierzam spodnie ktore kupilam sobie w maju, byly wtedy takie na styk (przeciez schudne, zawsze tak sobie wmawiam), wiedzialam ze beda na mnie ciasne ale nie wiedzialam ze aż tak. Wstyd mi, bardzo mi wstyd, kazdy pewnie widzi ze przytylam ale nikt nie powie zeby nie urazić. Ale mogliby chociaz na urodziny czekoladek nie dawac😁

Kiedy sie waze? W sumie nie wiem, powiedzmy ze moze byc co piatek - czesto na weekendy wyjezdzamy wiec weekend odpada bo inna waga, pon tez bo w weekend moze byc jakis grzech. Na razie zamiast na chudnieciu skupiam sie żeby nie przytyc😊 to moj pierwszy i krok. 

A teraz dobranoc, kolejnym postanowieniem jest chodzenie wcześniej spac - siedze zawsze do polnocy, czasem troche dluzej a rano nie moge wstac. Ide sie kąpać i w pizamowice☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Jak zwykle witam przy kawce☕

Obolała dzisiaj jakaś jestem. Wczoraj na kolacje były dwie kromki chlebka i dziś cukier 107 , jednak węglowodany na kolację są dla mnie nie dobre tyle że lenia miałam i poleciałam z lenistwem😝

Dziś zamiana posiłków o 12 jem obiad a o 15 jakiś jogurt i owoc i pewnie będę głodna wieczorem. 

MamaMai herbatka mniam😍 moja ulubiona to z pomarańczą i goździkami 😊należy się wieczorkiem czysto relaksacyjnie. 

EMisia ja mam stan przedcukrzycowy dlatego opieram dietę na indeksie chociaż kiedyś już dzięki indeksowi schudłam dużo i bez jojo, przytyło mi się jak przestałam palić i pewnie gdyby nie stan zdrowia nadal miałabym oponkę i brak motywacji😊 zresztą w moim wieku przytyć to nie problem w drugą stronę gorzej. Przynajmniej nie palę 😊

Co do tego że nikt Ci nie powie ze przytyłaś... Po co ma mówić? Jeśli powie to raczej ze złośliwości, bo przecież same wiemy że portki ciasne 😝 

No nic dziewczynki trzeba ruszyć cztery litery. Na szczęście w pracy też mam dużo  ruchu😊 Miłego dnia 🌞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ho,

Dzisiaj muszę postawić na większą aktywność bo może być ciężko z dietą. Mój mąż ma dzisiaj wolne (oddaje krew) i zapytał, czy ugotuję rosół i zrobię kulki mocy w cieście kokosowym oraz surówkę z kapusty takie jak u chińczyka. Of course jako dobra żona☝😜  zgodziłam się, niech się chłopak cieszy😂, a że sama lubię to sobie też nie odmówię😄. Obym chociaż trzymała się małych porcji... 

Na śniadanie zjadłam pyyyyyszniutkie placuszki bananowe. Nawet nie liczyłam ile mają kalorii ale na pewno duuuużo...

Miłego dzionka💙

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Ja wczoraj jednak przegrałam walkę i po 20:00 zasnęłam... ale dziś już czuję się zdecydowanie lepiej.

e-mis - ja ogarniam kcal i makro wpisując to co zjadam (albo raczej zamierzam zjeść) w aplikację - ona wszystko za mnie liczy - kcal zjedzone z makrami i spalone, które na bieżąco sczytuje z zegarka. Jak bym miała to wszystko sama liczyć i kontrolować, to już dawno dałabym sobie spokój. Na IG szczególnie nie zwracam uwagi, bo nie mam takich ograniczeń zdrowotnych, ale też ze względu na to, że nie jem wysokoprzetworzonej żywności ani słodyczy, to w naturalny sposób sięgam raczej po produkty z niższym IG niż wyższym.

ileO - zaciekawiłaś mnie tym tyciem od produktów zależnie od naszej grupy krwi - to serio działa? Próbowałam poszukać wczoraj w necie jakichś źródeł, badań na ten temat, ale nie trafiłam na tzw. "twarde dowody", więc sama nie wiem...

Dziś mam straszną ochotę na pastę jajeczną, więc kwestia śniadania jest prosta 😉  

Miłego dnia 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Triple a jaką masz apkę Fitatu może? I do tego jaki zegarek? Może bym zainwestowała taki gadżet? Jak to wogóle działa? Wpisujesz aktywność I ściąga do apki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry! Dołączam sie do pytania, co za apka i jak wspłpracuje z zegarkiem? Ja mam zegarek Samsung Galaxy fit ale bardziej go używam jako licznik krokow i kontrola snu. W sumie fajnie byloby to polaczyc z odchudzaniem, nie wiem tylko czy to nie przerasta moich mozliwosci bo trzeba aplikacje instalowac;)

Na sniadanie kanapka z kielbasa szynkowa i papryka.

Co do cukrzycy i stanu przedcukrzycowego to tez sie czasem martwie. Moja mama ma cukrzyce (nie duza ale zawsze). Siostra ma aktualnie cukrzycę ciążowa ale moze to byc zwykla bo wykryta bardzo szybko, ok 12 tyg. Tez nie rozumiem jak mozna sie opychac słodyczami a pozniej brac tabletki. Mistrzem jest babcia mojego męża, je slodycze, tluste rzeczy, chrupki, czasem cole i do tego bierze insuline. Diety za nic nie chce trzymać mimo ze po wyjsciu ze szpitala byla w swiwtnej formie wlasnie dzieki diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-miska to ja na odwrót, mam apkę Fitatu ale nie mam zegarka😂  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja akurat używam Yazio (apka) i do tego Apple Watch. Dla mnie to jest absolutny must have, żeby ogarnąć, czy zjadam mniej niż spalam. Apkę i zegarek zintegrowałam z aplikacją zdrowie w telefonie i aplikacje wymieniają się danymi między sobą. Do wagi też mam w sumie aplikację zintegrowaną z całą resztą i nic nie muszę robić dodatkowo, żeby dane się przesyłały pomiędzy apkami.

Aktywności nie dopisuję ani nie dodaję, tylko uruchamiam aktywność w zegarku - spacer, rower, taniec, fitness, stretching - w zależności, co akurat robię. Kalorie zliczają się na podstawie moich parametrów - masy ciała, wzrostu, tętna i czasu ćwiczeń. I po zakończeniu aktywności apka dolicza mi kalorie z aktywności do danego dnia.

Dla mnie jest to o tyle duże uproszczenie, że mam bardzo nierówne aktywności - jak mam dużo nauki to często trudno mi wygospodarować pół godziny na spacer; jak mam mniej nauki, to potrafię wsiąść na rower i przejechać 120 km. Bez jakiegoś uczciwego sposobu na zliczanie tego codziennie nie dałabym rady. 

Zegarek monitoruje też na bieżąco kroki i zlicza z nich kalorie w apce.

Według mnie dużym plusem jest to, że zegarek robi pomiar bardzo indywidualny i tym samym - możliwie dokładny. 

Edytowano przez Triple panic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpisałam Wam, ale post trafił na różowo do moderatora... Dam im chwilkę. Jak nie przejdzie - spróbuję jeszcze raz 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Triple panic napisał:

Odpisałam Wam, ale post trafił na różowo do moderatora... Dam im chwilkę. Jak nie przejdzie - spróbuję jeszcze raz 🙂 

Dzięki Triple za odp., jednak ukazał się twój post😊. Muszę więc poczytać o zegarku do Fitatu lub zmienić apkę. A ta aplikacja zdrowie, to co to? Nie mam chyba tej apki w tel. Ściągałaś ją czy już miałaś? Chyba czas wejść na wyższy level odchudzania😂😂😂😂 tylko jest jeden malutuuuki problemik, jestem taka ciemna w tych elektronicznych gażetach😞 najwyżej mąż będzie miał robotę😂 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po spacerze z psem. Przeszłam mniej więcej 2 km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Triple przepraszam że cię męczę jeszcze, ale skąd wiedziałaś że akurat ten zegarek sparuje ci się z tą apką w tel. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MamaMai napisał:

Triple przepraszam że cię męczę jeszcze, ale skąd wiedziałaś że akurat ten zegarek sparuje ci się z tą apką w tel. ? 

Triple I mam ostatnie pytanko, naprawdę ostatnie, na tym swoim zegarku masz nordic walking wsród aktywności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zegarek mam Samsung Galaxy Fit, (tel tez mam Samsung) kupilam za jakies 100-120 zl ale przyznaję ze czasem mi sie ,,zawiesza". Musze czekać zeby sie rozladowal bo nie ma zadnej funkcji wyłączania. Co za czasy ze nawet zegarek trzeba ladowac😁 Zdecydowałam sie na ta sama firme bo wlasnie balam sie ze sie nie sparuje z telefonem. W sumie pewnie lepszy zegarek wspolgral by z telefonem ale tez jestem troche ciemna w elektronice, przyznaje ze już nie nadążam. Na moim zegarku chyba nie moge ustawic jaki zaczynam trening (albo nie umiem), sam wykrywa aktywność (marsz, bieganie) ale czasem sie myli bo kilka razy zaliczyl mi trening gdy gralam z chlopakami w piłkarzyki😁 takze tego, zegarek mam, innego nie kupuje, ale chyba nie kupiła bym go jeszcze raz. MamaMai szukaj jakiegos innego niz moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, e-miska napisał:

Ja zegarek mam Samsung Galaxy Fit, (tel tez mam Samsung) kupilam za jakies 100-120 zl ale przyznaję ze czasem mi sie ,,zawiesza". Musze czekać zeby sie rozladowal bo nie ma zadnej funkcji wyłączania. Co za czasy ze nawet zegarek trzeba ladowac😁 Zdecydowałam sie na ta sama firme bo wlasnie balam sie ze sie nie sparuje z telefonem. W sumie pewnie lepszy zegarek wspolgral by z telefonem ale tez jestem troche ciemna w elektronice, przyznaje ze już nie nadążam. Na moim zegarku chyba nie moge ustawic jaki zaczynam trening (albo nie umiem), sam wykrywa aktywność (marsz, bieganie) ale czasem sie myli bo kilka razy zaliczyl mi trening gdy gralam z chlopakami w piłkarzyki😁 takze tego, zegarek mam, innego nie kupuje, ale chyba nie kupiła bym go jeszcze raz. MamaMai szukaj jakiegos innego niz moj

Dzieks. Przydatne info. Też jak czytałam o tych opaskach z innych firm były różne opinie, mało to był zadowoliny ze swojej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama - Zdrowie to defaultowa apka w iOS, komunikuje się z wieloma różnymi apkami, zbiera dane z zegarka i stanowi takie trochę centrum informacji. W sumie od lat jestem fanką produktów Apple'a i nawet nie rozważałam innych zegarków czy telefonów 😉 Stąd też wiedziałam, że jak apka wyszła na iOS i ma funkcję komunikacji z apką zdrowie, to siłą rzeczy zbierze dane z zegarka. Bo szczerze mówiąc to w sumie nie zastanawiałam się, czy to zadziała 😄 To taki ekosystem, że jakiego elementu nie dodam - zawsze działa 😄 

Yazio na pewno łączy się z Fitbitem, Garminem i Polarem, bo tych producentów ma w sugerowanych połączeniach. Ale na Androidzie może to wyglądać inaczej - tego nie sprawdzałam.

W aktywnościach zegarkowych nie mam nordic walking (pewnie trzeba odpalać marsz w plenerze), ale zegarek umożliwia instalowanie zewnętrznych aplikacji sportowych, które taką aktywność mogą mieć i dalej możliwa jest komunikacja z apki zewnętrznej z innymi apkami. 

To tylko brzmi tak skomplikowanie, ale tak naprawdę parujesz taki zestaw raz i potem on już po prostu hula.

Już chciałam napisać, że ja z mojego zestawu jestem bardzo zadowolona i on nie ma wad, ale jednak jedną ma i to dość istotną - cena 😕  I o ile wybrałam taki zestaw jeszcze z kilku innych powodów, to jeśli miałabym wydać tyle pieniędzy na telefon i zegarek wyłącznie dla funkcji sportowych, to nie jestem pewna, czy nie wolałabym poszukać czegoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Triple panic napisał:

Yazio na pewno łączy się z Fitbitem, Garminem i Polarem, bo tych producentów ma w sugerowanych połączeniach. Ale na Androidzie może to wyglądać inaczej - tego nie sprawdzałam.

Poległam na słowie defaultowa😵 a człowiek studia pokończylł😂 haha. A tak na serio to te ww. apki na fitatu są w wersji premium, w sensie do sparowania nie wystarczy podstawowa wersja😕. Nie wiem jak u Ciebie?

I szkoda że nie ma NW, jednak inaczej spala się kcal niż przy zwykłym marszu w plenerze. 

Także mam mętlik w głowie. Oj chyba szybko nie wejdə na ten wyższy level😵

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs do przedszkola zaliczony☝ ale pogoda jest do bani. Straszna mgła i w dodatku mży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama - a to dobre pytanie, bo w sumie używam wersji płatnej i może faktycznie w tej darmowej się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Triple panic napisał:

Mama - a to dobre pytanie, bo w sumie używam wersji płatnej i może faktycznie w tej darmowej się nie da...

Sprawdziłam że jednak FitBit jest w wersji podstawowej. Ale musiałabym zobaczyć czy jest tam NW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że właśnie wróciłam z drugiego spaceru z psem, przeszłam może z 1,5 km ponieważ wszędzie leżało błoto pośniegowe, ciężko się chodziło. Ale przynajmniej trochę się dotleniłam😊 

Z jedzeniem przegięłam i tyle w temacie😑 ale co pojadłam to moje😂 Wiem jedno jutro musi być lepiej. Bo w piątek ważenie😎

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Triple panic a tak mniej więcej ile kroków dziennie robisz (wg opaski)?

ileONKA tez mnie zaciekawilas ta dieta zgodnie z gr krwi. Poczytalam z grubsza w necie i powinnam unikać mięsa - a ja kocham mięso, od małego tak miałam. Ale moze wlasnie dlatego zrobila sie oponka ba brzuchu.

MamaMai wychodzisz 2 razy dziennie z psem plus spacer do przedszkola? Kurcze ja chyba faktycznie się zasiedzialam, musze sie troche ruszyć. Ehhh gdybym miala trochę wiecej miejsca w mieszkaniu to wcale bym się nie zastanawiała tylko kupiła orbitrek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Siedze przy kawce i nadrabiam wasze wczorajsze pogadanki. Ja jestem technologicznie cofnięta w rozwoju😂  ale myślałam o jakimś zegarku albo opasce ale nie jest to dla mnie jakoś mega konieczne więc się zobaczy jeszcze. 

Wczoraj na powrocie wpadł duży hot dog niby w ciemnym pieczywie ale nie jestem z tego dumna tyle że byłam głodna, w domu zjadłam tylko jogurt . 

A dziś 2 kromki chlebka z serkiem szynką i pomidorki koktajlowe a na drugie serek wiejski. Na obiad ma być spagetti z razowym makaronem a na kolacje nie wiem ale grzecznie bo w piątek ważenie a ja czuje że waga stoi. 

Mam dziwny wynik hormonów tarczycy tzn tsh jest w normie ale anty tpo już dużo ponad a to najczęstszy wskaźnik Hashimoto 😞 no ale na USG niby tarczyca wygląda ok, będę musiała to kontrolować. Przy tej chorobie to na pewno nie schudnę. Mam nadzieję że jak zrobię następne wyniki nie będzie gorzej. 

Jadę dziś kupić sobie jakiś ciuch na pociechę a co tam w końcu są wyprzedaże 😊

Miłego dzionka 🌞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-miska z tą aktywnością u mnie jest różnie. Z psem mojej mamy wychodzę gdy ona nie może, np. źle się czuje lub jest brzydka pogoda. Kurs do przedszkola też robię tylko gdy pogoda na to pozwala. Niemniej, staram się wyskoczyć chociaż na 30 minutowy spacerek/kijki. Dzisiaj jest u nas zginienie świata jeśli chodzi o pogodę (strasznie wieje, prószy śnieg i jest zimno) więc na pewno nie pójdę z buta po córkę bo jeszcze się przeziębi i będzie kłopot. Jak wyjdę z psem też nie będę w taką pogodę trzaskać kilometrów. Chciałabym wyjść chociaż na kijki wieczorem ale ma być już mróz więc może będę musiała odpuścić lub wyskoczę na krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasminka to niedobrze z tymi wynikami....ale co nie wiedzą czemu tak jest? Nie da się wykonać jeszcze jakiś badań dla pewności???? Może powinnaś to skonsultować z innym endokrynologiem. Niezła zagwostka🤔. Mam nadzieję że obserwacja nie potwierdzi najgorszego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×