Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MamaMai

Dieta mż zapraszam nowy wątek

Polecane posty

2 godziny temu, Majax123 napisał:

A z urodzinami to szkoda gadać. We wrześniu urodziny w mojej rodzinie to 12,19,25,29 najstarszy syn 9 lat. 2 października wesele, 19 urodziny męża. I jak tu trzymać dietę. 

Ale wtedy aż do Bożego Narodzenia żadnych imprez jedno szczęście. 😁

 

No właśnie o tym mówię, te okazje mnie zgubiły, w czerwcu dwie a co za tym idzie dwa torty, w lipcu chrzest syna wiec nie tylko tort ale też inne rarytasy, plus rocznica ślubu i znowu dogadzanie sobie w ramach świętowania, w sierpniu kolejne urodziny, a teraz we wrzesniu corki, znowu tort ale w tym roku to już koniec. Tzn pod koniec października wypada jeszcze 1 rocznica śmierci teścia, i pewnie będzie jakiś poczęstunek bo wszyscy zjada na mszę ale to raczej będzie na zasadzie że trochę ciacha do kawy więc może . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny, od razu przyznaje sie do porazki, zjadłam kafelek Prince Polo. Dlatego wiem ze kolacja niestety bedzie symboliczna zeby troche zaoszczędzić kcal. Ale niestety nawet jesli z kcal bedzie w miare ok to jakosciowo porazka - wafelek nie ma takiej wartosci jak kanapka czy serek.

Molly na piątek zapisalam sie na badania krwi, obowiazkowo zrobie ten hormon bo ostatnio chodzę jak taka śnięta rybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Molly010 napisał:

E-miśka ja wczoraj zjadlam pół czekolady 😂🙄🙄🙄🙄🙄

Hej, a u mnie było całkiem niezle, oceniam wczorajszy dzień na mocne 4. Chociaż nie powiem słodkie chodziło za mną strasznie. Zapychałam się pomidorami akurat miały słodki posmak więc jakoś dałam radę. Ale dzisiaj muszę sobie zrobić jakiś deserek fit, może jakiś serek z żelatyną i owocami albo upiekę fit ciastka, lub budyń, na diecie raczej dopuszczalny. Zobaczymy. 

Teraz ogarnę trochę pracę, nie chce mi się ale co zrobić. 

Pozdrawiam Was, 3macie się ciepło mimo zachmurzenia za oknem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!!

Mama ciesze sie bardzo ze dzien byl w miare udany.

Molly trudno, bylo minęło.

A mnie juz wczoraj wieczorkiem zaczelo cos dopadac i dzisiaj czuje sie średnio. Jest mi zimno i nieprzyjemnie. Lekko czuje gadlo i jestem strasznie zmęczona (w sumie to niczym). Aj bedzie ciezko z dieta bo w czasie choroby zawsze mam ochote na slodkie, dodatkowo okres sie zbliza. Dobra, postaram sie nie rozpaczac😉 

Milego dnia!!! U mnie nawet sloneczko wyszlo🌞🌞🌞

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka a ja już po treningu, dziś to wręcz mnie energia rozpiera💪 może dlatego że przed okresem jestem, mam dostać 3 października i oby tak było bo 2w sobotę przecież wesele👰💃po południu zrobię jeszcze jeden trening bo wczoraj było tylko 3km. A waga na dziś 68.5 nie będę jej wpisywać w stopkę . Jutro się zwarzę i wtedy uzupełnienie 😉

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Majax123 napisał:

Hejka a ja już po treningu, dziś to wręcz mnie energia rozpiera💪 może dlatego że przed okresem jestem, mam dostać 3 października i oby tak było bo 2w sobotę przecież wesele👰💃po południu zrobię jeszcze jeden trening bo wczoraj było tylko 3km. A waga na dziś 68.5 nie będę jej wpisywać w stopkę . Jutro się zwarzę i wtedy uzupełnienie 😉

Ale mnie przed chwilą wziął apetyt na cytrynę😋 już jakiś czas temu miałam tak ale wtedy to był grejpfrut 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak się ma smaka na cytrynę to znaczy że można mieć niedobór witaminy C. A jak smak na mleko, nabiał to niedobór wapnia ale to tylko gdzieś tak uslyszalam. A ile w tym prawdy... 🤷🏻‍♀️Nie wiem. 

Ja ostatnio codziennie wracam z pracy i wypiłabym litr mleka 😅 piłam mleko a dziś już kupiłam sobie wapń sprawdzonej firmy. Będę brać przez kilka dni. 

W pracy miałam 1 pomidor, 2 ogórki gruntowe i garść mixu sałat. A teraz będę jesc zupę pomidorową 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majax123 i MamaMai trzymam kciuki!! E-miśka sama byłam chora i wiem że choroba to nie jest specjalnie czas na odchudzanie. Wrócisz do diety jak wydobrzejesz💙

Pozdrówka 💙💙

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Molly010 napisał:

 

W pracy miałam 1 pomidor, 2 ogórki gruntowe i garść mixu sałat. A teraz będę jesc zupę pomidorową 🙂

A tę sałatę jesz tak zupełnie na sucho, czy mieszasz z tym ogórkiem i pomidorem, a nie dajesz do tego żadnej oliwy, nasion, orzechów, jogurtu żeby witaminy się ładnie przyswajaly? Myślę też że za skromne to jedzenie w pracy i po powrocie z pracy wręcz rzucisz się na jedzenie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama jak tam Twój dzień?

Ja przyznaje ze u mnie zle😐 czuje się średnio, w dodatku dzisiaj juz dostalam okres (spodziewalam sie najwcześniej po weekendzie). Zrobiłam dzieciom racuchy i tez zjadłam 3 z powidłami śliwkowymi. Na obiad byla pieczona lopatka z ziemniakami i warzywami z piekarnika. 

Mam nadzieje ze chorobsko sie nie rozwinie za bardzo. Ide sie kurowac. 

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MamaMai napisał:

A tę sałatę jesz tak zupełnie na sucho, czy mieszasz z tym ogórkiem i pomidorem, a nie dajesz do tego żadnej oliwy, nasion, orzechów, jogurtu żeby witaminy się ładnie przyswajaly? Myślę też że za skromne to jedzenie w pracy i po powrocie z pracy wręcz rzucisz się na jedzenie 

Ja dzis w pracy tylko byłam 3 godzinki. Powinnam dodac oliwy do tej sałatki ale dziś wyjątkowo nie dodawałam. orzechy jadlam osobno :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps: ogórki miałam pokrojone w słupki. Pomidor cały na koniec zjadłam nie miałam pokrojony.. taka przekąska - 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-mis u mnie wczoraj całkiem nieźle, ale ogółem tak średnio po dzisiejszym ważeniu się. Na wadze tak jak przypuszczałam wzrost bo jest 59, 1 kg, no nic trzeba się jakoś go pozbyć. Odnotuję zaraz w stopce ku pamięci, że rękę na pulsie powinnam trzymać cały czas.

Wracając do wczorajszego dnia to wcale nie było lekko, a to za sprawą ciastek fit które sobie upiekłam (banan, płatki owsiane, otręby żytnie i po lyżce słonecznika, wiórków kokosowych i siemienia lnianego), wyszło mi 4 ciastka mniej więcej o średnicy 5 cm i grubości ~ 7 mm. Jedno ciastko miało 102 kcal. Miałam zjeść dwa, a resztę na dzisiaj, ale oczywiście plan nie wypalił, bo nie umiałam postawić granicy i zjadłam wszystkie na 2 podejścia😂, a potem przez to musiałam ciąć ostro kcal z obiadu i kolacji i w sumie w nocy odczuwałam trochę głód. 

Dziewczyny, Czekam na Wasze pomiary a teraz siadam do pracy żeby wysłać nocne wypociny😂 Pozdrowionka, życzę słonka i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MamaMai napisał:

E-mis u mnie wczoraj całkiem nieźle, ale ogółem tak średnio po dzisiejszym ważeniu się. Na wadze tak jak przypuszczałam wzrost bo jest 59, 1 kg, no nic trzeba się jakoś go pozbyć. Odnotuję zaraz w stopce ku pamięci, że rękę na pulsie powinnam trzymać cały czas.

Wracając do wczorajszego dnia to wcale nie było lekko, a to za sprawą ciastek fit które sobie upiekłam (banan, płatki owsiane, otręby żytnie i po lyżce słonecznika, wiórków kokosowych i siemienia lnianego), wyszło mi 4 ciastka mniej więcej o średnicy 5 cm i grubości ~ 7 mm. Jedno ciastko miało 102 kcal. Miałam zjeść dwa, a resztę na dzisiaj, ale oczywiście plan nie wypalił, bo nie umiałam postawić granicy i zjadłam wszystkie na 2 podejścia😂, a potem przez to musiałam ciąć ostro kcal z obiadu i kolacji i w sumie w nocy odczuwałam trochę głód. 

Dziewczyny, Czekam na Wasze pomiary a teraz siadam do pracy żeby wysłać nocne wypociny😂 Pozdrowionka, życzę słonka i miłego dnia.

Hejka 

No to sobie trochę taka bombę kaloryczna chyba zrobiłaś co ?? Tych płatków owsianych i żytnich też tylko po 1 łyżce dałaś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Majax123 napisał:

Hejka 

No to sobie trochę taka bombę kaloryczna chyba zrobiłaś co ?? Tych płatków owsianych i żytnich też tylko po 1 łyżce dałaś ???

Oczywiście jest w tym też dużo witamin, błonnika, białka tłuszczu. Ja też bym się pewnie nie powstrzymała na 1-2 ciastkach 😁🤣 ale i tak nie jest aż tak źle u ciebie z tą wagą😉 6 z przodu nie masz a powyżej 6... też nie. Ja się jeszcze nie warzyłam, muszę najpierw na WC 💩🤣🤣🤣 potem się zwarzę. Ogólnie z dietą było dobrze, tylko trochę późno zjadłam kolację 20:30 owsianka na mleku. 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Ja jak obiecałam zważę się za tydzień. Zapisałam się na jutro rano do fryzjera 😁😁mam włosy za łopatki ale scinam  na krótko do uszu coś podobnego do boba ale zwykła prosta fryzurka jaką miałam dwa lata temu. Obecnie moje wlosy mimo odżywek i olejków się średniej jakości przez niedoczynność tarczycy i niedobory witamin. Po zatym codziennie każdego dnia noszę spięte w kucyk. Mam 38 lat a wyglądam dużo młodziej a chce wkoncu wyglądać poważniej. Wiem że będą dni że będę żałować ze ścięłam ale to minie. 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dodałam filmik z you tube ale czekam aż Moderator potwierdzi. (edytowałam) ale i tak muszę czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Majax123 napisał:

Hejka 

No to sobie trochę taka bombę kaloryczna chyba zrobiłaś co ?? Tych płatków owsianych i żytnich też tylko po 1 łyżce dałaś ???

Nie, płatków owsianych dałam 5 płaskich łyżek, otrębów 1 łyżkę, wiesz tu nie dajesz mąki jaj więc te płatki są zagęszczaczem banana. Ciastka są super, jeśli zje się jedno Góra dwa, piekłam je w pierwszym podejsciu i teraz będę je również piekła, popracuje może trochę nad składem żeby były mniej kaloryczne, zresztą nie można patrzeć tylko na kcal, wolę takie ciastka bo są bardziej sycące niż np.  wafelek czekoladowy czy ptasie mleczko. A nie wiem czy wiecie Dziewczyny ale taka jedna kostka ptasiego mleczka ma 50 kcal, a ciężko przecież na jednej skończyć😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie doczekam aż zaakceptują. Napisałam że jutro idę ściąć wlosy bo przez niedobory witamin i niedoczynność tarczycy mam słabe wlosy wypadają mi a jutro zetnę do szyji 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Molly010 napisał:

 Mam 38 lat a wyglądam dużo młodziej a chce wkoncu wyglądać poważniej. Wiem że będą dni że będę żałować ze ścięłam ale to minie. 😁😁

Że co? Nie kumam czemu chcesz sobie dodać lat, Molly z kosmosu chyba jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Molly010 napisał:

Chyba się nie doczekam aż zaakceptują. Napisałam że jutro idę ściąć wlosy bo przez niedobory witamin i niedoczynność tarczycy mam słabe wlosy wypadają mi a jutro zetnę do szyji 🙂

Jest już, luknij wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha faktycznie juz jest. No to tak się zetnę. Mamamai- nie jestem z kosmosu 🙂 ale uwierz mi ze tyle w zyciu przeszlam przez to ze wygladam jak smarkula ze mam dosc;(

chce wygladac na swoj wiek. 

Do pracy mam dzis kawalek wedzonego dorsza i bułkę, wezme tez sobie garść orzechów. Czytam teraz artykuł o tym że niektore kobiety wyglądają dziewczęco, za młodo-jak dodać sobie powagi. ide zaraz do pracy miłego dnia wszystkim. Ps- dzis mam na obiad gołąbki 😄 zjem o 18:00 (spać chodzę o22:00,23:00)

Edytowano przez Molly010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Molly010 napisał:

Acha faktycznie juz jest. No to tak się zetnę. Mamamai- nie jestem z kosmosu 🙂 ale uwierz mi ze tyle w zyciu przeszlam przez to ze wygladam jak smarkula ze mam dosc;(

chce wygladac na swoj wiek. 

Do pracy mam dzis kawalek wedzonego dorsza i bułkę, wezme tez sobie garść orzechów. Czytam teraz artykuł o tym że niektore kobiety wyglądają dziewczęco, za młodo-jak dodać sobie powagi. ide zaraz do pracy miłego dnia wszystkim. Ps- dzis mam na obiad gołąbki 😄 zjem o 18:00 (spać chodzę o22:00,23:00)

Mniami gołąbki, dawno nie jadłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MamaMai napisał:

Nie, płatków owsianych dałam 5 płaskich łyżek, otrębów 1 łyżkę, wiesz tu nie dajesz mąki jaj więc te płatki są zagęszczaczem banana. Ciastka są super, jeśli zje się jedno Góra dwa, piekłam je w pierwszym podejsciu i teraz będę je również piekła, popracuje może trochę nad składem żeby były mniej kaloryczne, zresztą nie można patrzeć tylko na kcal, wolę takie ciastka bo są bardziej sycące niż np.  wafelek czekoladowy czy ptasie mleczko. A nie wiem czy wiecie Dziewczyny ale taka jedna kostka ptasiego mleczka ma 50 kcal, a ciężko przecież na jednej skończyć😕

Tak , tak  ptasie mleczko ma dużo kcal. Zresztą ja całą inna masa słodkości. Wiem coś o tym jak zaczęłam swoją przygodę z liczeniem kcal, wtedy człowiek nawet nie zdawał sobie sprawy ile takie drobnostki mają kcal . Wogole to wszystko powiem wam że jak policzyć 1 sztukę czegoś to ma zazwyczaj od 30-55 kcal.Np: 1 delicja 50kcal, mini cukierki snikers, milkyway itd też  po 30kcal, ciasto kruche z cukrem też 51kcal , 10 paluszków 40kcal itd ...

A co do mojej wagi równe 68kg😉 ,tak że pomalutku do przodu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!!

Molly ja tez planowalam dzisiaj golabki, mam wszystko kupione ale nie mam sily. Siedzimy dzisiaj z mlodszym synkiem w domu. On wieczorem wymiotowal, ma troche zapchany nos. Ja z gardlem tak dziwnie sie czuje ale najgorsze jest to ze nie mam na nic sily. Glowe mam strasznie ciezka i najchetniej bym tylko spala. Jak sie poloze to juz nawet nie chce mi sie pozycji zmienić. Nie wiem czy jakis wirus czy za intensywny tryb zycia. Dlatego weekend bedzie bardzo leniwy, wqtpie zeby byl dietetyczny bo nie mam sily stac przy garach, maz moze nam cos ugotuje to zjem co dadzą.

Trzymajcie sie dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, E-MIŚKA napisał:

Czesc!!!

Molly ja tez planowalam dzisiaj golabki, mam wszystko kupione ale nie mam sily. Siedzimy dzisiaj z mlodszym synkiem w domu. On wieczorem wymiotowal, ma troche zapchany nos. Ja z gardlem tak dziwnie sie czuje ale najgorsze jest to ze nie mam na nic sily. Glowe mam strasznie ciezka i najchetniej bym tylko spala. Jak sie poloze to juz nawet nie chce mi sie pozycji zmienić. Nie wiem czy jakis wirus czy za intensywny tryb zycia. Dlatego weekend bedzie bardzo leniwy, wqtpie zeby byl dietetyczny bo nie mam sily stac przy garach, maz moze nam cos ugotuje to zjem co dadzą.

Trzymajcie sie dziewczyny!!!

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia 😉 

U mnie z dietą póki co jeszcze dobrze, no ale jutro przecież idziemy na urodziny obym tylko nie pękła i nie objadła się bo potem będzie znów ciężko wróć na dobre tory. Dziś też sobie uświadomiłam że właśnie miesiąc temu zobaczyłam 6 z przodu więc wychodzi na to że schudłam 2kg przez miesiąc więc chyba książkowo bo zalecane jest od 0.5 do 1 kg tygodniowo. Gdyby nie te moje słabości i grzeszki pewnie było by lepiej no ale cóż dobre i to. Od teraz poprawę deklaruję i zobaczymy ją będzie za miesiąc 24 października 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-mis zdrowiej, nie musisz padać na twarz i robić wszystkiego jak nie dasz rady. Bierz leki wegrzewaj się i odpoczywaj. Z dietą wystartujesz jak Ci przejdzie. Będę Ci chętnie towarzyszyć  po niedzieli i urodzinach mojej córki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No E-miśka zdrowiej szybko. Nieciekawie 😞

Czy widzicie ten film z you tube co rano dodałam? Bo ja post/komentarz, widzę a filmu nie..... 🤔

 

Cały dzień się zastanawialam iść do fryzjera czy nie. Iść czy nie.. Będę żałować wiem ale zmiana się przyda a krótkie wlosy mi pasują. Iść czy nie 🤣🤣🤣🤣🤣masakra. Ale idę. I żeby się nie rozmyślić już w pracy wiedzą że przyjdę obcięta 🤣 ale rozkminianie. 

Edytowano przez Molly010
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny!!!

Molly nie widze zadnego filmiku i linka. Jeju gdybym ja miala taki problem ze wyglądam za mlodo😉 w dodatku wlosy mam coraz slabsze i wypadają. Zamowilam sobie taka kuracje co mi polecila fryzjerka - 195 zl za szampon, pianke natleniajaca i ampulki. Mam nadzieje ze w zestawie z biotyna bedzie jakis efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×