Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Stopomysłów

Stereotypowa rola kobiety vs związek z mężczyzna

Polecane posty

3 minuty temu, Qwerty82 napisał:
8 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Ilość kontaktów można ustanowić sądownie , jeśli były się z nich nie będzie wywiązywał to jest powód do ograniczenia władzy rodzicielskiej i podniesienia alimentów jako że większość kosztów opiekuńczych zostaje przerzucona tylko na jedną ze stron ....

Nadal nic nie rozumiesz. Dzieci są absolutnym priorytetem, ich dobrobyt, spokój, równowaga w każdym aspekcie. Nie mam zamiaru niczego na byłym wymuszać bo nie wyobrażam sobie że będzie brał dzieci z przymusu, zniecierpliwiony, nie wyjdzie to od niego. Jak bierze z własnej woli, wtedy gdy ma czas i siłę to wiem że będą zadbane najlepiej jak się da, w innym przypadku nie wyobrażam sobie ich komukolwiek "wciskać". Dziecko to nie przedmiot którym się można przerzucać żeby mi się żyło lepiej

Dokładnie!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dobra zmiana napisał:

nie wiem co jeszcze ale wyobrazam sobie ciebie jako takieog rozowego chlopca z instagrama 😄 oczywiscie jak z rzecznikiem moge byc w bledzie ja dopuszczam ze sie moge mylic 😄 poza tym ty to chyba negatywnie odbierasz a to sa pozytywne cechy. ceni sie ludiz kulturalnych, wyważonych etc. jakbys był gburem jak ja to moglbys sie martwic 😄

Po prostu nie znasz jeszcze mojej mrocznej strony. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
Przed chwilą, agent of Asgard napisał:

Sprzątam, skarpety wieczorem zawsze lądują w pralce albo w koszu na pranie. Ale nie tyle „jestem spokojny”, a „jestem opanowany”. Nie nadaję się do korpo, nienawidzę, gdy ktoś mną rządzi. Uwaga, to nie jest ogłoszenie matrymonialne. 

ty pisałeś coś o tym częstym myciu okien i podłóg ? 
no widzisz jak pisałem wszystko z tobą się da ustalic grafik dopasowac kto co i kiedy nikt nie będzie rządził demokracja. wiele kobiet marzy o facecie z którym się nigdy nie pokłócą bo nie będzie o co. zwykle im starsza tym jej bardziej na tym zalezy mlode kierują się emocjami wiec może starszych szukaj ?

z drugiej strony to nie wiem czy sie tylko tak nie kreujesz 😄 w jednym oknie kafe i  agent idealny czekajaćy na wzdychające do niego kobiety a w drugim oknie otwarty tinder i teksty w stylu "wysłij mi swoje cycki ":D roznie moze byc 😄 ja sie tam tych zbyt popranych i grzecznych boję bo cholera wie co w nich siedzi 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
3 minuty temu, KorpoSzynszyla napisał:

I popełniasz błąd który facet wykorzysta żeby sobie zapewnić wygodne, dostatnie życie z dala od własnych kłopotów i trosk życia codziennego które na ciebie przerzuci, bo mu na to pozwolisz rezygnujac z zadośćuczynienia ...

no i znowu masz racje jak mu sie nie chce to po co mu praw rodzicielskie z drugiej strony ona cos zyska ale dzieci straca bo jak zacznie zmuszać do opieki nad dziecmi czlowieka ktorego nie dalo sie zmucic do sprzatanai skaret to skonczy sie tak ze bedzie dzieci olewal jak skarpety/ 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maszcochcialas napisał:

Zgadzam się, nie ma co generalizować ale mianownik jest jeden, kompromis. Wspólne decyzję i wspólna odpowiedzialność, szczegolnie wdety dgy pojawia się dziecko, rozumiem że po urodzeniu malucha większość obowiązków spoczywa ma matce i to jest zrozumiałe ale nigdy nie zrozumiem faceta który zamiast pobawić się z dzieckiem woli siedzieć przed kompem, już nie miałam siły prosić, krzyczeć, wchodzić mu na ambicje, nic nie pomagało w kółko tylko :nie teraz, tatuś idzie zapalić, tatuś idzie do WC, tatuś to tatuś tamto i traktowanie syna jak natrętna muchę. Więc teraz hula jak wiatr i nic już nie musi, a ja muszę i nikt mnie nie pyta czy mi się chce, czy mogę, czy mnie coś boli, ja urlopu od rodzicielstwa wziąć nie mogę a facet a i owszem, dziękuję bardzo. 

Całość jak bym czytała o swoim życiu w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dobra zmiana napisał:

ty pisałeś coś o tym częstym myciu okien i podłóg ? 
no widzisz jak pisałem wszystko z tobą się da ustalic grafik dopasowac kto co i kiedy nikt nie będzie rządził demokracja. wiele kobiet marzy o facecie z którym się nigdy nie pokłócą bo nie będzie o co. zwykle im starsza tym jej bardziej na tym zalezy mlode kierują się emocjami wiec może starszych szukaj ?

z drugiej strony to nie wiem czy sie tylko tak nie kreujesz 😄 w jednym oknie kafe i  agent idealny czekajaćy na wzdychające do niego kobiety a w drugim oknie otwarty tinder i teksty w stylu "wysłij mi swoje cycki ":D roznie moze byc 😄 ja sie tam tych zbyt popranych i grzecznych boję bo cholera wie co w nich siedzi 😄

Jasne, zawsze należy mieć na uwadze, że jestem drugim kontem Boni albo Przemka. 😉
Nie szukam nikogo na Kafeterii, chcę poznać kogoś w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
2 minuty temu, KorpoSzynszyla napisał:

Absolutnie nie. To z wygody własnej. 

Po prostuwolę jak ktoś za mnie odwali czarną robotę jaka jest ciąża, poród, rezygnacja z pracy zawodowej, karmienie niemowlaka itp. itd 

A dziecko to dziecko, swoje czy cudze,ono kocha tak samo ...

nie do końca dla niego matka to zawsze będzie matka pewnie wiele razy w życiu to później wyjdzie że ci powie odczep się nie jesteś moją matką. zwłaszcza dziecko które ma połowę genów po kobiecie która wybrała imprezy no nie oszukujmy się może to było zbyt krótko żebyś to odczuła po prostu. co innego jakby jego matka nie żyła a co innego jak żyje i być mozę kiedyś sobie o nim przypomni. 

moim zdaniem taka sytuacja ma same wady i niewielki plus. lepiej chyba ten poród przecierpieć 😄 to też może bycdobre jeśli ktoś nie może miec dzieci a chce wtedy jakos scierpi to ew. pyskowanie dziecka w przyszłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
4 minuty temu, BoniBluBąbel napisał:

Ja bym byla zupełnie innym mężczyzną. Bez insynuacji proszę. 

miałem to napisac za ciebie 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:
24 minuty temu, dobra zmiana napisał:

to ty jestes matka teresa 😄 rzadko sie zdarza zeby kobieta zajmowala sie "cudzymi" dziecmi. 

 

Absolutnie nie. To z wygody własnej. 

Po prostuwolę jak ktoś za mnie odwali czarną robotę jaka jest ciąża, poród, rezygnacja z pracy zawodowej, karmienie niemowlaka itp. itd 

A dziecko to dziecko, swoje czy cudze,ono kocha tak samo ...

Ono może kocha tak samo, ale matka  nie kocha tak samo swojego jak obcego.

Edytowano przez Bimba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
5 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

musić się nie da ale ktoś to musi zrobić i dlaczego ma to robić za kogoś całkiem darmo. Stawki opiekunek są mniej więcej znane. Jak mi się nie chce sprzątać a jest moja  kolej to zamawiam takie usługi i za nie płacę...

zgadza się ale nie sądzę żeby brak opieki ze strony ojca skutkował podniesieniem np. alimentów ale nie mam za bardzo pojęcia o prawie rodzinnym i opiekunczym. jeśli by tak było to wtedy to ma sens ale i tak nalezy ocenić czy zyski są wyzsze niż negatywne skutki dla dziecka. jeśli to spowoduje podniesienie alimentów np. o 2 stowy to czy jak dziecko dostanie cos za 2 stowy to bedzie szczesliwsze nizby sie czasami z ojcem widzialo. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Qwerty82 napisał:

Ja bym zaryzykowała tylko po co idealnemu Agentowi nieidealna samotna matka 😉

Raczej idealny nie jest , nie ma ludzi idealnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
2 minuty temu, BoniBluBąbel napisał:

Ty tego nie wiesz akurat. A ja jestem i tak rescator przeciez.

wiem bo przedwczoraj ten slide cos tam napisal ze ja tez jestem rescator czyli ty to ja a ja to ty tylko nie wiem kim jest ten rescator 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, dobra zmiana napisał:

wiem bo przedwczoraj ten slide cos tam napisal ze ja tez jestem rescator czyli ty to ja a ja to ty tylko nie wiem kim jest ten rescator 😄

 

Rescatora nie znasz ? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
3 minuty temu, Qwerty82 napisał:

 

Skad takie przypuszczenia znowu? Były bierze dzieci, tyle razy ile razy jest w stanie w danym tygodniu, do tego odprowadza mi dziecko kilka razy do przedszkola a czasem odbiera. W wizyty lekarskie i rehabilitacje też się włącza w miarę możliwości. Można to załatwić w kulturalny, ugodowy sposób bez sądów i szarpania. Naprawdę to ma dużo lepszy wpływ na dzieci jak widzą że rodzice mają do siebie neutralny stosunek zamiast szarpania. Alimenty płaci terminowo więc swoje zadośćuczynienie płaci. Nie wiem skąd wnioski że mi nie pomaga. Właśnie po rozstaniu włączył się w opiekę nad dziećmi, więc dzieci na tym akurat zyskały

raz piszesz ze woli zyc po staremu i nie dasz mu dzieci bo ich nie chce a za chwile ze to nie ma miejsca i jest super ojciec. nic nie kumam czyli da sie zrobic jak radzi korpo ze opieka naprzemienna czy sie nie da albo moze da sie ale ty nie chcesz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, agent of Asgard napisał:

🏆

A dziękuję , nie trzeba było 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
4 minuty temu, KorpoSzynszyla napisał:

No usłyszysz i co z tego? Albo usłyszysz że jesteś tą lepszą matką, bo z wyboru a nie przypadku? Każde dziecko potrzebuje opieki i spokojnego domu i widzi co i u kogo dostanie a kto ma je w du..pie całe życie 

możliwe, ryzyko jednak zbyt duże. gdyby dziecko miało geny po madrej matce to jeszcze bym się zgodził ale nie wiem czy wychowanie w pełni niedostatki genetyczne zastepuje obawiam się że nie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
4 minuty temu, Bimba napisał:

Ono może kocha tak samo, ale matka  nie kocha tak samo swojego jak obcego.

myślę że zwykle jest odwrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
4 minuty temu, Elciaa29 napisał:

Raczej idealny nie jest , nie ma ludzi idealnych.

są ty jestes idealnym kobiecym odpowiednikiem agenta moze cos z teog by wyszlo oboje jestescie koncyliacyjni na kafeterii nie znaja trudnych wyrazów i dlatego ci pisały te baby że potakujesz tylko 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Qwerty82 napisał:

Kreuje się na idealnego w każdym razie, taki wyważony i rozsądny .Nigdy nie widziałam żeby ktoś zdołał wyprowadzić go z równowagi czy żeby kogoś obraził. Zawsze racjonalne, wyważone argumenty, to chyba idealny uczestnik forum 😉

Na forum łatwiej wypowiadać się w taki sposób, niż w życiu realnym, bo można przed napisaniem czegoś to przemyśleć i przeczytać. Jest to wypracowane. Musiałem się tego nauczyć, chcąc rozmawiać z osobą z rodziny bez wszczynania kłótni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
4 minuty temu, Elciaa29 napisał:

Rescatora nie znasz ? 😱

nie ale moze jeste podobny skoro jestem nim z drugiej strony jak kompletnie niepodobna do mnei boni tez jest nim tzn ze z tym slide jest cos mocno nie tak i zauwazyłem to juz na pcozątku że chłop potrzebuje dobrego psychiatry. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
6 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

U mojej koleżanki skutkowało bo przedstawiła koszty opiekunki jakie musiała ponieść kiedy jej były 'zapomniał" o odbiorze dzieci przed jej wyjazdem służbowym i w paru innych sytuacjach 

no to przyznaję ci rację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dobra zmiana napisał:

są ty jestes idealnym kobiecym odpowiednikiem agenta moze cos z teog by wyszlo oboje jestescie koncyliacyjni na kafeterii nie znaja trudnych wyrazów i dlatego ci pisały te baby że potakujesz tylko 😄 

Może to dlatego że to mój brat 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
7 minut temu, Qwerty82 napisał:

Kreuje się na idealnego w każdym razie, taki wyważony i rozsądny .Nigdy nie widziałam żeby ktoś zdołał wyprowadzić go z równowagi czy żeby kogoś obraził. Zawsze racjonalne, wyważone argumenty, to chyba idealny uczestnik forum 😉

jakby ktoś napisał boota który ma za zadanie zakładać tematy i dyskutować to byłby ten boot jak agent  albo ela 😄

 

Edytowano przez dobra zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BoniBluBąbel napisał:

Ja sie go boje bo nie da rady zadnej gowboburzy uskutecznic a gdy zaczne skakać to mnie obnaży ze zyebania mózgowego ale w sposób logiczny.

Tak. Na pewno. 😂

4 minuty temu, dobra zmiana napisał:

są ty jestes idealnym kobiecym odpowiednikiem agenta moze cos z teog by wyszlo oboje jestescie koncyliacyjni na kafeterii nie znaja trudnych wyrazów i dlatego ci pisały te baby że potakujesz tylko 😄 

To moja siostra, już to ustaliliśmy, nawet podobni jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dobra zmiana napisał:
11 minut temu, Bimba napisał:

Ono może kocha tak samo, ale matka  nie kocha tak samo swojego jak obcego.

myślę że zwykle jest odwrotnie. 

Ja myślę że dziecko również bardziej kocha biologiczną matkę jaka by nie była niż koleżankę taty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
7 minut temu, Qwerty82 napisał:

korposzynszyla zadała pytanie czemu kobiety nie zrzekają się władzy rodzicielskiej na rzecz ojców żeby zrobić sobie nowe dzieci z nowym partnerem. Śledzisz tę dyskusję w ogóle czy czytasz co dziesiąty post?

to też ale później napisała że po połowie i chyba napisałas ty ze u ciebie sie nie da bo on nie chce a ty chcesz zeby zabieral dzieci tylko wtedy kiedy ma na to ochote bo wtedy beda zadbane a jakby bylo po polowie to by bylo uciazliwe dla niego. tak to odebralem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Qwerty82 napisał:

Tacy też tu potrzebni widać żebyś za bardzo nie fikała. Chociaż jeden Cię usadza

Nie widziałam żeby on kogokolwiek usadzał 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dobra zmiana napisał:

jakby ktoś napisał boota który ma za zadanie zakładać tematy i dyskutować to byłby ten boot jak agent  albo ela 😄

Coś w tym jest, dlatego często dostaję propozycje zostania modem, ale już więcej nie dam się wrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×