Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Cytrynka08

Wypowiedzenie / ciąża

Polecane posty

Cześć, przychodzę z takim zapytaniem. 25.02 dostałam wypowiedzenie z jednomiesięcznym okresem. Czyli do końca marca jeszcze pracuj. Umowę miałam na czas nieokreślony wypowiedzenie było z przyczyn nie dotyczących pracownika (firma tnie etaty z powodu problemów finansowych przez pandemie). Jak niedawno się okazało poprzesuwały mi się dni płodne i współżyłam z mężem nie zabezpieczając się akurat w te dni i to po terminie wypowiedzenia Jeżeli się okaże w kwietniu że jestem w ciąży to czy pracodawca ma obowiązek cofnąć wypowiedzenie? Proszę bez hejtu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli termin wypowiedzenia bedzie po 12 tyg ciazy. Czyli odpowiedz brzmi -nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaszłaś w ciążę na okresie wypowiedzenia, masz prawo żądać od pracodawcy cofnięcia wypowiedzenia. I nieważne czy upłynęło te 12 tyg, czy też nie. Miałaś umowę na czas nieokreślony, więc możesz iść spokojnie na l4, a później chyba ciągnąć macierzyńskie. Jednak co do macierzyńskiego nie jestem w 100% pewna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie rozumiem dlaczego w tym poście piszesz, że owulacja Ci się przesunęła i współżyłas z mężem bez zabezpieczenia, a w poprzednim piszesz, że starasz się o dziecko i pytasz czy mogło się udać?  Przecież staranie się o dziecko to nie grzech, nawet jak Cię zwolnili. 

Edytowano przez Migotka95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Migotka95 napisał:

Jeśli zaszłaś w ciążę na okresie wypowiedzenia, masz prawo żądać od pracodawcy cofnięcia wypowiedzenia. I nieważne czy upłynęło te 12 tyg, czy też nie. Miałaś umowę na czas nieokreślony, więc możesz iść spokojnie na l4, a później chyba ciągnąć macierzyńskie. Jednak co do macierzyńskiego nie jestem w 100% pewna. 

Fakt moj blad .  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Migotka95 napisał:

Jeśli zaszłaś w ciążę na okresie wypowiedzenia, masz prawo żądać od pracodawcy cofnięcia wypowiedzenia. I nieważne czy upłynęło te 12 tyg, czy też nie. Miałaś umowę na czas nieokreślony, więc możesz iść spokojnie na l4, a później chyba ciągnąć macierzyńskie. Jednak co do macierzyńskiego nie jestem w 100% pewna. 

Z tym, że nawet jeśli zaszła w ciążę to żaden lekarz nie potwierdzi jej w czy czwartym tygodniu. Minie termin wypowiedzenia zanim potwierdzi ciążę więc pracodawca nie ma obowiązku go cofać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, NaugthyBitch napisał:

Z tym, że nawet jeśli zaszła w ciążę to żaden lekarz nie potwierdzi jej w czy czwartym tygodniu. Minie termin wypowiedzenia zanim potwierdzi ciążę więc pracodawca nie ma obowiązku go cofać. 

Jeśli faktycznie zaszła w ciążę na okresie wypowiedzenia, a potwierdzi ją po okresie wypowiedzenia, to musi dostarczyć zaświadczenie do pracodawcy o ciąży. Wtedy pracodawca ma obowiązek cofnąć wypowiedzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2021 o 16:45, Cytrynka08 napisał:

Cześć, przychodzę z takim zapytaniem. 25.02 dostałam wypowiedzenie z jednomiesięcznym okresem. Czyli do końca marca jeszcze pracuj. Umowę miałam na czas nieokreślony wypowiedzenie było z przyczyn nie dotyczących pracownika (firma tnie etaty z powodu problemów finansowych przez pandemie). Jak niedawno się okazało poprzesuwały mi się dni płodne i współżyłam z mężem nie zabezpieczając się akurat w te dni i to po terminie wypowiedzenia Jeżeli się okaże w kwietniu że jestem w ciąży to czy pracodawca ma obowiązek cofnąć wypowiedzenie? Proszę bez hejtu... 

Tak musi cofnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×