Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MłodaMama

Długość drugiego porodu..?

Polecane posty

Jak długo trwał wasz pierwszy a drugi poród. 

Mój pierwszy poród zaczął się około 3am. Obudziłam się bo odeszły mi wody. Po 7 rano jechaliśmy do szpitala. O 9:50 córka była z nami. Więc cały poród trwał mniej więcej 6/7 godzin. 

Gdy moja położna się o tym dowiedziała to stwierdziła że w tym przypadku będę musiała szybko zbierać się do szpitala i zaczęła się śmiać żebym tylko nie urodziła na parkingu.

Czytałam że drugi poród zazwyczaj jest szybszy i łatwiejszy (ale nie zawsze) Czytałam że pierwszy poród trwa zazwyczaj 10-12 godzin, drugi 4-6 godzin (tak statystycznie) więc ciekawa jestem jak długo będzie trwał mój drugi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja córkę rodziłam 36 godzin, to był maraton, syna tylko 12. Drugi poród był łatwy, nie popękałam, nie musieli mnie ciąć, nie wykrwawilam się, obyło się bez oksytocyny. Po drugim porodzie wstałam z łóżka porodowego i poszłam pod prysznic jeszcze na porodówce. Czułam się świetnie. To była bułka z masłem. Q😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy 13, drugi 5,trzeci 5.. o ile pierwsze dwa ok, przy drugim prawie do partych gralam na telefonie, o tyle trzeci to byl horror..Nigdy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tez szybko… 😊 

1 porod: o 2 w nocy odeszly mi wody, o 3 bylismy w szpitalu a Po 6 Rano urodzilam ( 4 godz.)

2 porod: o 17 pojechalam do szpitala a o 19 Juz urodzilam, lekarz mowil Ze Co Tak szybko przyjechalam, Ze raczej dzisiaj nie urodze, wody przebijali mi Juz przed Partymi ..( 2 godziny)

3 porod: 19.30 pojechalismy do szitala a o 23 urodzilam, wody tez mi przebijali przed partymi ( 3,5 godziny)

lekarze mowia, Ze dzieci moge rodzic😊😬 na trojce jednak poprzestane😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady. Zależy np od tygodnia w którym urodzisz i wielkości dziecka. Moj pierwszy trwał 8h i był lekki ,drugi 8,5 i masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy 7, zaczęło się od lekkich skurczy a wody odeszły mi już na sali porodowej. Drugi też zaczął się od skurczy i trwał jakoś 4-5 godzin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Milkyway38 napisał:

U mnie bylo tez szybko… 😊 

1 porod: o 2 w nocy odeszly mi wody, o 3 bylismy w szpitalu a Po 6 Rano urodzilam ( 4 godz.)

2 porod: o 17 pojechalam do szpitala a o 19 Juz urodzilam, lekarz mowil Ze Co Tak szybko przyjechalam, Ze raczej dzisiaj nie urodze, wody przebijali mi Juz przed Partymi ..( 2 godziny)

3 porod: 19.30 pojechalismy do szitala a o 23 urodzilam, wody tez mi przebijali przed partymi ( 3,5 godziny)

lekarze mowia, Ze dzieci moge rodzic😊😬 na trojce jednak poprzestane😎

Czyli stworzona do rodzenia 😆😆 mam nadzieję że u mnie też będzie lekko za drugim razem

 

1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

Nie ma zasady. Zależy np od tygodnia w którym urodzisz i wielkości dziecka. Moj pierwszy trwał 8h i był lekki ,drugi 8,5 i masakra

Moja córka urodziła się w 6/7 godzin a ważyła 3850 więc była dość "duża" jak na dziewczynkę. Syn będzie miał wyzwanie 😆

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MłodaMama napisał:

Czyli stworzona do rodzenia 😆😆 mam nadzieję że u mnie też będzie lekko za drugim razem

 

Moja córka urodziła się w 6/7 godzin a ważyła 3850 więc była dość "duża" jak na dziewczynkę. Syn będzie miał wyzwanie 😆

Powodzenia ! 😄

Moj starszy urodzil się w 36tc i ważył 2990,a mlodszy dokładnie o terminie,z wagą 3750 i 48cm...pulpet. Tak mi kloc dal popalić że więcej nie rodze 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

Powodzenia ! 😄

Moj starszy urodzil się w 36tc i ważył 2990,a mlodszy dokładnie o terminie,z wagą 3750 i 48cm...pulpet. Tak mi kloc dal popalić że więcej nie rodze 🙃

Na szczęście córcia nie była ułana. Wyglądała na taką drobniutką. Ale waga nie kłamie 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MłodaMama napisał:

 

Moja córka urodziła się w 6/7 godzin a ważyła 3850 więc była dość "duża" jak na dziewczynkę. Syn będzie miał wyzwanie 😆

A możesz mi wyjaśnić, co ma waga urodzeniowa do płci? 

Jeśli twój pierwszy poród trwał maksymalnie 7 godzin, to drugi będzie krótszy, lub podobny. W każdym razie twój pierwszy można zaliczyć do szybkich porodów. 

18 godzin temu, KateZRzeszowa napisał:

Nie ma zasady. Zależy np od tygodnia w którym urodzisz i wielkości dziecka. Moj pierwszy trwał 8h i był lekki ,drugi 8,5 i masakra

Nie. Waga dziecka ma znaczenie tylko i wyłącznie podczas ostatniej fazy porodu. Tydzień ciąży też nie ma większego znaczenia. Ciąża ma być donoszona. U mnie pierwsze dziecko 43 tydzień, ok 30 godzin od momentu odejścia wód płodowych i waga 4350. Drugie dziecko ta sama płeć, 42 tydzień, 10 godzin i waga 4520. Raczej zależy to od kondycji szyjki macicy, tzn jak bardzo jest elastyczna. I mniej elastyczna, tym dłuższy poród. Dlatego drugi poród, jeśli pomiędzy porodami nie ma długiego okresu czasu, jest zazwyczaj szybszy. Bo szyjka jest rozciągnięta. Z wiekiem nasze mięśnie też się zmieniają i nie są tak elastyczne jak w wieku 20 paru lat. Co za tym idzie szyjka też. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Unlan napisał:

A możesz mi wyjaśnić, co ma waga urodzeniowa do płci? 

Jeśli twój pierwszy poród trwał maksymalnie 7 godzin, to drugi będzie krótszy, lub podobny. W każdym razie twój pierwszy można zaliczyć do szybkich porodów. 

Nie. Waga dziecka ma znaczenie tylko i wyłącznie podczas ostatniej fazy porodu. Tydzień ciąży też nie ma większego znaczenia. Ciąża ma być donoszona. U mnie pierwsze dziecko 43 tydzień, ok 30 godzin od momentu odejścia wód płodowych i waga 4350. Drugie dziecko ta sama płeć, 42 tydzień, 10 godzin i waga 4520. Raczej zależy to od kondycji szyjki macicy, tzn jak bardzo jest elastyczna. I mniej elastyczna, tym dłuższy poród. Dlatego drugi poród, jeśli pomiędzy porodami nie ma długiego okresu czasu, jest zazwyczaj szybszy. Bo szyjka jest rozciągnięta. Z wiekiem nasze mięśnie też się zmieniają i nie są tak elastyczne jak w wieku 20 paru lat. Co za tym idzie szyjka też. 

Wszyscy się dziwią że moja córka była taka duża. I tym bardziej dziwią się bo ja sama jestem dość niska bo tylko 160cm i drobną więc wszyscy pytają jak to zrobiłaś 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3800 i się dziwią, że duże? Ja rozumiem jakby się zdziwili, że dziecko duże, bo może w biodrach masz 80 cm, ale jak się dziwią, bo myślą, że jak dziewczynka to musi być jakieś 3300 tzn, że są w temacie niedoinformowani. Tak samo jak waga urodzeniowa nie mówi nic o tym, czy dziecko jako dorosły będzie wysokie, czy też nie. 

160 cm wzrostu, to przeciętny wzrost kobiety. Znam wiele kobiet niższych od ciebie, które miały dzieci ok 4 kg wagi urodzeniowej. Jedna z nich ma dosłownie 151 cm i dwójkę dzieci 4200. Sama mam 166 i jakoś nikogo nie dziwiło to, że córki urodziłam duże, tylko ogólnie masakra, jak tyś to dała urodzić? 

Jeszcze taka ciekawostka. Otyłe kobiety mają przeważnie małe dzieci. A przynajmniej te, które ja znam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×